Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 982160 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #930 Dátum: 2011.11.10 11:07:51 »
Találtam egy webáruházban egyetlen modellt én is. Mesélj róla. Pl. érdekelne hogy:
- a főzőlap tekerőgombjai műanyagból vannak?
- a főzőlap tekerőgombjai valóban fokozatmentesen működnek? (pl. 2. és 3. állás között szabadon választhatok pozíciót, ennek megfelelően fűti is fel a kaját?)
- a főzőlap inox kerete mennyire magas (a főzőlap felőli irányból)?
- esetleg nem emlékszel, a főzőlap inox keretét nem lehet lepattintani beszerelés előtt?

Ezt bánom a webáruházakban. Vannak olyan termékek, amelyeket az ember személyesen venne meg, miután körbetaperolta. Ez is ilyen nálam.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #931 Dátum: 2011.11.10 11:34:51 »
- ilyen szinten nem másztam bele, de vagy fémhatású műanyag, vagy fém, viszont elég masszívnak érződik, nem hiszem, hogy ezzel bármiféle gond lehetne.
- ezt sem figyeltem meg, de ha jól emlékszem fokozatosan működnek, viszont jó a"váltóáttételezése" miatt ez nem okozott eddig gondot, este megnézem majd.
-a keret kb 1-2mm magas, de ezt is lemérhetem, eddig nem igazán méregettem, viszont amikor kifutott leves vagy hasonló azt megfogta, még sosem foly át rajta. Használtam már olyat, amin indokolatlanul magas volt a perem, ezzel az a baj, hogy amikor felrakod főni a karácsonyi halászlevet, vagy töltöttkáposztát egy nagy lábasban, akkor csak a lábas alsó körívének egyik "sarka" ér csak el a felületig, a többi feltámaszkodik. Ezzel az 1-2mm magassal is tapasztalható ez a jelenség, de nem volt idáig zavaró, szerintem ez egy jó kompromisszum.
- nem emlékszem, mert nem voltam otthon beszerelés előtt, de valószínűnek tartom, hogy nem leszerelhető, mivel nem nagyon lehetne úgy visszarakni, hogy a tömítés mindenhol passzentos legyen és csak átengedné a kifutott tejet... erre a válaszom 99%nem.
- ezen is van egy kis visszajelző led, ami jelzi lekapcsolás után, hogy kezdheted-e takarítani vagy tapicskolni a használt felületet, vagy még mindig égetően forró.

A felülete egyébként nem karcolódik, viszont érdemes venni ilyen takarító pengét is, ami kb egy borotvára hasonlít. Nem karcolja össze és leszedi ha valami ráég - karc nélkül. Szakmám révén használtam már sok féle konyhai gépet, volt közöttük főzőlap is mivel cukrász részlegen ezt használják a kis veszteséghő miatt (nem szereti a fagyi ha ég mellette a gáz).

Amit nem vennék az a felületén érintőgombos, mert akárki akármit mond, én nyúlkáltam már kifröcsögött olajban és kifutott levesben és akkor nem igazán érzékelt semmi, egyszóval könnyen megzavarodik és használhatatlanná változik, szerintem egy az érintős bszkodás csak sznobéria ami felesleges hülyeség.

Este megnézem a típus nevét, ha érdekel még a sütőét is amivel rendkívül elégedett vagyok szintén. Ha pest környékén laksz és ez nyeri el a tetszésed vagy közel áll, kőbányán kipróbálhatod.

Ezen a képen talán látszik a perem:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #932 Dátum: 2011.11.10 11:52:06 »
Az a baj a műanyag tekerőgombokkal, hogy egy idő után (pár év), alulról érkező hő miatt elkezdenek majd besárgulni, barnulni. Van, amikor a sütő ajtaját pár centire kinyítva kell hagyni sütés befejeztekor - ekkor a kiömlő hő a gombokat perzseli alulról. A mi gombjaink fekete bakelitt-szerűek, azoknak ez a hő nem árt.

