Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6035794 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14940 Dátum: 2009.10.18 16:15:13 »
az cseres...
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14941 Dátum: 2009.10.18 16:54:10 »
Sziasztok,

Sajnálatos és annál bosszantóbb meglepetés várt reggel amikor leértem az autóhoz. A bal hátsó lámpám betört. Nem vettem észre hogy bárminek nekitolattam volna, szerintem az éjszaka folyamán történ, de nem is ez  a lényeg. Hanem, hogy szét lehet-e szedni a lámpateste? Elég-e rá csak a külső borítást vadásznom, vagy az egészet cserélni kell? Nem örülnék neki mert csak egy viszonylag kis lyuk van rajta, de így nem valami esztétikus.  :no:

Előre is köszi a válaszokat.
Az egész lámpatest cserés.

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14942 Dátum: 2009.10.21 07:50:00 »
 :helpsmilie:
Sziasztok! Új vagyok a Toyotások között mivel most négy hónapja vettem a corollámat! Hát szokható!
Ez egy 2000-es évjáratú 1.6 vvti! Jól megy csendes minden oké. Viszont észrevettem hogy szépen csipegeti az olajat (Castrol 5w-40)!
Nagyon nem pörgetem teljesen átlagosan használom! A fogyasztás 4000 km/ 1 liter.
Szerintetek használjak más típusú olajat, vagy mi a véleményetek?
Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14943 Dátum: 2009.10.21 08:55:55 »
Szia! Ameddig megérkeznek az olajdoktorok, javaslom olvasmánynak az Olajok és adalékok topikot .

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14944 Dátum: 2009.10.21 10:01:53 »
:helpsmilie:
Sziasztok! Új vagyok a Toyotások között mivel most négy hónapja vettem a corollámat! Hát szokható!
Ez egy 2000-es évjáratú 1.6 vvti! Jól megy csendes minden oké. Viszont észrevettem hogy szépen csipegeti az olajat (Castrol 5w-40)!
Nagyon nem pörgetem teljesen átlagosan használom! A fogyasztás 4000 km/ 1 liter.
Szerintetek használjak más típusú olajat, vagy mi a véleményetek?
Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!

Típushiba. A dugattyúgyűrűkkel van valami. Esetleg az olaj xar, de erre kevés az esély.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14945 Dátum: 2009.10.21 11:16:16 »
:helpsmilie:
Sziasztok! Új vagyok a Toyotások között mivel most négy hónapja vettem a corollámat! Hát szokható!
Ez egy 2000-es évjáratú 1.6 vvti! Jól megy csendes minden oké. Viszont észrevettem hogy szépen csipegeti az olajat (Castrol 5w-40)!
Nagyon nem pörgetem teljesen átlagosan használom! A fogyasztás 4000 km/ 1 liter.
Szerintetek használjak más típusú olajat, vagy mi a véleményetek?
Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!

Korai VVTi motoroknál előfordult a dugattyúgyűrűk rendellenes kopása, ezt a kocsi 7 éves koráig garanciális motorcserével orvosolta a gyár, de ez a gép ebből már kifutott.
Ha egyébként nem látszik semmi a motoron ( olajfolyás ) akkor először egy motoröblítő adalék után egy 5w50 olajjal próbálkoznék. ha ezzel el lehet érni egy 6-7000km/l olajfogyást, akkor az olajszint figyelése mellett ( főleg hosszabb utak előtt és után) nem foglalkoznék vele, ha nem javul a helyzet, vagy fokozódik a fogyás, akkor sajnos a gyűrűzés marad a megoldás.

-Mennyi km. van a kocsiban???
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14946 Dátum: 2009.10.21 12:24:34 »
 :eek:
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14947 Dátum: 2009.10.21 12:38:01 »
:helpsmilie:
Sziasztok! Új vagyok a Toyotások között mivel most négy hónapja vettem a corollámat! Hát szokható!
Ez egy 2000-es évjáratú 1.6 vvti! Jól megy csendes minden oké. Viszont észrevettem hogy szépen csipegeti az olajat (Castrol 5w-40)!
Nagyon nem pörgetem teljesen átlagosan használom! A fogyasztás 4000 km/ 1 liter.
Szerintetek használjak más típusú olajat, vagy mi a véleményetek?
Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!
Először is gratulálok a vásárláshoz!

Jah, ahogyan írták, típushiba. Nekem sokkal rosszabb volt, 2000 alatt ment el 1 liter olaj. Én még belefértem ebbe a hosszított gariba, úgyhogy új fűzött blokkot kaptam.

