Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304713 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Szerviz
« Válasz #4740 Dátum: 2011.01.13 15:09:30 »
Az autód forgalmijával bemész egy autósboltba (UNIX, vagy Bárdi, vag hasonló) és az adatok alapján megrendeli neked. Ha a szereléshez nem értesz, akkor keresni kell egy szervizt, ahol beleteszik.

Köszi, nem vagyok műszaki analfabéta, de autót csak az előzőt szereltem, ebben csak 1* kellett termosztátot, azt megcsináltam én, benyaszűrőt még nem cseréltem..
ok nézem + veszem

az tudom, hogy elég gáz helyen van > szívás lesz cserélni :) de majd megnézem a service manualban,,,
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Szerviz
« Válasz #4741 Dátum: 2011.01.13 15:52:07 »
Szürő csere előtt a nyomást le kell csökkentenem, vagy ne foglalkozzak vele, külföldi fórumokon ez is az is szerepel.
A serviceMan ban írják, hogy szedjem le az ACról a delejt és járassam ....
 :eek:
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

kaleksz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Szerviz
« Válasz #4742 Dátum: 2011.01.13 17:05:53 »
Valaki fel tudná tenni az E12-es Corolla szervizkönyvét.  Pontosabban az az oldal érdekelne ahol leírják melyik szerviznél mit kell cseréltetni, ellenőrizni.  :helpsmilie:

A 120 ezres szerviz mennyibe kerül manapság?
és egy pár fékbetét cseréje?

Köszi!
'05 E12 Toyota Corolla 2.0 D-4D HB Sol

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4743 Dátum: 2011.01.13 20:10:11 »
A 120 ezres szerviz mennyibe kerül manapság?
és egy pár fékbetét cseréje?

A pár fékbetétet meg tudod nézni a bárdi, unix és láng webshopban. Ez az alkatrész és, a munkadíjra számolj rá még.
A 120 ezres szervíz nekem tavaly márciusban volt. Cserélni kellett a vízmpumpát mert eresztett (egyébként is cserélni kellett a hűtőfolyadékot, és így a szijat is). Egyébként volt olajcsere, fékfolyadékcsere, gyertyacsere. szűrők meg még valami, de már nem emlékszem . Kiindulva, abból, hogy mennyit fizettem, (25 volt a vízmpumpa, 10 körül a szij plusz a munkadíj ami ezzel jár) ha nincs vízpumpacseréd akkor szerintem olyan 60 körül van a vége márkaszervízben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Szerviz
« Válasz #4744 Dátum: 2011.01.13 20:11:45 »
Szia!
Nekem is volt olyan Corollám mint neked csak az 1,3-as (4AFE, asszem) és nekem is elkezdett így rángatózni, általában csak hidegen. Nekem is a benyaszűrő oldotta meg a problémát.
Az enyémben a tűzfalra volt felcsavarozva a baloldalon, én gyárit vettem mert nem volt nagy különbség árban asszem. A cserélye meg kb 5 perc volt, nem kell semmi nyomást leengedni mert amikor meglazítod az átereszcsavart akkor ott egyből elmegy a nyomás és nekem nem spriccelt szanaszét. Mondjuk ne meleg motornál csináld. :)
üdv.

Szürő csere előtt a nyomást le kell csökkentenem, vagy ne foglalkozzak vele, külföldi fórumokon ez is az is szerepel.
A serviceMan ban írják, hogy szedjem le az ACról a delejt és járassam ....
 :eek:
Corolla TS, Facelift

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4745 Dátum: 2011.01.13 20:38:49 »
Az 1.3 az 4EFE és teljesen más a két motor ;), de van itt egy rakat 4AFE-s a Carina topicban, biztos lesz pontosabb info.  :yes:
         

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Szerviz
« Válasz #4746 Dátum: 2011.01.14 17:41:49 »
Igazad van nem 4AFE hanem 4EFE volt a motorkód. :)
De a Benzinszűrőt azért szerintem érdemes lenne megpróbálni.

Az 1.3 az 4EFE és teljesen más a két motor ;), de van itt egy rakat 4AFE-s a Carina topicban, biztos lesz pontosabb info.  :yes:
Corolla TS, Facelift

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Szerviz
« Válasz #4747 Dátum: 2011.01.14 20:29:03 »
Még nyáron esett meg, hogy feleségem E11 Corijában a gyújtáskulcs néha nem akart elfordulni, csak épp kivete a kormányzár állásból, és ott megakadt. Akkor szétszedtem, átmostam műszerolajjal, -ezzel még rosszabb lett. a másik kulcs viszont jól vitte, így az volt használva. Aztán decemberben azzal is elkezdett szórakozni, így maradt az eddig használatlan szervízkulcs, ezzel egészen szépen működött. -Egészen most keddig, amikor is ezzel is el kezdett akadozni az indítás. Így szerdán kivarázsoltam a zárszerkezetet, és a szervízkulcs, meg a szétkopott másik kulcs kíséretében eljutattam egy zárashoz. Közben feleségemnek megtanítotam a kocsi indítását kombináltfogó, nomeg az immo érzékelőhöz fogott kulcs segítségével.
A záras egynap alatt rendbetete a szerkezetet, és készített két kulcsot is, hgy az agyonkopott kulcsok ne tegyék ismét tönkre. Én ma délelőtt átaplikáltam az immochipet a gyártott kulcsba, és  :clap: :clap: :clap: tökéletesen működik minden.

A dolog egyetlen szépséghibája, hogy a rendes kulcsok annyira szétkoptak, hogy csak  a szervízkulcsról tudott normális másolatot készíteni a kulcsos, így a csomagtartó nyitáshoz a régi kopott immotlanított kucs is rajtamarad a kulcskarikán.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4748 Dátum: 2011.01.14 21:46:48 »
A 120 ezres szerviz mennyibe kerül manapság?
és egy pár fékbetét cseréje?
A Cserélni kellett a vízmpumpát mert eresztett (egyébként is cserélni kellett a hűtőfolyadékot, és így a szijat is).
Milyen szíjat? Egyetlen szíj van, az ékszíj, és ennek cseréjéhez mi köze a hűtővíz cseréhez?  :eek: Ennek a szíjnak is van egy kötelező csereideje, ez aszem pont a 120ezer km, de többnyire előbb kicserélik, nekem pl 60szervizkor szólak, hogy nem ártana cserélni, mert repedezett kicsit.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #4749 Dátum: 2011.01.15 08:37:33 »
Gondolom, ha már leszedték a vízpumpa cseréje miatt, akkor nem pakolták vissza a régit...
Gabe 254.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Szerviz
« Válasz #4750 Dátum: 2011.01.15 09:00:14 »
Szevasztok!

Csak gondoltam, leírom, hogy jártam. 2 hónapja van nálam a 2003-as HB Corolla, és most jutottam el oda, hogy kuplung csere is kell. (érdekes, hogy erről alig találtam valamit itt a fórumon a kereső segítségével.) Tegnap 8 órán át szívott a szrerelővele, nem tudta leszedni a váltót a motorról, mert rá van rohadva a kuplung, csupa rozsda minden, pajszerral sem jönnek szét, a kinyomócsapágy már valószínüleg be van szorulva a kosárba, az összes csavar feje el van nyírva. Nem tudom mi lesz, de az is lehet, hogy le kell vágni a váltót, aztán lesz ami lesz, cserélni kell, ami károsodott. kicsit pipa vagyok, hogy 50 ezer forintos kuplung cseréből 150 ezres váltócsere lehet, írtam is a kereskedőnek, hogy ez így nem teljesen fair.

Csak gondoltam leírom...

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4751 Dátum: 2011.01.15 10:34:39 »
Szevasztok!

Csak gondoltam, leírom, hogy jártam. 2 hónapja van nálam a 2003-as HB Corolla, és most jutottam el oda, hogy kuplung csere is kell. (érdekes, hogy erről alig találtam valamit itt a fórumon a kereső segítségével.) Tegnap 8 órán át szívott a szrerelővele, nem tudta leszedni a váltót a motorról, mert rá van rohadva a kuplung, csupa rozsda minden, pajszerral sem jönnek szét, a kinyomócsapágy már valószínüleg be van szorulva a kosárba...

Csak gondoltam leírom...

No ilyet se hallottam még, rakhatnál fel néhány képet okulás képpen. Egyébként milyen kosárba?

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Szerviz
« Válasz #4752 Dátum: 2011.01.15 12:18:56 »


látni nagyon nem lehet semmit, mert 2centire jött el a motortól a kuplung, utána megált. kosárnak én a bal oldali alkatrészt hívom(biztos a motorkerékpár szerelés miatt, mert ott tényleg kosár van), és annak a lamelláin át van menve a szerelő szerint a csapágy, és bele van szorulva.

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4753 Dátum: 2011.01.15 12:31:52 »
Gondolom ez az új, én inkább a régire lennék kíváncsi.  :D

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Szerviz
« Válasz #4754 Dátum: 2011.01.15 12:33:00 »
Hali

Na kicseréltem a benzinszűrőt, a helyzet változatlan.
nem akar menni, majdnem lefullad, tő gázra elindul, de az se az igazi, néha elkapja a ritmust és teljesen jól meg... kormoz is rendesen...

hibakódot megnéztem, nincs benne...

-most megnézegetem az érzékelőket ebben szeretnék segítséget kérni. hol lehet megnézni a szenzorok normál értékeit? tehát mi az ami jó...
előre is köszi

Injektor dugulás lehet esetleg? ha igen azzal mit lehet tenni?

Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