Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6035786 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14895 Dátum: 2009.10.06 21:55:35 »
Szép estét!

Ma reggel előttem ment a Jászberényi úton egy zöld E12-es, a rendszámtáblája alatt klubos matricával.
A rendszáma ?DB-266 (talán)...
Üzenem a márkatársnak, hogy a bal hátsó lámpája nem világít!  ;)
Nehogy a rendőr szóljon...  :nono:  :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14896 Dátum: 2009.10.09 00:59:44 »
Viszont többen mondták (Toyota tulajdonosok), hogy a világításra nem sípol és ez normális.
Dehogy normális. Világításra is sípolnia kell. Kihúzott kulcs+nyitott ajtó kombó esetén egyenletesen sípolnia kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Termosztát csere....
« Válasz #14897 Dátum: 2009.10.09 01:05:02 »
Hellosztok! Nekem egy olyan problémám van hogy bedöglött a termosztátom és nem keringeti a vizet és forr a motor...gondolom mondani se kell :) Nah a lényeg hogy nem nagyon tudom merre helyezkedik el a termosztát...:S Mert saját magam szeretném cserélni... Válaszotokat előreis köszönöm! Autó adatai:1987-es Toyota Corolla 1.8D Liftback.
Klikk...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14898 Dátum: 2009.10.09 01:09:35 »
Ma lattam a buszrol egy D4D E12 Corit automata valtoval... Nem MMT.Automata...Letezik ilyen? Nem is tudtam....  full-full... vaj borbelso, napfenyteto, szamomra ismeretlen felni Toyota kupakkal a kozepen.... szep volt nagyon :)

automata... vagjatok?
Ilyen állat márpedig nincs  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14899 Dátum: 2009.10.09 22:23:08 »
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14900 Dátum: 2009.10.10 00:39:57 »
Ez milyen öszvér? :hmmmm:

Ebben legalább a középkonzolt kicserélték.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14901 Dátum: 2009.10.10 01:12:53 »
Ez milyen öszvér? :hmmmm:
Talán import lehet, és a helyen, ahonnan hozták, létezhetett ilyen felszereltség... Mert amúgy tényleg fura kombó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14902 Dátum: 2009.10.10 01:15:08 »
Én nem tartom elképzelhetőnek, hogy az ajtóban lévő dekorelem ezüst, a középkonzol fekete legyen egy gyári autóban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14903 Dátum: 2009.10.10 01:23:45 »
Én nem tartom elképzelhetőnek, hogy az ajtóban lévő dekorelem ezüst, a középkonzol fekete legyen egy gyári autóban.
Hát, voltak és vannak furcsaságok... Szerintem lehetséges. A felnik sem stimmelnek: Luna vagy Sol felszereltség esetén (amihez passzolna a négy villanyablakos, ezüst betétes ajtópanel) könnyűfémnek kéne lenniük - és ha ez egy átbuherált Terra lenne, akkor nem lehetne benne (ha jól rémlik) ködfényszóró, meg multikormány sem... Nem igazán tudok elképzelni olyan utólagos (karambolt követő) gányolást, amelynél pont a középkonzolt kellene cserélni, méghozzá így.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14904 Dátum: 2009.10.10 17:59:05 »
Nekem a 8legzsak nem fer ossze a manualis klimaval...
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14905 Dátum: 2009.10.10 18:40:55 »
Ma lattam a buszrol egy D4D E12 Corit automata valtoval... Nem MMT.Automata...Letezik ilyen? Nem is tudtam....  full-full... vaj borbelso, napfenyteto, szamomra ismeretlen felni Toyota kupakkal a kozepen.... szep volt nagyon :)

automata... vagjatok?
Ilyen állat márpedig nincs  :D
Az a sok partidrog!  :nono:

Nyehh :D

Tudtommal nem volt dízel automata Toyota személyautó a mostani Ave dízel előtt. Vagy MMT volt, vagy becsapós volt rajta a D4D matrica. Vagy tévedek.  :szemez:

De gonoszak vagytok... Marpedig automata valto volt benne, es d4d matrica a popojan....punktum :D
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14906 Dátum: 2009.10.10 20:32:32 »
Fénykép? Bizonyíték? Stb? Amíg nincs, nem hiszünk. Punktum!  :tt2:
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14907 Dátum: 2009.10.11 17:11:41 »
Így van. Kivett kulcs - nyitott ajtó - felkapcsolt világítás kombinációnál sipolnia kell. Ha nem akkor elsőként a TAIL biztit nézném meg.

Kicsit jobban figyeltem és a következőket tapasztaltam:
-A műszerfalon a nyitott ajtóra figyelmeztető lámpa minden ajtóra világít, csak a vezető oldalira nem (az utastérlámpa szintén)
-rosszul emlékeztem, nyitott vezető ajtónál semmire sem figyelmeztet, sem kulcsra, sem világításra.

Ebből én arra következtettem, hogy az ajtó nyitottságát érzékelő kapcsolóval van a gond. És igen, meg is néztem, be van ragadva (mozog valamennyit, de nem sokat). Meg lehet ezt kenni valamivel, vagy mit kell vele csinálni? És legfőképp milyen torx kell hozzá, mert nekem nincs torx kulcsom (suzukihoz nem kellett), és ha jól tudom a torx számozása nem méret szerint van. Ha leszedem, akkor wd40 neki és jó lesz?

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14908 Dátum: 2009.10.11 20:42:03 »
Így van. Kivett kulcs - nyitott ajtó - felkapcsolt világítás kombinációnál sipolnia kell. Ha nem akkor elsőként a TAIL biztit nézném meg.

Kicsit jobban figyeltem és a következőket tapasztaltam:
-A műszerfalon a nyitott ajtóra figyelmeztető lámpa minden ajtóra világít, csak a vezető oldalira nem (az utastérlámpa szintén)
-rosszul emlékeztem, nyitott vezető ajtónál semmire sem figyelmeztet, sem kulcsra, sem világításra.

Ebből én arra következtettem, hogy az ajtó nyitottságát érzékelő kapcsolóval van a gond. És igen, meg is néztem, be van ragadva (mozog valamennyit, de nem sokat). Meg lehet ezt kenni valamivel, vagy mit kell vele csinálni? És legfőképp milyen torx kell hozzá, mert nekem nincs torx kulcsom (suzukihoz nem kellett), és ha jól tudom a torx számozása nem méret szerint van. Ha leszedem, akkor wd40 neki és jó lesz?

Köszönöm!

Szia,

én is jártam így, szintén a vezetőoldali nyitásérzékelő időnként ki-kihagyott pár pillanatra. Kézzel megnyomogatva a bigyót, egy darabig OK volt, de mindig visszatért a hiba.
Kicsavartam, aztán rájöttem, hogy a rögzítő torx csavarnak is fontos szerepe van (merthogy kicsavarva ugyanis már egyáltalán nem működött az érzékelő). A kontakthibát nálam a csavar és a kasztni közti vékony rozsdaréteg okozta. WD40-es ronggyal áttöröltem az érintkező felületeket és visszacsavartam, azóta jó a testelés.

Üdv,
ny.


barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14909 Dátum: 2009.10.11 20:51:03 »
Ez a WD-40 (=palackozott gázolaj) csodaszer!

Ezután én is ezt használom majd mindehez. Nem kell a smirgli, rozsdamaró, meg kontaktspray, meg ilyenek... :devil: