Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 228896 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #675 Dátum: 2015.05.20 10:32:55 »
Még annyi hátrány lenne a panelhoz képest, hogy többet kellene használni a kocsit, ha belegondolok, jóformán csak azzal járhatnánk értelmesen.. Pedig amúgy épp kezdtem leszokni a kocsikázásról :) MAjdnem egy hete a garázsban van most is.. Ugyan van busz kb 20 perc sétára, de az ugye sok :) Mondjuk a tanyánál 5 percet ír. Vagy bicikli-busz kombó  :hmmmm:
Ha nem hiányzik a városi nyüzsgés és nem zavar, hogy nem találkozol emberekkel - páromat ez eléggé zavarta, amikor egyedül volt otthon a gyerekkel -, akkor nincs ezzel gond. Hogy mindenhez kell autó az túlzás, de ha megtehetitek, akkor biztos sokkal többet fogjátok használni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #676 Dátum: 2015.05.20 13:10:33 »
Amúgy egy ingatlanból mennyit "illik"alkudni ?  :hmmmm: Főleg, ha régóta hirdetik ?
Minimum 10%-kal indíts.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #677 Dátum: 2015.05.20 16:52:51 »
Minimum 10%-kal indíts.

Az nem sok ?  :hmmmm: :) Olvasgattam neten, h pár %-okat szoktak. Én 5 körül gondoltam, de nem értek ehhez :) Pl a 6.9-esre bemondanék egy 6.5-et.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #678 Dátum: 2015.05.20 17:24:53 »
Az nem sok ?  :hmmmm: :) Olvasgattam neten, h pár %-okat szoktak. Én 5 körül gondoltam, de nem értek ehhez :) Pl a 6.9-esre bemondanék egy 6.5-et.


Áááááá... lehet az irányárnál JÓVAL alacsonyabbat is beígérni... utána még mindig mehetsz feljebb. :yes:
Mi 5,4 M-ért hirdetjük a szülői örökség házunkat. Beígértek már 3,5...4M-t.  :otlet: Ez van...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #679 Dátum: 2015.05.20 18:12:21 »
Igen, egy kertes háznál valszeg több a meló, mástól is hallottam. De panelban is akad azért.. Mérsékelten vagyok "melós alkat", de pl a panelban is festettem, zárat, vízcsapot cseréltem, szúnyoghálót csináltam :D
A kettő nem említhető egy lapon. Hiába vagy barkácstündér, amikor tele lesz a hócipőd azzal, hogy már megint nyírni kell a füvet ahelyett, hogy egy moziba elmehess vagy csak pihenj egyet. Amikor hazaérsz a melóból (jó nagy dugót végigszenvedve) akkor jön a "másodállás" a ház rendbetételével...
Egy idő után le fogod sz@rni és az lesz a vége, hogy rendetlen minden és 'asse tudod hol kezdj neki. A zassony rád szól naponta hogy még ezt kéne rendberakni, meg azt, meg de jó lenne egy betonjárda stb...

-6.9 milliós kisház...
-3.4 millás kisház...
-7 milliós felújított tanya...
Mindezekhez rendelkezem kb 4.5 milla KP-val, a lakást olyan 35-40ért lehetne kiadni, ha felvennék 3 milla hitelt kb fedezné is a törlesztést :) Na de viszont a lakás nem az enyém, hanem családtagé.
...
Vélemény ? Hülye vagyok ? :D
Totálisan :D
Minden fentebb leírt kompromisszum mellett, képes lennél ekkora adósságcsapdába is beleugrani? Nem firtatom tovább, csak annyit mondok: hagyj magadnak visszamenekülési utat. Ha nagyon nem jön be az új élet, mit csinálsz? Általában minimum 1 év után szokott rájönni az ember, hogy végül jó fába vágta-e a fejszét, vagy sem. Pénzügyileg úgy kéne kalkulálj, hogy ha visszaköltöznétek a panelbe, akkor ne boruljon fel a világ.
Tehát az az összeg, amit a panel kiadásából kapnál, azt csak arra a plusszra kalkuláld, ami az ott éléshez kell, a panelhez képest. Pl több autózás, több fűtési költség, stb.
Ha visszaköltözöl a panelbe, akkor még tudd fizetni a hitelt a tanyára, míg el nem adod...
Félreértés ne essék: én is nagyon szeretnék családi házba költözni. Össze is raktam párszor, mit szeretnék, hány szobát, milyen komfort szintet, stb. Rájöttem, hogy anyagilag totál csődbe mennék. Nem engedhetjük meg magunknak, illetve amilyen családi házba megengedhetnénk, oda túl sok kompromisszumot kellene kötnünk önmagunkkal.

