Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5981178 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

celicáss

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17835 Dátum: 2010.10.20 20:54:42 »
Sziasztok, lassan beszéli kell róla...


mondtam már hogy utálom ezt az országot? :censored:


Miert utalod? Remelem nem emiatt, mert maradsz ugyanott, ahol voltal, kiveve, ha a csippelesed be van jegyezve a forgalmiba :1eye:
Talalj ki mas okot, ha utalni akarod az orszagot! :flowers:

Vagy egyszerűen nem fizetsz kötelezőt és kész. Sok ilyen van. És lesz majd több is.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17836 Dátum: 2010.10.20 21:00:53 »
Gratula. Hogy ez nekem eddig nem jutott az eszembe?!  :nonono:

celicáss

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17837 Dátum: 2010.10.20 21:24:14 »
Gratula. Hogy ez nekem eddig nem jutott az eszembe?!  :nonono:

Naja, az ilyenek miatt mint te , nézik az autóst fejőstehénnek. Ha sok lesz a nemfizető borul a rendszer kevés pénzből nem fog működni a rendszer és akkor el lehet gondolkodni 1-2 dolgon. Látod a hitelkamatokat is ahogy emelik egyre nő a nemfizetők száma és lassan olyan sokan lesznek, hogy a most fizetők se fogják tudni elhúzni a rendszert, bukja a bank a pénzét. Aki kockáztat az bukhat , ilyen a piac, ez nem csak az ügyfélre ér hanem a bankra is.
Innen indult a válság.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17838 Dátum: 2010.10.20 22:32:34 »
Miert utalod? Remelem nem emiatt, mert maradsz ugyanott, ahol voltal, kiveve, ha a csippelesed be van jegyezve a forgalmiba :1eye:
Talalj ki mas okot, ha utalni akarod az orszagot! :flowers:
nem csak emiatt..... hanem mert mindig az autosokat probálják lehuzni...... :ph34r:
Ezt most nem az állam kreálta, hanem a biztosítók. Tudtommal más országokban is teljesítmény alapú. Ma meg olyan nagy a szórás, hogy pl. van 15éves 1400cm3 60 lovas F astra, meg új 160lovas Golf6-os szintén 1400cm3-vel stb.
Mondjuk én ezt a kgfb rendszert mindig is rossznak tartottam, mert vicc hogy én fizetek más részére különböző színvonalú szolgáltatást nyújtó társaságoknál pénzt... de ez már nagyon OFF

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17839 Dátum: 2010.10.20 22:43:56 »
Szia Ákos, hol találtál rinyálást az általam leírt sorok között? Amiért írtam nektek itt a fórumon, pusztán információ közlés ,és érdekesség gyanánt lett megemlítve. Gondolom nincs mindenki tisztában a kötelező változásokkal 2011-re. Én sem voltam, utána jártam, megosztottam veletek márkatársaimmal. Természetesen ,én is ki fogom fizetni a többlet fizetni valót / mivel nekem valószínűleg több lesz / , ugyanúgy , ahogy a drágább benzit-,és a svájci frank hitelt is a Corira.
Szia! Igen, igaz, Te nem rinyáltál...csak összeolvastam a többi hsz-t is... nem mondom, hogy örülök, hogy az 1,4 vvt-i feljebb csúszik.....de ezt én már jóval korábban olvastam, így már feldolgoztam a krízist. De majd meglátjuk, kinek miként változik a tarifája az ideihez képest, én bízom benne, hogy nem lesz nagy eltérés. Az autózás önmagában nagyon drága, a 330-340Ft-os benzinnel az élen, meg az autók értékvesztésével.... ezért gondolom, hogy éves szinten nem annyira durva pénz lesz ez. Ma BKV-val mentem, részint mert a belvárosi 400 Ft-os óránkénti parkolódíj miatt így jobban megérte. Eljön az az idő,hogy az ember 2x is meggondolja, hova megy el kocsival.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17840 Dátum: 2010.10.20 23:14:12 »
Miert utalod? Remelem nem emiatt, mert maradsz ugyanott, ahol voltal, kiveve, ha a csippelesed be van jegyezve a forgalmiba :1eye:
Talalj ki mas okot, ha utalni akarod az orszagot! :flowers:
nem csak emiatt..... hanem mert mindig az autosokat probálják lehuzni...... :ph34r:
Ezt most nem az állam kreálta, hanem a biztosítók. Tudtommal más országokban is teljesítmény alapú. Ma meg olyan nagy a szórás, hogy pl. van 15éves 1400cm3 60 lovas F astra, meg új 160lovas Golf6-os szintén 1400cm3-vel stb.
Mondjuk én ezt a kgfb rendszert mindig is rossznak tartottam, mert vicc hogy én fizetek más részére különböző színvonalú szolgáltatást nyújtó társaságoknál pénzt... de ez már nagyon OFF
Mindegyik rendszer igazságtalan! a suly alapján is van logika, mert nagyobb autó nagyobb rombolást tud csinálni. A teljesitmény se ok a nagyobb kárra, hiszen mondjuk 150-al mindegyik tud menni az 60 Le-s is meg a 160Le-is. Annál gyorsabban meg egyikse megy, mert az már nem közlekedés, max Németországban.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17841 Dátum: 2010.10.20 23:26:22 »
Hűha Te itt most belekeverted a gépjármű adót....pedig a kötelező biztosításról volt szó  :whistling:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17842 Dátum: 2010.10.20 23:31:11 »
Hűha Te itt most belekeverted a gépjármű adót....pedig a kötelező biztosításról volt szó  :whistling:
Igazad van :hmmmm: Egykutya, egyiknek sincs köze a realitáshoz :winkiss:
Csak kitalálták, hogy legyen mit fizetni :cool2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17843 Dátum: 2010.10.20 23:33:57 »
Bezzeg a 80-as évekig nem volt se kötelező, se adó (csak asszem 2000ccm felett)
A kötelezőt pedig a rendszám ténye bizonyitotta.Nem kellett kötelezöt fizetni- azt mondták a benzinben benne van :szemez:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17844 Dátum: 2010.10.21 00:11:27 »
Gratula. Hogy ez nekem eddig nem jutott az eszembe?!  :nonono:

Naja, az ilyenek miatt mint te , nézik az autóst fejőstehénnek. Ha sok lesz a nemfizető borul a rendszer kevés pénzből nem fog működni a rendszer és akkor el lehet gondolkodni 1-2 dolgon. Látod a hitelkamatokat is ahogy emelik egyre nő a nemfizetők száma és lassan olyan sokan lesznek, hogy a most fizetők se fogják tudni elhúzni a rendszert, bukja a bank a pénzét. Aki kockáztat az bukhat , ilyen a piac, ez nem csak az ügyfélre ér hanem a bankra is.
Innen indult a válság.
Miért ne mindjárt az adókat ne fizessük be?! Hátha pont akkor lesz elege az orvosnak, mikor...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.21 00:15:13 írta Kgabe »
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17845 Dátum: 2010.10.21 08:48:35 »
Ezzel a kérdéssel kapcsolatban legközelebb az Általános/Olajok, Adalékok topicba, légyszi.
:eek: [rohog]
:?: Mi olyan vicces ezen?
1. Az, hogy írtam már én is OFFot, és Pont én kérem erre?
2. Nem jól értelmezhető a topic jelzés? Általános per Olajok, adalékok.
3. Esetleg írhattam volna a szerviz topicot a Corollán belül is, de ezeket az olajfogyasztó dolgokat az előzőbe szoktuk írni...
???
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17846 Dátum: 2010.10.21 08:49:43 »
Szerintem fejezzétek be az OFF-ot. Van Biztosítós topik, kéretik ott folytatni!
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17847 Dátum: 2010.10.21 08:51:25 »
Sziasztok, lassan beszéli kell róla...


mondtam már hogy utálom ezt az országot? :censored:


Miert utalod? Remelem nem emiatt, mert maradsz ugyanott, ahol voltal, kiveve, ha a csippelesed be van jegyezve a forgalmiba :1eye:
Talalj ki mas okot, ha utalni akarod az orszagot! :flowers:

Vagy egyszerűen nem fizetsz kötelezőt és kész. Sok ilyen van. És lesz majd több is.
... nehogy azt mondd, hogy, ha egy ilyen  :censored: fej törné rommá a TE autódat, nem szednéd ki a kocsijából, haraptatnád rá a szegélykőre és rúgnál rá egy párat a tarkójára!!!!  :censored: :censored:
...mert én gondolkodás nélkül! Mindegy, hogy ki lenne az!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17848 Dátum: 2010.10.21 08:56:58 »
A következő OFF hozzászólást figyelmeztetés nélkül törlöm :excl: Én szóltam...

És minek megint fél oldalt beidézni?
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17849 Dátum: 2010.10.21 09:03:43 »
Ez nagyon érdekes. Elkezdtem számolni, az elmúlt 2 év miatt 4 év alatt havonta több mint 10.000HUF került ki a zsebemből az autó értékvesztése miatt. (akkori átlag ár és mostani átlag ár)
KFB: Fogalmam sincs mibe fáj nekünk, majd az asszony talán tudja. Olyan jelentős összeg lehet, hogy nem is tudom.

Az autózás és az autó fenntartása drága és egyre drágább lesz mindkettő. Az okokat személyenként nem tudjuk megváltoztatni csak együtt. (ez most sci-fi lesz ám!) No nem a benzin, adók, stb árának csökkentésére gondolok, hanem az autók számának csökkentésére. Amire nincs igény olcsó. Ha a kutyának sem kell fosszilis energiahordozóval működő jármű, ára sem lesz. Ráadásul kíméljük környezetünket. És megszűnik pár millió munkahely ... vagy gyártanak elektromos járműveket, cserélhető, pár méretben gyártott, egységesített li-pol akksival. És ismét úri-muri lesz az autó.


Ennek már nem sok köze van a Corolla-hoz, inkább valami általánosabb részbe illik.

Szerk: hopssz! Törölheted Musspici, nem nagyon zavar.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.21 09:05:19 írta Wagnerur »