Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 230231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #720 Dátum: 2015.05.21 18:27:14 »
én most fizettem vissza az összes maradék hitelemet, elegem lett. fundamenta. nem volt rossz, amikor bő három éve megkötöttem, de azóta "kissé" kimozgott alóla a világ és egyrészt drágább lett, mint a sima bankhitelek, másrészt amikor megláttam valamelyik kimutatáson, hogy három év alatt egyetlen forinttal sem csökkent a tartozásom, elegem lett belőlük. nagyon korrektek és baromi gyorsak voltak, gyakorlatilag három nap alatt lezártuk az egészet (azért 30 ropit még legomboltak rólam a végtörlesztés miatt).

nem szeretem azt mondani, hogy soha többet, de nagyon nem kívánok életem hátralevő részére banknak tartozni. remélem, nem is fogok.

Kisfiatal, ennyi pénz nagyon kevésnek számít hitelügyileg, szerintem is próbáld meg megoldani privátban. szülők, rokonok, munkáltató ;)
vagy esetleg költözz egy bérleménybe. tudom, magyarországon ez nem dívik, de nem hülyeség...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #721 Dátum: 2015.05.21 19:15:36 »
én most fizettem vissza az összes maradék hitelemet, elegem lett. fundamenta. nem volt rossz, amikor bő három éve megkötöttem, de azóta "kissé" kimozgott alóla a világ és egyrészt drágább lett, mint a sima bankhitelek, másrészt amikor megláttam valamelyik kimutatáson, hogy három év alatt egyetlen forinttal sem csökkent a tartozásom, elegem lett belőlük. nagyon korrektek és baromi gyorsak voltak, gyakorlatilag három nap alatt lezártuk az egészet (azért 30 ropit még legomboltak rólam a végtörlesztés miatt).

nem szeretem azt mondani, hogy soha többet, de nagyon nem kívánok életem hátralevő részére banknak tartozni. remélem, nem is fogok.

Kisfiatal, ennyi pénz nagyon kevésnek számít hitelügyileg, szerintem is próbáld meg megoldani privátban. szülők, rokonok, munkáltató ;)
vagy esetleg költözz egy bérleménybe. tudom, magyarországon ez nem dívik, de nem hülyeség...



A bérlés sem hülyeség...
Mi korábban kinőttük a kis panelt. Abban is gondolkodtunk, hogy kiadjuk(30E), hozzáteszünk 30E-t és bérlünk egy nagyobbat. Legalábbis amíg nem tudunk venni... ;)  Aztán végül más lett belőle (csere). De ez is egy lehetőség.  :otlet: Hitelt csak "végső "esetben érdemes... :no:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #722 Dátum: 2015.05.21 20:09:55 »



A bérlés sem hülyeség...
Mi korábban kinőttük a kis panelt. Abban is gondolkodtunk, hogy kiadjuk(30E), hozzáteszünk 30E-t és bérlünk egy nagyobbat. Legalábbis amíg nem tudunk venni... ;)  Aztán végül más lett belőle (csere). De ez is egy lehetőség.  :otlet: Hitelt csak "végső "esetben érdemes... :no:
Lakást még nem adtam bérbe , de volt egy üzlethelységem 20 évig. Rendszeresen kiadtam . Több mint 10 évig primán ment, aztán amikor jöttek a bevásárlóközpontok, Westend, egyre nehezebb lett kiadni. A bérlők egyre rövidebb ideig maradtak és minden váltásnál buktunk rendesen.Tizszer átalakították, lelakták, nem fizették a közüzemi számlákat. Regényt lehetne írni mi minden történt a helységgel. Az utolsó 2-3 évben már ki sem adtuk, már kevesebbet se fizettek bérleti díjat mint 20 éve. Végül tavaly eladtam.
Végül is az első 10 évben megérte, bejött bérleti díjból az ára- ha már úgy nézzük ;)
Privátnak lakáskiadás még rizikósabb, eszméletlen történeteket hallani és el is hiszem (pl nem tudod kirakni a nemfizető bérlőt)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #723 Dátum: 2015.05.21 20:23:13 »
hát...a családomban húsz éve adunk ki lakóingatlanokat. azt kell mondjam ennyi idő után ,hogy megéri. konstans 5-6% nettó hozamot ad, ebből lejön még az időszakos felújítások költsége, ami kábé 1%.  hasonlítsd hozzá az állampapírhozamokhoz és gyorsan kiderül, hogy aki veszi a fáradtságot, annak érdemes vele vesződni...
olyan még nem volt, hogy valakit nem tudtunk kirakni, vagy nem fizetett stb...

egyébként, ha kockázat nélkül akarsz ingatlant hasznosítani, akkor ne lakást adjál bérbe, hanem teremgarázst, azon tényleg nem lehet veszíteni :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #724 Dátum: 2015.05.21 20:37:56 »
nah,épp ezt írtam én tavaly nyáron,h garázs a legjobb.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #725 Dátum: 2015.05.21 20:45:56 »
hát...a családomban húsz éve adunk ki lakóingatlanokat. azt kell mondjam ennyi idő után ,hogy megéri. konstans 5-6% nettó hozamot ad, ebből lejön még az időszakos felújítások költsége, ami kábé 1%.  hasonlítsd hozzá az állampapírhozamokhoz és gyorsan kiderül, hogy aki veszi a fáradtságot, annak érdemes vele vesződni...
olyan még nem volt, hogy valakit nem tudtunk kirakni, vagy nem fizetett stb...

egyébként, ha kockázat nélkül akarsz ingatlant hasznosítani, akkor ne lakást adjál bérbe, hanem teremgarázst, azon tényleg nem lehet veszíteni :D
Biztos igazad van :yes: Csak én körülöttem voltak rossz példák.
Lehet, hogy valami ipari ingatlan  vagy raktárral kéne foglalkozni :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #726 Dátum: 2015.05.22 07:32:02 »
Tegnapi műsor: éjfél előtt hazaérek, bnőm az ajtóban, mondom mit csinálsz ? Azt mondja, h megint balhé van alattunk, de most nagyon durva.. Állítólag kint ordibáltak a lépcsőházban, éjfél körül (!).. Aztán lementek az utcára, én lent láttam őket h ott ordibálnak. vitatkoznak, most volt egy harmadik valaki is.. Amúgy hárman laknak az 1 szobás lakásban, a vicc az, hogy ezt leszámítva amúgy rendesnek tűnnek.. Majdnem rendőrhívás lett a dologból. Kisebb nagyobb ordibálások rendszeresek amúgy..
Reggel fél 7 körül meg már szaladgált a kölök felettünk..
Szal lehet fel kell gyorsítanom a projektet, mert ez így nem állapot..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #727 Dátum: 2015.05.22 07:37:38 »
Én a bérléstől idegenkedem.. Fizeted fizeted de sose lesz a tiéd, nem csinálhatsz-alakíthatsz azt és úgy amit akarsz, és ki is rakhatnak, ha épp kell a lakás/ház, te meg keresgélj.. Bérlésnek akkor látom értelmét, ha más városban dolgozol, messze. Vagy ideiglenesen kell egy kisebb lakás. De családot nem alapoznék albérletre..
Én egy garázst bérlek, havi 7e egy garázssoron, ismerőstől. Én is gondolkodtam vételben, de ezt azért nem venném meg mert viszonylag kieső helyen van, sztem nehezen tudnám eladni, kiadni. De ki tudja. Panel alattiban gondolkodtam befektetésként, de végül inkább alapokba tettem a pénzt.. Majd kiderül h jó ötlet volt e..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #728 Dátum: 2015.05.22 07:47:02 »
garázs jobban hoz.
13 meg 20 kerben van garázsa unokaöcsémnek. havi 40rugó bejön neki belőle már 7éve.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #729 Dátum: 2015.05.22 08:23:38 »
hát...a családomban húsz éve adunk ki lakóingatlanokat. azt kell mondjam ennyi idő után ,hogy megéri. konstans 5-6% nettó hozamot ad, ebből lejön még az időszakos felújítások költsége, ami kábé 1%.  hasonlítsd hozzá az állampapírhozamokhoz és gyorsan kiderül, hogy aki veszi a fáradtságot, annak érdemes vele vesződni...
olyan még nem volt, hogy valakit nem tudtunk kirakni, vagy nem fizetett stb...

egyébként, ha kockázat nélkül akarsz ingatlant hasznosítani, akkor ne lakást adjál bérbe, hanem teremgarázst, azon tényleg nem lehet veszíteni :D

szüleimnek van egy kis lakása a nyóckerben. nem engedtem anno eladni már volt ott román, kínai , vietkong stb. nem könnyű de az árát már behozta 10 év alatt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #730 Dátum: 2015.05.22 08:26:07 »
Tegnapi műsor: éjfél előtt hazaérek, bnőm az ajtóban, mondom mit csinálsz ? Azt mondja, h megint balhé van alattunk, de most nagyon durva.. Állítólag kint ordibáltak a lépcsőházban, éjfél körül (!).. Aztán lementek az utcára, én lent láttam őket h ott ordibálnak. vitatkoznak, most volt egy harmadik valaki is.. Amúgy hárman laknak az 1 szobás lakásban, a vicc az, hogy ezt leszámítva amúgy rendesnek tűnnek.. Majdnem rendőrhívás lett a dologból. Kisebb nagyobb ordibálások rendszeresek amúgy..
Reggel fél 7 körül meg már szaladgált a kölök felettünk..
Szal lehet fel kell gyorsítanom a projektet, mert ez így nem állapot..

hát igen. elérkeztél arra a pontra amikor a feletted rohangáló kölkök tönkretették az életed.  bérlik vagy tulajok? nem mennek el?
én anno cetliket dobáltam be a postaládájukba hogy eltöröm a lábukat ha este 11 után ugrálás van.   durva ez.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #731 Dátum: 2015.05.22 08:39:07 »
hát igen. elérkeztél arra a pontra amikor a feletted rohangáló kölkök tönkretették az életed.  bérlik vagy tulajok? nem mennek el?
én anno cetliket dobáltam be a postaládájukba hogy eltöröm a lábukat ha este 11 után ugrálás van.   durva ez.

Tulajok, csak 1 kislány van. De nem is csak ő a gond, sztem járólapos a lakás, és minden lépésük lehallatszódik. Mellettünk szintén egy 2-3 éves kölökkel megindulnak reggel 7 körül, és egyszerűen minden de minden áthallatszódik.. Az alattunk levő idióták albérlők, de tán vagy 10 éve..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #732 Dátum: 2015.05.22 08:44:59 »
anno válság idején kb. 1milláért vette per db.
kisvárosi panellal nincs tapasztalatom. de nem költöznék olyanba,az fix.
falunk nöttem fel,kertvárosban lakom, panel nem játszik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #733 Dátum: 2015.05.22 09:31:33 »
Szal lehet fel kell gyorsítanom a projektet, mert ez így nem állapot..
Az azért mégis érdekes, hogy egy közösségből a rendes embereknek kell elmenekülniük, mert a rendetlenebbek nem hagyják őket élni. :censored:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #734 Dátum: 2015.05.22 09:42:32 »
Azt nem is mondtam még milyen canossát jártunk mire egy tárolóba nagy nehezen beengedtek egy bringával.. Merthogy amióta tesóm nem lakott itt, lecserélték a zárakat.. Körbejártuk a házat mindenki hárított, az egyik mellső szomszéd srác jófej volt és segített intézni a dolgot, meg ideiglenesen beengedett az övékébe. Szóval egy panelben-társasban ez is gond. Anyáméknál meg, ami ugye egy jó ház, ott meg alig van tároló, mert az ilyen földszintes kockapanel. És akkor még mondhatnám a nem fizető élősködőket, akikkel nem lehet mit kezdeni(nem mindenhol van, de akad, volt róla újságcikk) stb stb..