Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2292711 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4695 Dátum: 2011.01.07 22:54:29 »

17eFt  a közlekedésfelügyeleteknél. 26 e magánintézményekben, márkakereskedőknél.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #4696 Dátum: 2011.01.07 23:29:56 »

17eFt  a közlekedésfelügyeleteknél. 26 e magánintézményekben, márkakereskedőknél.
Melyiket érdemes választani?  :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4697 Dátum: 2011.01.07 23:49:49 »
Decemberben voltam  Toyota Mayernél vizsgán és 28ezret fizettem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #4698 Dátum: 2011.01.08 09:56:44 »
Decemberben voltam  Toyota Mayernél vizsgán és 28ezret fizettem.
Gondolom a márkaszervizes annyival több, hogy ők előtte átvizsgálják, és úgy viszik már vizsgára, hogy előminősítik az autót. Ergo, nincs kockázat...  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4699 Dátum: 2011.01.08 10:04:49 »
A 26-28 eFt-os helyek, mind átnézik elötte, vagy megmondják mit kell megcsinálni rajta (tehát nem buktatnak kapásból)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4700 Dátum: 2011.01.08 11:44:41 »
Gondolom a márkaszervizes annyival több, hogy ők előtte átvizsgálják, és úgy viszik már vizsgára, hogy előminősítik az autót. Ergo, nincs kockázat...  :hmmmm:

Azt mondták igen, hogy mielőtt vizsgára megy alaposan átnézik. Nekem megért ennyit a biztonság, még akkor is ha tökéletes állapotban van az autóm.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Szerviz
« Válasz #4701 Dátum: 2011.01.08 11:51:26 »
28e-ért már szemet is hunynak bizonyos dolgok felett. ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4702 Dátum: 2011.01.09 12:22:09 »
Gondolom a márkaszervizes annyival több, hogy ők előtte átvizsgálják, és úgy viszik már vizsgára, hogy előminősítik az autót. Ergo, nincs kockázat...  :hmmmm:

Azt mondták igen, hogy mielőtt vizsgára megy alaposan átnézik. Nekem megért ennyit a biztonság, még akkor is ha tökéletes állapotban van az autóm.
Gondolom, jó áron ki is javitják,  amit találnak rajta ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4703 Dátum: 2011.01.09 12:56:15 »

17eFt  a közlekedésfelügyeleteknél. 26 e magánintézményekben, márkakereskedőknél.
Melyiket érdemes választani?  :hmmmm:

Tedd a szívadre a kezed, és válaszolj magadnak a legőszintébben:
Van bármilyen eltitkolandó hibája az autódnak?
...
... akkor miért is fizetnél 11.000-rel többet?

...ahogy micimackó is mondta: Gooondooooolj!  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4704 Dátum: 2011.01.09 13:12:03 »
Nem biztos, hogy az árkülönbségre vonatkozott  a kérdése :hmmmm:
Egyébként sok dolog van, amit a saját kocsidról se tudod, hogy nem tökéletes(de megszoktad): fék, kuplung, lengéscsillapitó és még sok más! És van amit néznek a vizsgán.
Nekem már huzták meg az utánfutómat, mert szerintük lötyögött a a karom ami fogja a horgot. Belekötöttek miért van rá heggesztve egy" keret"- az nem gyári dolog-csak leszerelhetőt lehet rakni rá!
A Mercimen -10 éve- kifogásolták, miért van rajta fakormány? (a gyári se volt légzsákos)
És ezek csak velem fordultak elő- de lehet 1000 más dolog is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #4705 Dátum: 2011.01.09 13:50:25 »
Hát én úgy voltam ezzel a vizsgával, hogy előtte mindig át szoktam nézetni, praktikusan ott, ahova viszem vizsgázni is. Van egy mondhatni álandó helyem, ahol még nem volt gondom, nem g.ciztek, ezért oda hordom. Ott is szoktam átnézetni, beviszem egy délután, amikor már lezajlottak a vizsgák, és egy 2000-esért okosban átnézik. Agyaltam a KF-en is, ott ugye olcsóbb egy 10-essel. De ahogy nézegettem, 8 ezerért vizsgálják át, ha jól értelmeztem, és mivel az ugye NKH, ott nem hiszem hogy menne a zsebbe 2000 és átnézik.. VAgy ki tudja.  Úgy meg nem viszem oda, hogy máshol nézték át, ezek meg találnak valamit pluszban, és ugye ha bukik, akkor ott be is vonják a forgalmit, szal nagyobb a kockázat mint régen.
Igazából ott is átment volna, lehet hogy legközelebb oda viszem, állítólag normálisak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4706 Dátum: 2011.01.09 15:34:46 »
Nem biztos, hogy az árkülönbségre vonatkozott  a kérdése :hmmmm:
Egyébként sok dolog van, amit a saját kocsidról se tudod, hogy nem tökéletes(de megszoktad): fék, kuplung, lengéscsillapitó és még sok más! És van amit néznek a vizsgán.
Nekem már huzták meg az utánfutómat, mert szerintük lötyögött a a karom ami fogja a horgot. Belekötöttek miért van rá heggesztve egy" keret"- az nem gyári dolog-csak leszerelhetőt lehet rakni rá!
A Mercimen -10 éve- kifogásolták, miért van rajta fakormány? (a gyári se volt légzsákos)
És ezek csak velem fordultak elő- de lehet 1000 más dolog is.

Ugyanmár!!!

Ha R6 beviszi egy szervizbe az autóját, kb 2000Ft-ért (nekem 1000 volt!) bevizsgálják a lengéscsillapítókat, meg a fékeket is. Kerül kb 10 percbe összesen. A CO-val ennyi idős autó esetében biztos nincs gond, mint, ahogy a lámpákkal sem, ha mind világít és nem hord összevissza a fényszóró. A futóművet megrángatják aknából, ha nem lötyög, nem fogják meghúzni. Az, hogy belekötnek vmibe, vagy megkérdeznek vmit, még nem azt jelenti, hogy meg fogja húzni.
R6-ot is tartom annyira igényesnek, figyelmesnek a saját autójára, hogy ne legyen semmi komoly baja, így biztos vagyok benne, hogy átmegy direktben is! Ne hagyjátok már magatokat felesleges költségbe verni!!! :excl:
Az én autó 10 évesen ment át csont nélkül, nehogy már egy fele annyi idős Corolla ne menjen át!!! :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4707 Dátum: 2011.01.09 15:42:03 »
Na a Corimon megfeszítették végre azt a qrva generátorszíjat, ami eddig visított mint a fába szorult féreg, valamint a következő kiadásaim lesznek: teljes fékcsere elöl és hátul, valamint szelepfedéltömítés, ugyanis eléggé folyik az olaj a blokk oldalán.  :wacko:
         

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #4708 Dátum: 2011.01.09 18:02:51 »
Nem biztos, hogy az árkülönbségre vonatkozott  a kérdése :hmmmm:
Egyébként sok dolog van, amit a saját kocsidról se tudod, hogy nem tökéletes(de megszoktad): fék, kuplung, lengéscsillapitó és még sok más! És van amit néznek a vizsgán.
Nekem már huzták meg az utánfutómat, mert szerintük lötyögött a a karom ami fogja a horgot. Belekötöttek miért van rá heggesztve egy" keret"- az nem gyári dolog-csak leszerelhetőt lehet rakni rá!
A Mercimen -10 éve- kifogásolták, miért van rajta fakormány? (a gyári se volt légzsákos)
És ezek csak velem fordultak elő- de lehet 1000 más dolog is.

Ugyanmár!!!

Ha R6 beviszi egy szervizbe az autóját, kb 2000Ft-ért (nekem 1000 volt!) bevizsgálják a lengéscsillapítókat, meg a fékeket is. Kerül kb 10 percbe összesen. A CO-val ennyi idős autó esetében biztos nincs gond, mint, ahogy a lámpákkal sem, ha mind világít és nem hord összevissza a fényszóró. A futóművet megrángatják aknából, ha nem lötyög, nem fogják meghúzni. Az, hogy belekötnek vmibe, vagy megkérdeznek vmit, még nem azt jelenti, hogy meg fogja húzni.
R6-ot is tartom annyira igényesnek, figyelmesnek a saját autójára, hogy ne legyen semmi komoly baja, így biztos vagyok benne, hogy átmegy direktben is! Ne hagyjátok már magatokat felesleges költségbe verni!!! :excl:
Az én autó 10 évesen ment át csont nélkül, nehogy már egy fele annyi idős Corolla ne menjen át!!! :whistling:
Csak nem mindegy melyik mennyit futott  :yes:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

bandibá

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Szerviz
« Válasz #4709 Dátum: 2011.01.09 20:52:04 »
sziasztok,

Van egy 1.6-os Corollám nem egészen 80-ezer kilóméterrel és kb. két hete elkezdett csúszni a kuplungom... :-(. (jellemzően keményebb gyorsításoknál) Bevallom egy kicsit csalódott vagyok, mert amellett, hogy erről a problémáról még egy ismerősömnél sem hallottam, tudni kell a kocsiról, hogy általam újonnan vett, amolyan "hétvégi autó" vagyis, hetente van használva és akkor sem városi használatra. Szóval, nem gondolnám hogy ez a fajta "kopása" az autónak időszerű lenne... Vagy mégis? Lehet, hogy ennyire gázul vezetem a kocsit? Kettesben szoktam csúsztatni néha a kuplungot dugóban, mivel ez a fajta váltó köztudottan "könnyedén" beerőszakolható egyesbe amíg mozog  a kocsi. Na de azért annyi dugó hétvégi használat során nincs ami ezt kihozná... de lehet, hogy nem vagyok eléggé tájékozott, ezért a véleményetekre lennék kíváncsi.

Ha tényleg elkopott a kuplungtárcsa... az szép lesz... ez esetben tényleg az egész kuplungot érdemes kicseréltetni? (az egy vagyon)
köszi,