Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499647 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1755 Dátum: 2012.05.24 17:59:10 »
Na meg a sedan kivitelnél van valami antenna maradvány a csomagtartón. Mi a fenének tették azt oda, ha van tetőn  :wacko:

Köszönettel: BluElite

Én 2 éve vettem a Carinát sedan és már akkor volt rajta ilyen antenna csatlakozó aljzat. Szerintem telóhoz is lehet használni. Egyébként tényleg nem érdemes elkapkodni a vásárlását, ahogy mutatja a példád is. Ha a megfelelő autót megtalálod azt úgyis érezni fogod a szemrevételezéskor.  Nekem mondjuk sikerült 2. alkalomra megtalálnom, lehet szerencsém volt. Mondjuk az is igaz, hogy kicsit drágán vettem (nem akart engedni az eladó egy Ft-ot sem), de úgy voltam vele, hogy kifizetem és nem kell tovább járnom az országot, főként, hogy ez teljesen otthoni környéken volt leinformálható helyen. Minden passzolt.

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1756 Dátum: 2012.05.24 18:52:38 »
Ezez?
(Amúgy lehet átkéne menni az Avensis,mi más topikba,mert itt a facelift-es kocsik vannak elvileg,te meg ha jól értem nem azokat nézel, bár engem nem zavar,hogy itt folyik a keresés :) )

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra_mo-i.1.6-16v_abs.klima.airbag-5821388

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_magyaroszagi_2._pecsi_tulajdon-5775352
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1757 Dátum: 2012.05.24 20:46:02 »
Hű az a line sol igen jól néz ki, milyen aluk vannak rajta?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1758 Dátum: 2012.05.24 21:10:42 »
Szép szép! (annyi hiányt vettem észre rajta,h hiányzik a szélvédő alatti műanyagtakaró-elem )
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Peti00077

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1759 Dátum: 2012.05.27 21:30:12 »
Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Avensis-t 2001 évj. 1,6 110Le
Linea Terra.
Sajnos a motortérről nincs fotóm. Ebbe a jó bevált 4a Fe motor lehet?
Ez milyen? Fogyasztása?
Mennyire lehet vele közlekedni mármint mennyire elég ez a motor ehez a kocsihoz?
Mire érdemes odafigyelni vásárlásnál?
Mennyire hajalamos a rozsdásodásra?

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv Péter

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1760 Dátum: 2012.05.27 21:59:49 »
Az autómban 270000km van. 1999-es 4AFE motor van benne. A vízpumpán kívül extra dolgot még nem kellett benne cserélni (jó ismerős volt az előző tulaj, ő sem hajtotta agyon). Fogyasztása 6,5-től. Az 5 személyt, futót megérzi, de teljesen jól lehet vele boldogulni nem mondanám gyengének. Rozsda... Eddig azt mondtam volna, sehol egy folt, de kiesett (valószínűleg ősszel) a kerékdobnál egy műanyag tartógomb és ott beverte a vizet, most van két körömnyi rozsda a jobb első sárvédőmön. Máshol semmi.
Kissebb gondok voltak még, de az minden hasonló korú autónál előfordul: izzócserék, zárhiba stb, de semmi komoly.
Én nyugodt szívvel ajánlom ezt a modellt.
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

Peti00077

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1761 Dátum: 2012.05.27 22:06:59 »
Köszönöm a segítséget.
Szeretném lecserélni a volvo 850 esem.
Az avensis mellet döntöttem. Remélem nem lesz rossz döntés.
Gázosítást mennyire bírják?

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1762 Dátum: 2012.05.27 23:03:31 »
Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Avensis-t 2001 évj. 1,6 110Le
Linea Terra.
Sajnos a motortérről nincs fotóm. Ebbe a jó bevált 4a Fe motor lehet?
Ez milyen? Fogyasztása?
Mennyire lehet vele közlekedni mármint mennyire elég ez a motor ehez a kocsihoz?
Mire érdemes odafigyelni vásárlásnál?
Mennyire hajalamos a rozsdásodásra?

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv Péter
Abban már nem 4A-FE motor van,hanem VVT-i.
Azoknak már nincsen olyan legendás agyonvághatatlan hírnevük,de korántsem egy betegágy...nagyon megbízható és takarékos motorok azok is.
Én is 4A-FE-ről tudok csak írni. Fogyasztás nekem 6,1 votl legkevesebb és 8-9 között a legtöbb. 5 személyt már megérzi,persze dombon nem fog visszagurulni,de nehezebben gyorsul már.
Rozsdásodási hajlamot én nem vettem észre rajta sehol...egyedül a kipufogót kapta meg ilyen felületi.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Peti00077

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1763 Dátum: 2012.05.28 19:04:06 »
A kérdésem még az lenne.
Igaz még nem láttam élőben a kocsit csak képet láttam róla.
Ha vvti motor van benne abba mikor kell cserélni a vezérműláncot?

Üdv


Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1764 Dátum: 2012.05.28 20:56:03 »
A kérdésem még az lenne.
Igaz még nem láttam élőben a kocsit csak képet láttam róla.
Ha vvti motor van benne abba mikor kell cserélni a vezérműláncot?

Üdv

Elvileg a vezérműláncot a motor élettartamára tervezték, elvileg! Amúgy a vvti motoron már elkezdődött a "spórolás", abba nem igazán ajánlott a gázosítás, gyengébbek a szelepek.

Az 1.6 4A-FE, mint előttem is írták, agyonvághatatlan... de azt csak 1997-2000 között szerelték az Avensis I-be.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1765 Dátum: 2012.06.08 20:02:04 »
Üdvözlök mindenkit. Friss avensis tulajdonosként találtam erre az oldalra. A nick nevem a másik kedvenc  autóm nevét mutatja. Az a helyzet,hogy 27-év és 434-ezer km után már szeretném kímélni egy kicsit,föként a németországi sószórástól. Természetesen mint a többi autómnak így az avensis-nek is szeretnék megadni mindent,hogy megbízhatóan müködjön. Az életem gyerekkorom óta az autók körül forog,de az autószerelés mindig csak másodállásként volt jelen. Jelenleg egy toyota-lexus-citroen szalonban dolgozok. Holnap lesz lehetöségem a saját autómat leszervizelni. Kicsit meghökkentem,hogy a szervizesek az I-es és a II-es 1.8 vvti motoros ave-kba 10w-40-es olajat töltenek.  :?:  Kérdeztem is,hogy biztos jó így. Azt mondták,hogy tölthetek bele nyugodtan 5w-30-ast legfeljebb gyorsan megeszi...Jó kilátások..  Az autóban "elméletileg" 60-ezer km van. Télen abszolút nem volt használva,mert teljesen rozsda és sómentes. A motortér és a kerékdobok pókhálósak voltak amikor felhoztuk a mélygarázsból..A pozitívumok: végig pecsételt szervizkönyv,tiszta utastér,új michelin nyári gumik,90%-os téli gumik,a váltó mint a vaj,nem kopog ,nem zörög ,nem húz,a klima jéghideg,a fékek is jó állapotban vannak,  A negatívumok: karcok a gépimosótól,és faágaktól (a héten már géppel megpolíroztam1x,nem tökéletes de alakul),bár nincs nagy toyotás tapasztalatom,de szerintem a kuplung kemény,és nem tetszik,hogy a bör váltógombnak szakad el a cérnája (mondjuk a néninek minden ujján gyürü volt..) A szervízkönyv meg újabb mint az autó! Igaz,hogy nem titkolták el,a cseréjét. 2hét gondolkodás után végü lis megvettem igaz nem keveset lealkudva a vételárból. Az az igazság,hogy megnéztem jó pár darabot,de toronymagasan ez volt a legjobb állapotú(igaz nem is a legolcsóbb még alku után sem) Azóta az autóhoz adott paksamétát átnézve a tavalyi tüv-papíron 53-ezer km-van. Na most már mindegy ha 100-al több is van benne akkor így jártam.. A regisztráció elött végig olvastam mind a 118 oldalt  :clap: (vajon mi lehet juliussal és az ö picassójával?? :D )  Tudja esetleg valaki,hogy a hosszbordás szíj mekkora méretü? Még a gyári toyota van rajta,kissé megrepedezve amit láttam 6pk 19..?? Unixon nézve talán 1900 vagy 1910? Köszönöm a segítséget és minden tanácsot szívesen fogadok,hogy mit érdemes még átnézni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.08 20:04:17 írta bxbreak 85 »

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1766 Dátum: 2012.06.09 14:13:18 »
Ma megcsináltam a szervizt.Leírom a tapasztalatokat,hátha valakit érdekel.. A kollégák rosszallása ellenére,vettem liqui-moly 5w-30-as olajat. Olajszürö és levegöszürö gyári toyota került bele.( Az egyik szerviztechnikus felhívta a figyelmem,hogy van olyan utángyártott levegöszürö amivel ez a motor 2 literrel fogyaszt többet..) Kapott egy új hosszbordás szíjat (6pk 1910 continental), 4db gyertyát( NGK bkr5eya-11 v-line n 39  toyota)  Megmértem a fagyállót (-40) szép zöld színü,most még maradt,de lehet,hogy télire kap újat, A váltó olajból vettem egy kis mintát,szép tiszta volt,kapott 1.5 dl-t,hogy a kontrol csavarnál visszafolyjon.A kuplung nyikorgása is megszünt miután zsírspray-vel (würth hhs 2000) jó alaposan befújtam a kiemelö villát. Szorgalmi feladatként megkentem a váltó faudi fejeit és mindent ami mozgó alkatrész. Eddig is jó volt,de most mint a vaj  :yes:  A franciák igazán tanulhatnának tölük... Viszont az ave. ülései sokkal kényelmetlenebbek a 27-éves bx-em börfoteljei után.. Itt meg a toyota tanulhatna..A következö szerviznél kap új kuplung ,és fékfolyadékot. A leírásban olvastam,hogy dot-3 kell bele..Mivel itt géppel cserélik ezeket ezért majd meg kell tudnom,hogy milyennel van feltöltve. Gondolom a dot-4 még nem okoz gondot? 

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1767 Dátum: 2012.06.10 11:41:16 »
Egyre jobban beleásom magam a fórumokba.. Kicsit elkeserít a vvti motorok olajfogyasztása  :cry:  Megnéztem az enyém az 1zz motorkódú,gondolom akkor az eredeti motor van benne. Még túl keveset mentem vele,hogy az olajfogyasztásról nyilatkozni tudjak. Ha enni akarja akkor,itt az alkalom neki,mert most 5w-30-as mellesleg a kezelési szerint belevaló olaj került bele. Valaki igazán segíthetne,hogy ha elöjön ez a probléma akkor mire váltsak? 10w-40 vagy 5w-40 ? Az az igazság,hogy az öreg bx-is megeszik 10-ezerre 1.5 l (ha hajtom huzamosabban autópályán akkor akár 2 litert is ) olajat (söt a levegöszüröházban is van általában1-2 dl..),de ebben 434-ezer km van és a legnagyobb hozzányúlás az volt,hogy 15-éve kapott egy fém elring hengerfej tömítést (olajszivárgás miatt)  :clap:  Ja és ebben van 10w-40-es olaj.. :yes:  Más- valaki tudna feltenni katalógus képeket a ráncfelvarrott ave 1-röl?  Elöre is köszönöm.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1768 Dátum: 2012.06.10 11:57:11 »
Dot4-et rálehet tölteni a Dot3-ra fordítva nem ajánlott...forráspont van máshol.

10W-40-re ne válts vissza, az már nem jó a vvt-i-be. Ha rá kell tölteni, bármelyik 5W-30-as jó...
Nem minden vvt-i eszi az olajat...ettől nem kell megijedni, elég sok toyotát szervizelek...nagyon kevés van, azok is inkább attól, mert nem jól voltak karbantartva.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1769 Dátum: 2012.06.10 13:26:47 »
Dot4-et rálehet tölteni a Dot3-ra fordítva nem ajánlott...forráspont van máshol.

10W-40-re ne válts vissza, az már nem jó a vvt-i-be. Ha rá kell tölteni, bármelyik 5W-30-as jó...
Nem minden vvt-i eszi az olajat...ettől nem kell megijedni, elég sok toyotát szervizelek...nagyon kevés van, azok is inkább attól, mert nem jól voltak karbantartva.

Köszönöm. Nem is akarok visszaváltani csak egyszerüen nem értem,hogy egy hivatalos toyota szervizben miért 10w-40-et használnak ezekhez az autókhoz (Németországban!),és kicsit engem néztek hülyének,hogy 5w-30-ast vettem bele. Remélem az idö nem öket igazolja. A fagyállót milyen idöközönként érdemes cserélni? Most zöld szinü van benne,szép tiszta (-40). A bx-ben én 4 évente szoktam. Érdemes megvenni a toyota elöre kevert (-37) long life-os fagyállóját vagy jó bele más is? Piros színü fagyállónál már láttam olyat,hogy a fémcsövet is kilyukasztotta... Érdekelne még,hogy vázszám alapján meg lehet -e tudni az autó elöéletét? Ha bemegyek egy magyarországi márkaszervizbe akkor ök látják a 11-évig Németországban használt autó dolgait vagy keressem azt a szervizt ahová az elözö tulaj hordta?