Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 499781 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1110 Dátum: 2009.04.11 14:56:06 »
Amúgy nem tudtok valami olyasmi oldalt, ahol én a kocsi alvázszámának jelentését meg tudom nézni?

Mármint arra gondolok, hogy nekem volt a régi Hyundaim hoz egy pdf amin levolt írva hogy betűről betűre mit jelent az alvázszám?

Mert én kerestem neten ilyen szerelési útmutatót, meg karbantartási könyvet vagy stb de semmit sem találtam.

Van valakinek errre ötlete??

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1111 Dátum: 2009.04.13 20:04:11 »
Amúgy nem tudtok valami olyasmi oldalt, ahol én a kocsi alvázszámának jelentését meg tudom nézni?

Klikk
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1112 Dátum: 2009.04.14 08:22:26 »
Na mentem egy kanyart csak országúton és nagyon jóóó átlag jött ki. :D
Pálya 130-as tempó Gödöllőig 7,5-es átlaggal.
Visszafelé a régi 3-ason csorogva tiszta Yaris érzésem volt computer 3,5-5,5-ös fogyival így az 520kmnél 6,4-es fogyit ír mosta computer. :D :D :D

Viszont valahol folyik a váltóolajom. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1113 Dátum: 2009.04.22 18:51:53 »
Nah! megvan a kocsi!!!! Imááádom!!! Megy mint állllat!!!! ISteni! Avensis buzi lettem:D Csak nem tudjátok véletlenül hogy az állófűtés távirányítója miért csak annyit jelez hogy "no co" (gondolom connection. vagy no comment?:D) Szóval más nem csináll. Tudja valaki?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1114 Dátum: 2009.04.22 19:24:49 »
Nah! megvan a kocsi!!!! Imááádom!!! Megy mint állllat!!!! ISteni! Avensis buzi lettem:D Csak nem tudjátok véletlenül hogy az állófűtés távirányítója miért csak annyit jelez hogy "no co" (gondolom connection. vagy no comment?:D) Szóval más nem csináll. Tudja valaki?

Állófűtés?? 24 fokban??

Amúgy gratula a verdához!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1115 Dátum: 2009.04.22 20:06:50 »
hát csak ki szeretném próbállni. Meg ez a mocit is felfűti és akkor legalább meleg mocival indulok reggelente

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1116 Dátum: 2009.04.23 22:28:13 »
10e km  után 4dl olajat kellett utántöltenem 0w30asból szvsz ez belefér :yes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1117 Dátum: 2009.04.24 17:10:48 »
10e km  után 4dl olajat kellett utántöltenem 0w30asból szvsz ez belefér :yes:

Negatív lett a motorod kopási tesztje  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1118 Dátum: 2009.04.24 19:31:40 »
10e km  után 4dl olajat kellett utántöltenem 0w30asból szvsz ez belefér :yes:

Kb. az enyém is ennyit nyakal be.
BekeN

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1119 Dátum: 2009.04.24 20:33:58 »
Nah!


Szóval megvan a verda, én még ilyen olajfogyit nem mértem, csak hogy az átlag fogyim váromban 11,7liter. Hmm. De legalább jól megy.
Viszont az állófűtést nem sikerült bekapcsolnom, szóval elvittem egy szervízbe (eberspacher), akik nagyon rendesek voltak és megmutatták, hogy hogy is kéne betanítani. Aztán kiderült hogy szar a motorja.. Hibakódot is adott. 31es ami vezérlés vagy motor. Belenyugodtam a 80ezer ft os szerelésbe. Mondtam majd nyár végén. Erre hazajöttem, gondoltam azért megnézem hogy is müködne erre beindult. Azóta megy... Megy mint állat..

Viszont a klíma.. Szóval nem kapcsol be, vagyis nem mindíg vagyis ma bekapcsoltam volna ismét, 10percig semmi, és akkor bekapcsolt. Hallom a relét hogy kattog, hátha ott van a baj. Volt már valakinek ilyesmi problémája?? Ja és a liftback nél mindenkinek van egy nagy kör alakú rés a pótkeréktartóban? Ami nyitott?? És rozsdásodik??

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1120 Dátum: 2009.04.24 21:26:23 »
 :eek: 11,7 L kicsit soknak tünik. Talán jobb lenne egy szakmühelyben átnézetni, és a klimára is rákérdezhetsz egyuttal.
Ha egy fotot beraksz a köralaku résröl akkor gondolom többen tudnának valamit hsz-ni.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1121 Dátum: 2009.04.24 21:43:03 »

Viszont a klíma.. Szóval nem kapcsol be, vagyis nem mindíg vagyis ma bekapcsoltam volna ismét, 10percig semmi, és akkor bekapcsolt. Hallom a relét hogy kattog, hátha ott van a baj. Volt már valakinek ilyesmi problémája?? Ja és a liftback nél mindenkinek van egy nagy kör alakú rés a pótkeréktartóban? Ami nyitott?? És rozsdásodik??

Klímánál meg kell nézni a nyomást illerve esetleg a nyomástartó szelepet.

Onnan hiányzik 1 vagy 2 gumi tányérka amivel a felesleges vizet lehet a pótkerék alól kiengedni illetve a port,koszt szépen rajta keresztül leseperni. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1122 Dátum: 2009.04.25 00:03:11 »
Vazze! erre nem is gondoltam! Toyota Powa! :D  Csak találjak majd valamit a helyére :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1123 Dátum: 2009.04.25 08:25:55 »
Szóval megvan a verda, én még ilyen olajfogyit nem mértem, csak hogy az átlag fogyim váromban 11,7liter. Hmm. De legalább jól megy.
Azért kaptál ilyen fogyit, mert épp próbálgatod, hogy milyen jól megy ;) ... Ez majd lejjebb megy legalább két literrel, ha már megszokod az autót, és "csak úgy" normálisan vezeted.

Viszont a klíma.. Szóval nem kapcsol be, vagyis nem mindíg vagyis ma bekapcsoltam volna ismét, 10percig semmi, és akkor bekapcsolt. Hallom a relét hogy kattog, hátha ott van a baj. Volt már valakinek ilyesmi problémája?? Ja és a liftback nél mindenkinek van egy nagy kör alakú rés a pótkeréktartóban? Ami nyitott?? És rozsdásodik??

Ne próbálgasd így a klímát, mert valszeg hiányzik a gáz belőle, és ha így próbálod használni, tönkretehed a kompresszorát  :excl: Vidd el egy klímáshoz, ellenőrizze & töltse utána a gázt, nézze meg, hogy mindenhol rendben tömített-e a rendszer.

A "nagy kör alakú rés" alatt csak a vízlevezető nyílásra tudok gondolni, amiből valszeg tényleg hiányzik a gumidugó... Mekkora is ez a rés?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1124 Dátum: 2009.04.25 10:32:25 »
Mint egy régi,fém 200-as,lehet kicsit nagyobb. Kb akkora luk van a pótkerék alatt. Miénkben is van ilyen,most épp ki van szedve belőle a "dugó"  :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus