Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4196731 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7530 Dátum: 2008.10.02 09:00:15 »

Köszi szépen az árakat! Szerelésben tudtok esetleg segíteni? Az adapter is beszerezhető vagy a felnit előbb inkább látni kellene?

A 4 említett gumi közül mi lenne a sorrend a szakértők és tapasztaltak szerint? A 185/50R15 jobb lenne mint mondjuk a 195/50R15 télire?

Elnézést a sok kérdésért...
A szerelést max leszervezni tudjuk, valószínű szelepcserével orvosolható a probléma de felnifüggő, ahol a szerelést végzik ott biztos kapásból fognak tudni segíteni. Valahogy...

Szerelést tudok intézni, megoldjuk a dolgot szerintem. Csak biztosan drágább lesz a hozott gumival, kiindulva a gyakorlatból.
Ahova intézni szokta kontaktom, ott nincs ilyen hozottgumisfeláras dolog . :flowers:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7531 Dátum: 2008.10.02 15:04:50 »
Köszi szépen, taby, Palaczk és Trotter!  :yes:

Idáig általában a Toyota szervizben szoktam lecseréltetni a nyárit télire és télit nyárira, csak attól tartok, hogy esetleg a hivatalos szervizben nem tudják megoldani ezt a szelepes dolgot, mivel nem a gumik a főprofiljuk. Egy gumisnál csak meg lehet oldani valahogy, de a legjobb lehet hogy az adapter lenne, akkor nem is kellene hosszabb vagy nagyobb szelep bele, azt nem nagyon szeretném. Ez a mostani rejtett króm szelep vagy rövidebb szelep azért jobban mutat a felnin mint a hosszabb gyári az tuti!

Még utánanézek egy ilyen adapternek, hátha lehet valahol olcsón beszerezni...

A gumikkal kapcsolatban pedig, a Dunlop Wintersport M3 nem egy kifutó modell, illetve nem régi "új" gumiról van szó? Azt olvastam, hogy ez már régebbi modell és hogy helyette van újabb, most nem tudom hogy ez számít-e valamit vagy tök mindegy hogy milyen idős a gumi ha új, ezt meg lehetne tudni valahogy?

Szerintem a választás vagy a Dunlopra vagy a Pirellire fog esni. Az akosk által belinkelt hivatalos tesztek eredményén eléggé látszik, hogy a Dunlop és Pirelli magasan tarolt!
Toyota Yaris T SPORT
153



taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7532 Dátum: 2008.10.02 15:37:47 »
Köszi szépen, taby, Palaczk és Trotter!  :yes:

Idáig általában a Toyota szervizben szoktam lecseréltetni a nyárit télire és télit nyárira, csak attól tartok, hogy esetleg a hivatalos szervizben nem tudják megoldani ezt a szelepes dolgot, mivel nem a gumik a főprofiljuk. Egy gumisnál csak meg lehet oldani valahogy, de a legjobb lehet hogy az adapter lenne, akkor nem is kellene hosszabb vagy nagyobb szelep bele, azt nem nagyon szeretném. Ez a mostani rejtett króm szelep vagy rövidebb szelep azért jobban mutat a felnin mint a hosszabb gyári az tuti!

Még utánanézek egy ilyen adapternek, hátha lehet valahol olcsón beszerezni...

A gumikkal kapcsolatban pedig, a Dunlop Wintersport M3 nem egy kifutó modell, illetve nem régi "új" gumiról van szó? Azt olvastam, hogy ez már régebbi modell és hogy helyette van újabb, most nem tudom hogy ez számít-e valamit vagy tök mindegy hogy milyen idős a gumi ha új, ezt meg lehetne tudni valahogy?

Szerintem a választás vagy a Dunlopra vagy a Pirellire fog esni. Az akosk által belinkelt hivatalos tesztek eredményén eléggé látszik, hogy a Dunlop és Pirelli magasan tarolt!
Vannak méretek amiben, nem váltja fel a 3d az M3-at illetve a winterresponse fogja, de az jelenleg még nem nagyon elérhető ebben a méretben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7533 Dátum: 2008.10.02 16:33:21 »
Köszi szépen, taby, Palaczk és Trotter!  :yes:

Idáig általában a Toyota szervizben szoktam lecseréltetni a nyárit télire és télit nyárira, csak attól tartok, hogy esetleg a hivatalos szervizben nem tudják megoldani ezt a szelepes dolgot, mivel nem a gumik a főprofiljuk. Egy gumisnál csak meg lehet oldani valahogy, de a legjobb lehet hogy az adapter lenne, akkor nem is kellene hosszabb vagy nagyobb szelep bele, azt nem nagyon szeretném. Ez a mostani rejtett króm szelep vagy rövidebb szelep azért jobban mutat a felnin mint a hosszabb gyári az tuti!

Még utánanézek egy ilyen adapternek, hátha lehet valahol olcsón beszerezni...

A gumikkal kapcsolatban pedig, a Dunlop Wintersport M3 nem egy kifutó modell, illetve nem régi "új" gumiról van szó? Azt olvastam, hogy ez már régebbi modell és hogy helyette van újabb, most nem tudom hogy ez számít-e valamit vagy tök mindegy hogy milyen idős a gumi ha új, ezt meg lehetne tudni valahogy?

Szerintem a választás vagy a Dunlopra vagy a Pirellire fog esni. Az akosk által belinkelt hivatalos tesztek eredményén eléggé látszik, hogy a Dunlop és Pirelli magasan tarolt!

A gyártók a régebbi típusokat is folyamatosan fejlesztik, gyakorlatilag évente. Akárhányszor látható, hogy ugyanaz a gumi egyik évben kevésbé jól, másik évben jobban szerepel. Konkrétan a gumikeverék az, amivel "játszani" szoktak, tehát az azonos mintázat még nem minden.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7534 Dátum: 2008.10.02 16:41:48 »
Sziasztok!


Az alábbi tipusok közül melyiket ajánljátok megvételre? /méret: 185/55r15/

Roadstone / Nexen EUROWIN(középkategóriás, koreai téli gumi)
Matador MP 58
BARUM POLARIS 2
KLÉBER KRISALP HP   
DAYTON DW510
 :helpsmilie:

Yaris Ts 05'

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7535 Dátum: 2008.10.02 17:05:35 »
Sziasztok!


Az alábbi tipusok közül melyiket ajánljátok megvételre? /méret: 185/55r15/

Roadstone / Nexen EUROWIN(középkategóriás, koreai téli gumi)
Matador MP 58
BARUM POLARIS 2
KLÉBER KRISALP HP   
DAYTON DW510
 :helpsmilie:


Kléber nekem ilyen van, de állítólag még a Dayton se rossz télibe. A nexen, roadstone árat direkt nem is adtam. Mert az a gyakorló életveszély maga.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7536 Dátum: 2008.10.02 17:23:36 »
Sziasztok!


Az alábbi tipusok közül melyiket ajánljátok megvételre? /méret: 185/55r15/

Roadstone / Nexen EUROWIN(középkategóriás, koreai téli gumi)
Matador MP 58
BARUM POLARIS 2
KLÉBER KRISALP HP   
DAYTON DW510
 :helpsmilie:

Kléber a legjobb. Barum is vállalható, de kevésbé tartós. Matador, Dayton "elégséges" kategória. Roadstone, Nexen: orosz rulett  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7537 Dátum: 2008.10.02 17:40:12 »
Köszi szépen, taby, Palaczk és Trotter!  :yes:
A gumikkal kapcsolatban pedig, a Dunlop Wintersport M3 nem egy kifutó modell, illetve nem régi "új" gumiról van szó? Azt olvastam, hogy ez már régebbi modell és hogy helyette van újabb, most nem tudom hogy ez számít-e valamit vagy tök mindegy hogy milyen idős a gumi ha új, ezt meg lehetne tudni valahogy?
szia!

Téli gumi 195/50 R 15  H
BARUM POLARIS 2  51000
BFGOODRICH WINTER G  -
PIRELLI W210 Snowsport  -
DUNLOP SP Winter Sport M3  66000
GOODYEAR Eagle Ultra Grip GW-3  66000
TOYO S 952  -
MICHELIN Alpin PA3  -
KLÉBER KRISALP HP  58000
FULDA KRISTALL SUPREMO  56000
FIRESTONE Winterhawk2  -

szerelés 4000 + ragasztott súly, ha ütős, akkor nincs plusz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7538 Dátum: 2008.10.02 20:48:22 »
ma megjöttek a yaris II- lemezfelnik,ezeket szeretném felrakni a yaris ts-re.ami úgye yaris I. Elvileg ez megoldható (főleg így hogy már itt áll),tehát jó a II-es felnije az I-re.
Viszont ezek 15-ös méretüek,ezért ha jól tudom nem vehetek magasabb gumifalú gumit mint 55-ös.Ill. ez ajánlatos.

CSak azért irom mert a 60as méretü gumi azért olcsobb....

és köszönöm az ajánlatot,a klébert választom
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7539 Dátum: 2008.10.03 08:19:15 »
szia!

Téli gumi 195/50 R 15  H
BARUM POLARIS 2  51000
BFGOODRICH WINTER G  -
PIRELLI W210 Snowsport  -
DUNLOP SP Winter Sport M3  66000
GOODYEAR Eagle Ultra Grip GW-3  66000
TOYO S 952  -
MICHELIN Alpin PA3  -
KLÉBER KRISALP HP  58000
FULDA KRISTALL SUPREMO  56000
FIRESTONE Winterhawk2  -

szerelés 4000 + ragasztott súly, ha ütős, akkor nincs plusz.

Szia!

A DUNLOP SP Winter Sport M3 66000 elég jónak hangzik! Hol van helyileg a bolt vagy raktár? És a műhely ahol felszerelnék?

Köszi!
Toyota Yaris T SPORT
153



Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7540 Dátum: 2008.10.03 15:41:23 »
szia!

Téli gumi 195/50 R 15  H
BARUM POLARIS 2  51000
BFGOODRICH WINTER G  -
PIRELLI W210 Snowsport  -
DUNLOP SP Winter Sport M3  66000
GOODYEAR Eagle Ultra Grip GW-3  66000
TOYO S 952  -
MICHELIN Alpin PA3  -
KLÉBER KRISALP HP  58000
FULDA KRISTALL SUPREMO  56000
FIRESTONE Winterhawk2  -

szerelés 4000 + ragasztott súly, ha ütős, akkor nincs plusz.

Szia!

A DUNLOP SP Winter Sport M3 66000 elég jónak hangzik! Hol van helyileg a bolt vagy raktár? És a műhely ahol felszerelnék?

Köszi!

Kispest, Kispest, Kispest.

Ha komolyan érdekel, akkor kérek egy megrendelő PÜ-t, és onnan gurulhat a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.03 15:44:07 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7541 Dátum: 2008.10.03 17:44:09 »
Kispest, Kispest, Kispest.

Ha komolyan érdekel, akkor kérek egy megrendelő PÜ-t, és onnan gurulhat a dolog.

Ok, köszönöm szépen!  :yes: Érdekelni fog a dolog, csak úgy szeretném, hogy a mostani felnikre szerelve, azzal még várni kell egy kicsit mert még nincs annyira hideg, de megbeszéljük, majd küldök üzenetet! Meg lesz még pár hét múlva is a gumi meg az ár?
Toyota Yaris T SPORT
153



taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7542 Dátum: 2008.10.03 18:50:26 »
Kispest, Kispest, Kispest.

Ha komolyan érdekel, akkor kérek egy megrendelő PÜ-t, és onnan gurulhat a dolog.

Ok, köszönöm szépen!  :yes: Érdekelni fog a dolog, csak úgy szeretném, hogy a mostani felnikre szerelve, azzal még várni kell egy kicsit mert még nincs annyira hideg, de megbeszéljük, majd küldök üzenetet! Meg lesz még pár hét múlva is a gumi meg az ár?
Szerintem majd mikor aktuális újból kérdezd meg, mert szoktak mozogni az árak. Főleg hogy most gyengül a forint

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7543 Dátum: 2008.10.04 14:44:22 »
Kispest, Kispest, Kispest.

Ha komolyan érdekel, akkor kérek egy megrendelő PÜ-t, és onnan gurulhat a dolog.

Ok, köszönöm szépen!  :yes: Érdekelni fog a dolog, csak úgy szeretném, hogy a mostani felnikre szerelve, azzal még várni kell egy kicsit mert még nincs annyira hideg, de megbeszéljük, majd küldök üzenetet! Meg lesz még pár hét múlva is a gumi meg az ár?
Akkor újra kellene játszani, de az max 2 nap. Igaza van tabynak, mozognak az árak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7544 Dátum: 2008.10.05 13:23:01 »
Tegnap nézegettem az ADAC téli gumi tesztjeit, aztán rákerestem neten, melyik mennyi lenne, éppen az Automax oldaláról írtam ki az árakat... :whistling: azaz startfelni... Köszi!

Én most rakattam vissza a gyári acélfelniket a téligumikkal és mind a 4 keréken kellett a centrírozás helyét módosítani. És tényleg, sokkal lágyabban gurul azóta az autó.
Lehet, hogy nekik pontosabb a centrírozójuk, mint másoknak ?

Inkább az lehet, hogy az egy szezonnyi közlekedés a jó kis BP-i utakon új centrírozást tett szükségessé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )