Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5129490 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3510 Dátum: 2008.10.04 21:23:41 »
Igazából még nem rendeltem neten, főleg nem olajat, működnek ezek a dolgok? Pl. gumit is találtam néhány webáruházban, ami ha beleszámolom házhozszállítást is, lehet, jobban megéri neten rendelni...
Olajat honnan érdemes rendelni? Biztos az eredet? (Boltban sem tudnám mondjuk a hamisítványt kiszűrni, esetleg...)

En Toluk vettem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3511 Dátum: 2008.10.05 08:52:54 »
Igazából még nem rendeltem neten, főleg nem olajat, működnek ezek a dolgok? Pl. gumit is találtam néhány webáruházban, ami ha beleszámolom házhozszállítást is, lehet, jobban megéri neten rendelni...
Olajat honnan érdemes rendelni? Biztos az eredet? (Boltban sem tudnám mondjuk a hamisítványt kiszűrni, esetleg...)

autoteka2000.hu, olajshop.hu ... Guminál pedig pl. a startfelni.hu (bár asszem, nekik is van olajuk is). Ezeket mind többen is kipróbáltuk már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3512 Dátum: 2008.10.05 09:34:43 »
Tegnap nézegettem az ADAC téli gumi tesztjeit, aztán rákerestem neten, melyik mennyi lenne, éppen az Automax oldaláról írtam ki az árakat... :whistling: azaz startfelni... Köszi!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3513 Dátum: 2008.10.05 13:20:51 »
No ez az olajos tocsik.

Akkor megkérdezem, hogy a 0W-30 vagy a 0W-40-es olaj lesz jobb az autómba?

A 30-as.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3514 Dátum: 2008.10.05 19:06:03 »
No ez az olajos tocsik.

Akkor megkérdezem, hogy a 0W-30 vagy a 0W-40-es olaj lesz jobb az autómba?




30-as és én a www.formula3000.hu -n rendelem meg immáron harmadjára, abszolút megelégedésemre. Pontosak, fair-ek, és a futár is mindíg akkor jün, amikor én szeretném. :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3515 Dátum: 2008.10.06 08:45:40 »
Az olajshop.hu-n a 0W-40-es Castrol 2300 Ft-al olcsóbb.
A különbözetből ki is jön egy olajszűrő.
Nem értem miért vásárolsz innen.
Talán azért, mert a SC egykilences dCi-be létezik egy hozzá fejlesztett Elf olaj........  :whistling:

Ezért nem Castrol... Amúgy a Dai-ban Castrol folydogál... :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3516 Dátum: 2008.10.06 12:09:43 »
Kedves Mindenki. :)

Hétvégén sikeresen átestünk életünk (az autónak és nekem :)) első szervízelésén. :clap:
Végül a Mobil1 ASP 5W30 -as terméke mellett döntöttem, 2200 Ft/liter áron sikerült beszereznem. :)
Mayernél jártam Budakeszin, részleteket később a márkaszervíz topicban találhattok. :)Nagyon elégedett voltam, aminek legjobban örültem hogy ott lehettem az autóm mellett mindvégig. :)

Szeretném megköszönni hozzászólásaitokat a témához, sokat segítettetek.
EZER KÖSZÖNET MINDENKINEK!  :flowers:

Frida

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3517 Dátum: 2008.10.06 15:20:27 »
Gyerekek!

Megtaláltuk a választ, hogy mik a 30-as olajok előnyei a vastagabbakkal szemben, miért jó az, ha az ember ilyen olajat választ. Viszont az azért valahol nyilvánvaló, hogy aligha vannak kizárólag előnyei a 30-asoknak, mondjuk egy 40-essel szemben. Aligha mindig, minden felhasználási területen jobb választás.

MIK azok a tényezők, amelyekben jobb a vastagabb olaj - teszem azt, 5 W 40 az 5 W 30 helyett? Ki, és mi alapján válassza mégis a vastagabb olajat? Mert nyilván van létjogosultsága, optimális felhasználási területe ezeknek is, elvégre különben nem gyártanának csúcskategóriás, drága olajokat, 50-es, sőt akár 60-as viszkozitással is.

Nyilván nem lehet mindig, mindenhol üdvözítő megoldás a 30-as. Mikor nem az, és miért?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3518 Dátum: 2008.10.06 15:30:01 »
Gyerekek!

Megtaláltuk a választ, hogy mik a 30-as olajok előnyei a vastagabbakkal szemben, miért jó az, ha az ember ilyen olajat választ. Viszont az azért valahol nyilvánvaló, hogy aligha vannak kizárólag előnyei a 30-asoknak, mondjuk egy 40-essel szemben. Aligha mindig, minden felhasználási területen jobb választás.

MIK azok a tényezők, amelyekben jobb a vastagabb olaj - teszem azt, 5 W 40 az 5 W 30 helyett? Ki, és mi alapján válassza mégis a vastagabb olajat? Mert nyilván van létjogosultsága, optimális felhasználási területe ezeknek is, elvégre különben nem gyártanának csúcskategóriás, drága olajokat, 50-es, sőt akár 60-as viszkozitással is.

Nyilván nem lehet mindig, mindenhol üdvözítő megoldás a 30-as. Mikor nem az, és miért?

En ugy gondolnam, hogy annak udvozito lehet a "vastag" olaj (meg melegen is), aki szereti gyakran uvegelni a kocsit mondjuk Spanyolorszag deli reszen nyaron  :cool2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3519 Dátum: 2008.10.06 15:39:09 »
Nyilván nem lehet mindig, mindenhol üdvözítő megoldás a 30-as. Mikor nem az, és miért?

En ugy gondolnam, hogy annak udvozito lehet a "vastag" olaj (meg melegen is), aki szereti gyakran uvegelni a kocsit mondjuk Spanyolorszag deli reszen nyaron  :cool2:


Ja-ja. Én is ilyesmire gondolok. És akkor ehhez most gyorsan tegyük hozzá, hogy a 35-40 fok közötti hőmérséklet már nálunk sem annyira különleges dolog nyáron.

Ami meg a gyártót illeti, ő megad egy egységes értéket ajánlásként, úgy nagyjából az egész kontinentális Európára. Portugáliától Dániáig, Írországtól Bulgáriáig. Na most mindenkinek a saját ítélőképességére bízom, hogy ez alapján eldöntse, mindenhol egyformán szerencsés dolog-e követni a gyári ajánlást. OK, nagyon mellélőni így biztosan nem lehet. De kötve hiszem, hogy egyformán jó választás lenne a 30-as olaj Portugáliában és Dániában, Írországban és Bulgáriában.

Azt persze gyorsan hozzátenném, hogy igazából nekem is csak a nagy sebességű, tartós autópályás menet kapcsán ütött kicsit szöget a fejembe a dolog. Annak, aki sokat jár városban és/vagy nem hajtja az autót, mindig jobb választás lesz a 30-as olaj - ez tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3520 Dátum: 2008.10.06 15:45:17 »
Ja-ja. Én is ilyesmire gondolok. És akkor ehhez most gyorsan tegyük hozzá, hogy a 35-40 fok közötti hőmérséklet már nálunk sem annyira különleges dolog nyáron.

Ami meg a gyártót illeti, ő megad egy egységes értéket ajánlásként, úgy nagyjából az egész kontinentális Európára. Portugáliától Dániáig, Írországtól Bulgáriáig. Na most mindenkinek a saját ítélőképességére bízom, hogy ez alapján eldöntse, mindenhol egyformán szerencsés dolog-e követni a gyári ajánlást. OK, nagyon mellélőni így biztosan nem lehet. De kötve hiszem, hogy egyformán jó választás lenne a 30-as olaj Portugáliában és Dániában, Írországban és Bulgáriában.

Azt persze gyorsan hozzátenném, hogy igazából nekem is csak a nagy sebességű, tartós autópályás menet kapcsán ütött kicsit szöget a fejembe a dolog. Annak, aki sokat jár városban és/vagy nem hajtja az autót, mindig jobb választás lesz a 30-as olaj - ez tiszta sor.

Hat nekem meg csak 30-as volt a kocsiban, es gyakran autopalyan megyek (eddigi utak ~75%-a). Enni nem ette (csak a 0W-30, de errol mar irtam).
De a 0-nak meg kifejezetten tudok orulni, most hogy beallt a hideg es hagokbol megyek le hosszu km-eken at csonthideg motorral.  ::)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3521 Dátum: 2008.10.06 15:50:28 »
Ja-ja. Én is ilyesmire gondolok. És akkor ehhez most gyorsan tegyük hozzá, hogy a 35-40 fok közötti hőmérséklet már nálunk sem annyira különleges dolog nyáron.

Ami meg a gyártót illeti, ő megad egy egységes értéket ajánlásként, úgy nagyjából az egész kontinentális Európára. Portugáliától Dániáig, Írországtól Bulgáriáig. Na most mindenkinek a saját ítélőképességére bízom, hogy ez alapján eldöntse, mindenhol egyformán szerencsés dolog-e követni a gyári ajánlást. OK, nagyon mellélőni így biztosan nem lehet. De kötve hiszem, hogy egyformán jó választás lenne a 30-as olaj Portugáliában és Dániában, Írországban és Bulgáriában.

Azt persze gyorsan hozzátenném, hogy igazából nekem is csak a nagy sebességű, tartós autópályás menet kapcsán ütött kicsit szöget a fejembe a dolog. Annak, aki sokat jár városban és/vagy nem hajtja az autót, mindig jobb választás lesz a 30-as olaj - ez tiszta sor.

Hat nekem meg csak 30-as volt a kocsiban, es gyakran autopalyan megyek (eddigi utak ~75%-a). Enni nem ette (csak a 0W-30, de errol mar irtam).
De a 0-nak meg kifejezetten tudok orulni, most hogy beallt a hideg es hagokbol megyek le hosszu km-eken at csonthideg motorral.  ::)

Én nem mondtam, hogy rosszul döntene az, aki 30-ast tesz bele, elvégre én magam is ezt szoktam javasolni olyan kocsikba, amikbe ezt ajánlja a gyár.

De szeretném megérteni, hogy miben jobb a vastagabb olaj? Miért gyártanak utcai autókba nemhogy 40-est, de 50-est meg 60-ast is? És nem csotrogányokba, mert ahogy már írtam, ezek nem ritkán drága csúcsolajok (lásd pl. Mobil 1 5W50, Castrol RS 10W60 stb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3522 Dátum: 2008.10.06 15:55:28 »
Castrol RS 10W60 stb).

Ezt konkretan "sportos" korulmenyekhez ajanljak. Meg a flakonja is milyen sportos  :cool2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3523 Dátum: 2008.10.06 15:59:40 »
Castrol RS 10W60 stb).

Ezt konkretan "sportos" korulmenyekhez ajanljak. Meg a flakonja is milyen sportos  :cool2:

Most hagyjuk a flakont, de -sportos körülmény ide vagy oda- ezt utcai autókba árulják. Most vagy óriási átvágás maga a tény is, hogy árulják, és nincs semmi létjogosultsága ennek az olajnak; vagy nem teljesen stimmel a sokszor idézett Mazda-oldalas cikknek az az álláspontja, hogy az alacsonyabb melegoldali viszkozitás automatikusan a jobb megoldás. Itt valaki(k) valamennyit téved(nek), én meg szeretnék tisztán látni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #3524 Dátum: 2008.10.06 16:00:54 »
Castrol RS 10W60 stb).

Ezt konkretan "sportos" korulmenyekhez ajanljak. Meg a flakonja is milyen sportos  :cool2:
ennek nem sportos?...klikk  :ph34r: