Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1803430 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Yaris torpanási probléma
« Válasz #1995 Dátum: 2006.05.24 17:31:04 »
Idézetet írta: "Prater"
alacsony fordulatszámról történõ gyorsításkor torpan az autó és csak keservesen indul el....de amint eléri a 2500-as fordulatszámot már teper is.
(Esetleg tudja valaki, hogy a yarisba milyen méretõ hangszoró szerelhetõ be elõre? 13"os?)

Elõször is, mit takar az, hogy torpan? Mert olyan van, hogy mivel alacsony a nyomaték, ezért ha nem elég magas fordulaton elgeded fel a kuplungot, akkor könnyen elõfordul, hogy nem teccik neki, illetve 5 személlyel 18-ról 2-esben emelkednek fölfelé csak keservesen gyorsul. Szal errõl van szó, vagy egyértelmûen torpanásról? TS után furi lehet 1 ilyen nyomatékszegény autó  :kacsint:

A 13" az centi ugye?  :nagymosoly: Beépítõkeret kell hozzá persze.
Laco 73 :D

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1996 Dátum: 2006.05.24 20:12:23 »
Yaris: Tehat az a gond, hogy ha elindulsz a jargannyal, foleg ha meleg a motor es adsz neki gazt rendesen, akkor is var v. 1,5 2 masodpercet addig csak erolkodik es utana indul meg. Piros lampas indulasnal nagyon kellemetlen, mert csak kis turazas utan indul el az auto! Volt mar szerencsem kis teljesitmenyu autot vezetni, de ott nem ereztem ilyet.

IGEN 13cm BOCS! :) Hol tudok ilyen beepito keretet szerezni? Gyarilag mekkora van benne? Esetleg tudod meg, hogy milyen melysegu fer bele?

Na egyenlore ennyi kerdes:)


Kosz. P.
lack Corolla TS 1.8 :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1997 Dátum: 2006.05.24 21:12:16 »
Idézetet írta: "Prater"
Yaris: Tehat az a gond, hogy ha elindulsz a jargannyal, foleg ha meleg a motor es adsz neki gazt rendesen, akkor is var v. 1,5 2 masodpercet addig csak erolkodik es utana indul meg. Piros lampas indulasnal nagyon kellemetlen, mert csak kis turazas utan indul el az auto! Volt mar szerencsem kis teljesitmenyu autot vezetni, de ott nem ereztem ilyet.

IGEN 13cm BOCS! :) Hol tudok ilyen beepito keretet szerezni? Gyarilag mekkora van benne? Esetleg tudod meg, hogy milyen melysegu fer bele?

Na egyenlore ennyi kerdes:)


Kosz. P.

Hû, várjál, szal az van sztem, amit gondoltam, nem tudod, hogy kell vezetni 1 nyomatékszegény kocsit. Szal elõbb gáz, egyenes talajon 1500-ra fel a fordulat, és utánna finom kuplung, kölönben az van, amit mondassz, ez természetes, ez olyan, mintha a te kocsinál úgy indulnál gáz nélkül, hogy benyomod a kuplungot, és abban a pillanatban elengeded. Ez van, nincs vele mit tenni, meg kell tanulni vezetni, én ezért fulladtam le vele sokszor. Multkor is sikerül 3 nehéz személlyel emelkedõn. Szal nagy gáz, aztán mehet. Sajna a kuplung hamarabb kopik így, de más megoldás nincs. Ha már ráérzel, akkor menni fog a dolog, olyan szinten, hogy megsüllyed a kocsi háta, na az a pont jó, mert akkor a kuplung se ég, de az indulás is sportos.
Asszem a CD-beépítése, Yarisba, vagy mi a neve topicba van leírás pontosan, asszem 55 mm körül van, 13-as van benne, és MDF-lapból kell kivágni keretet, ennyit tudok én, ezt is innen tudom, szal ott nézz utánna, az a tuti  :pofa:
Laco 73 :D

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1998 Dátum: 2006.05.24 21:43:27 »
Hat akkor marad a nagy gaz:)) Csak feltem, hogy esetleg valami nem stimmel vele, de akkor megnyugodtam:) Koszi a segitseget.

Hat azert a TS tenyleg nagyon mas:))))

OK, meg annak utananezek.
Udv. P.
lack Corolla TS 1.8 :)

spring

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1999 Dátum: 2006.05.24 22:13:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha már ráérzel, akkor menni fog a dolog, olyan szinten, hogy megsüllyed a kocsi háta, na az a pont jó, mert akkor a kuplung se ég, de az indulás is sportos.

Ez valóban így van. Hozzá kell szokni ehhez a kisautóhoz, aztán minden rendben lesz. Én még mindig úgy indulok vele, mintha repülõvel készülnék felszállni  :kacsint:  De..., legalább nem fullad le!

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2000 Dátum: 2006.05.25 08:34:40 »
Ti mas kocsikkal hogy szoktatok elindulni? Nekem az a termeszetes, hogy kis gazzal, csusztatott kuplunggal indulok, valoszinuleg meg a ladas korszakbol ragadt ram. :) Ezek szerint nem ez az altalanos, hanem a gaz nelkuli indulas?
Yaris II 1.0

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2001 Dátum: 2006.05.25 09:12:35 »
Idézetet írta: "Catman"
Ezek szerint nem ez az altalanos, hanem a gaz nelkuli indulas?


Sajnos manapság így tanítják a "szerencsétlen" kezdõknek:
Egyesben kuplung felenged, majd kis gáz és váltani a kettõt.
És csodálkozunk, hogy miért nem tudnak a kezdõk már egy enyhe emelkedõn is elindulni.
A sok barom félti a kuplungját és inkább így tanítja.
Sokkal egészségesebb egy 1500-2000 fordulatról elindulni.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2002 Dátum: 2006.05.25 10:23:13 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Catman"
Ezek szerint nem ez az altalanos, hanem a gaz nelkuli indulas?


Sajnos manapság így tanítják a "szerencsétlen" kezdõknek:
Egyesben kuplung felenged, majd kis gáz és váltani a kettõt.
És csodálkozunk, hogy miért nem tudnak a kezdõk már egy enyhe emelkedõn is elindulni.
A sok barom félti a kuplungját és inkább így tanítja.
Sokkal egészségesebb egy 1500-2000 fordulatról elindulni.

Szerintem az is közre játszik, hogy a mai tanuló vezetõk nem tudnak kuplungot csúsztatni, csak upsz kuplung kiugrik és mehet. Pedig én alapjáraton is el tudok indúlni a Yarisommal simán. Persze ha gyorsan kell elindúlni akkor kell neki adni fordulatot, de akkor mindegyiknek kell. Óvatosan kell a kuplungot felengedni és akkor elindúl az autó.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2003 Dátum: 2006.05.25 10:39:16 »
Na, akkor jo, mar azt hittem, rosszul csinalok valamit. :)
Yaris II 1.0

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2004 Dátum: 2006.05.25 11:15:47 »
gyakorlás kérdése az egész. Szinte miinden autóval el lehet indulni egyenes úton úgy is, hogy csak a kuplungot engeded fel nagyon finoman. Az alapjárat elviszi simán.

Régen az én oktatóm a parkolóban átállt a jobb oldalról vezetve mert lusta volt, pedig neki csak fék és kuplunk volt.
Ezt szerintem minden autóval meg lehet csinálni.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2005 Dátum: 2006.05.25 12:53:59 »
Prektisz méksz pörfikt, ahogy az F1-es Toyota reklám szövege mondja :D Szal én dízelen tanultam, ott a gázhoz akkor kellett csak nyúlni, hamár a kuplung fent volt. Na ezért fulladtam le mindig a Yarissal, mert annak sokkal finomabban kell felengedni a kuplungját, vagy 1500-ra kell állítani a fordszámmérõt. Mostanában rájöttem, hogy 5km/h-val alapjáraton tud menni a Yaris egyenes úton, ez jól jön néha, mert van nálunk 1-2 utca, ahol max 8-al lehet menni. Mondjuk ott elalszok néha azon a 200m-en.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2006 Dátum: 2006.05.25 13:09:42 »
Idézetet írta: "SZegecs"
gyakorlás kérdése az egész. Szinte miinden autóval el lehet indulni egyenes úton úgy is, hogy csak a kuplungot engeded fel nagyon finoman. Az alapjárat elviszi simán.

Ez így igaz, de azé valljuk be, hogy nem igazán érdemes mondjuk egy városi forgalomba lámpától így elindulni, mert óvatosan kell engedni a kuplungot, lassan elindul el az ember,és körbedudálnak. Én is csak akkor indulok el így, ha otthon az udvarba gurulgatok ide-oda, vagy a ramaty földes utcánkból megyek kifelé az aszfaltra.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2007 Dátum: 2006.05.26 10:01:53 »
Idézetet írta: "Deep Rush"

Ez így igaz, de azé valljuk be, hogy nem igazán érdemes mondjuk egy városi forgalomba lámpától így elindulni, mert óvatosan kell engedni a kuplungot, lassan elindul el az ember,és körbedudálnak.


No igen, az egy dolog hogy lehet, csak nem ezt kéne oktatni. Nap, mint nap átgurulok a Lánchídon, hogy csak egyes-kettesben a kuplunggal játszok, amíg emelkedik még fékezni se kell, kuplunggal meg lehet fogni az autót (hogy ez mennyire egészséges megoszlanak a vélemények). De ehhez türelem kell és odafigyelés, meg kellõen lassú forgalom. Normál viszonyok közt meg igenis azért van a gáz, hogy használjuk, hogy minél több ember átjusson a lámpán. :vezetes:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2008 Dátum: 2006.05.26 16:31:34 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "SZegecs"
gyakorlás kérdése az egész. Szinte miinden autóval el lehet indulni egyenes úton úgy is, hogy csak a kuplungot engeded fel nagyon finoman. Az alapjárat elviszi simán.

Ez így igaz, de azé valljuk be, hogy nem igazán érdemes mondjuk egy városi forgalomba lámpától így elindulni, mert óvatosan kell engedni a kuplungot, lassan elindul el az ember,és körbedudálnak. Én is csak akkor indulok el így, ha otthon az udvarba gurulgatok ide-oda, vagy a ramaty földes utcánkból megyek kifelé az aszfaltra.

Nem is arra mondtam, pusztán példaként. Nyilván nem így kell dinamikusan elindulni, de mégis mûködik.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2009 Dátum: 2006.05.27 00:38:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Prektisz méksz pörfikt, ahogy az F1-es Toyota reklám szövege mondja :D Szal én dízelen tanultam, ott a gázhoz akkor kellett csak nyúlni, hamár a kuplung fent volt. Na ezért fulladtam le mindig a Yarissal, mert annak sokkal finomabban kell felengedni a kuplungját, vagy 1500-ra kell állítani a fordszámmérõt. Mostanában rájöttem, hogy 5km/h-val alapjáraton tud menni a Yaris egyenes úton, ez jól jön néha, mert van nálunk 1-2 utca, ahol max 8-al lehet menni. Mondjuk ott elalszok néha azon a 200m-en.

Én meg Off 1.9D Renalt 19 On tanultam vezetni szervó meg minden, nekünk meg ezeröcsi ladánk volt gondolhatod, hogy megtanultam a kuplunggal játszani  :pofa:  :pofa:  :pofa: