Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4339710 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21495 Dátum: 2014.08.21 19:44:47 »
Andris, itt vagyunk 4 napig Veszprémben, Hotel Magistral. Ha lesz kedvetek, időtök Pomk-kal, erre jöhetnének (harminc-82hat-tizen7huszon8 a számom). Jöhet SMS is, mert lehet, hogy éppen focizni fogunk. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21496 Dátum: 2014.08.21 19:45:08 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0._digiklima-8161699

Ez így elsőre nagyon jónak tűnik  :eek:

Ha valós a futása és tényleg jó állapotban van, egyből elcserélném rá az enyémet  :yes:

Ne már! Miért, kell a kombi, vagy a nagyobb motor?

Nekem meg annyira nem jön be ez az autó, egyszerűen nem szimpi.
Amúgy az oldalsó képeken, a 4. és 8. képeken szépen eltér a hátsó lökhárító fényezése.
Ezen is az az egyen dísztárcsa van, mint a másik általuk hirdetett 1,8-ason.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21497 Dátum: 2014.08.21 19:46:44 »
Andris, itt vagyunk 4 napig Veszprémben, Hotel Magistral. Ha lesz kedvetek, időtök Pomk-kal, erre jöhetnének (harminc-82hat-tizen7huszon8 a számom). Jöhet SMS is, mert lehet, hogy éppen focizni fogunk. ;)

Bepi!

Szuper!  :clap: Okés!
Holnap hívlak! Délelőtt itt vagytok Veszprémben?

Pomk most Ausztriában van, ő sajnos nem tud csatlakozni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.21 19:50:19 írta András1980 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21498 Dátum: 2014.08.21 19:52:45 »
Ne már! Miért, kell a kombi, vagy a nagyobb motor?

Nekem meg annyira nem jön be ez az autó, egyszerűen nem szimpi.
Amúgy az oldalsó képeken, a 4. és 8. képeken szépen eltér a hátsó lökhárító fényezése.
Ezen is az az egyen dísztárcsa van, mint a másik általuk hirdetett 1,8-ason.

Szerencsére nem vagyok teljesen hülye, nem cserélném el egy megbízhatatlan előéletű darabra, de azért ott van mindig a kisördög.  :devil:
Régen mindig 2 literes kombit akartam  :whistling:

Kell a nagyobb motor? Nem, igazából nem kell, de minden plussz paci jót tesz a kicsi szívemnek  :D



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21499 Dátum: 2014.08.21 19:58:08 »
Szerencsére nem vagyok teljesen hülye, nem cserélném el egy megbízhatatlan előéletű darabra, de azért ott van mindig a kisördög.  :devil:
Régen mindig 2 literes kombit akartam  :whistling:

Kell a nagyobb motor? Nem, igazából nem kell, de minden plussz paci jót tesz a kicsi szívemnek  :D

Helyes.

A plusz pacikat én is szeretem.  :) De ha ott van, ahogy írtad is, a megbízható autód, akkor szerintem szeresd, becsüld, és inkább ne ugorj bele ilyen zsákbamacskákba.
Persze lehet, hogy jó az az autó, de nekem esetedben ez a véleményem.

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21500 Dátum: 2014.08.21 20:05:22 »
Üdv mindenkinek!
Nagyon új vagyok itt a fórumon, mint reggelt tag, mert eddig csak vendégként próbáltam megtalalni a választ a kérdéseimre, problémámra.
Sajnos eddig sikertelenül....
igy most megpróbálok segítséget, tanácsot kérni.
Remélem nem lesz nagy gond, ha még mindig olajfogyasztás témában lenne szükségem infóra....
Tavaly július elején egy Toyota Avensis T25 kombi 1.8 vvti tulajdonosa lettem.
Ahogy a szerelő elvállalta az autót, már vittem is az ilyenkor szokásos cserékre, átvizsgálásra.
Látszólag minden okés volt, így augusztusban egy 2x2200kmes túra következett. Az autó szépen viselkedett, rendesen meg volt buggyantva. A fogyasztása 7 liter körül volt a 39-40 fokos melegben, végig klímával. Halk volt, nem füstölt.
Valami miatt olyan 1000-1200km után mégis megnéztem az olajat és elállt a lélegzetem! Minimumon vagy kicsit alatta volt a szint.
Nem akartam hinni a szememnek!
Egy Toyota???
1000km/1liter olaj???
Akkor kezdtem el olvasni ezt a forumot, tudom lehetett volna fordított sorrendben, még vásárlás előtt  :-)
mit tehetek a vassal?
Egy motor tisztító lötyi segíthet ezen?
Mik lennének ennek a veszélyei?
Hogy lehet, hogy ennyi olaj fogy, mégsem füstöl, a fogyasztás nem rossz (annyira)?
Amikor megvettem, akkor egy castrol magnatec 5w30 ment bele.
valakinek lenne arra ötlete, hogy mit tehetek? (a motorral, ill. milyen olajat tegyek bele a most következő olajcserénél?)
Van e valami nem bazi drága (pl. nem motorcsere vagy teljes motor felújítás) megoldás?
Ha egy mód van rá, akkor megtartanám, mert szeretem, hogy nagy, azért megy is és kényelmes, de ha egyre szarabb, akkor simán feltöltöm olajjal és elpasszolom.
előre is köszönöm a tanácsokat és ötleteket!

üdv
Cika

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21501 Dátum: 2014.08.21 20:13:01 »
Üdv mindenkinek!
Nagyon új vagyok itt a fórumon, mint reggelt tag, mert eddig csak vendégként próbáltam megtalalni a választ a kérdéseimre, problémámra.
Sajnos eddig sikertelenül....
igy most megpróbálok segítséget, tanácsot kérni.
Remélem nem lesz nagy gond, ha még mindig olajfogyasztás témában lenne szükségem infóra....
Tavaly július elején egy Toyota Avensis T25 kombi 1.8 vvti tulajdonosa lettem.
Ahogy a szerelő elvállalta az autót, már vittem is az ilyenkor szokásos cserékre, átvizsgálásra.
Látszólag minden okés volt, így augusztusban egy 2x2200kmes túra következett. Az autó szépen viselkedett, rendesen meg volt buggyantva. A fogyasztása 7 liter körül volt a 39-40 fokos melegben, végig klímával. Halk volt, nem füstölt.
Valami miatt olyan 1000-1200km után mégis megnéztem az olajat és elállt a lélegzetem! Minimumon vagy kicsit alatta volt a szint.
Nem akartam hinni a szememnek!
Egy Toyota???
1000km/1liter olaj???
Akkor kezdtem el olvasni ezt a forumot, tudom lehetett volna fordított sorrendben, még vásárlás előtt  :-)
mit tehetek a vassal?
Egy motor tisztító lötyi segíthet ezen?
Mik lennének ennek a veszélyei?
Hogy lehet, hogy ennyi olaj fogy, mégsem füstöl, a fogyasztás nem rossz (annyira)?
Amikor megvettem, akkor egy castrol magnatec 5w30 ment bele.
valakinek lenne arra ötlete, hogy mit tehetek? (a motorral, ill. milyen olajat tegyek bele a most következő olajcserénél?)
Van e valami nem bazi drága (pl. nem motorcsere vagy teljes motor felújítás) megoldás?
Ha egy mód van rá, akkor megtartanám, mert szeretem, hogy nagy, azért megy is és kényelmes, de ha egyre szarabb, akkor simán feltöltöm olajjal és elpasszolom.
előre is köszönöm a tanácsokat és ötleteket!

üdv
Cika

Szia,

a téma itt körülbelül 100-szor merült fel, sokszor le is lettek írva a megoldások.  :yes:
Ne haragudj, de vissza kellene olvasnod.  :hug:

Annyit mindenesetre elmondok, hogy a hiba javítható.
200 ezer Forint alatt megoldható, ha szereted az autódat és hajlandó vagy költeni rá, akkor csináltasd meg.

Nem tudod így eladni, ezt hidd el nekem, vagy megcsináltatod MAGADNAK, vagy megcsináltatod MÁSNAK.  ;)
Mert ha eladod úgy, hogy nem árulsz el semmit a vevőnek, akkor az óriási k.cs.gség a részedről, és lesz életed végéig egy ellenséged.  :szemez:

Egyszóval: ha szereted az autódat, csináltasd meg és ez a hiba utána garantáltan nem jön elő mégegyszer.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21502 Dátum: 2014.08.21 20:22:18 »
Üdv mindenkinek!
Nagyon új vagyok itt a fórumon, mint reggelt tag, mert eddig csak vendégként próbáltam megtalalni a választ a kérdéseimre, problémámra.
Sajnos eddig sikertelenül....
....

Szia!

Nem megoldás, de ismereteid bővítésére sokat elérsz az alábbi fórum linken.
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1155.msg571763#msg571763


cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21503 Dátum: 2014.08.21 20:30:03 »
Szia!

Nem megoldás, de ismereteid bővítésére sokat elérsz az alábbi fórum linken.
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1155.msg571763#msg571763


Szia. Köszönöm szépen a gyors választ, át fogom nézni, ha másért nem, akkor, hogy jobban elkeseredjek :-) és tervezzem egy autó cseréjét :-)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21504 Dátum: 2014.08.21 20:35:34 »

Szia. Köszönöm szépen a gyors választ, át fogom nézni, ha másért nem, akkor, hogy jobban elkeseredjek :-) és tervezzem egy autó cseréjét :-)

Szerintem mielőtt ezt tennéd, kérj egy kalkulációt a javításra. Lehet csak az autócsere (átíratás+új forgalmi+törzskönyv stb.) a javítás felét elvinné és igazán ki tudja, milyen a másik autó.

A másik, amit Matthew is írt, ha így adod el az autót, hozd a vevő tudtára, hogy mi a helyzet és így egyezzetek meg, ez csak így korrekt.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21505 Dátum: 2014.08.21 20:36:24 »
Üdv mindenkinek!
Nagyon új vagyok itt a fórumon, mint reggelt tag, mert eddig csak vendégként próbáltam megtalalni a választ a kérdéseimre, problémámra.
Sajnos eddig sikertelenül....
igy most megpróbálok segítséget, tanácsot kérni.
Remélem nem lesz nagy gond, ha még mindig olajfogyasztás témában lenne szükségem infóra....
Tavaly július elején egy Toyota Avensis T25 kombi 1.8 vvti tulajdonosa lettem.
Ahogy a szerelő elvállalta az autót, már vittem is az ilyenkor szokásos cserékre, átvizsgálásra.
Látszólag minden okés volt, így augusztusban egy 2x2200kmes túra következett. Az autó szépen viselkedett, rendesen meg volt buggyantva. A fogyasztása 7 liter körül volt a 39-40 fokos melegben, végig klímával. Halk volt, nem füstölt.
Valami miatt olyan 1000-1200km után mégis megnéztem az olajat és elállt a lélegzetem! Minimumon vagy kicsit alatta volt a szint.
Nem akartam hinni a szememnek!
Egy Toyota???
1000km/1liter olaj???
Akkor kezdtem el olvasni ezt a forumot, tudom lehetett volna fordított sorrendben, még vásárlás előtt  :-)
mit tehetek a vassal?
Egy motor tisztító lötyi segíthet ezen?
Mik lennének ennek a veszélyei?
Hogy lehet, hogy ennyi olaj fogy, mégsem füstöl, a fogyasztás nem rossz (annyira)?
Amikor megvettem, akkor egy castrol magnatec 5w30 ment bele.
valakinek lenne arra ötlete, hogy mit tehetek? (a motorral, ill. milyen olajat tegyek bele a most következő olajcserénél?)
Van e valami nem bazi drága (pl. nem motorcsere vagy teljes motor felújítás) megoldás?
Ha egy mód van rá, akkor megtartanám, mert szeretem, hogy nagy, azért megy is és kényelmes, de ha egyre szarabb, akkor simán feltöltöm olajjal és elpasszolom.
előre is köszönöm a tanácsokat és ötleteket!

üdv
Cika

És az eddig eltelt egy év alatt nem ette az olajat,csak most a hosszú úton?Csak fogyott az nem?

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21506 Dátum: 2014.08.21 20:43:27 »
És az eddig eltelt egy év alatt nem ette az olajat,csak most a hosszú úton?Csak fogyott az nem?

Ez nagyon jó kérdés!  :yes:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21507 Dátum: 2014.08.21 21:43:38 »
Szia,

a téma itt körülbelül 100-szor merült fel, sokszor le is lettek írva a megoldások.  :yes:
Ne haragudj, de vissza kellene olvasnod.  :hug:

Óh igen, csak 1400 oldal...  :lol:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21508 Dátum: 2014.08.21 22:48:47 »
Óh igen, csak 1400 oldal...  :lol:

Teljesen igazad van, van egy pár oldalon szó erről az olajfogyasztós dologról, de se a motortisztító eredményességéről (eredménytelenségéről) nem találtam semmit ezzel kapcsolatban, sem arról, hogy másnak volt-e ennyire magas olajfogyasztás. Ezért kérdeztem rá.
A hosszú úton egyértelműen kijött mindjárt a vásárlás után, hogy kb 1000km/1 liter az olajfogyasztás.
Azóta is folyamatosan eszi, nem csak autópályás, magasabb fordulatos használatkor. Lehet, hogy nem ennyire eszi, de közel ennyi olajat kell pótolnom városi használat során is.
Mivel külföldi autóról van szó, ezért az átírásnak meg egyéb dolognak nincs semmi költsége, szóval max annyi bukó van egy eladásnál, amennyi a vételáron adódik.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10703
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21509 Dátum: 2014.08.21 23:02:07 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0._digiklima-8161699

Ez így elsőre nagyon jónak tűnik  :eek:

Ha valós a futása és tényleg jó állapotban van, egyből elcserélném rá az enyémet  :yes:

A kormánya eléggé el van kopva ott a 10 óra 10 perces fogásnál (főleg a bal oldalon), ahol kicsit vastagabb a kormány. Az enyémben valós 143e km van, és semmiféle kopást nem látni az egész kormánykeréken. Ebben így ránézésre a belseje alapján sokkal több km van.  :hmmmm:
Ezekkel a (szerintem) bűn ronda, nem gyári dísztárcsákkal pedig ízlés dolga, hogy ki mennyire tudna együtt élni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61