Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 974456 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3990 Dátum: 2015.12.04 09:40:27 »
Szia!
Van tapasztalatod az Aldi féle kávégép kacsán?
Most kaptam feladatot, de nem tudom melyiket vegyem ?

Vagy valakinek közvetlen tapasztalat?

Ezexerint, amit írtam nem olvastad..... Pedig nem olyan régen volt...  :D  Nekünk a nagyobb van, Cascolino nevezetű.

Olvasnivaló:

http://martello-cafe.com/maschinen/

http://martello-cafe.com/hu/martello-hu/
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3991 Dátum: 2015.12.04 09:47:45 »
Pár napja lettem figyelmes valamire: amikor elzárunk egy vízcsapot, egy kattanást hallunk valahonnan a fürdőszoba környékéről.
Tippek, ötletek? Megolajozni a vezetéket nehéz :D


Nemrég nálunk is ez volt, azt tudtam, hogy kavitáció miatt, csak attól eltekintve, hogy lejjebb zártam az öblítő csapját nem tudtam mást csinálni.  Aztán jött Micila mester és jól megszakértette.

Ebból adódóan a megoldások tárháza:

1. nem foglalkozol vele. (na ez a rossz megoldás)
2. lejjebb veszed az öblítőcsak átfolyását (tipikus odázzuk el a dolgot hozzáállás, időhiány stb)
3. kicseréled a Dömötörben lévő belső szelepelet és/vagy rendszert)  (a Dömötörhöz lehet kapni felújító cuccost fillérekért)  :yes:
4. kicseréled az egész öblítőegységet a fenébe, veszel egy új, modern stb. öblítőtartályt.  :yes:
5. széjjelbombázod a fürdőt WC-t és az acélcsöveket műanyagra cseréled. (felújítás előtt, vagy mazochistáknak, szétveréssel együtt szado-mazo style)
6. rám hallgatsz és azt csinálsz, amit akarsz.  :nyuszi:


Én a 3-4. között választanék. :)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3992 Dátum: 2015.12.04 09:59:45 »
Mi köze a konyhai öblítőnek, a fürdőszobában lévő Dömötörhöz? És honnan tudod, hogy Dömötörje van, és nem valami más?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3993 Dátum: 2015.12.04 10:26:46 »
Mi köze a konyhai öblítőnek, a fürdőszobában lévő Dömötörhöz? És honnan tudod, hogy Dömötörje van, és nem valami más?

Ki beszélt itt konyhai öblítőről????   WC öblítőről írtam.  Ha nem Dömötörje van, akkor behelyettesíti az épp aktuális tartály típust.

Viszont abban igazad van, hogy félreérthetően írtam.  Nem a konyhaira gondoltam, pláne, hogy a fürdőből hallja Prego.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.04 10:28:22 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3994 Dátum: 2015.12.04 10:37:14 »
Hmm...
"amikor elzárunk egy vízcsapot, egy kattanást hallunk valahonnan a fürdőszoba környékéről"
Én ezt úgy értelmeztem hogy:
- vízcsap, hagyományos ami egy mosdó, vagy mosogatónál található
- "hallunk valahonnan a fürdőszoba környékéről" - valószínűleg, az elzárás pillanatában, az aki elzárja, nem a fürdőszobában tartózkodva hallja ezt, hanem máshol, mert a fürdőszobára úgy hivatkozik, mintha egy távoli hely lenne.
Ezért gondolom én, hogy nem egy fürdőszobai csap elzárása a kiválto ok, de a hang az onnan jön.

« Utoljára szerkesztve: 2015.12.04 10:44:32 írta robi (Robi) »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3995 Dátum: 2015.12.04 10:42:46 »
Aldiban most 499 Ft/10 db
Ugye vettél sokat?  :helpsmilie:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3996 Dátum: 2015.12.04 10:53:08 »
Szia!
Van tapasztalatod az Aldi féle kávégép kacsán?
Most kaptam feladatot, de nem tudom melyiket vegyem ?

Vagy valakinek közvetlen tapasztalat?
Igen, 3.5 éve használom, ahogy írtam is. Cascolinom van, szép fehér.  :D
Néha átmossuk az Aldiban kapható kapszulás tisztítóval (vagy ecetes vízzel). Tökéletes.  :)
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3997 Dátum: 2015.12.04 10:59:40 »
Ezexerint, amit írtam nem olvastad..... Pedig nem olyan régen volt...  :D  Nekünk a nagyobb van, Cascolino nevezetű.

Nem, nem olvastam, illetve biztosan átsiklottam felette, most végeztem melóval és megyek is tovább, kicsit el vagyok csúszva.
Köszönöm az ismétlést, segítséget!  :hug:

Igen, 3.5 éve használom, ahogy írtam is. Cascolinom van, szép fehér.  :D
Néha átmossuk az Aldiban kapható kapszulás tisztítóval (vagy ecetes vízzel). Tökéletes.  :)
Köszönöm Neked is Györgyi!  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.04 11:01:42 írta Fery »
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3998 Dátum: 2015.12.04 11:08:45 »
Nem, nem olvastam, illetve biztosan átsiklottam felette, most végeztem melóval és megyek is tovább, kicsit el vagyok csúszva.
Köszönöm az ismétlést, segítséget!  :hug:
Köszönöm Neked is Györgyi!  :flowers:
Kiváncsi leszek lesz-e a gépből. mert itt már csak a kapszulák szerepelnek:
https://www.aldi.hu/hu/kinalatunkbol/aldi-szupervasarnapok/aldi-szupervasarnapok/kueloenleges-akciok-csak-szupervasarnap/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3999 Dátum: 2015.12.04 12:18:34 »
Köszi az Aldis ötletet, tesómmal anyukánknak mi is veszünk egy ilyet, meg hozzá vagy 10 doboz kávét. Egymagának kell, napi 1-2 főzéshez.  :)

Gyöngyi, van esetleg az aldis kapszulák között olyan, amit kifejezetten ajánlasz kipróbálni, mert finom? Alapvetően a normál, vagy erős kávét fogjuk venni, de a 10 doboz közé lehet, hogy beejtünk 1-2 finomabb fajtát, ha van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4000 Dátum: 2015.12.04 12:21:39 »
Hmm...
"amikor elzárunk egy vízcsapot, egy kattanást hallunk valahonnan a fürdőszoba környékéről"
Én ezt úgy értelmeztem hogy:
- vízcsap, hagyományos ami egy mosdó, vagy mosogatónál található
- "hallunk valahonnan a fürdőszoba környékéről" - valószínűleg, az elzárás pillanatában, az aki elzárja, nem a fürdőszobában tartózkodva hallja ezt, hanem máshol, mert a fürdőszobára úgy hivatkozik, mintha egy távoli hely lenne.
Ezért gondolom én, hogy nem egy fürdőszobai csap elzárása a kiválto ok, de a hang az onnan jön.

Jól gondolod. De a tapasztalat azt mondatja velem, hogy akárhol elzárt csap kavitációja miatt jellemzően a leggyengébb láncszemnél kell keresni az okot, nevezetesen a WC tartály szelepénél. (nem a sarokcsapjánál, hanem a szelepnél)

Ha és amennyiben nem az előbb említett szelep a hibás, vagy gyenge (a rugó szokott elfáradni bennük), akkor meg kell keresni, melyik csap okozza a kavitációs hatást és azt ki kell cserélni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4001 Dátum: 2015.12.04 12:27:09 »
Köszi az Aldis ötletet, tesómmal anyukánknak mi is veszünk egy ilyet, meg hozzá vagy 10 doboz kávét. Egymagának kell, napi 1-2 főzéshez.  :)

Gyöngyi, van esetleg az aldis kapszulák között olyan, amit kifejezetten ajánlasz kipróbálni, mert finom? Alapvetően a normál, vagy erős kávét fogjuk venni, de a 10 doboz közé lehet, hogy beejtünk 1-2 finomabb fajtát, ha van...
Ugyan nem vagyok Gyöngyi, de hátha jó lesz így is egy véleménynek:

A Ristretto és a Siciliana közepesen erős, a Booster a brutálerős, ezt nagyon szeretem, csak nem mindig lehet az utóbbit kapni.
Érdemes a Gusto-t is kipróbálni, kellemesen aromás, de nem annyira erős.

A Limited Edition-ban vannak az idényjellegűek, karácsonyra, tavaszra stb.

Kapszulaszínek: piros=Booster, vajszínű=vaníliás, barna= csokoládés  (mondjuk csak kibontva látszik. :))

Ha a dobozát a boltban megfordítod, akkor egyértelműen látszik, hogy hova pozicionált a kapszula tartalma.

10-12-es intenzitásút keress. (hátsó oldalán meglátod)
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.04 12:28:52 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4002 Dátum: 2015.12.04 12:29:33 »
Köszi az Aldis ötletet, tesómmal anyukánknak mi is veszünk egy ilyet, meg hozzá vagy 10 doboz kávét. Egymagának kell, napi 1-2 főzéshez.  :)

Gyöngyi, van esetleg az aldis kapszulák között olyan, amit kifejezetten ajánlasz kipróbálni, mert finom? Alapvetően a normál, vagy erős kávét fogjuk venni, de a 10 doboz közé lehet, hogy beejtünk 1-2 finomabb fajtát, ha van...

Mi négy általánosan kaphatót szoktunk váltogatni, az exkluzív, drágább, 899-esekből nem jött be egy se soha. Meg a vaníliás, csokis kapszulák sem (télen van). Plusz a koffeinmentest is veszem, mert szeretek kávézni és néha este is szoktam, na erre van. :D

http://martello-cafe.com/hu/kave/
RISTRETTO
CREMA GUSTO
GOURMET GOLD
CAFE GRANDE
DECAFFEINATO
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4003 Dátum: 2015.12.04 12:30:08 »
Köszi Trotter-Gyöngyi!  :hug: Természetesen Tőled is szívesen vettem az infót.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4004 Dátum: 2015.12.04 12:31:35 »
Mi négy általánosan kaphatót szoktunk váltogatni, az exkluzív, drágább, 899-esekből nem jött be egy se soha. Meg a vaníliás, csokis kapszulák sem (télen van). Plusz a koffeinmentest is veszem, mert szeretek kávézni és néha este is szoktam, na erre van. :D

http://martello-cafe.com/hu/kave/
RISTRETTO
CREMA GUSTO
GOURMET GOLD
CAFE GRANDE
DECAFFEINATO
:clap:
Az ízesített lóf*szokat nem kérjük.  :lol:
A sima rendes kávét keressük különlegesebb ízben/aromával esetleg. De a linkről sztem sikerül majd választani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i