Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5992071 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17880 Dátum: 2010.10.25 22:13:14 »
Pedig neki kell otthon állni. Az egyik legjobb tanuló munka. Nagy ész nem kell hozzá, se emelő, se spéci szerszám.
Köszi Barna a részletes leírást...... megfontolom a dolgot  :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17881 Dátum: 2010.10.25 22:26:08 »
Ööö milyen időközönként is érdemes/szükséges hűtőfolyadékot cserélni?

szerk: megvan, 60 ezrenként és 5 liter etilén-glikol kell. Ákos, esetleg akkor felezhetünk egy hűtőfolyadékot, ha gondolod.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.25 22:28:44 írta kleingy »
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17882 Dátum: 2010.10.25 22:28:44 »
Talán 160ezer, de majd jönnek mások válasszal.
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17883 Dátum: 2010.10.25 22:33:55 »
Attől függ. A normál LLC-t tudtommal 60-nél kell cserélni, az SLLC-t meg 90-nél.

Én 30-nál cserélem a sima piros LLC-t. Ennyi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17884 Dátum: 2010.10.25 22:36:12 »
Elővettem a gépkönyvet és egyértelműen 60 ezrenként cserét ír 4EFE esetében. :yes: Ötvenezer km-t mentem vele három év alatt, pont időszerű lesz.  :)

Ja és ma vettem két pár Valeo ablaktörlőt. Istenkirályul törölnek (rendszerint hozzászokok a rossz törléshez és csak akkor kapok észbe, hogy cserélni kéne, amikor a Zuram anyázik miatta :D). Négyezer volt (51 és 46 centis párok).
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17885 Dátum: 2010.10.25 22:43:50 »
Nekem 55 és 48 cm-es Valeo van fent. Tényleg fain.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17886 Dátum: 2010.10.25 22:45:00 »
Kösz a tippet, jövőre nagyobbakat veszek én is (ez is már nagyobb mint a gyári).  :D
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17887 Dátum: 2010.10.25 22:47:19 »
Attől függ. A normál LLC-t tudtommal 60-nél kell cserélni, az SLLC-t meg 90-nél.

Én 30-nál cserélem a sima piros LLC-t. Ennyi.
Az sllc-t 160 000 / 7év..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17888 Dátum: 2010.10.25 22:50:07 »
szerk: megvan, 60 ezrenként és 5 liter etilén-glikol kell. Ákos, esetleg akkor felezhetünk egy hűtőfolyadékot, ha gondolod.  ;)
OK, még gondolkodom, hogy megvegyem az autótékánál, és magam cseréljem, vagy a 2hét múlva esedékes szervizhez csapjam hozzá..  :hmmmm: ....de ha veszek, a fele megy a coridba!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17889 Dátum: 2010.10.25 22:54:15 »
Ok, majd szólj. :) Vakator felajánlotta, hogy elhozza a héten a cuccot bárkinek a Tékából és péntek estére nálam lehet.  :D
Aztán ha jól rémlik, igen közel dolgozunk egymáshoz, nem nagy gond az átadás. ;) Ha mégsem kell, akkor megvárok valakit én is, akivel lehet "felezni". :hug:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17890 Dátum: 2010.10.25 23:29:37 »
Holnap nappal ránézek a kocsira, hogy mennyire van nekem kedvem és tehetségem megszakérteni és cserélni házilag a dolgokat...na meg azon gondolkodom, hogy mivel most az enyémbe SLLC van, elvileg azt kellene belerakni újra, mivel úgy is keveredik az új és a régi?  :hmmmm: Másik, meg hogy a téka ezt rendelésre hozza meg, szóval lehet hogy Vakator nem fogja tudni elhozni.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17891 Dátum: 2010.10.26 07:22:54 »
Sziasztok,

lenne néhány kérdésem a COV-val kapcsolatban - bár sztem minden 2004 környéki Corollára állnak a kérdések...

-A kormány bal oldalán egy fia izzó sem világít a műszerfalon. (fényszórómagasság, tükörállítás). Gyanítom, kéne neki, legalábbis sötétben még felkapcsolt belső világítással sincs sok esélyem megtalálni őket. Ezekek vajon külön biztosítékja van, vagy csak mindegyik izzó kiment? Ha netán valaki a COV-jában csinálna egy esti fényképet, az sokat segítene.

-A kocsin gyári alufelnik vannak nyári gumival, kerékőrrel. Ugyanezen csavarokat használhatom (kerékőröstől) a téli gumi acélfelnijéhez is, vagy külön csavarok kellenek hozzá? A kocsit kereskedésből vettem, így nem olyan egyszerű hogy "hívd fel a tulajt és kérdezd meg" :-)

-A motorháztető-burkolat foszlik, s a darabok a légszűrőig meg sem állnak. Valszeg valami megrágta - hogy lehet ezt megoldani? Kenjem be ragasztóval, vagy más ötlet? Van esetleg valami állatriasztó folyadék, amivel bekenhetném, megelőzvén a későbbi rágásokat? (Nem baj ha belepusztul a rohadék...  :devil: )

Kösz!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17892 Dátum: 2010.10.26 08:02:28 »
Kikerult a toyota.hu-ra a rancfelvarrott Corolla: MekCorolla


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17893 Dátum: 2010.10.26 08:26:51 »
Holnap nappal ránézek a kocsira, hogy mennyire van nekem kedvem és tehetségem megszakérteni és cserélni házilag a dolgokat...na meg azon gondolkodom, hogy mivel most az enyémbe SLLC van, elvileg azt kellene belerakni újra, mivel úgy is keveredik az új és a régi?  :hmmmm: Másik, meg hogy a téka ezt rendelésre hozza meg, szóval lehet hogy Vakator nem fogja tudni elhozni.

Én a helyedben SLLC-t tennék bele aztán 6-7 évig megint nem kell foglalkozni vele...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #17894 Dátum: 2010.10.26 09:48:26 »
Sziasztok,

lenne néhány kérdésem a COV-val kapcsolatban - bár sztem minden 2004 környéki Corollára állnak a kérdések...

-A kormány bal oldalán egy fia izzó sem világít a műszerfalon. (fényszórómagasság, tükörállítás). Gyanítom, kéne neki, legalábbis sötétben még felkapcsolt belső világítással sincs sok esélyem megtalálni őket. Ezekek vajon külön biztosítékja van, vagy csak mindegyik izzó kiment? Ha netán valaki a COV-jában csinálna egy esti fényképet, az sokat segítene.

-A kocsin gyári alufelnik vannak nyári gumival, kerékőrrel. Ugyanezen csavarokat használhatom (kerékőröstől) a téli gumi acélfelnijéhez is, vagy külön csavarok kellenek hozzá? A kocsit kereskedésből vettem, így nem olyan egyszerű hogy "hívd fel a tulajt és kérdezd meg" :-)

-A motorháztető-burkolat foszlik, s a darabok a légszűrőig meg sem állnak. Valszeg valami megrágta - hogy lehet ezt megoldani? Kenjem be ragasztóval, vagy más ötlet? Van esetleg valami állatriasztó folyadék, amivel bekenhetném, megelőzvén a későbbi rágásokat? (Nem baj ha belepusztul a rohadék...  :devil: )

Kösz!
Sztem a fényszórómagasság állítógombja kellene, hogy világítson.
Az alu és lemezfelni csavarja többnyire eltér, az aluhoz tartozó csavar többnyire ilyen alátétes, és hosszabb is.
Motorvédő burkolatra nincs tippem, de itt már sokszor ki lett tárgyalva a rágcsálóriasztás, voltak különböző ötletek: zörgős fémháló, kutya- vagy macskaszőr, stb.
Gabe 254.