A keret problémára ráéreztél. Miénk is csak 1-2mm-es, bőven sok sajnos, nagy fazék ha lelóg róla, majd' kétszer annyi idő kell míg elkészül benne a cucc, mert a hőátadás hatékonysága annyira leromlik. Bosszantó, mert villanyzabálás mellett később kész a kaja ilyenkor. Én lepattintanám annak árán is, ha sosem rakható vissza, csak ne legyen ott.

Pont azért nem akarok érintőgombosat, amiért írtad. Édesanyám imád konyhában tevékenykedni, egész nyáron berak télire házi lekvárokat, kompótokat stb. szóval ki lenne használva a cucc, könnyen kell használható legyen. Ez az érintőgombos mánia a plázacicáknak való, akik hetente egyszer főznek valamit 2-3 főnek, az is nagy dolog, melegíteni is csak mikróban...

Ezt találtam, valszeg ez a tiédnek a testvértípusa lehet.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #933 Dátum: 2011.11.10 11:56:54 »
Az a baj a műanyag tekerőgombokkal, hogy egy idő után (pár év), alulról érkező hő miatt elkezdenek majd besárgulni, barnulni. Van, amikor a sütő ajtaját pár centire kinyítva kell hagyni sütés befejeztekor - ekkor a kiömlő hő a gombokat perzseli alulról. A mi gombjaink fekete bakelitt-szerűek, azoknak ez a hő nem árt.

A keret problémára ráéreztél. Miénk is csak 1-2mm-es, bőven sok sajnos, nagy fazék ha lelóg róla, majd' kétszer annyi idő kell míg elkészül benne a cucc, mert a hőátadás hatékonysága annyira leromlik. Bosszantó, mert villanyzabálás mellett később kész a kaja ilyenkor. Én lepattintanám annak árán is, ha sosem rakható vissza, csak ne legyen ott.

Pont azért nem akarok érintőgombosat, amiért írtad. Édesanyám imád konyhában tevékenykedni, egész nyáron berak télire házi lekvárokat, kompótokat stb. szóval ki lenne használva a cucc, könnyen kell használható legyen. Ez az érintőgombos mánia a plázacicáknak való, akik hetente egyszer főznek valamit 2-3 főnek, az is nagy dolog, melegíteni is csak mikróban...

Ezt találtam, valszeg ez a tiédnek a testvértípusa lehet.

Ez szerintem gyakorlatilag ikertestvér... nem látok eltérést kinézetre.
1- nem tudom miért, nem tudom hogy-hogy de nekem a sütő és a tekerőgombok között ömlik kifelé a hideg amikor becsokom a sütő ajtaját. Persze amikor kinyitom akkor már más a helyzet, de eddig elég sokat használtam már a sütőt és nem volt ezzel gond soha. Tény, hogy én takarítom elég szépen a konyhai dolgokat. Este megnézem miből lehet :)

A keret azért kell mert különben minden széfolyik, lefolyik, beázik, bszhatod. Eddig ez a keret nem okozott problémát nekem, volt már ami pedig igen.

Én, úgy, hogy volt szerencsém már több hasonlóhoz, ezt bátran merem ajánlani.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #934 Dátum: 2011.11.10 12:04:42 »
A keret azért kell mert különben minden széfolyik, lefolyik, beázik, bszhatod. Eddig ez a keret nem okozott problémát nekem, volt már ami pedig igen.
A keret egyéb praktikussága világos számomra - nem kérdés. Viszont korrekt beszerelés esetén (nem csak odacsavarozva alulról, hanem hőálló szilikonnal is körbenyomva a beázás veszélye teljesen kiküszöbölhető. A keret sokmindent felfog valóban, de koránt sem mindent, tapasztaltuk, mert nekünk is ilyenünk van. Kifolyik az asztalra - na és, egy ronggyal felszedjük azt kész. Nagyobb baj, hogy adott esetben nem működik hatékonyan miatta a cucc.

Amikor mi vettük a miénket, akkor elsőre mi is örültünk, hogy keretes, nem csak azért, mert felfogná a kifolyó mocskot, hanem azért is, mert védi az üvegkerámia szélét a csorbulásoktól. Aztán kiderült a gyakorlat során, amit írtam. Most inkább nem-keretest választanék, ha lehetne.

Most ez nem perdöntő, ha csak ez lesz, ezt fogom megvenni, ha meg nem vehető le a keret, akkor így jártunk. Csak ne legyen érintőgombos, wazze.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #935 Dátum: 2011.11.10 12:09:34 »
Itt az irodában érintőgombos van.... :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #936 Dátum: 2011.11.10 12:11:20 »
Itt az irodában érintőgombos van.... :D
Na hát irodába az valóban tökéletesen megfelel  :clap:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #937 Dátum: 2011.11.10 12:17:17 »
jaja :D

Este megnézek majd mindent pontosan és beszámolok!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #938 Dátum: 2011.11.10 12:19:00 »
jaja :D

Este megnézek majd mindent pontosan és beszámolok!
OK, előre is köszi. Majd azt is írd meg, mikor szereltétek be.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #939 Dátum: 2011.11.10 19:43:57 »
Szóval tehát így néz ki:ű



A típusa xc6685x. A gombok fémhatású műanyagok, de tényleg elég tartósnak néznek ki és érződnek...
A fokozatosságon összevesztünk asszonnyal. Szerinte fokozatmentes, szerintem nem. a lényeg, hogy megvan számozva 1-3ig és csak elzáráskor és 3ba kapcsoláskor kattan...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #940 Dátum: 2011.11.11 10:36:46 »
megvan számozva 1-3ig és csak elzáráskor és 3ba kapcsoláskor kattan
Akkor szerintem is fokozatmentes  :clap:  1db szett megrendelve.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #941 Dátum: 2011.11.11 10:43:20 »
 :clap: Majd beszámolót! Lehet, hogy tényleg fokozat mentes....  [rohog] :hug:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #942 Dátum: 2011.11.11 10:48:59 »
Hopp!

Valami hiányzott nekem a sütőről! amikor googleben kerestem képet akkor csak az volt nagy amit mutattam, de valami hiányzott... volt ebből model időzítővel és időzítő nélkül! Amit linkeltem az a nélküli, de fel sem tűnt mert én nem használom. Ilyen az időzítős (csak a sütőt nézd, mert a fedlap itt megintcsak más, hogy mennének a picsba..):



Neve: ZOU251X

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #943 Dátum: 2011.11.11 11:07:51 »
Majd beszámolót!
Az nem mostanában lesz, egyelőre megvesszük a cuccot (mert tényleg ez az uccsó modell ami már nem érintőgombos, és félek, később egyáltalán nem fognak árulni ilyet, vagy csak horror áron), azt' majd ha elkészül a konyhabútor, belekerül. Azért is kell, hogy előre meglegyen, hogy a konyhabútorosnak a méretei pontosan meglegyenek.

Most még ott tartunk, hogy elválasztófal épül a konyhába, meg járólap-csere, meg kábelek húzódnak be a falba, a vakolat alá, egész lakásba.

Apropó: dél-pesti konyhabútoros kéne, ha van valakinek egy jó, de nem drága (kaptunk már milliós ajánlatot 5m-nyi konyhabútorra :nonono:), az ne tartsa magában. Olyan január-február-március magasságában lenne a meló.



csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #944 Dátum: 2011.11.11 14:07:24 »
Az nem mostanában lesz, egyelőre megvesszük a cuccot (mert tényleg ez az uccsó modell ami már nem érintőgombos, és félek, később egyáltalán nem fognak árulni ilyet, vagy csak horror áron), azt' majd ha elkészül a konyhabútor, belekerül. Azért is kell, hogy előre meglegyen, hogy a konyhabútorosnak a méretei pontosan meglegyenek.

Most még ott tartunk, hogy elválasztófal épül a konyhába, meg járólap-csere, meg kábelek húzódnak be a falba, a vakolat alá, egész lakásba.

Apropó: dél-pesti konyhabútoros kéne, ha van valakinek egy jó, de nem drága (kaptunk már milliós ajánlatot 5m-nyi konyhabútorra :nonono:), az ne tartsa magában. Olyan január-február-március magasságában lenne a meló.
IKEA? nálunk is lesz konyhabútorépítés tavasszal. indukciós főzőlapot akarok meg öntisztítós sütőt. nem lesz ócsó  :cry: