Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4199760 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7470 Dátum: 2008.09.19 22:12:48 »
Kérdés!

A Camryn igazából a nyári és a téli gumik egyaránt megértek a lecserélésre. Szóval kellenek rá új gumik. De!

Október végétől "rendszerbe áll" a Starlet, többek közt azzal a feladattal, hogy amikor igazi téli útviszonyok lesznek (hó stb.), akkor azzal közlekedjek, kímélendő a Camryt. Ezen felül városban is a Starlet lesz használva a továbbiakban, tehát a Camry lényegesen kevesebb km-t fog megtenni - becslésem szerint olyan évi 13-14 ezret az eddigi 20-22 ezer helyett.

Úgyhogy adódik a kérdés, hogy vajon érdemes-e rá vennem egy-egy komplett új garnitúra téli és nyári gumit - nem lenne-e elég ezek helyett egy garnitúra jóféle négyévszakos gumi beszerzése?

Konkrétan a Goodyear Vector 5+ típusra gondolok, amelyet pont a nekem szükséges (185/60x14) méretben tesztelt az ADAC, és amely eszerint gyakorlatilag az első olyan egészéves gumi, amely valódi téli képességekkel is rendelkezik. Kopni sem kopik gyorsan, és a gördülési ellenállása is eléggé alacsony.

OK, persze, tudom, hogy ez gyakoribb gumicserét jelentene - főleg mivel azért ugye (hacsak nincs hó meg latyak) télen is használni akarom az autót; úgy saccolom, hogy három évig tudnám használni őket. Viszont így legalább az elöregedés, a felkeményedés gyakorlatilag nem játszana szerepet!

Úgyhogy nekem most elég szimpatikusnak tűnik ez a megoldás  :yes: ... nevezzük a továbbiakban "A" alternatívának.

A "B" alternatíva az, hogy csak nyári gumikat veszek - ez esetben viszont ha valamiért mégis használnom kéne a kocsit téli útviszonyok között, az nagyon problémás lenne.

"C" alternatíva: csak téli gumikat veszek - de ez meg elég nagy hülyeség lenne, tekintettel arra, hogy lehetőség szerint pont téli útviszonyok között nem szeretném a továbbiakban használni a kocsit.

"D" alternatíva: új téli és új nyári garnitúra beszerzése. Az előnyök ismertek; de a hátrányok masszívak, és anyagi természetűek, ami ugye nyomós érv.

(Ráadásul a Starletre is lehet, hogy kell majd vennem új gumikat, ami tovább terheli a büdzsét. Arra viszont majdnem biztos, hogy télieket fogok venni, és nyáron is azokkal megyek majd a városban, de most nem is ez a kérdés.)

--------------------------

Szerintetek?
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.19 22:15:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7471 Dátum: 2008.09.19 22:18:55 »
--------------------------
Szerintetek?

"A" :yes: ha a pénz nem számít (de persze hogy számít :ph34r:) akkor "D"...
B C szvsz felejtős...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7472 Dátum: 2008.09.20 06:25:46 »
Meg is rendeltem a Pirelliket  :yes:
Könnyen lehet, hogy nálam is ez lesz a befutó  :)
Egyébként a másik két versenyző a Dunlop Wintersport M3 ill. a Vredestein Snowtrac 2.

Azok is jók. Talán azzal a kitétellel, hogy a Vredestein gyorsabban kopik, a teszteredmények szerint. Szóval akkor válaszd azt, ha számottevően olcsóbb, mint a másik kettő.

Illetve: a Dunlop azért újabb fejlesztésű ám, mint a Pirelli - Pirelliből inkább a Sottozero az, ami pariban van ezzel a Dunloppal.

Én amúgy végül is Sottozero-kat rendeltem, mert alig volt drágább, mint a Snowsport  :yes: ...

Köszönet még egyszer, itt is, taby Mesternek a gyors és segítőkész közreműködésért  :clap: :flowers: !!!
Nagyon szívesen Májsztró!
Viszont unokatestvérem Accordján már a 3. szezont fogja ledolgozni a vredestein. A nem kevés téli km ellenére.szóval nem nevezném nagyon kopósnak. Annak ellenére sem, hogy sportosan vezet.
Vagy az accord futóműve vigyázná a gumit ennyire?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7473 Dátum: 2008.09.20 06:36:59 »
Kérdés!

A Camryn igazából a nyári és a téli gumik egyaránt megértek a lecserélésre. Szóval kellenek rá új gumik. De!

Október végétől "rendszerbe áll" a Starlet, többek közt azzal a feladattal, hogy amikor igazi téli útviszonyok lesznek (hó stb.), akkor azzal közlekedjek, kímélendő a Camryt. Ezen felül városban is a Starlet lesz használva a továbbiakban, tehát a Camry lényegesen kevesebb km-t fog megtenni - becslésem szerint olyan évi 13-14 ezret az eddigi 20-22 ezer helyett.

Úgyhogy adódik a kérdés, hogy vajon érdemes-e rá vennem egy-egy komplett új garnitúra téli és nyári gumit - nem lenne-e elég ezek helyett egy garnitúra jóféle négyévszakos gumi beszerzése?

Konkrétan a Goodyear Vector 5+ típusra gondolok, amelyet pont a nekem szükséges (185/60x14) méretben tesztelt az ADAC, és amely eszerint gyakorlatilag az első olyan egészéves gumi, amely valódi téli képességekkel is rendelkezik. Kopni sem kopik gyorsan, és a gördülési ellenállása is eléggé alacsony.

OK, persze, tudom, hogy ez gyakoribb gumicserét jelentene - főleg mivel azért ugye (hacsak nincs hó meg latyak) télen is használni akarom az autót; úgy saccolom, hogy három évig tudnám használni őket. Viszont így legalább az elöregedés, a felkeményedés gyakorlatilag nem játszana szerepet!

Úgyhogy nekem most elég szimpatikusnak tűnik ez a megoldás  :yes: ... nevezzük a továbbiakban "A" alternatívának.

A "B" alternatíva az, hogy csak nyári gumikat veszek - ez esetben viszont ha valamiért mégis használnom kéne a kocsit téli útviszonyok között, az nagyon problémás lenne.

"C" alternatíva: csak téli gumikat veszek - de ez meg elég nagy hülyeség lenne, tekintettel arra, hogy lehetőség szerint pont téli útviszonyok között nem szeretném a továbbiakban használni a kocsit.

"D" alternatíva: új téli és új nyári garnitúra beszerzése. Az előnyök ismertek; de a hátrányok masszívak, és anyagi természetűek, ami ugye nyomós érv.

(Ráadásul a Starletre is lehet, hogy kell majd vennem új gumikat, ami tovább terheli a büdzsét. Arra viszont majdnem biztos, hogy télieket fogok venni, és nyáron is azokkal megyek majd a városban, de most nem is ez a kérdés.)

--------------------------

Szerintetek?
Alapértelmezés szerint A.
majd ha kell nézek is neked árat.
Leher még egy E alternatíva is.
starlet is gy v5+ kap. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7474 Dátum: 2008.09.20 16:25:45 »
Viszont unokatestvérem Accordján már a 3. szezont fogja ledolgozni a vredestein. A nem kevés téli km ellenére.szóval nem nevezném nagyon kopósnak. Annak ellenére sem, hogy sportosan vezet.
Vagy az accord futóműve vigyázná a gumit ennyire?

Inkább arról lehet szó, hogy a Vredestein sem kopós abszolút értelemben véve - de a másik kettő még kevésbé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7475 Dátum: 2008.09.20 16:28:23 »
Alapértelmezés szerint A.
majd ha kell nézek is neked árat.
Leher még egy E alternatíva is.
starlet is gy v5+ kap. :)

Közben olvastam egy AMS 2007-es gumitesztet is (thanks to   :) !!!), ami megerősített a döntésemben: az abban szereplő GY Eagle Vector (ennek a mintázata ránézésre azonos a Vector 5+ félével, csak magasabb sebességindexekben kapható, én meg szívesebben vennék amúgy is H-st, mint T-st) is gyakorlatilag mindenben jól szerepelt, egy igazi mindentudó  :yes: !

Árat majd kérek, igen  :) !

Starletre GY V5+ ? Ez is elképzelhető, igazából ez lenne az optimális megoldás. Bár, mondom, ez az autó sokkal többet fog menni télen, mint nyáron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7476 Dátum: 2008.09.20 18:45:25 »
215/60 R16
Nokian WR G2 H XL  23.000
Good Year UG GW3 H  26.500
Good Year UG GW3 H XL  27.000

Dezent V  21.500
SR800  24.500 (!)
Accordra valók.

Nekem ez az ajánlatom. Vagy volt :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7477 Dátum: 2008.09.21 18:39:58 »
Acélfelnit keresek: 6x15     5x100x54 ET45  -méretben !

Segítséget előre is kössz!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7478 Dátum: 2008.09.21 19:07:31 »
Alapértelmezés szerint A.
majd ha kell nézek is neked árat.
Leher még egy E alternatíva is.
starlet is gy v5+ kap. :)

Közben olvastam egy AMS 2007-es gumitesztet is (thanks to   :) !!!), ami megerősített a döntésemben: az abban szereplő GY Eagle Vector (ennek a mintázata ránézésre azonos a Vector 5+ félével, csak magasabb sebességindexekben kapható, én meg szívesebben vennék amúgy is H-st, mint T-st) is gyakorlatilag mindenben jól szerepelt, egy igazi mindentudó  :yes: !

Árat majd kérek, igen  :) !

Starletre GY V5+ ? Ez is elképzelhető, igazából ez lenne az optimális megoldás. Bár, mondom, ez az autó sokkal többet fog menni télen, mint nyáron.
Jelenleg sajnos nem tudok versenyképes árat mondani GY V5+ra :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7479 Dátum: 2008.09.21 20:10:23 »
215/60 R16
Nokian WR G2 H XL  23.000
Good Year UG GW3 H  26.500
Good Year UG GW3 H XL  27.000

Dezent V  21.500
SR800  24.500 (!)
Accordra valók.

Nekem ez az ajánlatom. Vagy volt :-)

Köszi, Mester, de már tényleg csak volt, mert mindkettőt megrendeltem már :whistling: ... A felnit (Dezent V) 20.990-ért sikerült, de a Goodyear-árral okoztál némi szívfájdalmat  ::) ... Ezzel együtt, ahogy írtam, péntek estig el kellett döntenem, úgyhogy onnantól a kocka el volt vetve. Sebaj, azért azt hiszem, a legújabb fejlesztésű Sottozero 2-esek, 28.600-ért, szintén nem rossz vételek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7480 Dátum: 2008.09.21 20:19:35 »
Jelenleg sajnos nem tudok versenyképes árat mondani GY V5+ra :(

Most még nem is kell, Mester  :) ... November elején lesz csak aktuális, addig még eldöcögök a mostaniakkal. A Starletre meg nem is biztos, hogy kellenek - majd kiderül, milyenek a rajtuk lévők, illetve van még két-két korrekt állapotú Dayton DW 500 (?) és Barum Polaris I téli gummám is, ezek a Corsáról származnak - lehet, hogy ezeket teszem majd a Starletre. Ez majd még eldől.

A Camryre mindenképpen kell majd, ennyi biztos - de, mondom, csak kb. másfél hónap múlva.

Amúgy ma jöttünk haza esőben a Balatonról, és hát elfáradtak már ezek a Pirellik a Camryn, megkeményedtek - száraz úton semmi gond velük, de vizesen nagyon elkezdtek csúszni. Egyébként meglepő, hogy a változás milyen hirtelen következett be, mert tavasszal még nem tűnt fel a dolog (nyáron meg nem sokat mentem vizes úton, ugye). Ennyi volt nekik, mese nincs. Amúgy félre ne értsétek, ez nem panasz akar lenni, mert négy szezon és közel 70 ezer km van már bennük  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7481 Dátum: 2008.09.24 07:13:53 »
Acélfelnit keresek: 6x15     5x100x54 ET45  -méretben !
Segítséget előre is kössz!

Szia!

Van, 12.500/db. Corolla III, európai gyártású.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7482 Dátum: 2008.09.24 18:09:46 »
Na, meg is jöttek a taby Mester közreműködésével rendelt szép új Pirelli téli gummák  :yes: !

És wazz, milyen nehezek: 12.5 kiló egy darab  :eek: ... na ja, 215/60x16 nem kicsi, nomeg az oldalfala is bizalomgerjesztően kemény, masszív  :)

2007 év végi gyártásúak, és Made in Germany, ami ugyan csak afféle hab a tortán, de azért örültem, mikor megláttam  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7483 Dátum: 2008.09.24 18:10:55 »
Na, meg is jöttek a taby Mester közreműködésével rendelt szép új Pirelli téli gummák  :yes: !

És wazz, milyen nehezek: 12.5 kiló egy darab  :eek: ... na ja, 215/60x16 nem kicsi, nomeg az oldalfala is bizalomgerjesztően kemény, masszív  :)

2007 év végi gyártásúak, és Made in Germany, ami ugyan csak afféle hab a tortán, de azért örültem, mikor megláttam  :yes:
Öröm a köbön. Ugye mondtam, hogy papírnehezéknek tökéletesek?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7484 Dátum: 2008.09.24 18:14:25 »
Öröm a köbön. Ugye mondtam, hogy papírnehezéknek tökéletesek?

Érdekes lenne összevetni, hogy e téren milyen eltérések vannak az egyes márkák között! Csak hát ilyen adatokat, ugye, nem találni. De olyasmit pl. el tudnék képzelni, hogy ha valakinek van gumis kontaktja és épp ráér egy kicsit, az egy szobamérleg segítségével leméreget pár gumit. Én tutira szívesen eljátszanám, ha lenne kinél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )