Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1801128 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3705 Dátum: 2010.01.20 20:29:42 »
Azért szeretném cserélni, mert már kerepelős hangot ad ki magából.És 10 év alatt még nem volt cserélve az ékszíj sem :)
Sőt még márkaszervizet sem látott. De először kicserélem az ékszíjat és megnézem hogy a vezetőgörgő terhelés nélkül is zörög e.
Lehet hogy csak szárazon fut már a csapágy.

Mondjuk ékszíjat már nem ártott volna cserélni. Ékszíj nélkül kell megpörgetni a vezetőgörgőt, ha úgy is van hangja, akkor valóban csereérett...
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3706 Dátum: 2010.01.21 10:55:17 »
Azt kérdezném, mennyire gond az, ha hidegindításnál (reggel, garázs nincs) kék füstpamacs jön ki? 2006-os d4d-ről van szó, 50e-km-el.  Amióta megvan, új kora óta csinálja. Ez normális dolog?
 
A másik kérdésem az, hogy mikor igazán hideg van (-5 és ettől hidegebb) akkor úgy indul el reggel, hogy kicsit dadog az első pár mp-ben (minimálisan fel le ingadozik az alapjárat, olyan mintha le akarna állni,  vagy inkább mint amikor kihagy a gyujtás benzinesnél, ehhez lehetne hasonlítani legjobban). Ez a hideggel arányosan "súlyosbodik".  Aztán már stabilan ketyeg. Ez gond, vagy ez ilyen? Ezt is azóta csinálja mióta megvan.



Akkor válaszolok magamnak, hátha valakinek még jól jön. :)

Tájékozódtam a kérdésekben, és a kék füstpamacsra azt mondták, (hivatalos forrás) hogy ez nem gond, olyankor (hidegindításnál) bedúsít a rendszer. Ezért nyomja ki a kéket. (remélem tényleg így van, és nem csak lerázásból monták) Mondjuk ilyet láttam töb új OFF dízelnél is...

A másik dologgal az a szitu, hogy állítólag ez a motorelektronika miatt van, nem gond, elmegy ez így sokáig. Ezt már módosította a gyár, és a későbbi évjáratoknál nincs ez a darabos hidegindítás.  Ezt csak gariban tudták volna orvosolni. (enyém már 4 éves) Ha meg akarom csináltatni, akkor az fájdalmas összeg, és nem ér annyit. Ezt közölték.
Namost a kérdés, tényleg nem lehet ezt már garin kívül( jótállás, vagy valami) orvosolni fájdalommentesen??? Elvégre ez típushiba, ami javításra került a későbbi évjáratoknál.
Ebben tud valaki használható infóval szolgálni?

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3707 Dátum: 2010.01.21 11:20:13 »
Idézet
A másik dologgal az a szitu, hogy állítólag ez a motorelektronika miatt van, nem gond, elmegy ez így sokáig. Ezt már módosította a gyár, és a későbbi évjáratoknál nincs ez a darabos hidegindítás.  Ezt csak gariban tudták volna orvosolni. (enyém már 4 éves) Ha meg akarom csináltatni, akkor az fájdalmas összeg, és nem ér annyit. Ezt közölték.
Namost a kérdés, tényleg nem lehet ezt már garin kívül( jótállás, vagy valami) orvosolni fájdalommentesen??? Elvégre ez típushiba, ami javításra került a későbbi évjáratoknál.
Ebben tud valaki használható infóval szolgálni?

Elmondom neked hogy az enyém is ilyen. Pontosabban ilyen volt. Tél elején még ugyanúgy "fulladozott" pár másodpercig hidegindításnál mint a tied, cserébe most ez elmaradt és jött helyette ez a csörgő hang.  :?:  Mióta csörög azóta nem fulladozik. Nem tudom melyik jobb, én azért inkább fulladoznék.
Mennyi az a fájdalmas összeg?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.21 11:22:27 írta Godlike »
Yaris II d4d 2006

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3708 Dátum: 2010.01.21 11:28:38 »
Nekem ezt új kora óta csinálja. A tied is 2006-környéki évjárat? Olyan 100k-t mondtak rá... :(
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.21 11:40:05 írta kleingy »

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3709 Dátum: 2010.01.21 13:31:59 »
Nekem ezt új kora óta csinálja. A tied is 2006-környéki évjárat? Olyan 100k-t mondtak rá... :(

Egészen pontosan 2006-os. Én nem újonnan vettem, de szerintem mindig csinálta.
Yaris II d4d 2006

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3710 Dátum: 2010.01.21 15:28:19 »
Arra mit tudsz nekem mondani, ha elindítom az autót bekapcsolom a rádiót ezzel együtt kapcsol az erősítő is.Na mikor bekapcsolt az erősítő akkor lehet hallani a hangszórókban egy fütyülő hangot.Ez a hang a motor fordulatával arányosan gyorsul, hangosodik. De ugyanúgy hallom az index kattogását féklámpa kapcsolását és mikor felkapcsolom a világítást ezek a hangok csak erősödnek.
Lehet, hogy az akkumulátor haldoklik?

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3711 Dátum: 2010.01.21 16:00:35 »
Arra mit tudsz nekem mondani, ha elindítom az autót bekapcsolom a rádiót ezzel együtt kapcsol az erősítő is.Na mikor bekapcsolt az erősítő akkor lehet hallani a hangszórókban egy fütyülő hangot.Ez a hang a motor fordulatával arányosan gyorsul, hangosodik. De ugyanúgy hallom az index kattogását féklámpa kapcsolását és mikor felkapcsolom a világítást ezek a hangok csak erősödnek.
Lehet, hogy az akkumulátor haldoklik?

Nincs ebben semmi különös. A generátor zaját hallod egyébként, mert egy földhurok alakult ki a vezetékeken. Vagyis potenciál különbség van az egyes komponensek földelése között. Okos bekötéssel illetve zajszűrővel orvosolni lehet. A táp oldali szűrő az ajánlottabb de drágább megoldás. A legolcsóbb, ha teszel egy zavarszűrőt (föld hurok izolátor) az erősítő és a rádió közé (RCA kábel). De ez kis jelveszteséggel jár az alacsony frekvencia tartományban A legolcsóbb pedig ha minden eszközt az aksi közvetlen közelébe kötsz be, ugyanoda.
Japó Yaris 1.3 Sol

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3712 Dátum: 2010.01.21 16:03:01 »
Akkor válaszolok magamnak, hátha valakinek még jól jön. :)

Tájékozódtam a kérdésekben, és a kék füstpamacsra azt mondták, (hivatalos forrás) hogy ez nem gond, olyankor (hidegindításnál) bedúsít a rendszer. Ezért nyomja ki a kéket. (remélem tényleg így van, és nem csak lerázásból monták) Mondjuk ilyet láttam töb új OFF dízelnél is...
Ha indításnál dúsít, nem kormolnia kéne inkább? A kék füst engem motorolajra emlékeztet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3713 Dátum: 2010.01.21 16:13:54 »
Ha indításnál dúsít, nem kormolnia kéne inkább? A kék füst engem motorolajra emlékeztet.
Tegnap nekem is nehezen indult vmiert (lsd itt) es nekem is szurkes-kekes (mar amennyire reflektrofenynel meg lehet allapitani, de fekete semmikepp nem volt) fustot eresztett amikor vegre beroffent. Az enyem most 9000km utan ette le felig es azt is a 180+-os autopalyazasok alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.21 16:17:39 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3714 Dátum: 2010.01.21 16:50:54 »
Köszi a segítséget.
 Már egy ideje benne van  az erősítő a kocsiban és mostanában kezdte el csinálni ezt a hangot.
Akkor egy zavarszűrő megoldja a problémámat?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3715 Dátum: 2010.01.21 18:07:51 »
szerintetek milyen olajat tegyek a motorba?
milyet érdemes?
mióta nálam van castrol magnatec 10w40 van benne.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3716 Dátum: 2010.01.22 06:33:59 »
Köszi a segítséget.
 Már egy ideje benne van  az erősítő a kocsiban és mostanában kezdte el csinálni ezt a hangot.
Akkor egy zavarszűrő megoldja a problémámat?

Na ez érdekes hogy eddig nem csinálta. Erre nem tudok mit mondani. De a tünetek egyértelműek. A bekötéssel még lehetne variálni esetleg, ha nem közvetlenül az aksitól van behúzva mindkét egység tápja. De az is elképzelhető, hogy pont ezt kéne átnézni mert valami elrázódhatott és ezért van most a turbó hang :)
Japó Yaris 1.3 Sol

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3717 Dátum: 2010.01.22 08:09:39 »
Akkor elindulok előröl hátra.
Végignézem a csatikat és a forrasztásokat, és beszerzem a szűrőt.
Igazából nem is zavarna a "turóhang" ha teljesítmény is járna hozzá ::)

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3718 Dátum: 2010.01.22 10:47:54 »
Azt megtudjátok mondani, hogy hogy lehet állítani az alapjáratot.Nagyon alacsony.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3719 Dátum: 2010.01.22 14:33:18 »
Azt megtudjátok mondani, hogy hogy lehet állítani az alapjáratot.Nagyon alacsony.

Az mi neked hogy nagyon alacsony? Milyen évjárat a verda és milyen motor van benne?
Nekem az 1.3-as benzines (2002 japán) és az alapjárat 670 körül van. Ez a kijelzőn ha jól emlékszem 2-3 egységet jelent a hosszú csík után.
Japó Yaris 1.3 Sol