Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496704 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1125 Dátum: 2009.04.25 12:52:32 »
Vazze! erre nem is gondoltam! Toyota Powa! :D  Csak találjak majd valamit a helyére :D

Vannak azok az erős (szürke, fekete,...) ragasztószalagok. Talán az is megtenné nem?
BekeN

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1126 Dátum: 2009.04.25 17:18:11 »
Nah! Hát hihetetlen számomra de a kis gumi szarok a csomagtartóban voltak. Mégpedig jobb oldalon egy lyukban ahol az emelő található.... De ha már kiszedték akkor mi a francért nem rakták vissza?? Mind1. Ami volt ilyen felülei rozsda azt leszedtem valamennyire maróval, majd kimosra és szárítás után lelakkoztam. Most minden a hején van. Viszont a cd tár miatt a bal oldalon a belső borítés le vot szakadva, de nem gányolva 2csavarral visszarögzítettem és most nagyon jó lett. Valamint hiányoztak ilyen műanyag patentok is de a norautó nál vettem és most patent minden.  Eddig nem is hittem volna hogy ekkora hajó:D kiszedtem a belsőt, üléseket stb és kimostam porszívóval. szóval mostmár tiszták vagyunk. Jah és vettem illatosítót az auchanban, de nem wunderbaumot, hanem ilyen kis papír tasakban van és baromi kellemes illata van. meg ilyen tökjó... mind1...

Most egyenlőre a klímát fogom megnézetni. Azt mondta a pali hogy az egy zárt rendszer. zárt rendszerből nem szökhet a gáz, vagy ha szökik akkor meg nem zárt. De most próbáltam. egyszer bekapcsol, egyszer nem... mindegy nem használlom egyenlőre. Az antennát viszont az előző tulaj a mosóban hagyta:D látszik hogy kiszakadt a vége, most nemsok rádiót talál meg de amit igen az meg nem recseg.

A fékek újak de csikorognak....a szerelő azt mondta hogy valszeg a tárcsa meg a pofa nem ugyanaz a márka. De mareggel kipróbáltam az állófűtést és műűűködöttt. Ráadásul a szobámbóóóól:D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1127 Dátum: 2009.04.25 18:37:52 »
Most egyenlőre a klímát fogom megnézetni. Azt mondta a pali hogy az egy zárt rendszer. zárt rendszerből nem szökhet a gáz, vagy ha szökik akkor meg nem zárt.

Itt vmi fogalomzavar van ;) ... Naná hogy zárt rendszer - de nem egyszer és mindenkorra, totál hermetikusan lezárt :) ... Vannak benne szelepek, illesztések, tömítések, csőcsatlakozások. Mind-mind egy-egy potenciális gáz-szivárgási pont. Ennyi év alatt elszökhet annyi gáz, ami már akadályozza a rendszer működését. Ahogy már írtuk: vidd el egy klímás szakihoz - ellenőrizzék a nyomást, a töltöttséget, a tömítettséget; és pótolják a gázt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1128 Dátum: 2009.04.25 19:59:14 »
Milyen jó ,hogy a mi Ávénkban nem kell klíma gondok miatt idegeskedni  :whistling:
Pláne,h nincs is benne.
Igazából elég ritkán használnánk,amúgy is többnyire városban használjuk a gépet,néha kiszellőztetjük országúton pl le a Balcsira nyáron,na akkor jól jönne egy kis klímatikus hidegség a kocsiba ;) Meg hát esetleges eladáskor plusz pont a klíma ( bár nekünk nem volt negatív pont,h nincs benne ).
Szóval....
Vajon mennyiért lehetne utólagosan beleszerelni egy klímát úgy "alles zusammen"? Gondolom bontóban lehetne találni klíma rendszert. Minap nézegettük Apámmal a motorterét,aztán eszünkbe jutott,h mi lenne
ha...
Nem mi csinálnánk házilag,hanem szakember...vagy inkább ne is gondolkodjunk ilyen utólagos barkácson?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1129 Dátum: 2009.04.25 21:11:18 »
Igazából elég ritkán használnánk,amúgy is többnyire városban használjuk a gépet,
Én szinte csak városban használom a klímát, belsőlevegőkeringetéssel, mert a bűz amit mások fújnak... :censored:
Vajon mennyiért lehetne utólagosan beleszerelni egy klímát úgy "alles zusammen"? Gondolom bontóban lehetne találni klíma rendszert. Minap nézegettük Apámmal a motorterét,aztán eszünkbe jutott,h mi lenne
ha...
Nem mi csinálnánk házilag,hanem szakember...vagy inkább ne is gondolkodjunk ilyen utólagos barkácson?
Mintha a vaterán láttam volna a múltkor komplett klímát, emberi áron, szerintem egy jó szaki be tudja rendesen szerelni.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1130 Dátum: 2009.04.25 22:37:15 »
Milyen jó ,hogy a mi Ávénkban nem kell klíma gondok miatt idegeskedni  :whistling:
Pláne,h nincs is benne.
Igazából elég ritkán használnánk,amúgy is többnyire városban használjuk a gépet,néha kiszellőztetjük országúton pl le a Balcsira nyáron,na akkor jól jönne egy kis klímatikus hidegség a kocsiba ;) Meg hát esetleges eladáskor plusz pont a klíma ( bár nekünk nem volt negatív pont,h nincs benne ).
Szóval....
Vajon mennyiért lehetne utólagosan beleszerelni egy klímát úgy "alles zusammen"? Gondolom bontóban lehetne találni klíma rendszert. Minap nézegettük Apámmal a motorterét,aztán eszünkbe jutott,h mi lenne
ha...
Nem mi csinálnánk házilag,hanem szakember...vagy inkább ne is gondolkodjunk ilyen utólagos barkácson?


Vaterán van egy komplett rendszer egy 100-asért.
Annyit megér.Én a Yarisba raktam utólag Klímát és egy fél nap alatt megvan ha van hozzá leírás.Ha nincs akkor problémásabb kicsit. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1131 Dátum: 2009.04.26 09:25:28 »
Milyen jó ,hogy a mi Ávénkban nem kell klíma gondok miatt idegeskedni  :whistling:
Pláne,h nincs is benne.
Sztem modern autóba városban is elkel a klíma, mert a formájuk miatt nagyon felmelegszenek. Plusz ott a bűz-kivédési faktor. Plusz ott a párátlanítási funkció, ezt se felejtsük el! Néha nagyon hasznos tud lenni, ha pl. esős időben beül két-három ázott ember, és pillanatok múlva tiszta pára az összes ablak. Stb. Szóval nem árt az, ha van.

Amúgy ezzel most kicsit meg is leptél, hogy akad klíma nélküli Ave I-es. Nem sok ilyen lehetett.

Utólagos beszerelés, jó áron beszerzett bontott cuccal, szerintem szerencsés esetben valahonnan 150-ről indul. De inkább legalább 200-al érdemes szvsz számolni. A beszerelés elég nagy meló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1132 Dátum: 2009.04.26 10:38:41 »
A Vatera-n már én is felfedeztem 100ért a klímát,de mintha vmit írt volna a hirdető,hogy hiányzik belőle vmi. Hasznaltauto.hu-n is van pár Angliából behozott Ave bontásra lehet azokból is lehet csipegetni.
Bizony azért néha tényleg nagyon jól jönne...párátlanításra,vagy esetleg dugóban álláskor...bár itt Zegen az nem sok van szerencsére :)
A Scenic-ünk az melegedett nagyon durván,mondjuk nem csoda  :whistling: ,nah abban aztán tényleg igazán jól jött volna a klíma. Bár ahogy olvastam abban elég gyengécske a hatásfoka, mondjuk a fűtésének is.

Bizony mikor nézegettük az Ave-kat nem sok volt a kínálatban,amikben nem volt klíma. Talán az ilyen nagyon első szériásokba nem került bele mindbe. Bár érdekes,hogy így is kapkodtak a vevők ezért az Avé-ért amit kinéztünk :) Ha nem vettük volna meg akkor jöttek volna Nyíregyházáról megnézni meg Nagykanizsáról, az eladó elmondása szerint,csak gyors lecsaptunk rá  :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1133 Dátum: 2009.04.26 12:17:54 »
Eladóként én is azt szoktam mondani az érdeklődőnek, hogy a sok másik érdeklődő folyamatosan rám akarja törni az ajtót ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1134 Dátum: 2009.04.26 12:32:04 »
Hát talán volt vmi valóságalapja is ,mert 2en hívták amíg próba körön voltunk,meg ismerjük a családot akitől vettük...attól függetlenül lehet füllentett egy kicsit  ::)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1135 Dátum: 2009.04.26 12:45:10 »
Nem azt mondom, hogy nem fordul elő ilyen a valóságban is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1136 Dátum: 2009.04.26 13:37:04 »
hat az enyemet debreceni kinai fiatal hazaspar akarta volna megvenni az elado szerint.... De a szarmazasarol is annyit mondtak hogy egy grafikus ceg e volt, kozben meg a jhonson and johnson jart vele. Erre az evre meg az eves D1 matricam is megvan:D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1137 Dátum: 2009.04.26 13:38:47 »
A Johnson and Johnson céges autója az Ave tuti nem volt...
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1138 Dátum: 2009.04.26 13:48:51 »
Hát pedig a garancia levélen a jhonson and jhonson van rajta, beszéltem a managerükkel is ő aztmiondta hogy igen az övéjük volt mert a 666rendszámról emlékezett rá. a sakura is azt monda hogy ők voltak az első tulaj, a lakatos azt mondta hogy a jhonson javíttatta mert a hátsó lökős puffos volt. Szóval ebből arra következtetek hogy az övék volt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1139 Dátum: 2009.04.26 13:53:47 »
Ez érdekes, mert nálunk egy éve vannak Toyoták a céges flottában és azok már Ave II-esek. Amúgy csak Fordok... De majd rákérdezek a flottás srácoknál hétfőn.  ;)