Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4171463 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7605 Dátum: 2008.10.23 20:40:39 »
No, már mindent megválaszoltak az utóbbi HSZ-ek kérdéseiből. És nagyon-nagyon jól.

Ha hazaér a sérült felni, akkor szaxerűen fel lehet újítani, olyan lesz, mint a gyári. Gumit meg venni kell, nincsen mese. És a pótkerék helyén utazzon haza, egy gondolom evidens.

A 9 éves Debica, érzékeny sóhajjal át lehet adni, valami driftes kollégának elfüstölni. Családdal, gyerekkel már nem próbálkoznék a fékút hosszabbításával, mégolyha újszerű is a gumma.

Koszi mindenkinek!

A helyzet az, hogy helytakarekos potkerekem van...igy is azzal jojjek haza? Gumit mindenkepp vennem kell, de hazaig sem birja ki ez a javitas a gumin? Itt nem szeretnek gumit venni... :excl: A felnit tokeletesre csinaltak nem is latszik rajta semmi...viszont a futomuallitas nagyon jol jon majd, erosen erzodik az auton...

Ha hátrateszed a javított gumit, és ésszel közlekedsz ( kb szabályos sebességgel ) akkor nagy gond valószínüleg nem lesz útközben, de ha  a gumi nagyobb darabon, főleg az oldalán volt vulkanizálva, akkor nem lesz ugyanúgy terhelhető ; kevésbé lesz tartós mint a többi. Mindenképp éremes egy újat venni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7606 Dátum: 2008.10.23 21:38:30 »
No, már mindent megválaszoltak az utóbbi HSZ-ek kérdéseiből. És nagyon-nagyon jól.

Ha hazaér a sérült felni, akkor szaxerűen fel lehet újítani, olyan lesz, mint a gyári. Gumit meg venni kell, nincsen mese. És a pótkerék helyén utazzon haza, egy gondolom evidens.

A 9 éves Debica, érzékeny sóhajjal át lehet adni, valami driftes kollégának elfüstölni. Családdal, gyerekkel már nem próbálkoznék a fékút hosszabbításával, mégolyha újszerű is a gumma.

Koszi mindenkinek!

A helyzet az, hogy helytakarekos potkerekem van...igy is azzal jojjek haza? Gumit mindenkepp vennem kell, de hazaig sem birja ki ez a javitas a gumin? Itt nem szeretnek gumit venni... :excl: A felnit tokeletesre csinaltak nem is latszik rajta semmi...viszont a futomuallitas nagyon jol jon majd, erosen erzodik az auton...
A helytakarékos gumi szvsz biztonságosabb 80an-nál többet semmiképp se gyere azzal se. 16" felett nem szokás javítani gumit. Azért megnézetném alaposan ungárise szakműhelyben a felnit, ahol rendesen kigörgőzik stb.  Futóműves meglátogatása pedig evidens. Reméljük nem derül ki ott még egy kis zsebbenyúlásra egykét sérülés...
Majd ha kell új gumóra adunk Trotter májsztróval karöltve árakat, hátha megfelelő árat találunk.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7607 Dátum: 2008.10.23 22:31:57 »
No, már mindent megválaszoltak az utóbbi HSZ-ek kérdéseiből. És nagyon-nagyon jól.

Ha hazaér a sérült felni, akkor szaxerűen fel lehet újítani, olyan lesz, mint a gyári. Gumit meg venni kell, nincsen mese. És a pótkerék helyén utazzon haza, egy gondolom evidens.

A 9 éves Debica, érzékeny sóhajjal át lehet adni, valami driftes kollégának elfüstölni. Családdal, gyerekkel már nem próbálkoznék a fékút hosszabbításával, mégolyha újszerű is a gumma.

Koszi mindenkinek!

A helyzet az, hogy helytakarekos potkerekem van...igy is azzal jojjek haza? Gumit mindenkepp vennem kell, de hazaig sem birja ki ez a javitas a gumin? Itt nem szeretnek gumit venni... :excl: A felnit tokeletesre csinaltak nem is latszik rajta semmi...viszont a futomuallitas nagyon jol jon majd, erosen erzodik az auton...

Két megoldásod van: Hátrateszed a sérültet, lehetőleg jobb hátra, vagy a virslivel ugyanez.  Amúgy meg mindíg kiakadok a helytakarékos pótkeréken. Kinek volt az a korszakalkótó 5lete, hogy spóroljon fél dollárt ezen...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7608 Dátum: 2008.10.23 23:49:47 »
Amúgy meg mindíg kiakadok a helytakarékos pótkeréken. Kinek volt az a korszakalkótó 5lete, hogy spóroljon fél dollárt ezen...

Mert egy átlagautós 100.000km-enként kap defektet, legalábbis ezt mondogatták néhány éve, lekopogom, nekem 10év alatt 1x se volt szűkségem pótkerékre és most már nem is lehet :ph34r: mer' spray van a csomiban :whistling: ( :wacko:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7609 Dátum: 2008.10.24 06:28:48 »
Amúgy meg mindíg kiakadok a helytakarékos pótkeréken. Kinek volt az a korszakalkótó 5lete, hogy spóroljon fél dollárt ezen...

Mert egy átlagautós 100.000km-enként kap defektet, legalábbis ezt mondogatták néhány éve, lekopogom, nekem 10év alatt 1x se volt szűkségem pótkerékre és most már nem is lehet :ph34r: mer' spray van a csomiban :whistling: ( :wacko:)
Ha úgy jársz mint én idén tavasszal a tót tesvéreknél, akkor maj rájösz, hogy inkább legalább egy mankókereked lenne...

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7610 Dátum: 2008.10.24 08:57:15 »
Amúgy meg mindíg kiakadok a helytakarékos pótkeréken. Kinek volt az a korszakalkótó 5lete, hogy spóroljon fél dollárt ezen...

Mert egy átlagautós 100.000km-enként kap defektet, legalábbis ezt mondogatták néhány éve, lekopogom, nekem 10év alatt 1x se volt szűkségem pótkerékre és most már nem is lehet :ph34r: mer' spray van a csomiban :whistling: ( :wacko:)
Ha úgy jársz mint én idén tavasszal a tót tesvéreknél, akkor maj rájösz, hogy inkább legalább egy mankókereked lenne...

Koszonom Mindenkinek!

Ha hazajottem jelentkezem majd az arakert. Jovoheten Munchenbe kell mennem addig mindenkepp uj gumit szeretnek...es atnezetem a kocsit is...esetleg ebben van valakinek otlete hova vigyem? Eddig mindig a a Superbe vittem szervizbe, most is oda gondolom. Ott lehet megnezik a felnit is...
Avensis 2.0 D4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7611 Dátum: 2008.10.24 09:39:55 »


Koszonom Mindenkinek!

Ha hazajottem jelentkezem majd az arakert. Jovoheten Munchenbe kell mennem addig mindenkepp uj gumit szeretnek...es atnezetem a kocsit is...esetleg ebben van valakinek otlete hova vigyem? Eddig mindig a a Superbe vittem szervizbe, most is oda gondolom. Ott lehet megnezik a felnit is...

Gumit gumishoz, futóművet futóműveshez. - A Superben remekül megcsinálják a típusspecifikus dolgokat, de egy jó márkafüggetlen futóműves feléért megcsinálja, és mivel csak ezzel foglalkozik gyakran jobban, pontosabban, mint a márkaszerviz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7612 Dátum: 2008.10.24 11:13:00 »
Ha úgy jársz mint én idén tavasszal a tót tesvéreknél, akkor maj rájösz, hogy inkább legalább egy mankókereked lenne...

Köszi ::)

Nem tudok mit csinálni, nincs az autóhoz, a pótkerék helyén a kipufogódob van :whistling:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7613 Dátum: 2008.10.24 12:28:07 »
Ha úgy jársz mint én idén tavasszal a tót tesvéreknél, akkor maj rájösz, hogy inkább legalább egy mankókereked lenne...

Köszi ::)

Nem tudok mit csinálni, nincs az autóhoz, a pótkerék helyén a kipufogódob van :whistling:
akkor imádkozunk érted:)

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7614 Dátum: 2008.10.24 14:02:57 »
Lehet a nyáron egyszer már kérdeztem, de most megint nekifutok.
4 db nyári gumit vennék, ha valahol maradt készleten és ócsóért eladó lenne.  :helpsmilie:Szerintem jövőre a szezom elején tuti drágább lesz, mint most. Kellene mellé 4 db felni is, mert a mostaniak kaptak padkát, gödröt az évek alatt és kóvályognak. Lemezfelni is jó, de ha van értelmes áron alufelni, az is érdekel. A lemezfelnik Toyotára nem olcsók, a nem gyáriak sem.  :no:
A méret most 185/65 R 14, de szerintem megpróbálkoznék a váltómérettel, ami ha jól emlékszem 195/60 R15. Itt még nincs olyan drasztikus drágulás.

Szóval, ajánlatokat kérnék a fenti méretekben nyári gumira és felnire. Gumiból inkább a prémium márkák érdekelnek, GoodYear, Bridgestone, Yokohama. Sznob vagyok, ha gumiról van szó.   :1eye:   :helpsmilie:
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7615 Dátum: 2008.10.24 14:23:48 »
Lehet a nyáron egyszer már kérdeztem, de most megint nekifutok.
4 db nyári gumit vennék, ha valahol maradt készleten és ócsóért eladó lenne.  :helpsmilie:Szerintem jövőre a szezom elején tuti drágább lesz, mint most. Kellene mellé 4 db felni is, mert a mostaniak kaptak padkát, gödröt az évek alatt és kóvályognak. Lemezfelni is jó, de ha van értelmes áron alufelni, az is érdekel. A lemezfelnik Toyotára nem olcsók, a nem gyáriak sem.  :no:
A méret most 185/65 R 14, de szerintem megpróbálkoznék a váltómérettel, ami ha jól emlékszem 195/60 R15. Itt még nincs olyan drasztikus drágulás.

Szóval, ajánlatokat kérnék a fenti méretekben nyári gumira és felnire. Gumiból inkább a prémium márkák érdekelnek, GoodYear, Bridgestone, Yokohama. Sznob vagyok, ha gumiról van szó.   :1eye:   :helpsmilie:

185/65r14
Pirelli P3000 Energy 11000
Dunlop SP30 12000
Michelin Energy Saver 13900
195/60r15
Dunlop Fastresponse 16800
Bridgestone ER300 17500
Michelin Energysaver 19900
Felni hétfőn lesz árazva.


k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7616 Dátum: 2008.10.24 15:43:22 »
Lehet a nyáron egyszer már kérdeztem, de most megint nekifutok.
4 db nyári gumit vennék, ha valahol maradt készleten és ócsóért eladó lenne.  :helpsmilie:Szerintem jövőre a szezom elején tuti drágább lesz, mint most. Kellene mellé 4 db felni is, mert a mostaniak kaptak padkát, gödröt az évek alatt és kóvályognak. Lemezfelni is jó, de ha van értelmes áron alufelni, az is érdekel. A lemezfelnik Toyotára nem olcsók, a nem gyáriak sem.  :no:
A méret most 185/65 R 14, de szerintem megpróbálkoznék a váltómérettel, ami ha jól emlékszem 195/60 R15. Itt még nincs olyan drasztikus drágulás.

Szóval, ajánlatokat kérnék a fenti méretekben nyári gumira és felnire. Gumiból inkább a prémium márkák érdekelnek, GoodYear, Bridgestone, Yokohama. Sznob vagyok, ha gumiról van szó.   :1eye:   :helpsmilie:


Én most vettem gyári 15-ös lemez felnit az M+F-nél ,ha  elárulom,h mennyi volt nem hiszed el! Azért megírom háthe mégis 10352 ft (ez nettó)
Szerintem nem volt drága!

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7617 Dátum: 2008.10.24 19:15:42 »
Én most vettem gyári 15-ös lemez felnit az M+F-nél ,ha  elárulom,h mennyi volt nem hiszed el! Azért megírom háthe mégis 10352 ft (ez nettó)
Szerintem nem volt drága!
Kb. ennyiért ajánlották nekem a gumisok is. De más márkakereskedésben a gyárit majdnem dupla ennyiért kínálták, igaz mondták hogy évek óta nem volt raktáron. :)
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7618 Dátum: 2008.10.24 21:21:43 »
Én most vettem gyári 15-ös lemez felnit az M+F-nél ,ha  elárulom,h mennyi volt nem hiszed el! Azért megírom háthe mégis 10352 ft (ez nettó)
Szerintem nem volt drága!
Kb. ennyiért ajánlották nekem a gumisok is. De más márkakereskedésben a gyárit majdnem dupla ennyiért kínálták, igaz mondták hogy évek óta nem volt raktáron. :)

Nekem is megrendelésre hozták,párnapon belül megvolt!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7619 Dátum: 2008.10.24 23:00:11 »
A felnik ET értékének a megf. kiválasztásával lehet szélesebbé tenni a nyomtávot ?
igen, meg a csapágyakat szétb*szni; nomeg a hosszirányú nyomokra marha érzékennyé tenni a kocsit  - tény, hogy amíg működik, addig meglesznek a szélesebb nyomtáv előnyei.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!