Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4339613 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21525 Dátum: 2014.08.24 22:21:38 »
szia.
lehet kicsit értetlenül írtam a sztori egyes részeit :-)
az autó vásárlása előtt nem tudtam erről az olajevős dologról. megvettem, olajat, szűrőket cseréltettem, átnézettem. És mivel Toyotát vettem, gondoltam, hogy ennél többet nem is kell foglalkoznom a következő 15e km alatt az olaj kérdéssel. :-(
a vásárlás után 1 hónappal volt az utazás, mialatt észrevettem a dolgot.
Azóta nézem és mindig reménykedek, hogy 500 és 1000 km elteltével kicsit kevesebb olajat kér, mert azért az eléggé durva, hogy 4-5000km alatt "lecserélem" az olajat, amit amúgy 15e km elteltével kellene :-(
kicsit csalódtam is ez miatt a Toyotába.
tudom tudom, opel eszi az olajat és egyéb más bajok, ahogy a fordnak is van vagy más kocsiknak.
De ezért nem azokból valasztottam, hanem egy Avensist!
hogy belenyugodtam az olajfogyiba? azt azért nem.
sajna a 200e javítási költség túl sok... egyenlőre marad az utántöltés.
mivel sajna fényszóró bajok is vannak, hosszú távon csak kell keresnem egy másik kocsit :-(
amúgy pont most ülök egy toyota kereskedés és szervizben, ahol rá is kérdeztem erre (olajfogyasztás). a válasz az volt hogy a kocsi már kicsúszott a hosszabbított gariból és a hiba nem javítható (szerintem a gazdaságosságra gondolt).
használjam így és töltögessek utána.
sajnálom, hogy csalódnom kellett :-(
Azt nem írtad, hogy hány km van az avédban. :hmmmm:
Nekem is 1.8 van, és nekem is lassan bekapja az 1 lityit 1000 km-en, de elnézem neki így 584e km után. Én nem babrálom. 2 forinttal többe kerül 1 km. Nagy cucc... Ha fontos a pénz, járok lassabban, így 6 liter körül fogyaszt. Ha jobban hajtanám, enne 7-et, az meg 4 Ft/km. :hmmmm: :yes:
Rövid távon érdemes lehet felújítani a motort (szvsz 100e-ből nem jön ki :no:), úgy 100e km-ig jó is lesz, utána megint szar. (Legalábbis az én ismerőseim mind így jártak.) Így spórolsz kilométerenként 1 forintot... :hmmmm: Amúgy tök mindegy milyen olajat öntesz bele, csak szintetikus legyen! A félszintetikust nem szereti, abból többet fogyaszt.
A bemattult lámpát 35-40e-ből ki tudod cserélni utángyártottból (a párat!), az ugyanúgy 200e-et bír ki, mint a gyári.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21526 Dátum: 2014.08.25 12:33:02 »
Még olvasni is jó ezeket aszámokat... :) Más márkánál az autó bír annyit,mint itt a fényszóró... ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21527 Dátum: 2014.08.25 13:14:10 »
Még olvasni is jó ezeket aszámokat... :) Más márkánál az autó bír annyit,mint itt a fényszóró... ;)
Azt a fényszórómattulást (mert gondolom arról van szó)nem értem az miért km függő? :hmmmm: Nekem 7,5 év után szinte ugyan olyan mint az új- nem éri nap, meg időjárás, jégtől se kapartam még soha :no: Szerintem inkább ezek számítanak.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21528 Dátum: 2014.08.25 15:11:18 »
Azt a fényszórómattulást (mert gondolom arról van szó)nem értem az miért km függő? :hmmmm: Nekem 7,5 év után szinte ugyan olyan mint az új- nem éri nap, meg időjárás, jégtől se kapartam még soha :no: Szerintem inkább ezek számítanak.
Lehet a fényszóró foncsorának gyengülésére gondol? Hogy kb. 200ekm után elhalványul a lámpa fénye.  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21529 Dátum: 2014.08.25 16:03:33 »
Lehet a fényszóró foncsorának gyengülésére gondol? Hogy kb. 200ekm után elhalványul a lámpa fénye.  :hmmmm:
Ja az lehet, mondjuk az enyém is elég sárga fényű, de lehet, hogy újkorában is ilyen volt :hmmmm:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21530 Dátum: 2014.08.25 19:26:13 »
Jöhetnek a képek, várjuk!!






Remélem látszanak a képek, sötét volt a garázsban, a szifon vaku ennyire vitte  :D

Alul látszik az illesztés, ahol a két "oldal" fedi egymást, ott nem zavar ezért is került oda.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21531 Dátum: 2014.08.25 20:56:53 »
Ez az olajevős téma még mindíg megdöbbent....tudom, hogy már "mindenki" ismeri a problémát, de engem még mindig meglep az olajevős példányok ilyen gyakori előfordulása a Toyota benzineseknél, de említhetném a hengerfejes dízel példányokat is (bár abból jóval kevesebbet hallok a közvetlen környezetemben)
Lekopogom, de az én gépen a jelenlegi olajciklusában 13000 km alatt kb. 3 decit fogyasztott el, és ami pozitív, hogy a D-CAT valóban nagyon tiszta üzemű, mert az olajon nyoma sincs az egyébként eddig minden dízelemre jellemző, és már 1000km után megjelenő fekete/kormos olajnak. Egy hangyányit besötétedett, de az ujjamon még mindig áttetsző és tiszta az olaj.

Az olajevős benzinesek be is koszolják az olajat? Vagy csak simán megeszik? Sehol semmi egyéretlmű nyoma nincsen?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21532 Dátum: 2014.08.25 21:42:39 »
A nagymennyiségű olajfogyást esetleg kiszűrheted, de még az 1liter / 1000-2000km mennyiséget sem valószínű. Nem lesz durván kormos a kipufogó, nem lesz full lerakódás az olaj betöltő nyílás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21533 Dátum: 2014.08.25 22:02:00 »
Kemény válasz is van erre:
azokat a típusokat is ki lehet szűrni és mellőzni, amelyek beletartozhatnak :devil:
pl Toyota vvt-i 1,4 1,6  1,8  2000- 2005ig (mellőzendő lehet)( jó sok) :devil:
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21534 Dátum: 2014.08.25 22:15:42 »
Ez az olajevős téma még mindíg megdöbbent....tudom, hogy már "mindenki" ismeri a problémát, de engem még mindig meglep az olajevős példányok ilyen gyakori előfordulása a Toyota benzineseknél, de említhetném a hengerfejes dízel példányokat is (bár abból jóval kevesebbet hallok a közvetlen környezetemben)
Lekopogom, de az én gépen a jelenlegi olajciklusában 13000 km alatt kb. 3 decit fogyasztott el, és ami pozitív, hogy a D-CAT valóban nagyon tiszta üzemű, mert az olajon nyoma sincs az egyébként eddig minden dízelemre jellemző, és már 1000km után megjelenő fekete/kormos olajnak. Egy hangyányit besötétedett, de az ujjamon még mindig áttetsző és tiszta az olaj.
Dieselnél 5 km után is fekete az olaj ,jobban mint benzinesnél 15ekm után, de ez természetes :D

Az olajevős benzinesek be is koszolják az olajat? Vagy csak simán megeszik? Sehol semmi egyéretlmű nyoma nincsen?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21535 Dátum: 2014.08.25 23:19:49 »
Kemény válasz is van erre:
azokat a típusokat is ki lehet szűrni és mellőzni, amelyek beletartozhatnak :devil:
pl Toyota vvt-i 1,4 1,6  1,8  2000- 2005ig (mellőzendő lehet)( jó sok) :devil:
 :surrender:
Kinek hogy... Én nem gondolom, hogy ez így jó döntés lenne minden esetben. Elhiszem, hogy csalódtál, de valszeg volt neked is egy beidegződésed, hogy "a Toyota sosem romlik el" és lám, mszembesültél vele, hogy mégis van ilyen. Az alapgondolat hibás... Elromolhat, csak az nem mindegy, mikor és hogyan. Attól, hogy eszi egy motor az olajat, még nem fog megállni az úton, fűtés és világítás nélkül az esőben. A többi gyártmány ERRE képes. Na, sztem EZ a probléma pl. egy nyaralás alatt, külföldön. Lehet bármilyen kényelmes egy akármilyen autó, ha ott kell rohadni a semmi közepén benne...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21536 Dátum: 2014.08.26 08:43:40 »
Kinek hogy... Én nem gondolom, hogy ez így jó döntés lenne minden esetben. Elhiszem, hogy csalódtál, de valszeg volt neked is egy beidegződésed, hogy "a Toyota sosem romlik el" és lám, mszembesültél vele, hogy mégis van ilyen. Az alapgondolat hibás... Elromolhat, csak az nem mindegy, mikor és hogyan. Attól, hogy eszi egy motor az olajat, még nem fog megállni az úton, fűtés és világítás nélkül az esőben. A többi gyártmány ERRE képes. Na, sztem EZ a probléma pl. egy nyaralás alatt, külföldön. Lehet bármilyen kényelmes egy akármilyen autó, ha ott kell rohadni a semmi közepén benne...  :whistling:
Pontosan erről van szó! :yes:
Gondolj bele, hogy én az 540ezer km-es, olajevős avémmal nyugodtan nekivágtam a nyári szezonomnak, és tudtam, hogy 5 hónapon belül 45ezer kilométert kell az autómnak hiba nélkül teljesítenie, mert ebben a hajtásban, ha megáll az autó alattam, akkor minden egyes nap komoly kiesést jelent.
Ettől az olajevéstől meg nem kell berosálni! Vedd úgy, hogy keverékkel jársz! ;) És nem füstöl, nem büdös mint a kétütemű...

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21537 Dátum: 2014.08.26 13:59:10 »
Lehet a fényszóró foncsorának gyengülésére gondol? Hogy kb. 200ekm után elhalványul a lámpa fénye.  :hmmmm:

sziasztok

volt egy pár nap, amikor nem tudtam olvasni a hozzászólasokat, ezért a késői reagálás.
Fényszóró: a jobb oldali fényszóró foncsorja (foncsora - hogy a helyes?) egész egyszerűen elkezdett leolvadni az izzó körül,  ez miatt se fényerő, se rendes fénytávolság nincs. a bal sem éppen hiper szuper, de mintha az már újabb lámpa test lenne.
ehhez képest állítólag a Toyotánál jónak találták :-)

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21538 Dátum: 2014.08.26 14:42:14 »
Azt nem írtad, hogy hány km van az avédban. :hmmmm:
Nekem is 1.8 van, és nekem is lassan bekapja az 1 lityit 1000 km-en, de elnézem neki így 584e km után. Én nem babrálom. 2 forinttal többe kerül 1 km. Nagy cucc... Ha fontos a pénz, járok lassabban, így 6 liter körül fogyaszt. Ha jobban hajtanám, enne 7-et, az meg 4 Ft/km. :hmmmm: :yes:
Rövid távon érdemes lehet felújítani a motort (szvsz 100e-ből nem jön ki :no:), úgy 100e km-ig jó is lesz, utána megint szar. (Legalábbis az én ismerőseim mind így jártak.) Így spórolsz kilométerenként 1 forintot... :hmmmm: Amúgy tök mindegy milyen olajat öntesz bele, csak szintetikus legyen! A félszintetikust nem szereti, abból többet fogyaszt.
A bemattult lámpát 35-40e-ből ki tudod cserélni utángyártottból (a párat!), az ugyanúgy 200e-et bír ki, mint a gyári.

a kocsiban ~200e km van.
a tiedben egy icipicit több a km, csak a hibánk hasonló :-)
lehet, hogy kipróbálom az 5w40et most és meglátom mi lesz.... :-)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Avensis, mi más?:)
« Válasz #21539 Dátum: 2014.08.26 17:06:59 »