Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499856 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1740 Dátum: 2012.05.19 21:54:45 »
Illetve még egy kérdés: Van valami olyan a típusra jellemző "adottság" amelyre a vételkor figyeljek, nehogy meglepetés érjen?

Köszönöm: BluElite

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1741 Dátum: 2012.05.20 12:28:00 »
Kösznöm. Jó ezeket a sorokat olvasni.

Na most bevallom, egy 1. generációs ford mondeotól (szintén 1.6) fogok megválni. A fordos fórumokon örökké alapjárati gondokkal, futómű gondokkal, lambda szondával, egr szeleppel küzdenek. Erre meg itt ez a fórum, és a legsúlyosabb probléma az általad leírt csomagtér világítás, illetve egy valaki más által írt műszerfal világítás volt...

Egyébként el tudom hinni a 6.3-as fogyasztást, mivel az öreg fordommal - ami egyébkéntszinte gyári jó motorral rendelkezik, vigyázok is rá, - 6.2-vel kijövök országúton. Bár a márkatársak nem értik hogyan, mindenki 7-8-akkal járkál. Én mondjuk figyelem is mit művelek, mániám a takarékos vezetés.

Ha jól értettem 5w-30-as olaj való bele. Milyen? Mobil1???

Mondjuk nem érzem hátránynak az 1.6-os motort, nekem tökéletesen megfelel. Egy dologhoz érzemkicsit kevésnek, amikor lakókocsit vontatok. Bár nem nehéz, csak 550kg körüli. Ez esetben kell emelkedőknél 4-et visszarakni neki, egyébként szépen elmegy.

Még egy kérdés végezetül: Milyen/mekkora a nyomatéka a gépnek? Nincs valahol valami letölthető gépkönyv amiből tájékozódhatok?

Ismételten köszönöm: BluElite
Utánfutót+klímát+csomagokat+ 4 személyt azért rendesen megérezhet. De a dombon nem fog azért visszagurulni :) Nyomaték azt hiszem 145 Nm/5000 körül.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1742 Dátum: 2012.05.20 12:29:39 »
Illetve még egy kérdés: Van valami olyan a típusra jellemző "adottság" amelyre a vételkor figyeljek, nehogy meglepetés érjen?

Köszönöm: BluElite
Hát...különösebben nincsen,szerintem. Töröttségét megállapíthatod ránézésre...csomagtér szőnyeg alatt legyen minden rendben, embléma a motorháztetőn, kuplung szokott rajtuk még nyekeregni mikor kicsit csúsztatod.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1743 Dátum: 2012.05.20 13:44:21 »
Köszönöm!

Közben túrtam a netet, láttam itt a közelben egy ugyan ilyet, csak sedan-t. Ennek kedvezőbb az ára. A fotók alapjánvalamivel többet is kapott az élettől mint a tegnapi kombi, de nem vészes kimondottan. Ránézésre kavicsfelverődés nyomai látszanak itt-ott, rozsda semmi, a gumik tuti cserések lesznek, de legalább alap az alkura. Kérdés, a motorja milyen, talán kedden el tudok menni megnézni.

Apropó, a színkód be van ütve valahol a karosszérián? A  lökhárítókon és az ajtókon lévő műanyagnak milyen színűnek kellene lennie? Feketének? Mert ezen mintha szürke lenne, de lehet hogy nem jól látom.

Köszönettel: BluElite

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1744 Dátum: 2012.05.20 17:06:16 »
Terra-nál fekete minden. Többinél nem tudom.
Mutass linket és megszakérti a  nép :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1745 Dátum: 2012.05.20 18:20:03 »
Ez a sedan: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-5674927
Ez a kombi: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-5280396
Ezt találtam még a közelben: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra_zalaegerszeg-5672277

Mondjuk az elsőnél, a sedannál, el nem tudom képzelni, miért van piros matrica a rendszámon..... Bőven kéknek kellene lennie. Viszont mivel márkakereskedésből van (akiket hellyel-közzel ismerek mert a kaposvári telephelyükre szoktam vinni a céges yarisokat), van némi bizalmam irántuk. Amit láttam a fotók alapján: kukás gumik, kőfelverődések itt-ott, egy törött dísztárcsa, s mintha piros lenne az a matrica.... De lehet hogy rosszul láttam, minden esetre holnap mindegyikre rákérdezek.

A kombi után nagyon csorog a nyálam, azt már láttam. Csak fogást kellene találni a kereskedőn. Ami miatt kicsit túlértékeltnek tűnhet, az az, hogy szervizkönyves ugyan, de 2007-ben pecsételtek bele utoljára, valahol németországban, száznegyvenakárhányezer kilométernél. Viszont az óra most áll 156000-en, kizárt hogy 10000-et ment volna 4-5 év alatt. Tuti 200000 körül járhat már, ettől függetlenül szép. Emiatt a bizonyítható  óratekergetés miatt mennyit lehet lealkudni? Mondjuk a friss műszakijukból sem kérnék, mert vonóhorgot is rakatnék a jószágra. Ha le tudom alkudni a műszakit, meg az óramahinálás miatti átvágást, szerintetek 750 reális ár érte??? Vagy rosszul gondolom?

Az 5 ajtóshoz nem tudok hozzá szólni, nem nagyon néztem még a fotókat.

Köszönöm a szakértést előre is, holnap majd írok, mit tudtam meg....

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1746 Dátum: 2012.05.20 18:27:05 »
Na meg a sedan kivitelnél van valami antenna maradvány a csomagtartón. Mi a fenének tették azt oda, ha van tetőn  :wacko:

Köszönettel: BluElite

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1747 Dátum: 2012.05.21 19:47:16 »
Ezek közül a kombi néz ki egész jól,bár a padlizsán sem rossz.
Mindenesetre én úgy tudom,hogy Ave I-en nincsen fényes Toyota embléma a kormányon. De nézzen rá más is!
A zöld "poros",kis városomban van. Egyszer ránéztem,de valahogy nem jött be úgy összehatásra...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1748 Dátum: 2012.05.21 22:37:08 »
Eza a padlizsán élõben mennyire vad szín?

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1749 Dátum: 2012.05.22 11:02:39 »
Kedves Fórumozók!

A 2000-es TD-ről tudna valaki tapasztalatot mondani? Találtam egy kombit Budapesten, lehet megnézném.... Mennyit fogyaszt egy ilyen? Vannak vele gondok?

Köszönettel: BluElite

u.i: Holnap elmegyek megnézni a "padlizsánt".

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1750 Dátum: 2012.05.22 13:25:05 »
Kedves Fórumozók!

Még egy, és egyben utolsó kérdés: Miért van az, hogy a használtautó hirdetéseket böngészve már a sokadik piros-zöldkártyás matricás autót látom? A motor jellege-fajtája és az évjárat alapján bőven kéket érdemelnének. A még meglévő '93-as évjáratú mondeóm is simán megüti a kéknek a szintjét, az csak az évjárat miatt nem kaphat pirosnál jobbat...

Köszönettel: BluELite

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1751 Dátum: 2012.05.22 18:49:22 »
Ez a sedan: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-5674927
Ez a kombi: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-5280396
Ezt találtam még a közelben: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_terra_zalaegerszeg-5672277

Mondjuk az elsőnél, a sedannál, el nem tudom képzelni, miért van piros matrica a rendszámon..... Bőven kéknek kellene lennie. Viszont mivel márkakereskedésből van (akiket hellyel-közzel ismerek mert a kaposvári telephelyükre szoktam vinni a céges yarisokat), van némi bizalmam irántuk. Amit láttam a fotók alapján: kukás gumik, kőfelverődések itt-ott, egy törött dísztárcsa, s mintha piros lenne az a matrica.... De lehet hogy rosszul láttam, minden esetre holnap mindegyikre rákérdezek.

A kombi után nagyon csorog a nyálam, azt már láttam. Csak fogást kellene találni a kereskedőn. Ami miatt kicsit túlértékeltnek tűnhet, az az, hogy szervizkönyves ugyan, de 2007-ben pecsételtek bele utoljára, valahol németországban, száznegyvenakárhányezer kilométernél. Viszont az óra most áll 156000-en, kizárt hogy 10000-et ment volna 4-5 év alatt. Tuti 200000 körül járhat már, ettől függetlenül szép. Emiatt a bizonyítható  óratekergetés miatt mennyit lehet lealkudni? Mondjuk a friss műszakijukból sem kérnék, mert vonóhorgot is rakatnék a jószágra. Ha le tudom alkudni a műszakit, meg az óramahinálás miatti átvágást, szerintetek 750 reális ár érte??? Vagy rosszul gondolom?

Az 5 ajtóshoz nem tudok hozzá szólni, nem nagyon néztem még a fotókat.

Köszönöm a szakértést előre is, holnap majd írok, mit tudtam meg....


Ezeket a kocsikat már több hónapja hirdetik, főleg a kombit!

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1752 Dátum: 2012.05.22 20:16:00 »
Köszönöm. A kombinál abból én is gondoltam, hogy amikor lefotózták, még nem volt levél a fákon, ránézésre késő ősszel készültek. Holnap megnézem a padlizsán színűt bár nem győzött meg a kőfelverődés problémák miatt, illetve találtam egy másik kombit, ránézésre jó választás. Holnap ilyenkorra megtudom, hogy toyota tulaj vagyok-e vagy sem. Majd megírom...

JZTOYO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1753 Dátum: 2012.05.23 23:36:47 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami eléggé sürgős.
Éppen fékcsere előtt állok és nem tudom milyet vegyek pontosan.
2001-es Avensis I-em (D4D) van faceliftes változat(hátul dobfékkel szerelve).
A kérdés az, hogy mekkora a tárcsával (elől és hátul) van szerelve az autóm(260mm vagy 275mm)?

Előre is köszi a gyors választ!

Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.23 23:38:36 írta JZTOYO »

BluElite

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1754 Dátum: 2012.05.24 17:10:43 »
No, hát nem lettem toyota tulaj.

Először a kombit néztem meg. a fotók alapján egész jónak tűnt. A helyszínen már látszott, hogy körbe volt festve, az is gánya módon. Az oldalsó díszcsíkok hullámosak, nem jól illeszkednek. Sajnos a gondok nem értek véget ezzel. Az alját lefújták valamivel, de hogy nem normális alvázvédelem volt az biztos. A belseje elég lelakott, 1-2 elektromos ablak nem működik, a riasztó össze-vissza indul magától. De a gondok még mindig nem értek véget. Elindítottuk a motort. Beindulni beindult. A kipufogón enyhe vízgőz távozott, először azt hittem csak kondenzvíz vagy hasonlók. Aztán megvilágosodott hogy nagyobb a gond, mert a kiegyenlítő tartályban nem volt víz. az alján csak valami, több cm-el a minimum szint alatt. Jó eséllyel hengerfejes volt a gép. De elvittük egy körre, gyenge mint az állat, a kuplung kiengedett állapotában van a fogáspont, így tárcsa cserés, továbbá nagyon nehéz a pedál,  valószínűleg a kinyomó csapágy is halott. Padlógázra megér valami életjelet mutatni még 2-esben is. Nem is alkudoztam, otthagytuk. Hulladékot árultak 900 ezerért.

Aztán jött a padlizsán színű. Ezen a fotókon is látszódó kőfelverődések voltak a meghatározók, de ennek a javítását bele lehetett volna alkudni, ha csak ez lett volna. Sajnos nem. A motorból érdekes hangok jöttek, jó eséllyel hidrotőkére tippelt a szerelő barátom. A próbaúton jobban húzott mint a kombi, de még így is elég gyengének tűnt. A fék nem fogott. Egyszer egy marha nagy csattanást hallottunk hátulról, azt hittük leszakadt valami. De nem. Ez később megismétlődött. Emelőre rakva kiderült, alig forogtak a hátsó kerekek, valószínűleg a fék körül lehetett valami. De még mindig nem értek véget a gondok: rohadt volt az egész futómű... Ezt is ott hagytuk...

Röviden ennyi :-)

Tehát ezeket senki ne vegye meg, még megnézni sem éri meg, hacsak nem akar valaki ideje-korán infarktust kapni:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol_wagon-5768848
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.6_linea_sol-5674927


Tisztelettel: BluElite