És nem kell hallgatni az idióta szomszédot, vagy a felettünk reggel 6kor rohangáló kölköt...
Ezt pedig kikérem magamnak gyermekes családapaként.
Úgyis aszontad hogy 1-2 év múlva ugranál bele ebbe a kútba. Addigra a kiskölök megnő annyira úgyis, hogy nem szaladgál össze-vissza, és akkor nem zavar többet.
Látszik, hogy nincs gyereketek... meg hogy mennyire unatkozol.
Ideje gyerekeket nemzeni, tessék nekiesni! Sokkal szebb az élet velük, az efféle felületes örömök/bosszankodások értéküket vesztik. Észhez kap az ember, mi is a lényeg az életben.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 18:34:44 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #680 Dátum: 2015.05.20 18:20:45 »
Amúgy két közeli barátom is családi házba költözött társasházból, meg is bánták rendesen, kivétel nélkül.
Meg se közelíti a komfort szintet ami korábban volt, cserébe sok vele a meló és ramaty az egész zusammen (a saját elvárásaikhoz képest).
És Budapesti inagtlanokról van szó, egyik 15M, másik 25M volt.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 18:22:35 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #681 Dátum: 2015.05.20 18:42:21 »
Amúgy két közeli barátom is családi házba költözött társasházból, meg is bánták rendesen, kivétel nélkül.
Meg se közelíti a komfort szintet ami korábban volt, cserébe sok vele a meló és ramaty az egész zusammen (a saját elvárásaikhoz képest).
És Budapesti inagtlanokról van szó, egyik 15M, másik 25M volt.

azért Robi kicsit túlzásba esel.  én minden ami "közösségi" ami "társas" azt utálok.  volt 15M kp-m és untam a panelt. nekem is éjjel 11kor trappoltak a kölkök a fejem felett , mellettem visitva keféltek , és ha felemeltem a csavarhúzom már kopogtak hogy kuss legyen.

mikor házat néztem még a bárkivel közös falat megláttam, nem kell. sógorném 42M-ért vett Ürömön ikerházat és hallja éjjel a falszomszédot.

milyen komfort szint? saját portám van ha kell 3 kocsit el tudok rakni (2 a ház előtt 1 a garázsban) nem a 3m-ért vett mélygarázs helyen számolom a centiket.

igen. le kell nyírni kéthetente a fűvet. asszony és a gyerekek imádják a kertet, fogtam vettem egy medencét , letérköveztem egy placcot  napozni és azóta egyszer voltunk strandon jól felqrtak haza is jöttünk soha többé strand emberek közé.  balaton, tenger az más.

akkora életterünk van hogy ihaj. igen van meló. valamit valamiért.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #682 Dátum: 2015.05.20 18:46:55 »
Nem vagyunk egyformák. Én áldom az eszünket, hogy a társasházból kiköltöztünk a családi házba. Az tagadhatatlan, hogy nyírni kell a füvet, és az is, hogy 15 évbe került, míg olyan lett, amilyennek szerettük volna.  Én amúgy meg szeretek fúrni-faragni, érzékem is van a szerelgetéshez, szóval ez nekem valahol szórakozás. 
Valószínűleg önszántamból belátható időn belül nem mennék vissza társasházba. Zavarna a szomszéd zaja, a lépcsőházban kavargó ételszag, satöbbi.

De mint mindennek, mindkettőnek megvan az előnye-hátránya.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #683 Dátum: 2015.05.20 18:50:44 »
aláírom hogy sokkal kényelmesebb a lakópark vagy a panel. egyszer felújitod nagyjából és kész mehetsz kirándulni.  sosem felejtem el a panelban "lemész" ugyebár.  volt hogy egy nap többször lementem asszony kérdezi hova mész? "nemtudom. megfulladok. "
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #684 Dátum: 2015.05.20 19:03:49 »
El tudom valóban fogadni, hogy Havanna lakótelepről vagy akár az óbudai betonbunker panelekből menekülni akar az ember.
Nekünk szerencsére sikerült olyan társasházat választanunk (egyik említett barátom szomszédunk volt itt), ahol az általatok említett problémákat még két gyerek mellett is alig tapasztaljuk. Azért az megfizethetetlen, hogy 5 perc sétán belül van Spár, gyógyszertár, villamosmegálló. 10 perc sétára pedig piac meg sztk. Mindkét autó pedig nem a szabad ég alatt, hanem fedett garázsba, ahová bármikor akár papucsba vagy köntösbe lemehetek (lifttel) ha ott hagytam a telefonom. Pince a hűvös bornak.

Egy dolog lebeg a fejünk fölött, hogy most még kicsik a kölkök elvannak egy szobában. De előbb utóbb nekünk is lépnünk kellesz valamit, mert fiú/lány viszonylatban kell majd a két saját szoba nekik.
Ha addigra úgy alakul az élet, hogy családi házba költözhessünk, megtesszük. De semmiképp sem úgy szeretnénk, hogy 15 évig kelljen pofozgatni, annak nincs értelme. 15 év múlva már a gyerekeknek az esze nem azon fog járni, hogy a kertbe játszanak, meg mi sem leszünk már olyan fiatalok, hogy szívesen barkácsolgassunk annak érdekébe, hogy ne szakadjon ránk valami.

Idézet
szeretek fúrni-faragni, érzékem is van a szerelgetéshez, szóval ez nekem valahol szórakozás
Ezzel én is tökéletesen így vagyok. Mindent a házban jómagam csinálok, tényleg szórakozásból. És tényleg akkor ha akarom, és akkor, amikor. Családi házban számtalan dolgot meg kell csinálni, ha tetszik, ha nem, ha éppen van kedvem hozzá, ha nem. Bőven elég melóm van úgy is, amit meg kell csináljak kedvem ellenére, nem akarnék még egy adaggal magamra rántani.

Nem vagyunk egyformák, és ez a szerencse.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 19:17:57 írta robi (Robi) »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #685 Dátum: 2015.05.20 19:15:50 »
A kettő nem említhető egy lapon. Hiába vagy barkácstündér, amikor tele lesz a hócipőd azzal, hogy már megint nyírni kell a füvet ahelyett, hogy egy moziba elmehess vagy csak pihenj egyet. Amikor hazaérsz a melóból (jó nagy dugót végigszenvedve) akkor jön a "másodállás" a ház rendbetételével...
Egy idő után le fogod sz@rni és az lesz a vége, hogy rendetlen minden és 'asse tudod hol kezdj neki. A zassony rád szól naponta hogy még ezt kéne rendberakni, meg azt, meg de jó lenne egy betonjárda stb...
Totálisan :D
Minden fentebb leírt kompromisszum mellett, képes lennél ekkora adósságcsapdába is beleugrani? Nem firtatom tovább, csak annyit mondok: hagyj magadnak visszamenekülési utat. Ha nagyon nem jön be az új élet, mit csinálsz? Általában minimum 1 év után szokott rájönni az ember, hogy végül jó fába vágta-e a fejszét, vagy sem. Pénzügyileg úgy kéne kalkulálj, hogy ha visszaköltöznétek a panelbe, akkor ne boruljon fel a világ.
Tehát az az összeg, amit a panel kiadásából kapnál, azt csak arra a plusszra kalkuláld, ami az ott éléshez kell, a panelhez képest. Pl több autózás, több fűtési költség, stb.
Ha visszaköltözöl a panelbe, akkor még tudd fizetni a hitelt a tanyára, míg el nem adod...
Félreértés ne essék: én is nagyon szeretnék családi házba költözni. Össze is raktam párszor, mit szeretnék, hány szobát, milyen komfort szintet, stb. Rájöttem, hogy anyagilag totál csődbe mennék. Nem engedhetjük meg magunknak, illetve amilyen családi házba megengedhetnénk, oda túl sok kompromisszumot kellene kötnünk önmagunkkal.
Ezt pedig kikérem magamnak gyermekes családapaként.
Úgyis aszontad hogy 1-2 év múlva ugranál bele ebbe a kútba. Addigra a kiskölök megnő annyira úgyis, hogy nem szaladgál össze-vissza, és akkor nem zavar többet.
Látszik, hogy nincs gyereketek... meg hogy mennyire unatkozol.
Ideje gyerekeket nemzeni, tessék nekiesni! Sokkal szebb az élet velük, az efféle felületes örömök/bosszankodások értéküket vesztik. Észhez kap az ember, mi is a lényeg az életben.

A barátnőm imád füvet nyírni, és általában is mindent megcsinál :D Épphogy miatta is mennék ki, hogy lekösse magát. Adósságcsapda ? 2-3 milla hitel azért még nem túlzás sztem.. De lehet hogy kevesebb, több semmiképp sem. Visszamenekülési út ? Épp erre szolgál a panel, hogy nem adnánk el. Ha nagy gáz van anyagilag, akkor meg el lehet adni.
Komfortfokozat ? Egyik sem lepukkant ház, sőt 2 újnak mondható, egyen kellene dolgozni, de az olcsó is, és ott sem annyira állapot, mint egyéb dolgok, tetőtér, fűtés.. Nyilvánvalóan esik a komfortfokozat egy része, pl nincs csatornázás, távfűtés, több a ház körüli meló, ezt aláírom. De a másik oldal: magad vagy nem ***ogat, zavar senki, van kerted ahova kiülhetsz a hintaágyra vagy pancsolhatsz, vagy bütykölheted, ápolhatod a kocsit, grillezhetsz, bográcsozhatsz stb  :) Kicsit persze én is aggódok, vajon mennyire jönne be a kinti élet ? Szal nyugodtan leírhatjátok amit gondoltok, mert nem bármi áron projekt lenne azért..  :flowers:
Egyébként önmagában a panellel-társasházzal nincs gondom, HA jó a környék, és normálisak a lakók. Anyámék lakása, ahol ugye én is laktam, nagyon zsír, pedig panel :) De erdő mellett van zsákutcában, most lett felújítva, és nincs idióta lakó, nincs zaj. Jó, van egy idióta alattuk, de nem vészes :) Erkély is van. Viszont az lutri, hogy ha másik panelt veszek, milyenek a lakók ? Mellesleg a magánházas projektnél is tervezek vizsgálatot, hogy este-korán reggel van e a ház körül idegesítő zaj :D Főleg hétvégén. Tudom hogy ott is lehet vasárnap reggel 7kor flexelő vagy füvet nyíró szomszéd.. :)
A rezsi növekedésben is igazad lehet, most pl ebben az egy szobásban kettőnknek 20-25 körül van /hó. Majd még ezt is körbejárom azért.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #686 Dátum: 2015.05.20 19:17:05 »
azért Robi kicsit túlzásba esel.  én minden ami "közösségi" ami "társas" azt utálok.  volt 15M kp-m és untam a panelt. nekem is éjjel 11kor trappoltak a kölkök a fejem felett , mellettem visitva keféltek , és ha felemeltem a csavarhúzom már kopogtak hogy kuss legyen.

mikor házat néztem még a bárkivel közös falat megláttam, nem kell. sógorném 42M-ért vett Ürömön ikerházat és hallja éjjel a falszomszédot.

milyen komfort szint? saját portám van ha kell 3 kocsit el tudok rakni (2 a ház előtt 1 a garázsban) nem a 3m-ért vett mélygarázs helyen számolom a centiket.

igen. le kell nyírni kéthetente a fűvet. asszony és a gyerekek imádják a kertet, fogtam vettem egy medencét , letérköveztem egy placcot  napozni és azóta egyszer voltunk strandon jól felqrtak haza is jöttünk soha többé strand emberek közé.  balaton, tenger az más.

akkora életterünk van hogy ihaj. igen van meló. valamit valamiért.

 :yes:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #687 Dátum: 2015.05.20 19:26:14 »

Ha addigra úgy alakul az élet, hogy családi házba költözhessünk, megtesszük. De semmiképp sem úgy szeretnénk, hogy 15 évig kelljen pofozgatni, annak nincs értelme. 

Na itt a lényeg: te azt hiszed valami lepukkant xart akarunk megvenni. De nem így tervezem :) Legalábbis, nem olyan lepukkantat, amin a tetőt is ki kell cserélni.. de ahogy írtam 2 kinézett új állapotú, 1 meg fejlesztésre szoruló, de az sem úgy lepukkant ránézésre, hogy ránkszakad a tető. sztem 10 évnél nem lehet idősebb, de sztem sokat mondtam. Ott annyi lenne, hogy tetőteret beépíteni, meg fűtést kiépíteni, de ezt egyszerűen megoldanám elektromosan, de ezt is körbe kell majd járni ha úgy alakul. Persze egyiket sem néztük meg meg tüzetesen, szal egyelőre elméleti az okoskodás :) Ha majd komoly lesz a dolog, mindet megnézzük és okosabbak leszünk :) Ki tudja lehet hogy ez már jövő hónapban megtörténik :)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #688 Dátum: 2015.05.20 19:26:42 »
Mindenki a saját "képességei" szerint válasszon ingatlant, lakóházat!
Ha nincs kedved füvet nyírni, van rá megoldás, és más is örülni fog, Te meg mehetsz moziba, mire haza érsz kész a kert!
Ez egy baromság, hogy "nagy" ház, nagy gond!
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 19:28:41 írta Egükém »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #689 Dátum: 2015.05.20 19:37:07 »
Amúgy két közeli barátom is családi házba költözött társasházból, meg is bánták rendesen, kivétel nélkül.
Meg se közelíti a komfort szintet ami korábban volt, cserébe sok vele a meló és ramaty az egész zusammen (a saját elvárásaikhoz képest).
És Budapesti inagtlanokról van szó, egyik 15M, másik 25M volt.
Na, ezért vettem én olyan házat, ami éppen épült.
Néztünk 10-15 éveseket is, de olyat nem akartam, hogy beköltözés után helyiségenként nekiállni felújítani. Így megcsinálták olyanra, amilyenre akartam (illetve amire futotta), ideadták a kulcsot és slussz. Elég volt a kert, kellett hozzá 3 év, mire kinéz valahogy; pedig nem nagy.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety