Szerző Téma: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!  (Megtekintve 81772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Dátum: 2009.01.19 20:10:50 »
Csak hogy ne fuss bele abba hogy ráköltesz egy vagon pénzt a kocsidra és nem leszel megelégedve az eredménnyel.Elvileg a tiédet olyan 2.2Mftért el lehetne adni mivel szép állapotban van és mondjuk pont most vett ma egy haverom egy 2002-es ts-t ami rendben volt igaz 101ekm-vel,de szép állapotban átnézetve 2.3mft-ért.Annak ha elviszi Ricsihez és ugye el fogja akkor rendbeteszi amit kell bár esztétikailag és motorikusan is rendben volt nagyon az autó,mentem vele vagy negyedórát és próbálgattam is.Na szóval a lényeg.Ne a tuningoldalakat bújd és kergesd az őrületbe az embereket a kérdésekkel  hogy miképpen lehet 30 lóerőt vagy 50-et rátenni a kocsidra hanem vegyél egy TSt!!!:-)))

Kérek mindenkit aki ezt hasonlóan gondolja támogassa a topicot hozzászólásokkal:-)

Köszi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #1 Dátum: 2009.01.19 20:26:12 »
Emlékszem én még arra, amikor Tutinet nem értette azokat, akik tuningolják az autóikat, hogy "Minek azt...?!"  :lol:
Ahhoz képest elég jól belejött.  :D
         

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #2 Dátum: 2009.01.19 21:01:55 »
Hát ja... Tutinet most éppen hóekének való lökösöket nézeget, holott annak az árából ki is jönne a különbözet és az átíratás.
Szóval egyetértek: "Ne a tuningoldalakat bújd és kergesd az őrületbe az embereket a kérdésekkel  hogy miképpen lehet 30 lóerőt vagy 50-et rátenni a kocsidra hanem vegyél egy TSt!!!:-)))" :lol:
hazard

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #3 Dátum: 2009.01.19 21:15:49 »
Ez olyan topik lesz, mint az indexen a "Hová tűnt VDani" fóruma???   :lol: :lol:
Szilvi 62

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #4 Dátum: 2009.01.19 21:17:31 »
Ez olyan topik lesz, mint az indexen a "Hová tűnt VDani" fóruma???   :lol: :lol:

--IGEN  :clap:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #5 Dátum: 2009.01.19 21:18:25 »
Tényleg, hova tűnt?
 :D

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #6 Dátum: 2009.01.19 21:23:21 »
Tényleg, hova tűnt?
 :D

Gondolom most a Mazdásokat szórakoztatja. :D
Szilvi 62

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #7 Dátum: 2009.01.19 21:28:33 »
Tényleg, hova tűnt?
 :D

Gondolom most a Mazdásokat szórakoztatja. :D

Erről lemaradtam, én még a Smartnál tartok - rég olvastam arrafelé  ::)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #8 Dátum: 2009.01.19 21:35:26 »
Kérlek Titeket ne térjünk el nagyon a témától.Aki ír írja be miért is lenne ez jó neki vagy miért nem.Köszi:-)))

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #9 Dátum: 2009.01.19 21:35:38 »
Erről lemaradtam, én még a Smartnál tartok - rég olvastam arrafelé  ::)
Uccsó off.  :szemez: Erre cserélte le a Yarist: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Szilvi 62

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #10 Dátum: 2009.01.19 21:36:00 »
Sajnos nem olvastam Tutinet ténykedését, de én nem támogatnám ezen ötletet. Nem ismerem Tutinet autójának km-állását, évjáratát, de baromira lent vannak a Corolla árak, és az övét az amúgy is döglött piac nem nagyon szeretné, mivel fehér, ohne klíma, és talán a szervizkönyve sem folytonosan lett vezetve (?), nameg 2. tulaj, nemrég vette stb. Ne értsetek félre, véletlenül sem akarom lehúzni az autóját, lehet csak pesszimista vagyok. Másik oldalról egy nagyon újszerű, megbízható autója van, amire szinte biztos, hogy semmit (legalábbis nagyobb összeget nem várt eseményre) nem kell költenie huzamosabb ideig. Az autócsere mindig necces, az általában bukás, pénzben kifejezhető bukás.
Az TS-re mindenképp rá kell fizetnie, nameg a használt autókat, főleg egy kihegyezett direkt ütős/vágós TS-eket nem úgy adják el, hogy pöpec, semmit nem kell rákölteni, főleg, hogy az igénytelen 1,4-eseket sem így szokták eladni.
Összegezve: 1,4 elad 2M, TS vesz 2,5M. Átírás, első szerviz, az autó "szinterhozása": 2ezer.
Tutinet-nek ez belekerül kb 700 000Ft-jába, és akkor van egy kb 3évvel idősebb, sokkal szervizigényesebb, nagyobb költséggel fenntartható autója.

Amennyiben kreatívkodik, rárak az E12-esére egy sportdobot, hátsó szárnyat, 16/17es felnit, esetleg kis belső dekortuning stb akkor lehet még jobban jár (3kilóbol megoldható nagyonKB), és nem fogja összetörni sem magát a 200pacival  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #11 Dátum: 2009.01.19 21:40:04 »
Most már csak az kell, hogy Tutinet kitalálja, pontosan mit akar és ahhoz ragaszkodjon.
Tehát kell tuning vagy sem? Ha igen, belső vagy külső? Ha mindkettő, megéri-e a TS neki? És hogy komolyan gondolja-e az egész tuningautótépítek dolgot.
Az, hogy nem nyer az ügyön semmit, sőt, az teljesen egyértelmű. Nem is azért ajánljuk a TS-t, hogy keressen rajta, hanem hogy ha tunigolni akar, igazi sikerélménye legyen.
Ehhez elvakultnak kell lenni a téma irányába (lásd Szutit).
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #12 Dátum: 2009.01.19 22:16:33 »
Ákos.Csak azért nem idézrem a mondandód hogy ne kelljen kiszedni.Ez igaz minden amit írtál.Azt nem tudod csak hogy Tutinet egy 1.4 benzinesre akar compresszort vagy turbót vagy akármit amitől az legyen olyan 160-200paci.Emellett szárny,váltógomb,szpoilerszett,Belső,külső csinosítások nagyobb 16-os felni,gumi,ültetőrugó,sportgátlók,pályázni is akar vele tavasszal.Amiket most leírtam az kb olyan 1-1.5mft-ba kerülne és sztem nem kerülne 7 kilóba hogy egy rendes ts-t találjon,de akkor mondjuk ezzel  minden olyan gondja megoldódna amivel minket ls saját magát is foglalkoztat.Ahogy Kleingy írta nem azért akarjuk hogy ts-t vegyen hogy keressen rajta hanem azért hogy ne tegye tönkre az 1.4-esét és költsön rá sok pénzt hogy erősebb,gyorsabb,stabilabb legyen ráadásul feleslegesen hanem azért hogy egy ilyen kész autóban üljön elégedetten.Így mi a véleményed Ákos?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #13 Dátum: 2009.01.19 22:33:34 »
Ebben az esetben egyértelmű: TS. Nem tudtam, hogy ilyen mélységekben akar tuningolni...de azért japánul még nem akar megtanulni, ugye? ;)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszéljük rá Tutinetet egy TS vásárlására!!!
« Válasz #14 Dátum: 2009.01.19 22:54:53 »
Helyes, helyes!!!!!  :clap:
Plusz egy szavazat