Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4105654 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22920 Dátum: 2014.05.07 07:28:58 »
szegényt így megcsúfolni  :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22921 Dátum: 2014.05.07 08:27:33 »
Na igen! Jó kis video, megnéztem a gyártó honlapját, érdekes taliga: :D

Ez a Lexus Prius eszeveszett jól néz ki!  :wub: Kegyetlen!!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22922 Dátum: 2014.05.07 13:23:20 »
szegényt így megcsúfolni  :wacko:
Megcsúfolni  :eek: ?! Az ültetést leszámítva, brutál jól néz ki  :yes: :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22923 Dátum: 2014.05.07 13:55:28 »
...

--------------------

Ebből adódóan, én úgy döntöttem, hogy beszerzek a Yarisra egy garnitúra használt nyári gumit - lévén ha a négyévszakosokat most fent hagynám őszig, akkor utána télire már biztosan nem lennének jók; így viszont kihúzok velük még egy telet, és aztán még el is tudom őket adni/beszámíttatni a következő téli gumijaimba. Ergo, vásároltam bepi Mestertől egy garnitúra 2010-es gyártású, keveset futott Fulda Ecocontrol nyári gumit, 185/60x14 méretben - ezúton is köszönet érte, hogy ezáltal biztonságos, ismert előéletű, jó állapotú használt gumikhoz juthattam  :yes: !

Ma kerültek fel. És velük a következő két szezonra a nyári gumik kérdésköre biztosan ki van pipálva  :)
Mester, örülök, hogy megfelelőnek tartod Te is a gumik állapotát, én igyekeztem vigyázni is rájuk, meg, ugye, az élet is közbe szólt sajnos. Örülök annak is, hogy nem a melléképületemben a fólia alatt fognak elöregedni, hanem rendeltetésének megfelelően lesznek használva.
Bár az embernek mindig jól jön némi plusz pénz, most mégis inkább az nyugtat, hogy megfelelően használva lesznek a gumik.
Ismét nem csalódtam benned, mint emberben, mert a fizetés is mindig korrekten történt. Részemről kb ilyen egy win-win üzlet.  :clap: :yes: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22924 Dátum: 2014.05.07 14:29:11 »
Mester, örülök, hogy megfelelőnek tartod Te is a gumik állapotát, én igyekeztem vigyázni is rájuk, meg, ugye, az élet is közbe szólt sajnos. Örülök annak is, hogy nem a melléképületemben a fólia alatt fognak elöregedni, hanem rendeltetésének megfelelően lesznek használva.
Bár az embernek mindig jól jön némi plusz pénz, most mégis inkább az nyugtat, hogy megfelelően használva lesznek a gumik.
Ismét nem csalódtam benned, mint emberben, mert a fizetés is mindig korrekten történt. Részemről kb ilyen egy win-win üzlet.  :clap: :yes: :hug:
Részemről is  :yes: :hug: :ser:

És, igen, a gumik prímák  :D ! A 165/70x14-esek után most megint nagyon élvezem, hogy ezekkel jobban lehet nyesegetni a kanyarokat  :cool2: ... ugye, pont ilyenek voltak nekem korábban is fent, egy szezonon át. Pontosan ugyanilyen 185/60x14-es Fulda Ecocontrolok, amiket anno újonnan vettem a Camryre. Szóval, ismerem és szeretem a típust  :yes:

Konkrétan egy szituáció fordult elő, amikor hirtelen nagyot nőttek a szememben ezek a gumik. Tavaly nyáron történt, Erdélyben. Kirándulni voltunk ottani jóbarátnőmmel (akit ismersz is :) ), és az ő egyik barátnőjével. Szalonnát sütöttünk, söröztem utána, úgyhogy visszafelé barátném vezetett. Jól ismeri a Yarist, több ezer km-t vezette már. Csakhogy ezúttal elszámította magát egy előzésnél - én pedig pont sms-t írtam, nem figyeltem, hogy mibe megy bele  :wacko: ... na, arra néztem fel, hogy vészesen közeledik a szembejövő kamion, a mi sávunkban meg csak egy igen rövid hely van két autó között, ahová visszabújhatnánk. 100-as tempó mellett, iszonyú rövid  ::) ... ott egy pillanatra nagyon megijedtem, hogy most nekünk annyi  :helpsmilie: ! Erre barátném fogta, és berántotta a Yarist arra a kicsi helyre a két autó közé, közben pedig még bele is fékezett  :ph34r: - akkor meg az villant át az agyamon, hogy olyan NINCS, hogy most ne pördüljünk meg, és daráljanak le minket a mögöttünk meg a szemből jövők  :eek: ........... és mi történt? Semmi.  :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer:

Na, EKKOR tudatosult bennem, hogy azért ezek a gumik marha jók  :clap: !!!

Mondjuk, barátnémnek tartottam utána egy kiadós kiselőadást, képzelhetitek  :whistling: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22925 Dátum: 2014.05.07 14:37:50 »
Uhh, bakker, ezt még nem is mesélted, elég meredek lehetett.  :wacko: Pláne, amikor sms-írásközben fölnézel, és konstatálod a szitut...  :lol: :hug: Ez a tipikus "Asztaqrva...!!!"  :eek: :sweatdrop: - esete.

Anno, amikor vettema  gumikat, a tesztek egyedül a nedves körülmények közti kanyarsebességet kevesellték, de szárazon minden vizsgált szituban jól teljesített. Én egyszer sem teszteltem, sem szándékosan, sem véletlenül a gumi határait, így nem ismerem azokat. Amit észrevettem, hogy még a gyári méretemnél 2 számmal peresebb/szélesebb gumival is alacsonyabb, vagy ugyanakkora a fogyasztásom, mint az előtte használt gyári szerelésű Michelin Xgreen 165/70 R14 gumikkal volt. A futásuk is csendesek közé tartozott és, igen, tök stabilan futott.

Gondolom, ott voltál a szerelésnél, emlékszel, mennyi súlyt kérhettek?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22926 Dátum: 2014.05.07 14:49:04 »
Uhh, bakker, ezt még nem is mesélted, elég meredek lehetett.  :wacko: Pláne, amikor sms-írásközben fölnézel, és konstatálod a szitut...  :lol: :hug: Ez a tipikus "Asztaqrva...!!!"  :eek: :sweatdrop: - esete.

Anno, amikor vettema  gumikat, a tesztek egyedül a nedves körülmények közti kanyarsebességet kevesellték, de szárazon minden vizsgált szituban jól teljesített. Én egyszer sem teszteltem, sem szándékosan, sem véletlenül a gumi határait, így nem ismerem azokat. Amit észrevettem, hogy még a gyári méretemnél 2 számmal peresebb/szélesebb gumival is alacsonyabb, vagy ugyanakkora a fogyasztásom, mint az előtte használt gyári szerelésű Michelin Xgreen 165/70 R14 gumikkal volt. A futásuk is csendesek közé tartozott és, igen, tök stabilan futott.

Gondolom, ott voltál a szerelésnél, emlékszel, mennyi súlyt kérhettek?
Nem figyeltem, kint álltam a jó melegben  :) ... ismerős gumis srác, full megbízok benne. De nem sok súlyt kérhettek, mert nagyon hamar meglett vele.

Hát igen... az egy határ-szitu volt... pont ahogy írod: felnéztem, és ÁÁÁÁÁ WTF?!?!?!  :eek: :ph34r: :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22927 Dátum: 2014.05.07 17:46:57 »
Biztos volt már róla szó, de ez nekem új. Szóval minap mondták nekem, hogy a szilikon nem jó a gumikra, pontosabban az abroncsokra. Mivan? Minden csomagolasra rá van írva, mire jó ott a gumi is. Hasznaljak inkább gumiapolot. De abban is van szilikon.
Na akkor most mivan? Valaki legyen szíves mondja el ebből mi igaz és mi nem.
Akkor az egyéb gumifeluletek apolasara se használjam?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22928 Dátum: 2014.05.07 18:46:54 »
Nem rég vàsàroltam gumiabroncs àpolo sprayt. Rà kell permetezni az abroncs falàra, és ilyen ùjszerü fényt ad neki. Ismeritek? Hasznàl valaki ilyet. Amùgy ez is szilikon alapù, azt hiszem.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22929 Dátum: 2014.05.07 18:49:20 »
Szilikont használnak már arra is amire nem. Van olyan gumiápoló is, amiben szilikon és glicerin is van.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22930 Dátum: 2014.05.07 19:39:32 »
Biztos volt már róla szó, de ez nekem új. Szóval minap mondták nekem, hogy a szilikon nem jó a gumikra, pontosabban az abroncsokra. Mivan? Minden csomagolasra rá van írva, mire jó ott a gumi is. Hasznaljak inkább gumiapolot. De abban is van szilikon.
Na akkor most mivan? Valaki legyen szíves mondja el ebből mi igaz és mi nem.
Akkor az egyéb gumifeluletek apolasara se használjam?
Amire rá van írva, hogy gumi felületekre is jó, az természetesen jó rá  :yes: ! A legtöbb, boltban kapható, általános célú szilikon-spray pont ilyen. Gumi alkatrészek ápolása, állag-megóvása az egyik fő rendeltetésük  :) ! Ne hidd el az ellenkezőjét. Amióta kocsim van (25 éve), mindig szilikonsprayvel ápoltam a gumiabroncsokat, és az ajtó-tömítéseket. Eddig még nem lett semmi bajuk  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22931 Dátum: 2014.05.07 21:13:41 »
Amire rá van írva, hogy gumi felületekre is jó, az természetesen jó rá  :yes: ! A legtöbb, boltban kapható, általános célú szilikon-spray pont ilyen. Gumi alkatrészek ápolása, állag-megóvása az egyik fő rendeltetésük  :) ! Ne hidd el az ellenkezőjét. Amióta kocsim van (25 éve), mindig szilikonsprayvel ápoltam a gumiabroncsokat, és az ajtó-tömítéseket. Eddig még nem lett semmi bajuk  :lol:
Na akkor megnyugodtam.  :)
Furcsa, mert máshol is találtam ilyen kijelentéseket, sőt a totalcar gumidoki nevezetű fórum vagy mi a szösz, azon is a titokzatos doki szintén azt állítja, hogy a szilikon nem tesz jót a guminak.  :naspang:
Amióta az eszemet tudom, még a bringa gumiabroncsát is szilikonnal ápolom, de az összes gumitömítést, ahol azt a külső hatások érik, én soha nem vettem észre olyasmit, hogy ártana bármilyen guminak a szilikon. Én nem tudom ez honnan jött, és terjed egyre jobban, hogy a szilikon az nem jó, többet árt mint használ. Akkor miért van feltüntetve a szilikonos flakonon, hogy gumiápoló. Beindult a gyártói nyomás, hogy minél gyorsabban öregedjenek a gumiabroncsok, és cseréljük őket ha kell ha nem, vagy én nem értem, ha valaki nem biztos valamiben, azt minek terjeszti, mint a pap az igét.  :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22932 Dátum: 2014.05.07 21:45:57 »
Na akkor megnyugodtam.  :)
Furcsa, mert máshol is találtam ilyen kijelentéseket, sőt a totalcar gumidoki nevezetű fórum vagy mi a szösz, azon is a titokzatos doki szintén azt állítja, hogy a szilikon nem tesz jót a guminak.  :naspang:
Amióta az eszemet tudom, még a bringa gumiabroncsát is szilikonnal ápolom, de az összes gumitömítést, ahol azt a külső hatások érik, én soha nem vettem észre olyasmit, hogy ártana bármilyen guminak a szilikon. Én nem tudom ez honnan jött, és terjed egyre jobban, hogy a szilikon az nem jó, többet árt mint használ. Akkor miért van feltüntetve a szilikonos flakonon, hogy gumiápoló. Beindult a gyártói nyomás, hogy minél gyorsabban öregedjenek a gumiabroncsok, és cseréljük őket ha kell ha nem, vagy én nem értem, ha valaki nem biztos valamiben, azt minek terjeszti, mint a pap az igét.  :censored:
Én sem értem ezt.

Nekem amúgy tanulságos volt, hogy Zénóka is szilikonnal ápolja a kocsiját. Márpedig én ahhoz foghatót, hogy azon a kocsin mennyire nem látszik a kor és a futott km, még életemben nem láttam  :sorcerer: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Gumik és felnik
« Válasz #22933 Dátum: 2014.05.07 22:33:33 »
Ja, most jelenleg valahol 570000 (igen, ötszázhetvenezer) km jár saját elmondása szerint. Még mindig gyári fékekkel. :)))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22934 Dátum: 2014.05.07 22:43:19 »
Ezt a szilikon tönkreteszi a gumit nem az óvszereknél láttam véletlenül a szilikon alapú síkosítókra vonatkozóan? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer