Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496755 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1155 Dátum: 2009.05.02 21:07:52 »
Segítség!!!! Valami történt, menret közben kivilágított a sárga visszajelző, assistance azt mondta hogy lehet a szervízintervallum miatt, a könyv meg hülyeségeket ír, vagyis ... olyan amilyen. Szóval lehet kontakt hiba? Vagy szervízintervallum? Menetteljesítményben semmi hiba nem lépett fel, csupán a lámpa világít mint atom és idegesít. Gondoltam elmegyek EmilFreyhez. Valami más ötlet?
Nálunk a Corolla katalizátora sz@r. Ha kiütjük a hibakódot belőle, 500-1000km megtétele után visszajön. Idegesítő... Meg kéne már csináltatni.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1156 Dátum: 2009.05.02 23:19:01 »
Hmm!

Najólvan akkor elviszem majd megnézetni. Reméllem csak valami eltárolt hiba, vagy ilyesmi. Amúgy találkozott már valaki olajos hűtővízzel? Mert nekem korom fekete! Reméllem nem hengerfejtömítés... reméllem csak az állófűtés miatt. Tudja valaki, hogy hogyan kell hűtőt takarítani? Gondolom van az alján egy leeresztő csavar, leengedem, párszor feltöltöm csapvízzel és leengedem, aztán ennyi! Vagy nem?? Holnap akarom megcsinálni!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1157 Dátum: 2009.05.03 12:29:00 »
Hmm!

Najólvan akkor elviszem majd megnézetni. Reméllem csak valami eltárolt hiba, vagy ilyesmi. Amúgy találkozott már valaki olajos hűtővízzel? Mert nekem korom fekete! Reméllem nem hengerfejtömítés... reméllem csak az állófűtés miatt. Tudja valaki, hogy hogyan kell hűtőt takarítani? Gondolom van az alján egy leeresztő csavar, leengedem, párszor feltöltöm csapvízzel és leengedem, aztán ennyi! Vagy nem?? Holnap akarom megcsinálni!
Koromfekete???? Az állófűtéstől????  Na olyat még nem láttam.  Csapvizet inkább ne, desztvizzel töltsd fel, ha nem akarsz most fagyállózni.
Ha olajos a víz, akkor bizony nem érdemes sokáig már nyúzni a motort. sőt semeddig sem. Így talán megúszható a síikbatetetés. Melőbb megcsinálni, mert így megelőzhető a nagyobb baj.

Kimosni, meg ha tényleg olajos, akkor trisós oldatot bele, aztán egy laza 20 km-es kör és utána lehet beletölteni - öblítést követően - a végleges hűtőfolyadékot.
Önmagában a hűtő leeresztése nem lesz elég, a rendszerben ott marad a fekete trutyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1158 Dátum: 2009.05.03 19:59:08 »
Na!

Ma nekiestem! Szóval leengedtem az a hűtővizet. Igazából nem tudom eldönteni hogy olyajos volt e vagy sem. Mert ha olajos lett volna akkor a tetejére felúszott volna gondolom, ez viszont mondjuk a leginkább egy ilyen citromlé mentes teára emlékeztetett. Szóval leeresztettem, nyomtam bele slagvizet, 3xátmostam, majd desztilált vizet amivel mentem pár kilómétert, majd azt is leeresztettem és megint 3szor slagvizes mosás és egyre inkább tisztult, majd amikor már iható víz jött kb ki akkor ment bele a fagyállós keverék.

Szóval ez van, most mentem még vele egy 100 kmt-t és nem színeződött el. Reméllem ez megoldótott.

Viszont a tegnap felvillant motorhiba jelet sikerült egy akulekötéssel eltüntetni, reméllem nem jön vissza.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1159 Dátum: 2009.05.03 21:40:20 »
Mert ha olajos lett volna akkor a tetejére felúszott volna gondolom, ez viszont mondjuk a leginkább egy ilyen citromlé mentes teára emlékeztetett.

Nem lehet, hogy szimplan rozsdas? A trisos mosast akkor is erdemes megereszteni!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1160 Dátum: 2009.05.04 12:43:48 »
Na, akkor mégsem fekete!  :D

Rozsdás simán lehet, mert valamikor csapvízzel üzemelt a rendszer.

Ha olaj lenne benn, mint ahogy írtad is, úszna a tetején az olajfolt. (kékes-sárgás film) Így azonban kimostad és nem lesz vele gond. A trisós semlegesítés azért nem ártott volna.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1161 Dátum: 2009.05.04 15:30:16 »
Na. Hat jolvan, remellem a legjobbakat. Most megyek hibat kiolvastatni. Drukkoljatok, mert eddig meg senkinek sem ment a kiolvasasa! Ja es. Ma voltam erettsegizni! Eljen a magyar!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1162 Dátum: 2009.05.04 16:22:28 »
Na. Hat jolvan, remellem a legjobbakat. Most megyek hibat kiolvastatni. Drukkoljatok, mert eddig meg senkinek sem ment a kiolvasasa! Ja es. Ma voltam erettsegizni! Eljen a magyar!

Gratula!
Jah érettségi. Én 1984-ben tettem le.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1163 Dátum: 2009.05.04 20:51:21 »
Hat jo neked, en meg most szenvedek vele... Mind1.

Amugy masnak sem vilagit semmi jelzo lampa amikor felvan kapcsolva a fenyszoro? Arra nincs semmi visszajelzo? Nekem csak a refit meg a kodlampakat jelzi vissza, ja meg a szivargyujto korul nem kene vilagotania valaminek?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1164 Dátum: 2009.05.04 20:55:28 »
Ja es a toyotasok vagy lefalabb az avesok moert nem koszonnek egMasnak mint a hondasok vagy alfasok? Ma is elottem tankolt kuton egy pacak szutke aveval, direkt megalltam mogotte hogy mjad dumallunk kixsit es kb le sem szart. Amugy kezdem megfigyelni hogy a rancfelvarott avebol alig van, en pl meg egYet sem lattam az enyemen kivul, csak az elso szeriasat. Amugy van toyota club os matrica? Letezik?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1165 Dátum: 2009.05.04 22:43:18 »
Segítség!!!! Valami történt, menret közben kivilágított a sárga visszajelző, assistance azt mondta hogy lehet a szervízintervallum miatt, a könyv meg hülyeségeket ír, vagyis ... olyan amilyen. Szóval lehet kontakt hiba? Vagy szervízintervallum? Menetteljesítményben semmi hiba nem lépett fel, csupán a lámpa világít mint atom és idegesít. Gondoltam elmegyek EmilFreyhez. Valami más ötlet?
most nem világos, hogy csak felvillant egyszer, vagy pedig azóta folyamatosan ég?
ha csak villant, akkor el is felejtheted, ha ég, akkor ki kell olvastatni - és utána üssék is ki...!
music     

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1166 Dátum: 2009.05.04 23:14:49 »
Ja es a toyotasok vagy lefalabb az avesok moert nem koszonnek egMasnak mint a hondasok vagy alfasok? Ma is elottem tankolt kuton egy pacak szutke aveval, direkt megalltam mogotte hogy mjad dumallunk kixsit es kb le sem szart. Amugy kezdem megfigyelni hogy a rancfelvarott avebol alig van, en pl meg egYet sem lattam az enyemen kivul, csak az elso szeriasat. Amugy van toyota club os matrica? Letezik?

Itt a városban ( Zeg. ) van 3 vagy 4 ugyanolyan színű Avensis I ,mint a miénk , én szoktam nekik inteni ,mostanában már visszaintenek :D Ha már tök olyan az autónk  :scooter:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1167 Dátum: 2009.05.05 11:02:34 »
Amugy van toyota club os matrica? Letezik?

Igen van, létezik. Be kell lépni a klubba, és akkor máris a Tiéd lehet, pár másik aprósággal együtt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1168 Dátum: 2009.05.05 11:05:31 »
Ezen a képen minden látszik! Rendszámtartó (kettő jár amúgy), matrica a szélvédőn (csík és jel).
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1169 Dátum: 2009.05.05 11:17:20 »
Ezen a képen minden látszik! Rendszámtartó (kettő jár amúgy), matrica a szélvédőn (csík és jel).
Neked meg toyotaklubbos wunderbaum is jart  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX