Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 85731 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #285 Dátum: 2009.02.14 13:25:09 »
Normál használat mellett:
Fogyasztás: kb +2l
Kötelező: havi +500ft
Kw adó: havi +2000ft (ahogy öregszik ez csökken :D)
Szervizköltség: még nem kellett, de nem hiszem, hogy jelentősen több lenne mint más Corollánál
CASCO: ízlés szerint

Vételi ár:
2002-es Ts vs 2002-es 1,4: 2,6M vs 1,7M
2005-ös Ts vs 2005-ös 1,4: 3,7M vs 2,5M
Árkülönbség évjárattól függően 900 000Ft - 1200 000Ft.

Fogyasztási plusz klts (20 000km/év): 9000Ft/hó
Biztosít plusz: 4000Ft.

Gumiváltásnál, fékbetét/tárcsa cserénél lehetnek felárak még.
Na meg ha a TS egyéb hibát produkál: motor, váltó stb.

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #286 Dátum: 2009.02.14 13:52:05 »
Skacok én már 3embert vettem rá Ts vásárlására.Ts888,Poccak,meg Tsityu is ha nem hiszitek kifejthetem bővebben mert nem kamu.Ts888-al voltunk kint 2 alkalommal a vácin és az nagyon tetszett neki,emellett 5ajtósat akart és kevés km-vel.Poccak/a celicafórumról/ azt mondta ha azt kibírja amit én csinálok a kocsival akkor neki kell egy ilyen mert nála is biztonságban lesz az autó.Tsityu meg 5ajtósat akart olyat ami jól megy és jó állapotban van:-))

Tényleg Misi nem kapok emiatt a toyotától mondjuk egy semi slick nyárigumiszettet? :D [rohog]

Tutinet amit írtál hogy lehet csinosítgatni a kocsit arra itt a példa:-)Nekem lenne ilyen tervem az enyémmel.Nagyon komolyan néz ki,bár amikor megvettem is írtam Kleingy-nek hogy jó lenne lefényeztetni valami másra,akkor nemannyira tetszett a grafit:-)

http://toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=81817

Én is először fehéret akartam, de nem volt nagy választék...  :no:

Egyébként, nem lenne szívem átfújatni az egész gépet, hacsak valami sérülése nem lenne (ne legyen :nono:)  A másik, hogy iszonyat pénz egy tényleg jó fényezés, mindennel együtt....  :yes:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #287 Dátum: 2009.02.14 18:34:35 »
Tutinet, de most tényleg, itt van egy remek lehetőség! Tondach verdája amiből még tudnál is szerintem alkudni egy kicsit, be is számítaná a verdádat, hiszen neki olyan lenne jó amilyen neked van! Most akkor miért nem próbálod meg, miért nem nézed meg legalább, az nem kerül pénzbe, nem lesz több a fogyid, stb...??? Biztos Szuti elmenne veled, nem lennél egyedül, de ha még egy próbát vagy szemlét sem engedsz meg, akkor tényleg be lehetne zárni ezt a témát mert kezd eléggé húzódni és fárasztó lenni!  :yes: Mindenki próbál tanácsot adni és segíteni, de te még egy autót sem néztél meg a hírdetések közül, legalább egyszer egy szakemberrel akár Szutival vagy Ricsivel elmehettél volna, nem gondolod? Mindig csak a fogyaszásnál kötünk ki, most meg a forma 1-nél, ezek más témába tartoznak, nem gondolod?
Háááááát ööö igen...Sziasztok!
Ugyan komolyabban nem mélyedtem el a témában,de figyelem itt a dolgokat.
Emlitettem már.Fontolgatom a TS eladását.Az ok drámai,sajnos.
Az autó egy szintén forumozó tagtól került hozzám,az élete végigkövethetö.
A használtautón megnézhetö,de bármilyen információval szivesen szolgálok.
...és a lényeg:a Corolla TS sokkal többet ad a gazdájának,mint egy alap tipus-legyen az bármilyen márka.A költségek pedig valóban a józan ész határain belül mozognak.
Szóval ha érdekel valakit egy megbizható forrásból származó TS keressen engem!
üdv.

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #288 Dátum: 2009.02.14 18:56:00 »


Vételi ár:
2002-es Ts vs 2002-es 1,4: 2,6M vs 1,7M
2005-ös Ts vs 2005-ös 1,4: 3,7M vs 2,5M
Árkülönbség évjárattól függően 900 000Ft - 1200 000Ft.

Fogyasztási plusz klts (20 000km/év): 9000Ft/hó
Biztosít plusz: 4000Ft.

Gumiváltásnál, fékbetét/tárcsa cserénél lehetnek felárak még.
Na meg ha a TS egyéb hibát produkál: motor, váltó stb.

Hát arról nem volt szó, hogy ez egy olcsón fenntartható autó, csak arról, hogy amivel többet nyújt az nem kerül irreálisan többe.
Ha valaki olcsón akar autózni annak a diesel a jó választás.
Tutinet a sajátjára is 16"-os kereket akar, úgyhogy ez nem + költség, a fékek meg a diesel-é, ez sem eget verő különbség.
Hibák? Ha egy 1.4-esnek nyomod az sem lesz örök életű + nem egy nagy élmény.
A vételár különbségét meg majdnem fedezi a beépített + extrák.
Ha valakinek az autózás a hobbija, akkor havi 15 ehuf ezért a hobbiért nem sok.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #289 Dátum: 2009.02.14 20:33:46 »
Ha valakinek az autózás a hobbija, akkor havi 15 ehuf ezért a hobbiért nem sok.
Ez a lényeg. Valaki elcigizik, vagy elbulizik ennyit havonta.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Ez most nem lesz szép!
« Válasz #290 Dátum: 2009.02.15 05:06:17 »
Lehet , hogy nem lesz szükség Ts-t vennem de emellett annyit pályázok, amennyit akarok ha összejön a találka néhány emberrel. Akikhez egyik régi barátom bejáratos de ő azt hitte engem csak a számítógépek érdekelnek a kocsik nem így egy szót sem szólt ezekről. Ez igaz is volt 2-3 éve , habár olyan, hogy csak a számítógépek érdekelt olyan sose volt.... :winkiss:

A Hungaroringen van vezetéstechnikai képzés meg amatőr versenyzőképzés megpróbálom megbulizni ezeket aztán meglátom mi lesz. Saját kocsit nem érdemes ott nyúzni, barátom 8 kört ment egy BMW-vel és gumikat kellett utána cserélni, ezért kár saját jófajta gumiszettet kivinni.
Ha összejön BMW-kkel mehetek majd. Meglátom ,hogy mi lesz egyelőre nem élem bele magam, persze a gondolattól megint nehéz lesz addig elaludni esténként..... :yes:

Barátom említette, hogy tegyek le a saját kocsival való rendszeres pályázástól ha nem akarom szétrázatni a kocsit, meg 1-1 pályázás után a zsebbe is bele kell nyúlni rendesen. Így pl. a pályázás miatt nem érdemes TS-t venni.

Szutinak is volt pár zsebbenyúlós dolga emiatt pl. a legutóbbi affér.......Ugye senki sem akar egy TS mellett 1-2 hónapig békávézni ?

Csak hogy tisztába tegyük a dolgokat életemben 1  alkalommal rontottam el a dolgot a saját Ts-emmel kapcsolatban az pedig akkor volt amit egy barátom is tud tanusítani hogy 3 subaru imprezát és egy 3.0V6-os turbós alfát slick gumikkal értem utól féktávon a célegyenes végén és amiatt esett szét a kuplung,mert az egyik subarus túl hamar fékezett,pedig lett volna még kb 4-5 másodperce a féktáv előtt besatuzott előttem és így kénytelen voltam berántani 5-4-3-2-be a kocsit hogy ne menjek bele az előttem bénázó subaruba.Mivel kikerülni nem tudtam a mellettem lévő autók miatt.Amikor belerakattam e speer diffit akkor mondta a srác hogy kb 10ekm-t bír még ki a kuplungtárcsa és aztán kuka.Na azóta kb 25ezret mentem vele és abból olyan 1000km volt a a pályázás...szóval szorozd be bátran ha megy...Az hogy Sosem volt az általad említett 'pár' zsebbenyúlós dolggom csak 1 olyan volt ami nem miattam volt igazán hanem mert vett egy baromarcú egy jó autót és épp előttem eszelte ki hogy neki merre is kellene fékeznie. Rettentően tudom sajnálni a barátodat hogy 8 kör után cserélnie kellett a gumikat.Azt tudom neki tanácsolni hogy ne a barum gumikkal menjen pályára hanem találjon egy jobb márkát és azokat fújja a megfelelő nyomásra hogy ne kopjon el a közepük 8 kör alatt.Amúgy ezt kb egy olyan embertől tudom elképzelni aki azt hiszi hogy a pirelli p zero nero egy semi slick gumi.A pont 1 hónap bkv-zés az amiatt volt hogy a trd-től amikor rendeltünk akkor szar volt a yen és azt hittük hogy kicsit jobb lesz pár nap múlva.Szóval ha belegondolok hogy hétfőn volt a kuplungcsatt és amikor kifizettük a trd-s cuccokat és 3 nappal később 15%-kal olcsóbban mint a normál ár megjöttek a cuccok japppppánból és a vámot is megoldottuk hogy jó legyen mindenkinek akkor az nekem azt jelenti hogy bármikor ha valami gond van a a géppel akkor 3 nappal később van hozzá bármi és Ricsi be is rakja pillanatok alatt szóval nem kell 9ezerért vennem váltógombot 2db-ot mint egyeseknek és közben az egész toyotás közösséget rettegésben tartani azzal hogy mi lesz ha nem fizettem ki és akkor ugye elvisznek az ebayrendőrök..... :devil: :tt2: hanem hatalmas szivesség tétele nélkül bármikor hozok Misinek 5600ft-os áron jappánból áfával szállítási ktg-vel csomagolva időben!

Kedvellek mert tanulni akarsz csak ne beszélj hülyéségeket!!! :1eye:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.15 16:30:22 írta Szuti »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #291 Dátum: 2009.02.15 08:21:58 »
elszomorit ez a topic. :yawn:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #292 Dátum: 2009.02.15 09:32:16 »
Sztem szimplán nevetséges.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #293 Dátum: 2009.02.15 10:39:30 »
Tondach verdája nem ér 3.7 milliót szerintem és 3 ajtós , .........meg kel nézni a TS-eket jópár hónapok óta ott figyel a használautóponthun.
Ha TS akarnék, szerintem kizárólag Tondach kocsija jöhetne szóba nálam. A használtautó piac meg nem hiszem, hogy szárnyal, mikor az új Toyota eladások "csupán" 70%-al estek vissza. A te fehér klíma nélküli coridért sem verekednének össze a vevők a házad elött, és az enyémért sem állnának sorba azon az árért, amennyire tartjuk.

Bartender

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 318
    • TUNEXCOM
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #294 Dátum: 2009.02.15 10:53:52 »
Sztem szimplán nevetséges.

Lassan tényleg bezárhatjuk, mert Tutinet soha nem fog venni TS-t de még a pályázást sem fogja kipróbálni még a sajátjával sem...   :whistling:
www.tunexcom.org  Tuning Experience Exchanging Community

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #295 Dátum: 2009.02.15 11:16:21 »
Sztem szimplán nevetséges.

Sajna nem utunk előrébb a dologgal bár azt hallom most pont van egy 2002-es nagyon jó állípotú Ts,akinek a gazdája nincs megelégedve a kocsival és el akarja adni....Ez most tényleg nem vicc.Tud valaki erről valamit?Ha olvassa a fórumot akkor írhatna hogy mi az ok...Nem akarom a nevét mondani,de egy Barátomtól hallottam a dolgot.Lehet hogy már Tutinet is hallott a dologról.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #296 Dátum: 2009.02.15 11:59:51 »
kár aggodnod. Te mindent megtettél. úgy h a kecske is jollakjon meg a káposzta is megmaradjon az igen nehéz.. :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TSityu

  • Vendég
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #297 Dátum: 2009.02.15 12:40:45 »
Sztem szimplán nevetséges.

Sajna nem utunk előrébb a dologgal bár azt hallom most pont van egy 2002-es nagyon jó állípotú Ts,akinek a gazdája nincs megelégedve a kocsival és el akarja adni....Ez most tényleg nem vicc.Tud valaki erről valamit?Ha olvassa a fórumot akkor írhatna hogy mi az ok...Nem akarom a nevét mondani,de egy Barátomtól hallottam a dolgot.Lehet hogy már Tutinet is hallott a dologról.

Szia Szuti,

Szó sincs róla, hogy nincs megelégedve, csak egyszerűen nem tud azonosulni a Toyota filozófiájával.
Nehéz úgy szeretni egy autót, hogy az ember nem szereti, egyébként szerintem Tutinet is értesült már a dologról.
A kedves fórumtárs azért leszögezi, hogy a TS egy nagyon jó választás mindazok számára akik a mindennapokban szeretnék használni, és annak is aki egy kis "versenyzésre vágyik". Ja és elherdálni semmikép sem fogja az autót, mert még ilyen pipec műszaki állapotú autója nem volt. Ha nem lesz nagy szerelem, majd lesz jó barátság.
Egyébként a kuplung dolgon segített valamelyest a 3 centi vastag gumiszőnyeg kiszedése, normál használat mellett úgy működik mint a svájci óra, pörgetve viszont oda kell figyelni nehogy reccsenjen.
És amiről beszéltünk: nem tudom elérni a srácot, szerintem valami "rossz fát" tett a tűzre, és ilyenkor még az anyjának se veszi fel.
Ha lesz fejlemény hívlak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #298 Dátum: 2009.02.15 15:04:02 »
Nos, elolvastam az utolsó pár HSz-t.

No comment.  :cry: :cry:
Lelki szemeim előtt megjelenik a következő kép: tutinet beül egy 316-os sopilerezett 1992-es BMW szedánba, majd odacsap, kevés kékes füst a kipufogóból és a ringen beveszi az első kanyart.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #299 Dátum: 2009.02.15 16:31:47 »
Nos, elolvastam az utolsó pár HSz-t.

No comment.  :cry: :cry:
Lelki szemeim előtt megjelenik a következő kép: tutinet beül egy 316-os sopilerezett 1992-es BMW szedánba, majd odacsap, kevés kékes füst a kipufogóból és a ringen beveszi az első kanyart.  :flowers:

A virágot a végére miért tetted?:-)