Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777541 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3645 Dátum: 2010.01.14 12:43:48 »
Idézetet írta: KLaco
Ha már ráérzel, akkor menni fog a dolog, olyan szinten, hogy megsüllyed a kocsi háta, na az a pont jó, mert akkor a kuplung se ég, de az indulás is sportos.
Ez valóban így van. Hozzá kell szokni ehhez a kisautóhoz, aztán minden rendben lesz. Én még mindig úgy indulok vele, mintha repülõvel készülnék felszállni  :kacsint:  De..., legalább nem fullad le!

Nekem is ez a gondom egy ideje:( Torpan. 1.3-as a kicsike, 2005-ös.
Én már 4 éve vezetem új korától, tehát nem hiszem, hogy a technikával van a baj...
Akár melyik sebességben alacsony fordulaton, ha egyből tolom a gázt, akkor fura hangokat ad+mintha remegne a kaszni, ha finoman gyorsítok, akkor tökéletes.
Nekem úgy tűnt, mintha a kipufogó szelelne, de az rendben van.
Tegnap belehellgattam a motortérbe és ott ha üresben simán túráztatom, akkor normális hangja van. Ha gyors mozdulattal belerúgok a gázpedálba, akkor viszont sziszeg egyet:(
Valahol a légszűrő alatt, ahol a gázkar bemegy a motorba onnan hallatszik a sziszegés:) Tehát az a kis kar, ami a gázpedál benyobásakor mozog.
Amögött vannak valami gumicsövek, nem lehet hogy azok valamelyike lyukas és fals levegőt szív/fúj?
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3646 Dátum: 2010.01.14 18:34:32 »
A hirtelen gázadásnál az a szisszenő hang normális!!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3647 Dátum: 2010.01.14 19:18:16 »
A hirtelen gázadásnál az a szisszenő hang normális!!
mint a támadó mérgeskígyó :ph34r: ... najó, ne nagyzoljunk: vizisikló [rohog]

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3648 Dátum: 2010.01.14 19:29:34 »
A hirtelen gázadásnál az a szisszenő hang normális!!

Örülök hogy legalább ez nem hiba:)
Viszont ez a fulladás nem hiszem hogy normális. Az lehet hogy a kulung kopott és emiatt nem veszi a fordulatot? 4 éves, nemrég volt 60.000-km-es szervizen. Nem nagyon nyírom egyébként. Volt gyertya, légszűrő csere...
Az üzemenyagszűrőt mikor kell cserélni? Nem lehet hogy az koszos?
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3649 Dátum: 2010.01.14 19:35:59 »
Viszont ez a fulladás nem hiszem hogy normális. Az lehet hogy a kulung kopott és emiatt nem veszi a fordulatot? 4 éves, nemrég volt 60.000-km-es szervizen. Nem nagyon nyírom egyébként. Volt gyertya, légszűrő csere...
Az üzemenyagszűrőt mikor kell cserélni? Nem lehet hogy az koszos?
Kuplung ilyet nem szokott csinálni. Benzinszűrőt sem hinném. Lehet, hogy meg kéne tisztítani a légtömegmérőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3650 Dátum: 2010.01.14 21:54:17 »
Idézet
najó, ne nagyzoljunk: vizisikló
Húzd le a légszűrőházról a szívászajcsökkentő csövet, és lesz mérgeskígyó!  :D

Ahogy Palaczk is írja, elsőként meg kell próbálni a légtömegmérő tisztítását. Begurulsz egy márkaszervízbe, és pikk-pakk megcsinálják, az egész nem tart tovább 20 percnél! Vagy ha érzel magadban annyit, akkor egy 10-es dugókulcs, egy csillagcsavarhúzó, és egy kis féktisztító segítségével meg lehet oldani!
Xanyi

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3651 Dátum: 2010.01.14 22:03:31 »
Viszont ez a fulladás nem hiszem hogy normális. Az lehet hogy a kulung kopott és emiatt nem veszi a fordulatot? 4 éves, nemrég volt 60.000-km-es szervizen. Nem nagyon nyírom egyébként. Volt gyertya, légszűrő csere...
Az üzemenyagszűrőt mikor kell cserélni? Nem lehet hogy az koszos?
Kuplung ilyet nem szokott csinálni. Benzinszűrőt sem hinném. Lehet, hogy meg kéne tisztítani a légtömegmérőt.

Igen, közben visszaolvasgattam...
Azt olvastam, hogy a légtömegmérő a légszűrőházba van beépítve...
Kell hozzá valami speckó szerszám?
Megpróbáljam egyedül, vagy szakember szükséges a tisztításhoz?
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3652 Dátum: 2010.01.14 22:08:41 »
Idézet
najó, ne nagyzoljunk: vizisikló
Húzd le a légszűrőházról a szívászajcsökkentő csövet, és lesz mérgeskígyó!  :D

Ahogy Palaczk is írja, elsőként meg kell próbálni a légtömegmérő tisztítását. Begurulsz egy márkaszervízbe, és pikk-pakk megcsinálják, az egész nem tart tovább 20 percnél! Vagy ha érzel magadban annyit, akkor egy 10-es dugókulcs, egy csillagcsavarhúzó, és egy kis féktisztító segítségével meg lehet oldani!

Xanyi,

Tőled meg majd elkérem a lottószámokat ;)
Ekkora gondolatolvasást bakker :clap:
Megpróbálom, természetesen.

Köszönöm a segítséget!
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3653 Dátum: 2010.01.14 22:58:31 »
Idézet
najó, ne nagyzoljunk: vizisikló
Húzd le a légszűrőházról a szívászajcsökkentő csövet, és lesz mérgeskígyó!  :D
jaja..kipróbáltam(még anno, mikor zörgött, és cserélni kellett), de nagyon meleg levegőt szívna a motortérből.
hangra valóban sokat dob :)

várom már a jobb időt és megy fel a TTE dob a yarisra :innocent:

u.i.: Ts kipuffdob eladó

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3654 Dátum: 2010.01.14 23:16:52 »
Legészűrő fedelét 2 pöcök tarja, kiakasztod, félrefordítod, kiveszed a légszűrőt. A légszűrőház hátsó részét 3 db 10-es fejű csavar tartja. Azokat kitekered, és enyhén felemeled a légszűrőházat. Szemben állva a jobb oldalára mennek csövek, azokkal nem kell törődni, elég annyira felemelni a házat amennyit engednek. A légtömegmérőt szemben állva bal oldalt találod a légszűrőházba csavarozva 2 db csillagcsavarral. Csatlakozó lehúz, és már kint is van.
Ha ránézel látszik, hogy van egy kis fém szál benne. Na az bizonyára jó koszos lesz. De nem csak azt kell megpucolni, hanem belenézve a légtömegmérőbe van még egy szál is a belsejébe. Na azokat is jó alaposan lefújni féktisztító sprayvel. És már mehet is össze. Ennyi.
Arra figyelj, hogy a csatlakozók széthúzásakor ne legyen gyújtáson az autó, mert különben telerakja magát hibakóddal.

Idézet
jaja..kipróbáltam(még anno, mikor zörgött, és cserélni kellett), de nagyon meleg levegőt szívna a motortérből.
Én már agyaltam ezen 1x. Azt kellene csinálni, hogy jó nagy átmérőjű flexibilis csövet kellene tenni az alsó hűtőrácstól egészen a légszűrőházig. Így direktbe kapná a menetszelet, de a légszűrőházzal nem kellene összekötni, csak odavezetni a közelébe. Így hűvösebb maradna a levegő amit szív, de mégis jó hangja lenne  :D
Xanyi

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3655 Dátum: 2010.01.15 09:32:59 »
Köszönöm a részletes leírást!
Gonodotam szombaton kitisztítom.

Tegnap este kivettem a légszűrőt belenéztem a házba, majd visszatettem. Mindezt még mielőtt írtál. Párszor már cseréltem benne légszűrőt...
Most reggel indultam volna dolgozni és már az is furcsa volt, hogy csak az első ajtót nyitotta ki a kp. zár.
Akkor viszont meglepődtem, amikor nem indult el a kis Yaris :(
Az akku kb. 5 éves lehet Delphi márkájú, még a gyári.

Most feketét mutat a visszajelző szem rajta. Ez most azt jelenti, hogy lemerült, vagy azt hogy kuka? Lehet ezeket tölteni? Asszem zselés.
Próbáltuk betolni és bikázni is, de nem indult. Nem akartam nagyon kínozni, úgyhogy feladam.
A szomszéd szerint gagyi a bikázókábel és nem megy át rajta az amper. Az ő akkuja erősebb, diesel autója van. Majd este átrakjuk az akkuját, hátha...
Az utóbbi két hétben csak a vasútállomásra mentem vele, meg este vissza. Kb. 3km-re van.

Lehet hogy nem töltötte rendesen a generátor? Nem láttam semmi furcsa jelzést a műszerfalon, gondolom jelezné ha nincs töltés...
Remélem tényleg csak az akku romlott el.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.15 09:45:27 írta kleingy »
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3656 Dátum: 2010.01.15 10:12:54 »
Én már agyaltam ezen 1x. Azt kellene csinálni, hogy jó nagy átmérőjű flexibilis csövet kellene tenni az alsó hűtőrácstól egészen a légszűrőházig. Így direktbe kapná a menetszelet, de a légszűrőházzal nem kellene összekötni, csak odavezetni a közelébe. Így hűvösebb maradna a levegő amit szív, de mégis jó hangja lenne  :D
mintha SzzS vmi hasonlóan oldotta volna meg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3657 Dátum: 2010.01.15 22:18:27 »
Most feketét mutat a visszajelző szem rajta. Ez most azt jelenti, hogy lemerült, vagy azt hogy kuka? Lehet ezeket tölteni? Asszem zselés.
A fekete elvileg csak annyit jelent, hogy lemerült. Meg lehet próbálni feltölteni. De 5 évesen az is lehet már sajnos, hogy itt a vége. Bár nem jellemző, hogy ilyen hirtelen dögöljenek meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3658 Dátum: 2010.01.15 22:36:47 »
Jól írja Palaczk, a fekete a lemerültet jelzi, a fehér lenne a csere. De annak azért nem nagyon kell hinni. Ha sikerül beindítani, akkor el kell vele menni egy márkaszervízbe, és ott 30 mp alatt megmondják a teszterrel, hogy csere vagy érdemes megpróbálni tölteni.
Ha engem kérdezel, akkor 5 éves... Itt a vég!

Idézet
Próbáltuk betolni és bikázni is, de nem indult. Nem akartam nagyon kínozni, úgyhogy feladam.
A szomszéd szerint gagyi a bikázókábel és nem megy át rajta az amper. Az ő akkuja erősebb, diesel autója van. Majd este átrakjuk az akkuját, hátha...

Tesco, Metro, stb... áruházakba árult indítókábelek ennyit érnek. Megveszik sokan, az autóban tartják hogy hátha egyszer kell, akkor meg használhatatlan. Normális autósboltban kell venni indítókábelt, lehetőleg minél nagyobb indítóáramot eltűrőt. Persze ez jóval drágább, de használható ha épp szükség van rá.

Idézet
Lehet hogy nem töltötte rendesen a generátor? Nem láttam semmi furcsa jelzést a műszerfalon, gondolom jelezné ha nincs töltés...

Ha meg akarod magad nyugtatni akkor meg lehet mérni a töltést, de ha nem világít a töltéshibajelző a műszerfalon, akkor 99% hogy van töltés.
Xanyi

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3659 Dátum: 2010.01.15 23:29:58 »
Jól írja Palaczk, a fekete a lemerültet jelzi, a fehér lenne a csere. De annak azért nem nagyon kell hinni. Ha sikerül beindítani, akkor el kell vele menni egy márkaszervízbe, és ott 30 mp alatt megmondják a teszterrel, hogy csere vagy érdemes megpróbálni tölteni.
Ha engem kérdezel, akkor 5 éves... Itt a vég!

Idézet
Próbáltuk betolni és bikázni is, de nem indult. Nem akartam nagyon kínozni, úgyhogy feladam.
A szomszéd szerint gagyi a bikázókábel és nem megy át rajta az amper. Az ő akkuja erősebb, diesel autója van. Majd este átrakjuk az akkuját, hátha...

Tesco, Metro, stb... áruházakba árult indítókábelek ennyit érnek. Megveszik sokan, az autóban tartják hogy hátha egyszer kell, akkor meg használhatatlan. Normális autósboltban kell venni indítókábelt, lehetőleg minél nagyobb indítóáramot eltűrőt. Persze ez jóval drágább, de használható ha épp szükség van rá.

Idézet
Lehet hogy nem töltötte rendesen a generátor? Nem láttam semmi furcsa jelzést a műszerfalon, gondolom jelezné ha nincs töltés...

Ha meg akarod magad nyugtatni akkor meg lehet mérni a töltést, de ha nem világít a töltéshibajelző a műszerfalon, akkor 99% hogy van töltés.

Megpróbáltuk egy másik akkuról, másik kábellel bikázni, azzal elsőre sikerült.
Mentem vele egy nagy karikát kb. 20 perc. Hazaértem és még mindig fekete volt. Leállítottam, majd újraindítottam. Így melegen elindult, de szerintem reggel már nem fog.
Azt már eldöntöttem, hogy mindenképp csere...
Most már csak a "mire" a kérdés:)
Egy srác magyar akkut ajánlott 2 év garival.
Még gondolkozom rajta, lehet hogy magyar, vagy Bosch. Az tuti, hogy olyat veszek, amit nem kell piszkálni. A zselésen is gondolkozom, mert ilyen használathoz az a legjobb.
A mostani Delphi is izgat a 3 év garival, de hirtelen nem találtam sehol.
Még keresgélek...
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004