Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 213855 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #465 Dátum: 2009.11.26 19:54:16 »
Angliából szerintetek mennyibe kerülhet egy hazafuvar 4felnire? PL:
http://cgi.ebay.co.uk/OZ-Racing-Superturismo-16-inch_W0QQitemZ280427066964QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Rims_Car_Wheels_ET?hash=item414ac17654
Ez pl 45ezer Ft jelenleg, újonnan a felniszett 200 000Ft, a használt gumik meg amik rajta vannak megérnek egy 15 000Ft-ot.
Hát ha Anglián belül 40 font lenne a küldés, akkor külföldre tutira jóval több. Bakker, egy kb. 70 kilós csomag... Ez az egyik dolog; a másik, hogy a licit egész biztosan jóval feljebb fog még menni. Az, hogy most 148 fonton áll, kis túlzással semmit nem jelent... A vége felé ezt még jócskán feljebb fogják nyomni.

Nade kérdezd meg az eladótól, hogy elküldené-e  Magyarországra, és ha igen, mennyiért; ez semmibe nem kerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: e-Bay
« Válasz #466 Dátum: 2009.11.27 00:13:36 »
Németországból lassaban jönnek meg a cuccok mint angliából vagy esetleg tajwanból.
Taby hangcucca is 3 héti utazott. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #467 Dátum: 2009.11.27 08:09:36 »
Basszus, mi a fene tart olyan sokáig? Csak nem gyalog hozzák a német csomagokat? :cry:
Azért köszönöm az infót, várok türelmesen.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: e-Bay
« Válasz #468 Dátum: 2009.11.27 13:33:19 »
Németországból lassaban jönnek meg a cuccok mint angliából vagy esetleg tajwanból.
Taby hangcucca is 3 héti utazott. :(

Nemár. Nekem 3-4 munkanap szokott lenni a németből szállítás.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #469 Dátum: 2009.11.27 18:38:15 »
Jipijupi, ma megjött a finom ropogós objektív  :punk: Gyakorlatilag 6 munkanap alatt ért ide. Ellenben úgy látom többet vontak a számlámról, mint amit a paypallal átszámoltam  :hmmmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #470 Dátum: 2009.11.27 18:39:46 »
A Paypal nem forintban terhel, hanem devizában, az meg a bankodnál eltérő árfolyamon lehet, mint a PayPal által számolt.

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #471 Dátum: 2009.11.27 18:44:28 »
Nekem mindig pontosan a paypal felületen közölt, és nyilvánvalóan a paypal által váltott forintösszeggel terhelik a számlámat.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: e-Bay
« Válasz #472 Dátum: 2009.11.27 19:08:03 »
Eddig én is azt gondoltam, hogy a fizetés pillanatában érvényes paypal árfolyamnak megfelelő összeget veszik le a számláról, de az nekem ebben az esetben köszönőviszonyban sem volt a mai bankomból történő lekérdezéssel. Most akkor hol az igazság srácok?

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: e-Bay
« Válasz #473 Dátum: 2009.11.27 22:36:20 »
Eddig én is azt gondoltam, hogy a fizetés pillanatában érvényes paypal árfolyamnak megfelelő összeget veszik le a számláról, de az nekem ebben az esetben köszönőviszonyban sem volt a mai bankomból történő lekérdezéssel. Most akkor hol az igazság srácok?
A PayPal forintban számol el a számlavezető bankkal. Saját árfolyamjegyzése van, ugyanúgy, mint a nagyobb kártyatársaságoknak (EC/MC, C/M stb.), még akkor is, ha azok a tranzakció devizájában számolnak el. Az általános gyakorlat ez. A banknak persze joga van valamiféle konverziós költség felszámítására, bár ez nem jellemző. Az eltérés oka leginkább a tranzakció és az elszámolás dátuma között árfolyam-különbözet. :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: e-Bay
« Válasz #474 Dátum: 2009.11.28 08:41:55 »
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95393963&t=9042477

Okulásképp - bár nem hiszem, hogy innen bárki benyalna ilyet.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: e-Bay
« Válasz #475 Dátum: 2009.11.28 15:49:06 »
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95393963&t=9042477

Okulásképp - bár nem hiszem, hogy innen bárki benyalna ilyet.
Ez egy nagy balek. Olyanról még nem hallottam, hogy a külföldi bank értesíti a kedvezményezettet az átutalás megtörténtéről. Hogyan? E-mail, SMS? :ph34r: Ki adta meg ezeket az adatokat? :wacko: Az átutalás akkor sikeres és tekinthető megtörténtnek, ha a kedvezményezett bankszámláján jóváírták az összeget. Egy külföldi tranzakció átfutási ideje kb. 2-3 nap. Erre ugyanúgy megvannak a konvenciók, mint egy belföldi tételnél. Egy kamu értesítés alapján elküldeni egy csomagot ritka nagy m@rhaság :excl: :nono:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: e-Bay
« Válasz #476 Dátum: 2009.11.28 17:37:24 »
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95393963&t=9042477

Okulásképp - bár nem hiszem, hogy innen bárki benyalna ilyet.
Ez egy nagy balek. Olyanról még nem hallottam, hogy a külföldi bank értesíti a kedvezményezettet az átutalás megtörténtéről. Hogyan? E-mail, SMS? :ph34r: Ki adta meg ezeket az adatokat? :wacko: Az átutalás akkor sikeres és tekinthető megtörténtnek, ha a kedvezményezett bankszámláján jóváírták az összeget. Egy külföldi tranzakció átfutási ideje kb. 2-3 nap. Erre ugyanúgy megvannak a konvenciók, mint egy belföldi tételnél. Egy kamu értesítés alapján elküldeni egy csomagot ritka nagy m@rhaság :excl: :nono:

Persze, Lopez és Nigáriába....  :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #477 Dátum: 2009.12.07 20:02:55 »
Első eladásomra készülök az ebayen. Ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem...

Egy kamion-makettet szeretnék eladni; mondjuk, ez mindegy is. A kérdés: MELYIK ebay-oldalra tegyem fel? Én eredetileg a németen regisztráltam - van ennek jelentősége?

Egyéb tippek? Érdemes pl. korlátozni, hogy hova postázok? Érdemes előre lenyomozni a postaköltséget? Érdemes limitálni a fizetési módokat? Írjatok - ez nekem még új, minden ötletnek, meglátásnak örülnék  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #478 Dátum: 2009.12.07 20:14:16 »
Mindegy, hol regisztráltál, ugyanaz a név/jelszó mindenhova. A modell jellegétől függően tenném fel a német vagy az angol oldalra. (Mondjuk ha jobb kormányos, akkor inkább angol. Vagy ha inkább ottani piacra jellemző modell.) A postaköltséget mindenképpen nézd meg legalább az adott oldal országába, de lehet többe is (német felrakás esetén: német, osztrák, svájc). És ezeket publikáld is a hirdetésbe is, sokat segít az eladásnál, mert tudják, hogy nem a cucc árának többszöröse lesz a fuvarköltség. Azt is írd oda, hogy ez milyen jellegű fuvar (sima, futár, van-e biztosítás, tracking number, stb.). Esetleg alternatív fuvart is ajánlhatsz, pl dhl, ups ha ezt kérnék.
Számolj azzal is, hogy neked is pénzbe fog kerülni (e-bay díj, Paypal díj). De ezt közli is, mikor felrakod (a pontos számot). A fizetést én Paypalon kérném, abban mindenki bízik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #479 Dátum: 2009.12.07 20:40:09 »
Tehát: utána nézek, és megadom a hirdetésben, hogy mennyibe kerül a szállítás (postai csomagként) EU-országokba; EU-n kívüli európai országokba (Svájc); meg még esetleg a tengerentúlra (USA, Ausztrália).  Preferált fizetési módnak megadom a Paypalt, másodlagosnak a banki utalást.

Meg persze fotó, és rövid leírás.

Ez így akkor gyakorlatilag elég?

(Azt tudom, hogy a meghirdetés pénzbe kerül, meg maga az eladás is - ha sikerül.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )