Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 974405 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1620 Dátum: 2012.08.26 21:48:21 »
Pálinkát még nem csináltunk. Mennyi füge kell hozzá?
Egyszer csináltunk bort. Olyan erős volt mint egy pálinka, nem is tudtuk meginni.
Önmagéban nem jó erjeszteni, mert nincs savtartalma. Valamival együtt kell erjeszteni, pl szöllővel vagy valamilyen savas gyümölccsel, esetleg borkősavval be kell állitani.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #1621 Dátum: 2012.08.26 21:58:48 »
Minél több.
Ahány liter cefréd van,annak a 10-15% lesz a pálinka.
Nálunk ez összel kb.5liter páleszt jelent,meg anyám csinál 3-4üveg lekvárt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #1622 Dátum: 2012.08.26 22:43:41 »
Minél több.
Ahány liter cefréd van,annak a 10-15% lesz a pálinka.
Nálunk ez összel kb.5liter páleszt jelent,meg anyám csinál 3-4üveg lekvárt.
Pontossabban ahány % a cukortartalom annyi szesz lesz. ;)
A szesz az élesztőgomba salakanyaga :shit: és azt isszátok :ser:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #1623 Dátum: 2012.08.27 03:50:37 »
Hát,ezt pontosan nemtudom.
De azt tudom,h az életem eddigi 31,5éve alatt láttam már pár pálinkafőzést,utóbbi időben én magam is csinálom. De az alapszabály örök,h ahány liter cefréd van,annak 10-15%-a lesz a pálesz mennyisége 2.lefőzés után.
Persze kell egy kis hozzáadott cukor is.
Idén már lett barack,cseresznye,meg még vmikor májusban a tavalyi szilvát főztem le. Mind hozta a 10-15% átlagot,a cseresznye még jobb is picivel,m 120liter cefréből lett 21liter pájinka a 2.lefőzés után. ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #1624 Dátum: 2012.08.27 08:24:47 »
Hát,ezt pontosan nemtudom.
De azt tudom,h az életem eddigi 31,5éve alatt láttam már pár pálinkafőzést,utóbbi időben én magam is csinálom. De az alapszabály örök,h ahány liter cefréd van,annak 10-15%-a lesz a pálesz mennyisége 2.lefőzés után.
Persze kell egy kis hozzáadott cukor is.
Idén már lett barack,cseresznye,meg még vmikor májusban a tavalyi szilvát főztem le. Mind hozta a 10-15% átlagot,a cseresznye még jobb is picivel,m 120liter cefréből lett 21liter pájinka a 2.lefőzés után. ;)
Nem hozzáadott cukorra gondoltam, hanem a gyümölcs cukortartalmára (persze +hozzájön ,ha adsz hozzá cukrot) Igazad van hogy ebből egy normális cefrében 10-15% szesz jön ki.
Ha nem így van: kevés a cukortartalom, akkor nem érdemes főzögetni,ha túl sok (pl füge) akkor nem biztos ,hogy  mind átalakul.... na jó ez már nem háztartás [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1625 Dátum: 2012.08.27 08:54:17 »
Kész lett a kerítés felújítás..
Szép munka, ízléses!  :yes:
Tetszik a kerítés színe és a formája is. Gratula!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1626 Dátum: 2012.08.27 10:01:03 »
Kész lett a kerítés felújítás..

Pöpec lett, gratulálok. 

Nemsokára én is felteszek a kútfelújítás projektről képet, csak még nincsen a szerkezet lazúrozva, csak az alapolaj van rajta.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1627 Dátum: 2012.08.27 18:30:01 »
Favágó!
Ma vettem egy hasitófejszét, lidlist.
Van rajta egy piktogram hogy nem szabad kalapáccsal ütni :D Miért nem?
Előfordulhat, hogy a balta kalapáccsal való ütése közben kipattanhat egy darabka a balta anyagából ami testi sérülést okozhat, esetleg deformálódik. Gondolom ezért.  :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1628 Dátum: 2012.08.27 19:24:43 »
Előfordulhat, hogy a balta kalapáccsal való ütése közben kipattanhat egy darabka a balta anyagából ami testi sérülést okozhat, esetleg deformálódik. Gondolom ezért.  :)
Úgy van, rideg az anyag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1629 Dátum: 2012.08.28 19:02:39 »
Előfordulhat, hogy a balta kalapáccsal való ütése közben kipattanhat egy darabka a balta anyagából ami testi sérülést okozhat, esetleg deformálódik. Gondolom ezért.  :)
Messziről elég formás szines nyéllel ez a hasitófejsze. Közelebbről meegnézve mint egy orosz elnagyolt öntvény, csak ez biztos kinai, igazad lehet :D Hát én pedig, ha megszorul nem fogom a + tizenkilós farönköt emelgetni, van egy ötkilós kalapintyóm azzal adok neki :yes:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1630 Dátum: 2012.08.28 21:18:29 »
Mindent szabad, csak nem minden használ!  :D  (Biblia/példabeszédek)   :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1631 Dátum: 2012.09.11 08:49:43 »
10 emeletes lépcsőház, szintenként 3 lakás. Nincs takarítási beosztás, a takarító megállapodás szerint liftet, földszintet takarít. A mi szintünkön érdekes a helyzet... Van egy néni (mást akartam írni, de most nem a róla kialakult véleményem számít..), egy fiatal srác (vagy talán pár?), és mi. A néni évek óta mindig csak a folyosó felé eső részét takarította, ez tisztán látszott. A másik nem tudom, bár soha nem láttam moppal a kezében, mi pedig időnként :) de havonta 2x tutira. Hozzánk van legközelebb a lift, tehát a legkevésbé járkáljuk össze, ellenben a nénihez jönnek az unokák, főleg télen csodákat hagynak maguk mögött, mi lábtörlőnket használják rendszeresen, egy szem folyosón lévő virág alátéte tele van cukorkával, csikkel stb... Múlt héten a néni betámadott reggel fél 7-kor, hogy ő itt lakik 7éve és azóta csak ő takarít, legyünk szívesek mi is. Mondtam, oké, de mást gondoltam... Ma reggel megint kifigyelte (mert állandóan hallgatózik), mikor viszem a gyereket iskolába, megint megtámadott, ő tegnap felmosott, másik szomszéd a múlt héten, most mi jövünk  :eek: Dik má'!
Közös költséget persze nem szeret fizetni, a lift viszont kényelmes...
Panel + idióta szomszéd, megfizethetetlen  :hug: Keresem a beszélgetés lehetőségét, csak nem a gyerek társaságában...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1632 Dátum: 2012.09.11 08:59:22 »
Fa testápolót a boszorkánynak... :D Nekem is lenne két szomszéd nénire ötletem.  :wacko:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1633 Dátum: 2012.09.11 11:20:17 »
Nincs takarítási beosztás, a takarító megállapodás szerint liftet, földszintet takarít.
Ezt a részt ki kellene terjeszteni a ti szintetekre is. Nem is értem, miért csak ott? Valamennyi közös teret rendszeresen takarítani kellene.
A néni közös költség tartozása ha nagyobb, mint 6 hónapnyi, akkor a közös képviselőtök jegyeztesse be a Földhivatalban, mint jelzálog a lakására (törvény adta lehetőség).

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1634 Dátum: 2012.09.11 16:25:22 »
Igazából tényleg csak az a megoldás, ha egy megbízott végzi a takarítást. Ez pénzbe kerül, de egyrészt számonkérhető, másrészt nincsenek ilyen viták, feszültségek. Ekkora közösségben mindig lesz olyan, aki másképp gondolja.
Mi nagyon régen laktunk egy kisebb társasházban vidéken, ott két lakás volt szintenként és összesen 3 szint. Működött a dolog, hogy mikor ki takarít. És a beosztás úgy volt, hogy attól a szinttől lefelé kellett takarítani a lépcsőház bejáratig, ahol a lakó lakott.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety