Szerző Téma: e-Bay  (Megtekintve 203597 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
e-Bay
« Dátum: 2009.01.21 12:48:31 »
Már régebben is gondolkoztam, elférne egy ilyen téma.
Főleg a régebbi vagy ritkább autótípusokhoz sok hasznos alkatrészt, kiegészítőt lehet találni az E-bay-en.
Alkalmasint jó áron lehet szerezni új és használt cikkeket is vagy olyat ami itthon egyáltalán nem kapható.
Minimális nyelvtudással, kellő körültekintéssel nagyszerűen el lehet költeni egy csomó pénzt! :D De vigyázzatok, mert függőséget okoz! ;)

Talán vannak sokan akik még egyáltalán nem használták, de teljesen ismeretlenül nem akarnak, mernek belevágni.
Viszont vagyunk néhányan akik több-kevesebb alkalommal de már vásároltak/eladtak E-bay-en, és gondolom a többiek is szívesen segítenek ha felmerülnek kérdések.
Magam részéről a vásárlási oldalon szívesen segítek, de nyilván olyan is lesz akinek eladással kapcsolatban is vannak tapasztalatai.

Vagy akár fel lehet dobni néhány linket, ha valaki talál valami érdekes cuccot..
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.21 13:25:32 írta Misi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Vásárlás (eladás) az E-bay-en
« Válasz #1 Dátum: 2009.01.21 13:07:07 »
Már régebben is gondolkoztam, elférne egy ilyen téma.
Főleg a régebbi vagy ritkább autótípusokhoz sok hasznos alkatrészt, kiegészítőt lehet találni az E-bay-en.
Alkalmasint jó áron lehet szerezni új és használt cikkeket is vagy olyat ami itthon egyáltalán nem kapható.
Minimális nyelvtudással, kellő körültekintéssel nagyszerűen el lehet költeni egy csomó pénzt! :D De vigyázzatok, mert függőséget okoz! ;)

Talán vannak sokan akik még egyáltalán nem használták, de teljesen ismeretlenül nem akarnak, mernek belevágni.
Viszont vagyunk néhányan akik több-kevesebb alkalommal de már vásároltak/eladtak E-bay-en, és gondolom a többiek is szívesen segítenek ha felmerülnek kérdések.
Magam részéről a vásárlási oldalon szívesen segítek, de nyilván olyan is lesz akinek eladással kapcsolatban is vannak tapasztalatai.

Vagy akár fel lehet dobni néhány linket, ha valaki talál valami érdekes cuccot..

Ezt Misinek kellett volna megnyitni!  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Vásárlás (eladás) az E-bay-en
« Válasz #2 Dátum: 2009.01.21 13:16:42 »
Ő is nekem köszönheti a sorsát...  [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #3 Dátum: 2009.01.21 13:26:25 »
Átneveztem a topicot.
Nem is vagyok függő. Már 13 órája nem vettem semmit....
 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: e-Bay
« Válasz #4 Dátum: 2009.01.21 13:28:54 »
Magam részéről a vásárlási oldalon szívesen segítek, de nyilván olyan is lesz akinek eladással kapcsolatban is vannak tapasztalatai.
Én is be tudok segíteni, ha kell. Már vásároltam néhány cuccot, és most épp az eladásban próbálkozom.
Az első szerény eladási lépést épp a minap tettem meg, próba-csereszyne alapon. Vatera már régebben megyeget, ideje nemzetközi piacra is kilépni :)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: e-Bay
« Válasz #5 Dátum: 2009.01.21 16:35:32 »
én meg pont fordítva csinálom, eddig -ebayeztem főleg, decemberben meg elkezdtem vaterázni :)

az ebay tuti függőséget okoz, ha vmit venni akarok általában onnan rendelem meg, nem az hogy megnézném vmi itteni bótban :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: e-Bay
« Válasz #6 Dátum: 2009.01.21 16:36:04 »
Korábban láttam e-bayen komplett ülés és kárpitszettet E10-be, csodaáron; hiába regisztráltam, kisebb dolgokat mindig túllicitáltak (pl. Sachs hétfokozatú hátsó agy, nyam-nyam...) . Németországban, sajnos, ami nekem szállításban kicsit (nagyon) gázos lenne. A jövőben esetleg lehetne valakivel ilyesmit megjátszani, mondjuk ha valaki úgyis jár arra, természetesen előre fizetve, mindent lebeszélve korrektül? Nagyon hálás tudnék lenni érte.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #7 Dátum: 2009.01.21 18:51:07 »
Minek licitáltál a szárnyra, ha nem is kellett?
 :szemez:

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: e-Bay
« Válasz #8 Dátum: 2009.01.21 19:27:11 »
Minek licitáltál a szárnyra, ha nem is kellett?
 :szemez:
nem volt licit
akkor minek ütötted le ? :D
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: e-Bay
« Válasz #9 Dátum: 2009.01.21 20:06:32 »
Sajnos az első megnyert tételemet visszamondtam, egy Corolla hátsó szárny volt, amire már régóta pályázok. Itthon is van annyiért igaz nem gyári Toyota. Ez volt az oka.

Mázlid van, ha csak így elfogadta az eladó, hogy visszamondd. Onnantól fogva érvényes és kötelező vételi ajánlatot tettél, hogy ráklikkeltél. Simán és full törvényesen ragaszkodhatott volna hozzá, hogy megvedd és kifizesd. Ilyesmiért simán lehet perelni is a másikat, jogilag ez szerződésszegésnek minősül. Amúgy jobb ezzel óvatos lenni, mert bármikor írhat rólad véleményt az illető, hogy komolytalan vevő vagy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: e-Bay
« Válasz #10 Dátum: 2009.01.21 22:47:46 »
Kötelező. Ez nem gyerekek játszótere, a licitálással kötelezed magad arra, hogyha megnyered, te kifizeted a cuccot.
Ha az elsőnek licitált cuccot is te nyered, azt is meg kell venned értelemszerűen.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #11 Dátum: 2009.01.21 23:11:07 »
És ha mondjuk licitálok de más már nem licitál akkor azt is kötelező megvenni ? Csináltam egy ilyet is, de 30 perccel később rátaláltam ugyanarra a cuccra és ott meg nem kellett licitálni azt leütöttem megvettem. Remélem az előző licitált dolgot nem kell megvennem.
Fontos, nézd meg mit veszel, és mennyiért. Ne licitálj rá rögtön az első cikkre. Amint a többiek is írták a licit konkrét vételi ajánlatot jelent, amitől elméletileg nem állhatsz el.!
Nézd meg akár több országban is. Pl Corollához egy csomó mindent találsz Németországból vagy Ausztriából is, így a szállítás sokkal olcsóbb lehet. Sajnos én "kénytelen" vagyok a com-on keresgélni..
Ha érdekel valami, de még nem akarsz licitálni, állítsd be figyelésre (Watch Item). Ezután egyrészt ott lesz a cikk a My e-Bay linkhez tartozó oldalon, másrészt folyamatosan tudod nézni hogyan áll a licit.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #12 Dátum: 2009.01.21 23:13:17 »
Nem olvasod el a szabályzatot?
Te mit szólnál hozzá, ha árulnál valamit, amit látszólag megvesznek, de aztán nem fizetik ki?
Az árusítás nem ingyenes! Ha most nem veszed meg, akkor neki még 1x fel kell tennie, ami megint csak pénz. Arról nem is beszélve, hogy majd lesheted, hogy milyen feedbacket kapsz, és, hogy annak szellemében majd hányan akarnak neked eladni akármit is...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: e-Bay
« Válasz #13 Dátum: 2009.01.21 23:19:05 »
Ha szerencséd van akkor még licitál valaki...
És mennyit adtál meg maximum összegnek? Mert szállítással most 8000Ft körül áll meg...  :wacko:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: e-Bay
« Válasz #14 Dátum: 2009.01.21 23:23:37 »
Pont azt akartam mondani, hogy remélem még valami frankó maximum licitet is beállítottál...
Nekem már van ilyen váltógombom...