Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769299 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1830 Dátum: 2014.04.26 08:30:18 »
Az éna utómon sajnos (vagy nem sajnos) nagyon hosszúak a fokozatok, és nagyobb fokozatokban ugyan működik a gép, de érzem, hogy utálja. Például 50km/h-nál nemhogy 5.-be, de még 4-be sem nagyon járok, mert alapjárat közelében van. Inkább megyek 60-al, vagy 3.-ban....és így a fogyasztásom is jobb.
Nálam is tökéletesen ez a helyzet az Avensissel. Bezzeg a Yarist berakom 60-nál legkésöbb 5ösbe és ennyi. Nem rángat, csak húz szépen, sokkal kevesebbet kell váltanom.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1831 Dátum: 2014.04.26 17:37:15 »
A fékedet valóban kíméled, de pl. alacsony fordulaton, különösen nagyobb fokozatban gyilkolod a kettőstömegű lendkereket, a kuplungot, és a motorfelfüggesztés elemeit (dízelmotor esetén persze). Benzinesnél kissé jobb a helyzet, de kis fordulaton terhelve a mocit minden jobban igénybe van véve a motor környékén, és az olaj nyomása is kisebb lesz meleg olaj esetén. (valószínűleg ki van az találva, hogy működjön így is megfelelően, de hosszú távon...) A "tömegek", amelyek lendületbe jönnek, kisebb frekvencián "rezegnek", amik így nagyon közel vannak az egyéb alklatrészek saját rezonanciájához, így felerősödnek. Ezeknek rövidtávon szinte nincs észrevehető hatása....de ki tudja. Az éna utómon sajnos (vagy nem sajnos) nagyon hosszúak a fokozatok, és nagyobb fokozatokban ugyan működik a gép, de érzem, hogy utálja. Például 50km/h-nál nemhogy 5.-be, de még 4-be sem nagyon járok, mert alapjárat közelében van. Inkább megyek 60-al, vagy 3.-ban....és így a fogyasztásom is jobb.
Igen, egyet értek mindazzal amit írtál. Érzem is az autón, a hangján, teljesítményén, hogy vissza kell kapcsolgatni (ebből a szempontból jobb lenne egy automata váltó :) ) Mondhatom, hogy már valamennyire kitapasztaltam mikor kell vissza kapcsolgatni vagy motorfékezni.
Kiegészítés egy korábbi írásomra érkező reagálás miatt (nem Te írtad), hogy a forgalom ritmusa felvétele nem szerepelt az ellen javaslatomban.
Minden körülmény között meg lehet találni az adott motor (diesel vagy benzin tök mindegy) helyes sebesség/fordulatszám arányát.
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1832 Dátum: 2014.04.27 07:14:03 »
most érkeztünk meg Sopronba. A teljes utunkon 79km/h átlagsebességgel 6,1 lett az átlag. Ez a belső sávban 130-135-ös tempó (előzés), utazónak 110-115 km/h. Full esőben.
Nálam 1 literrel kevesebb, de most kicsit siettem ;-) M1 - 85, helyenként klimazva az eső miatt.
Majd hazafelé komótosan megyék B-)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1833 Dátum: 2014.04.27 22:50:00 »
Egy idézet a Carina-topikból, de magam sem írhattam volna le jobban, ezzel be is fejeztem a "decihuszárkodást".  :nono:  ;)

Szia!

Csak mert a spórolós stílus és a vezetési élmény igencsak távol állnak egymástól, legalábbis szerintem.  :surrender: Ha valaki decihuszár, akkor mindig az jut eszembe, hogy utál vezetni és csak egy szükséges nyűg. ;) Persze lehet ez is sport, de akkor sem irigyellek a lassan gyorsítós, kigurulós, 70-nel tötyögős mód miatt, én konkrétan megőrülnék, képtelen lennék rá, hogy 2 dl miatt megy el mellettem az élet.  :innocent:
Persze a Carinával én sem tiprom halálra a padlólemezt, mert felesleges is lenne vele emberkedni, de hogy most egy autó egy literrel többet vagy kevesebbet fogyaszt... szinte tökmindegy, cserébe nem rövidül meg az életem és nem kell praktikákkal élnem. :) Belefér egyszer-egyszer tesztelgetni a fogyasztási lehetőségeket, na de életvitelszerűen űzni? Mert ugye beláthatod, hogy ezekkel az aprólékosan kidolgozott módikkal, vigyázni hogy mennyit eszek-hány kg vizet iszok-tömörgumival járok dolgokkal max egy litert tudsz lefaragni ahhoz képest, hogy csak beülsz és gó normális, középkorú, bölcs ember által diktált tempóval. :) Vagy nem? Nem tudom, én csak néha próbáltam, de sosem éreztem úgy, hogy megéri.




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1834 Dátum: 2014.04.28 07:14:17 »
Visszafelé úton szolídabbra vettem a tempót a pályán, a menetidő 12 perccel lett hosszabb, de az erős szembe-oldalszél miatt ez a fogyasztásban nem látszott meg.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1835 Dátum: 2014.04.28 10:32:50 »
Egy idézet a Carina-topikból, de magam sem írhattam volna le jobban, ezzel be is fejeztem a "decihuszárkodást".  :nono:  ;)

Én sem kívánok elmélyűlni a témában, de: azért ez a "deci" mint már számoltam én is és mások is nem állja meg a helyét. Inkább hívjuk liternek. Márpedig kis hazánkban ez a liter szó ha üzemanyagról van szó kb 420-430 Forintot jelent. És egy 1000 km után kb 4200-at. De valljuk be, akinek ilyen autója van az nem azért vette, hogy évi 12000 km-t tegyen meg. De ha igy számoljuk is évi 12 x 4200 = 50400 Ft.  Mégeszszer felhívom a figyelmet, hogy ez akár egy éves biztosítás ára és a szükséges olajcseréket is fedezi évente. Szóval nem kevés. Szó sincs arról hogy kínosan figyelni kell a gyorsításokra és a gurulásokra. Csak arról van szó, hogy az üzemanyag energiájával nem a féktárcsát melegítem, hanem előrelátóan gondolkodom: ha tudom hogy ott lesz az út vége már nem nyomom a gázt és satu fék, mert az menő, hanem hagyom gurulni. Nem megyek értelmetlen előzésekbe bele, mikor úgy is tömött a kocsisor. Nem utolsó szempont az sem, hogy az nüzemanyag megtakarítás mellett biztosnak gondolom hogy az autónak is jót tesz a kímélés. Ez szinte igaz minden alkatrészére. Arról nem is beszélve, hogy a megfontoltabb vezetés miatt számos balesetet úszhatunk meg mind az aki addig nyomja amíg lehet. Diesel ide vagy oda, nem feltétlenül kell pörgetni azokat sem.  Voltam kamionsöofőr és tudtam hogy ha nem gyilkolom a kocsit hálás lesz. Az volt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1836 Dátum: 2014.04.28 10:39:03 »
Én sem kívánok elmélyűlni a témában, de: azért ez a "deci" mint már számoltam én is és mások is nem állja meg a helyét. Inkább hívjuk liternek. Márpedig kis hazánkban ez a liter szó ha üzemanyagról van szó kb 420-430 Forintot jelent. És egy 1000 km után kb 4200-at. De valljuk be, akinek ilyen autója van az nem azért vette, hogy évi 12000 km-t tegyen meg. De ha igy számoljuk is évi 12 x 4200 = 50400 Ft.  Mégeszszer felhívom a figyelmet, hogy ez akár egy éves biztosítás ára és a szükséges olajcseréket is fedezi évente. Szóval nem kevés. Szó sincs arról hogy kínosan figyelni kell a gyorsításokra és a gurulásokra. Csak arról van szó, hogy az üzemanyag energiájával nem a féktárcsát melegítem, hanem előrelátóan gondolkodom: ha tudom hogy ott lesz az út vége már nem nyomom a gázt és satu fék, mert az menő, hanem hagyom gurulni. Nem megyek értelmetlen előzésekbe bele, mikor úgy is tömött a kocsisor. Nem utolsó szempont az sem, hogy az nüzemanyag megtakarítás mellett biztosnak gondolom hogy az autónak is jót tesz a kímélés. Ez szinte igaz minden alkatrészére. Arról nem is beszélve, hogy a megfontoltabb vezetés miatt számos balesetet úszhatunk meg mind az aki addig nyomja amíg lehet. Diesel ide vagy oda, nem feltétlenül kell pörgetni azokat sem.  Voltam kamionsöofőr és tudtam hogy ha nem gyilkolom a kocsit hálás lesz. Az volt.
Nagyon szépen összefoglaltad a lényeget, hogy mi az ésszerű spórolás!   :clap: :clap: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1837 Dátum: 2014.04.28 13:06:32 »
Egy idézet a Carina-topikból, de magam sem írhattam volna le jobban, ezzel be is fejeztem a "decihuszárkodást".  :nono:  ;)
ne kezdjük el a titulusok osztogatását, kedves streetracer (  ;) )kollégák  :nono:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1838 Dátum: 2014.04.28 19:45:26 »
Én sem kívánok elmélyűlni a témában, de: azért ez a "deci" mint már számoltam én is és mások is nem állja meg a helyét. Inkább hívjuk liternek. Márpedig kis hazánkban ez a liter szó ha üzemanyagról van szó kb 420-430 Forintot jelent. És egy 1000 km után kb 4200-at. De valljuk be, akinek ilyen autója van az nem azért vette, hogy évi 12000 km-t tegyen meg. De ha igy számoljuk is évi 12 x 4200 = 50400 Ft.  Mégeszszer felhívom a figyelmet, hogy ez akár egy éves biztosítás ára és a szükséges olajcseréket is fedezi évente. Szóval nem kevés. Szó sincs arról hogy kínosan figyelni kell a gyorsításokra és a gurulásokra. Csak arról van szó, hogy az üzemanyag energiájával nem a féktárcsát melegítem, hanem előrelátóan gondolkodom: ha tudom hogy ott lesz az út vége már nem nyomom a gázt és satu fék, mert az menő, hanem hagyom gurulni. Nem megyek értelmetlen előzésekbe bele, mikor úgy is tömött a kocsisor. Nem utolsó szempont az sem, hogy az nüzemanyag megtakarítás mellett biztosnak gondolom hogy az autónak is jót tesz a kímélés. Ez szinte igaz minden alkatrészére. Arról nem is beszélve, hogy a megfontoltabb vezetés miatt számos balesetet úszhatunk meg mind az aki addig nyomja amíg lehet. Diesel ide vagy oda, nem feltétlenül kell pörgetni azokat sem.  Voltam kamionsöofőr és tudtam hogy ha nem gyilkolom a kocsit hálás lesz. Az volt.
Jó a leírásod! up
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1839 Dátum: 2014.04.28 20:34:34 »
nem akarok nagyon okoskodni, mert nem értek hozzá, de egy barátom újonnan vett dízel v70-esében nemrég VÁLTÓT kellett cserélni. sportot űz a motorfékezésből. khm  :devil:

persze nyilván az sem számít kímélésnek, ha valaki iparszerűen a fék helyett inkább a váltóval lassít

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1840 Dátum: 2014.04.28 20:39:31 »
nyilván nem mindegy, hogyan használja. ha lazán visszadobalja a fokozatokat, hogy a fordulatszam nagyot ugrik fölfelé, az biztos nem használ neki.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1841 Dátum: 2014.04.28 20:41:08 »
ne kezdjük el a titulusok osztogatását, kedves streetracer (  ;) )kollégák  :nono:


Nem kezdtem el semmilyen titulus osztogatását sem, idéztem egy szót Matenak hsz.-éből.   :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1842 Dátum: 2014.04.28 20:45:24 »
nyilván nem mindegy, hogyan használja. ha lazán visszadobalja a fokozatokat, hogy a fordulatszam nagyot ugrik fölfelé, az biztos nem használ neki.
Így igaz, én igyekszem a gázt is óvatosan elvenni.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1843 Dátum: 2014.04.28 20:51:13 »
Tegnapi tankolásom eredménye: 7,97 liter / 100 km  :cool2:

Hogy ez sok, vagy kevés döntse el mindenki maga, nekem nagyon is megfelel.  :yes:

Mindenesetre most kapott JET Super Plus 98-ast, szerintem ez még tornászni fog pár decit lefelé a fogyasztásában, legalábbis eddig az OMV-s MaxxMotion  ezt tette.  :szemez:

No, ma tankoltam megint tele a gépet, ( 10 nap alatt 620 km  :cool2: ), az átlag 8,03 lett.  :eek:

Na ez azért furcsa a számomra, mert eddig ha magasabb oktánszámú benyát nyomtam bele, kevesebbet evett pár decivel. Most meg inkább több, ha csak kicsivel is.  :hmmmm:

Viszont érzésre jobban ment tőle a gép.  :)

Valaki tankol még a VVTI-be 95-nél magasabb oktánszámú benyát, tapasztalatok?  :surrender:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1844 Dátum: 2014.04.28 21:09:17 »

Így igaz, én igyekszem a gázt is óvatosan elvenni.
Egyreszt igen, én is igy teszek, másrészt gyakran váltok vissza gazfroccsel. Utóbbi gyakorlatilag alig terheli a hajtást, váltót, csapágyakat. És jó érzés, amikor bólintás nélkül váltok vissza. Mint egy DSG, csak manuálisan...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i