Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2292398 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4680 Dátum: 2011.01.02 19:58:45 »
Tul képpen éppenhogy nem a normál szervizt kéne márkaszervizben csináltatni, hanem a nehezebb  javitásoikat!
Pl a Jazzen  csapágycserét egy  (Hondás szaki) nem szakszervizben csináltattam, és szivott is a szerelő, mert elcseszte  az ABS-t- nem megfelelő csapágyat rendelt bele, több honapba került mire ujra lett ABS-ünk.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4681 Dátum: 2011.01.02 20:54:27 »
Tul képpen éppenhogy nem a normál szervizt kéne márkaszervizben csináltatni, hanem a nehezebb  javitásoikat!
Pl a Jazzen  csapágycserét egy  (Hondás szaki) nem szakszervizben csináltattam, és szivott is a szerelő, mert elcseszte  az ABS-t- nem megfelelő csapágyat rendelt bele, több honapba került mire ujra lett ABS-ünk.
Egy akksicsere, meg féktárcsa-betét csere azért nem "nehezebb" javítás. De igazad van, sokszor az olcsóbb a drágább. Nekem pl. az elmúlt olajcserekor vagy 10percig nézték a kocsi alját zseblámpával.... és mondták is, hogy az egyik o-gyűrű cserés, szivárgást láttak. Na ezt a maszekoknál nem tapasztaltam, tisztelet a kivételnek. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy van létjogosultsága a márkaszervizeknek is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4682 Dátum: 2011.01.02 21:31:31 »
Nekem van egy Mercédeszszerelőm, na ő igazi profi.Igaz autószerelő létére oldtimer restaurátor is volt (Pl RR :szemez:)
Na ő preciz, mindent megtisztit és mindent megold.Élmény végig nézni hogy csinál egy féktárcsa és betétcserét!. De igaz nem ismerhet minden autó trükkjét mindenki.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #4683 Dátum: 2011.01.02 21:41:21 »
Sziasztok,
olvastam a totalcaron egy kiás cikket, ebből adódan jutott az eszembe, hogy ha márkaszervizbe viszem a kocsit, viszont a hozzávalókat én virítom, vajon a gariban ha bármi bekövetkezik a TMH kötekedhet?
Auris, 2éves 30e szervíz lesz. Mert az igaz, hogy óradíjban plusz 20%al többért szervizelik, ha viszed a cumót, viszont azt számolgattam még mindig olcsóbban jövök ki. Pl levegőszűrő, pollenszűrőt megvettem 6,5ért és beraktam házilag az első éves szerviznél (igaz akkor ezek cseréje nem kötelező, de 20ért akarták a kettőt kicserélni márkába), viszont másodévnél ezek kötelező cserések. Én 5év garos vagyok, mert amikor vettem adtak gratisba két évet, viszont ha neadj isten bármi baja lenne, nem ér meg nekem most 20e ft spórolás, hogy később megszívassanak. Ha értitek mire gondolok.
Amúgy a 30e nagyszerviznél jól tudom, hogy pollen, levegő, olaj - szűrő , olajcsere, fékolaj csere van?
Köszi!
Ez komoly, hogy +20% felár? :hmmmm: én még nem hallottam róla (Nekem 8500 Ft-os oradijjal számoltak, a Mayernél-mindent vittem)

igen, mindenhol ahol felemlítettem, hogy viszem a cumót plusz felárral dogoznak az óradíjban. De hát voltaképp érthető is..

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4684 Dátum: 2011.01.02 21:44:22 »
Én olajat viszem, és még soha nem volt ilyen... Igaz, mindkét helyen ahol érdeklődtem ők ajánlották fel, hogy vihetem az olajat...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #4685 Dátum: 2011.01.02 21:47:41 »
Ez komoly, hogy +20% felár? :hmmmm: én még nem hallottam róla (Nekem 8500 Ft-os oradijjal számoltak, a Mayernél-mindent vittem)
Én sem hallottam ilyet.... itt normaidők vannak, nincs szerintem olyan, hogy ez csúnya fiú, mert hozta a cuccot, így plusz 20%... vagy ha valahol van, akkor azt a helyet el kell kerülni... én pl. volt már hogy vittem az olajat meg a pollenszűrőt, de nem tapasztaltam, hogy rátettek volna +20%-ot..... szóval ez lehet, hogy urban legend?  :hmmmm:
UI
Szerintem az meg elég h.ülyén néz ki, hogy ha valaki minden alkatrészt visz....elvileg meg lehet csinálni, de kicsit sóherság....valljuk be. 

Én nem vagyok meglepődve, hogy felárat számolnak fel, bár inkább számolja fel és öntse bele az olajam, minthogy nem számítanak föl semmit, de nem is cserélik ki. Ez M.O, el kell fogadni, hogy itt ez van.
Az, hogy sóhernak tartanak, nem érdekel. Nem tudjátok, hogy emberek arcára mi fér rá, dolgoztam én már ügyfélszolgálaton fiatal koromban, na azóta megtanultam azt, hogy fel kell venni mindenhol a plé pofát. Van aki 5 Ftért cirkuszol.
Mellesleg ha még a szerelőt jól megfizetnék a márkában, azt mondom jólvan, de hogy a fejesek lenyelik a nagy hasznot, alamizsnát meg a szerelőnek odadobják.. az nem szép dolog. Aztán megvan mindenki lepődve, hogy azok meg úgy játszanak a dolgokkal ahogy tudnak. Persze, mert a családját el kell tartania.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #4686 Dátum: 2011.01.02 21:53:09 »
Ez komoly, hogy +20% felár? :hmmmm: én még nem hallottam róla (Nekem 8500 Ft-os oradijjal számoltak, a Mayernél-mindent vittem)
Én sem hallottam ilyet.... itt normaidők vannak, nincs szerintem olyan, hogy ez csúnya fiú, mert hozta a cuccot, így plusz 20%... vagy ha valahol van, akkor azt a helyet el kell kerülni... én pl. volt már hogy vittem az olajat meg a pollenszűrőt, de nem tapasztaltam, hogy rátettek volna +20%-ot..... szóval ez lehet, hogy urban legend?  :hmmmm:
UI
Szerintem az meg elég h.ülyén néz ki, hogy ha valaki minden alkatrészt visz....elvileg meg lehet csinálni, de kicsit sóherság....valljuk be. 
Szerintem nem soherség!
Ha normális árak lennének, én is leszarnám (először vittem hozzájuk valamit) Érezzék csak nyugodtan, hogy túl magasnak tartom az árakat. Az egy dolog hogy a munkadijban megkérik az árukat, de miért kell nekik az alkatrészen is annyit keresni? :hmmmm:

Na de gyerekek... 20e ft egy pollen és levegőszűrőért? Arcpirító!
Mondok ennél jobbat. Édesanyám kocsiján a márkában 4e cserélték ki az ablaktörlőlapátot. 20percig szerelték le föl. Azért ez több mint pofátlanság. (ez nem Toyota volt, hanem Honda). Arra nem kérek kommentet, miért nem engem kért meg, mondtam neki máskor engem kérjen meg :D

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4687 Dátum: 2011.01.02 22:07:06 »
Nézd, azt sem lehet elvárni, hogy mindent barátságból csináljanak, bár az ablaktörlőn van annyi árrés, hogy ingyen is felrakhatná.  ;)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Szerviz
« Válasz #4688 Dátum: 2011.01.02 22:20:41 »
anno nekem  az egyik szerviz elvégeztével még kitakaritották a légtömegmérömet ami nem volt több 10 percnél.
felszámoltak egy egész flakon spray árát + 3500 ft munkaköltséget, na ez kiverte nálam a biztositékot......
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4689 Dátum: 2011.01.02 22:52:03 »
Ez komoly, hogy +20% felár? :hmmmm: én még nem hallottam róla (Nekem 8500 Ft-os oradijjal számoltak, a Mayernél-mindent vittem)
Én sem hallottam ilyet.... itt normaidők vannak, nincs szerintem olyan, hogy ez csúnya fiú, mert hozta a cuccot, így plusz 20%... vagy ha valahol van, akkor azt a helyet el kell kerülni... én pl. volt már hogy vittem az olajat meg a pollenszűrőt, de nem tapasztaltam, hogy rátettek volna +20%-ot..... szóval ez lehet, hogy urban legend?  :hmmmm:
UI
Szerintem az meg elég h.ülyén néz ki, hogy ha valaki minden alkatrészt visz....elvileg meg lehet csinálni, de kicsit sóherság....valljuk be. 

Én nem vagyok meglepődve, hogy felárat számolnak fel,
És ez miként jelenik meg a számlán? ..mármint a + 20% felár? Ugye van a rezsióradíj, ami fixen a gépbe van táplálva, azt nem módosíthatják. És van a feladathoz tartozó normaidő. Az is fix.
Szóval tényleg érdekel, hogy miként jelentkezett ez a +20% a számlán?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4690 Dátum: 2011.01.02 22:59:06 »
Tul képpen éppenhogy nem a normál szervizt kéne márkaszervizben csináltatni, hanem a nehezebb  javitásoikat!
Pl a Jazzen  csapágycserét egy  (Hondás szaki) nem szakszervizben csináltattam, és szivott is a szerelő, mert elcseszte  az ABS-t- nem megfelelő csapágyat rendelt bele, több honapba került mire ujra lett ABS-ünk.
Egy akksicsere, meg féktárcsa-betét csere azért nem "nehezebb" javítás. De igazad van, sokszor az olcsóbb a drágább. Nekem pl. az elmúlt olajcserekor vagy 10percig nézték a kocsi alját zseblámpával.... és mondták is, hogy az egyik o-gyűrű cserés, szivárgást láttak. Na ezt a maszekoknál nem tapasztaltam, tisztelet a kivételnek. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy van létjogosultsága a márkaszervizeknek is.

Avensis elektormos kézifék?? Csak egy példa amikor a fékbetét csere is "nehezebb" javítás!
Xanyi

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Szerviz
« Válasz #4691 Dátum: 2011.01.03 18:46:07 »
Nos, egy szomorú hír de sajnos igaz (ismerem a párt):http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/4-millioert-javitottak-az-54-et-ero-autot-2040139
korábban volt szó róla a fórumon, Totalcar népítéletében is szerepelt már: "Javíthatatlan Auris" címmel.
Ez sajnos nem kacsa... :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #4692 Dátum: 2011.01.03 20:05:13 »
Nos, egy szomorú hír de sajnos igaz (ismerem a párt):http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/4-millioert-javitottak-az-54-et-ero-autot-2040139
korábban volt szó róla a fórumon, Totalcar népítéletében is szerepelt már: "Javíthatatlan Auris" címmel.
Ez sajnos nem kacsa... :no:
....tömeggyártás...  :hug:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4693 Dátum: 2011.01.03 22:15:07 »
Nos, egy szomorú hír de sajnos igaz (ismerem a párt):http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/4-millioert-javitottak-az-54-et-ero-autot-2040139
korábban volt szó róla a fórumon, Totalcar népítéletében is szerepelt már: "Javíthatatlan Auris" címmel.
Ez sajnos nem kacsa... :no:

Kíváncsi vagyok, hogy melyik márkaszervízről van szó.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #4694 Dátum: 2011.01.07 22:50:22 »
Márciusban lejár az autóm műszakija. Tudja valaki milyen költség most egy műszaki? 2010.10. hóban voltam a 150 ekm szervizen, a Toyota KOTO-nál, az autó elméletileg hibátlan (a fékmérésen pl. 0-ás volt az eredmény...). Köszi előre is a választ.  :)