Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 982180 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #825 Dátum: 2011.10.03 19:51:11 »
Találtam olyat, amin a 4 zónából 2 indukciós, 2 pedig "normál"  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #826 Dátum: 2011.10.03 19:53:14 »
Ráadásul teljesen újra kell tanulni főzni az elektromoson a gázos után.  :wacko:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #827 Dátum: 2011.10.03 19:54:58 »
Az zsír... de még akkor is meg kell venned hozzá az edényeket... keress olyat ami 0%ban indukciós, nekem zanussi van.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #828 Dátum: 2011.10.03 19:55:28 »
Ráadásul teljesen újra kell tanulni főzni az elektromoson a gázos után.  :wacko:

Viszont nyáron sokkal jobb ha nincs otthon klíma. Annyira azért nem bonyolult, meg lehet szokni!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #829 Dátum: 2011.10.03 19:58:34 »
Az zsír... de még akkor is meg kell venned hozzá az edényeket... keress olyat ami 0%ban indukciós, nekem zanussi van.
Van egy pár olyan edényünk, aminek réteges az alja. Meg "hagyományos", zománcos vaslábos is van egy pár. Tehát ez eddig okés. Amúgy meg lenyűgözött a píárduma, hogy csak ott melegszik, ahol edény van, csak akkor, amikor van rajta, takarékos stb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #830 Dátum: 2011.10.03 20:00:06 »
Indukciós esetén csak spéci edényeket használhatsz. Többi nem melegszik fel.

De már volt elektromos tűzhelyekről szó itt a topikban nem rég, kukkants vissza néhány oldalt.
Köszi megtaláltam, 15 oldallal lentebb  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #831 Dátum: 2011.10.03 20:04:07 »
Szerintem ez parasztvakítás... csak nem akarsz jégfigurákkal sakkozni a csirkepöri körül... nemigaz? :1eye:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #832 Dátum: 2011.10.03 20:05:36 »
Ráadásul teljesen újra kell tanulni főzni az elektromoson a gázos után.  :wacko:
Sajna a gáz bekötése a konyhába kissé macerás (gázművek, kéményseprő, szellőzőkivágás), pedig már ki is néztem a tűzhelyet. Csak szólt a kivitelező a macera miatt, ráadásul a pluszköltségből kijön egy jobbfajta beépíthető elektromos szett.  :wacko: És nem kell körbevinni a gázcsövet a konyhán, átvezetni a bútoron stb.

Reggel kell visszaszólnom...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #833 Dátum: 2011.10.03 20:06:24 »
Nekem mindegy, csak asszony fog anyázni párszor.  :hug:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #834 Dátum: 2011.10.03 20:07:57 »
Egy tipp: én nem vennék olyat amin a kezelőgombok a sütőfelület mellett helyezkednek el, mert ha kifut a tej vagy leves vagy akármi, elég szar a forró lében nyomkodni az érintős részt...
Teljesen helytálló észrevétel, én sem! Én is keresek lap+sütő szettet egyébként. Figyelek, tehát várom a tapasztalatokat. És ne indukciósat, szerintem se.

Újratanulás: nejem imád a konyhába ténykedni. Elektromos szett sokkal-sokkal jobb szerinte, mint a gázos. Pikk-pakk rákapott, semmi különös újratréningelés nem kellett.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #835 Dátum: 2011.10.03 20:16:28 »
Reggel kell visszaszólnom...

Vegyél simát, indukcióst meg majd eladja a multilevel a sok mamikának...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #836 Dátum: 2011.10.03 20:17:15 »
Nekem zanussi szett van sütőből, lapból, elszívóból, eddig elégedett vagyok és nincs panaszom.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #837 Dátum: 2011.10.03 21:59:30 »
Egy tipp: én nem vennék olyat amin a kezelőgombok a sütőfelület mellett helyezkednek el, mert ha kifut a tej vagy leves vagy akármi, elég szar a forró lében nyomkodni az érintős részt...
Teljesen helytálló észrevétel, én sem! Én is keresek lap+sütő szettet egyébként. Figyelek, tehát várom a tapasztalatokat. És ne indukciósat, szerintem se.

Újratanulás: nejem imád a konyhába ténykedni. Elektromos szett sokkal-sokkal jobb szerinte, mint a gázos. Pikk-pakk rákapott, semmi különös újratréningelés nem kellett.
Olyat még nem találtam, ahol ne a lap szélén/sarkán lennének a kezelőgombok.
A full indukcióst kizártam, a fele-fele paneles még versenyben van. Végülis reggelig csak azt kell eldönteni, hogy gáz vagy villany...
Electroluxokat és AEGeket néztem eddig, meg pár Siemens és Bosch jött még találatként.
Katalitikus (pirrolitikus) sütőfalra érdemes áldozni 50e< pénzt vagy jobb a súrolószer?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #838 Dátum: 2011.10.03 22:14:49 »
Nekem ilyen:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #839 Dátum: 2011.10.03 22:15:06 »
Gyors kérdés: ha már elektromos tűzhelyet kell választani gázos helyett, akkor van-e valami ajánlás? Én még nem használtam ilyet, max design alapján tudnék választani (meg persze a marketingszöveg alapján).  :)
Indukciós vagy hagyományos kerámialapos? Sütőnél milyen extrákat érdemes figyelembe venni?  :hmmmm:
A tűzhely részénél egy fontos van csak: olyat keress, amelyik legalább 10 fokozatú, ugyanis a legtöbbje csak 6, és ott túl nagy az egyes fokok közti ugrás. Szerintem még praktikus, ha van rajta óra, mert akkor sok, időméréshez kapcsolódó funkciót is lehet használni, de ez ízlés dolga. Nemrégiben rokonságban egy ilyet vettek, csak nem inox, hanem fehér kivitelben, úgy egy tízessel olcsóbb volt
music