Véleményem szerint 4000 km/1 liter olaj nem annyira vészes még, én nem váltanék 40-esnél sűrűbbre, mert mondjuk egy 50-es lehet, hogy kevésbé fogy, viszont ez csak rövidtávú megoldás. Hosszabb távon az 50-es jobban koptatja a motort, mint egy 40-es, mert az nem ken annyira...

Én egy 40-es olajat javaslok: Mobil1 0W-40 vagy Mobil Syst S 5W-40.

Fontos a korai olajcsere, ezzel sok baj megelőzhető. 8.000 km-enként le kellene engedned az olajat és frisset beletölteni a gépbe. Ha nem használod az olajat 8000-nél tovább, akkor tapasztalatom szerint kicsit javul a helyzet. Fontos még a minőségi olajszűrő is.

Amire nagyon figyelj, hogy sose menjen le a szint min alá, de lehetőleg fél alá sem. Ha min alá megy, akkor szétkopik a motor, ez felteheti a pontot az i-re...

Első körben javaslok egy olajcserét a full szintetikus Mobil1 0W-40-re egy jó minőségű olajszűrővel (Mann-Filter pl.). Ezután mindig figyelni kell a szintet és utántölteni, ha lemegy félre.


Ha nagyon sok olajat zabál már a kocsi, akkor egy dugattyú gyűrűzés megoldás lehet... De ez még odébb van...

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14948 Dátum: 2009.10.21 13:00:04 »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
kisa
born to ride

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14950 Dátum: 2009.10.21 14:41:13 »
:helpsmilie:
Sziasztok! Új vagyok a Toyotások között mivel most négy hónapja vettem a corollámat! Hát szokható!
Ez egy 2000-es évjáratú 1.6 vvti! Jól megy csendes minden oké. Viszont észrevettem hogy szépen csipegeti az olajat (Castrol 5w-40)!
Nagyon nem pörgetem teljesen átlagosan használom! A fogyasztás 4000 km/ 1 liter.
Szerintetek használjak más típusú olajat, vagy mi a véleményetek?
Előre is köszi! Szép napot mindenkinek!

Korai VVTi motoroknál előfordult a dugattyúgyűrűk rendellenes kopása, ezt a kocsi 7 éves koráig garanciális motorcserével orvosolta a gyár, de ez a gép ebből már kifutott.
Ha egyébként nem látszik semmi a motoron ( olajfolyás ) akkor először egy motoröblítő adalék után egy 5w50 olajjal próbálkoznék. ha ezzel el lehet érni egy 6-7000km/l olajfogyást, akkor az olajszint figyelése mellett ( főleg hosszabb utak előtt és után) nem foglalkoznék vele, ha nem javul a helyzet, vagy fokozódik a fogyás, akkor sajnos a gyűrűzés marad a megoldás.

-Mennyi km. van a kocsiban???


Köszönöm a választ!
125 ezer van a kocsiba!

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14951 Dátum: 2009.10.21 14:45:24 »
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14952 Dátum: 2009.10.21 18:18:07 »
meddig volt érintett ezzel a problémával az E11?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14953 Dátum: 2009.10.21 18:23:11 »
meddig volt érintett ezzel a problémával az E11?
Végig. Sőt még a 2003 előtti E12-esek is érintettek voltak. Érdekes, de még 2005 utániak közül is lehetett hallani olyan Corolláról és Corolla Versoról, amiben motor cseréltek emiatt...

Érdekes továbbá, hogy az összes E11 és E12 és E15-be elvileg 3,7 liter olaj kell, míg a motorcserésekbe 4,2 l. Tehát nem növelte meg az olaj mennyiségét a Toyota a javított szériás motoroknál sem, csak az Optifitnél, amit én is kaptam...

Más: Optiblue izzó mennyiért van kb?

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #14954 Dátum: 2009.10.21 19:56:39 »
a mi autónk 2005/10 havi e12es corolla. olajcserénél immáron második alkalommal is elnyelte gond nélkül a 4 litert, ezután a nívó lefolyás után sincs fullon, csak háromnegyeden. előttünk 1 tulaja volt, azt leinformáltuk, nem cseréltek benne semmit gariba. de akkor ez nem lehet hogy másik blokk? barátomék e12esébe ami 2003-as, abba tényleg 3,7-től fullon van a nívó, az se volt motorcserés de a mienk sem... akkor miért lehet ez, hogy nálunk 4 litertől nincs fullon soha?