Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4195937 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Laszlo101

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13440 Dátum: 2010.12.25 20:57:51 »
Sziasztok!

Eladó az alábbi nagyon jó állapotú téligumi + felniszett:

205/50/R16 KUMHO  -  KW 7400 + aluminium felniszett Toyota jellel
Corollán használtam 2 telet, de keveset futott, tökéletes állapotban van a teljes szett.
Ha valakit érdekelm keressen.

Ár: 160.000 Ft
László:
TEL: 06207771050

[a csatolmányt egy admin törölte]

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13441 Dátum: 2010.12.26 15:21:25 »
Lekértem, írom, ha lesz áram.
rakj bele elemet :D  amúgy Big_mafa-nak a mishelin 27 eft ebben a méretben nagyon jó ma volt lehetőségem ismét próbálni hogy megy nagy hóba hát brutál jó  :clap:

Na, tegnap volt alkalmam kipróbálni a Conti TS830-at hóban - hát, a Pirelli Sottozero a fasorban sincs. Brutál különbség, megérte váltani!

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13442 Dátum: 2010.12.26 17:19:17 »
Üdv mindenkinek!

Az akciós Debica Frigo2 avensisen makulátlanul működik. 3 hete leesett a Mecsekben a hó. Az utakat persze nem takarították. A hegytetőn 15-20 centi hó volt az utakon. Úgy jöttem ki a hóbol mint zetor a trágyából. Ajánlom mindenkinek. Csendes és alig emeli meg a fogyasztást. 8,5-9 literrel el tudok vele járni városban.
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13443 Dátum: 2010.12.26 17:20:55 »
Ja a paramétereket elfelejtettem 195/65 R15
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13444 Dátum: 2010.12.26 23:25:45 »
Na, akkor én is jelentem, hogy a Bridgestone LM-30-asok jól állták ma a sarat havat.  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13445 Dátum: 2010.12.27 08:51:38 »
Jelentem, a Fulda Kristall Montero 3 165/70 R14-es gummák is igen jól teszik a dolgukat (reggel jöttem melóba, gondoltam megnézem, mit tud a kocsi, bár nem kézifékkel, de két 90 fokos kanyarba belezúgtam direkt nagyobb sebességgel (értsd nem 20-szal mint mindenki más), majd jól alászedtem, a régi téli gummával simán olyan volt mintha kézifékest csináltam volna, de az új Fuldáknak egy nyikkja nem volt, egyenesbe húzták a kocsit, mintha mi se történt volna.  :yes: Tetszik! :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13446 Dátum: 2010.12.27 09:25:12 »
Én is kipróbáltam a hóban az Infinity INF-049-eket (185/60 R14), megrángattam a kormányt jobbra-balra, húztam kéziféket mikor parkoltam a bejárónkra, de  baromira nem élveztem, mert nem csúszott úgy, ahogy szerettem volna... ja, és nem mentem lassan sem. Gyorsításnál is kapaszkodik, rendesen rá kell rúgni a gázra, hogy kipörögjön... Olyan, mint az autóm maga. Teszi a dolgát, anélkül, hogy lázba hozna.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13447 Dátum: 2010.12.27 09:41:18 »
Én is kipróbáltam a hóban az Infinity INF-049-eket (185/60 R14), megrángattam a kormányt jobbra-balra, húztam kéziféket mikor parkoltam a bejárónkra, de  baromira nem élveztem, mert nem csúszott úgy, ahogy szerettem volna... ja, és nem mentem lassan sem. Gyorsításnál is kapaszkodik, rendesen rá kell rúgni a gázra, hogy kipörögjön... Olyan, mint az autóm maga. Teszi a dolgát, anélkül, hogy lázba hozna.  ::)
Remélhetőleg ezt jövőre is így fogja tenni. Én vezettem autót ilyen gumival, és a gumi már a második szezonját csinálta (ok, sokat megy az az autó), de nem volt őszinte a mosolyom...

Nekem a Continental TS810 istenkirály! Nem véletlenül volt Adac tesztgyőztes. :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13448 Dátum: 2010.12.27 09:45:44 »
Én ilyen debica téligumit használok 3ik éve, amugy gondolom a gumi a kocsival egy idös, szoval az 5dik telét futja.
4-5 mm es minta van rajta, azt érzem hogy már nincs olyan jo mint tavaly vagy tavaly elött, de még mindig mindenhova biztonságosan eljutottam nem nagypapa tempoban :devil:
jövöre meg lesz valami uj gumma...
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13449 Dátum: 2010.12.27 10:03:09 »
akkor én most röviden összegeznék: mindenkinek qrva jó, akinek téligumija van, függetlenül attól, hogy conti vagy valami kínai xar.  ;) rendjén is van így. egyébként nekem is jól működnek, michelin primacy alpin típusú gumik. ami a legfeltűnőbb, hogy mennyivel kényelmesebb a 16-os kerék. nem való az avensisekre 17-es...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13450 Dátum: 2010.12.27 10:13:51 »
Én nem mondom, hogy kínai szar, mert lehet jó! Amivel én mentem lehet, hogy nem az a minta volt, de Infinity volt az tuti. Ha Bepinek bejön akkor jó, ő használja, neki fontos, hogy jó legyen  ::) .

Egyébként azt látom (ezt már többször kifejtettem itt is), hogy jó téligumit valószínűleg könnyebb gyártani. Az egész olcsó téligumik is tudnak jók lenni, különösen az első 1-2 évben. Nálunk volt a családban olcsó és sz*r Dayton, első 1-2 évben jó volt. Nekem volt a Suzukimon GT Radial, nálam két telet ment el, nem volt vele gond, most a szüleim autóján van, majd kipróbálom  ::) .
Valószínűleg ott van a minőségi különbség, hogy egy drágább gumi 3-4 évesen is majdnem tudja azt, amit újan, az alsóbb kategóriás gumik meg sokat romlanak, keményednek. Ezt sajnos a tesztek nem tudják kimutatni.
Nyáriguminál mást tapasztaltam, ott kevés gumi volt igazán jó vízen. Persze ehhez hozzá kell tenni, hogy nem tudok véleményt mondani túl sok gumiról, ez a szúk saját tapasztalat.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.27 10:18:48 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13451 Dátum: 2010.12.27 10:17:33 »
Remélhetőleg ezt jövőre is így fogja tenni. Én vezettem autót ilyen gumival, és a gumi már a második szezonját csinálta (ok, sokat megy az az autó), de nem volt őszinte a mosolyom...

Nekem a Continental TS810 istenkirály! Nem véletlenül volt Adac tesztgyőztes. :D
Tesóm is a második szezonját futja ugyanezen típusú Infinity-vel, évi 30.000-et megy, télen is, és ugyanolyan érzésre a gumi, mint tavaly volt újkorában. Nekem az Ő véleménye lesz mérvadó, mert Ő nem csak vezette, hanem használja is nap, mint nap. Így, hiteles a véleménye. Amikor Ő azt mondja, hogy most már érződik, hogy gyengül, leírom ide Nektek. De csak azért, mert EZ nem prémium abroncs, nem fogok róla mindaddig rosszat írni, amíg nem érzem, hogy az lenne.  :flowers:

Évente 8-10.000km-t megyek. Ha vennék kb duplájáért egy prémium téli gumit, sokkal jobban ráfizetnék, mert a gumi nálam hamarabb öregszik el, minthogy elkopna. Így inkább 4-5 évente veszek új téli szettet. Egy prémium abroncs is a 4-5. szezonjában már érezhetően gyengül, nem kell ahhoz, hogy kínai gumi legyen. Mellesleg épp egy 5 éves Michelin Alpin van tesóm sharanján hátul, és szidja, mint a bokrot, mert az 1 éves "kínai xar" kenterbe veri minden tekintetben az 5 éves Michelint. Még, ha 3-4 évente vesz is új gumikat, akkor is ugyanannyi pénznél tart és újszerűbb gumik vannak az autóján... ennyi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13452 Dátum: 2010.12.27 10:19:04 »
Én nem mondom, hogy kínai szar, mert lehet jó! Amivel én mentem lehet, hogy nem az a minta volt, de Infinity volt az tuti. Ha Bepinek bejön akkor jó, ő használja, neki fontos, hogy jó legyen  ::) .
Bátran odaadnám, hogy próbáld csak ki, nyugodtan. Adok az autómra, nem Tuskógazdaságos minőség, viszont nincs pénzem prémiumot venni, ráadásul, ahogy írtam, ki sem használnám, nem megyek annyit...  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13453 Dátum: 2010.12.27 10:21:19 »
Tesóm is a második szezonját futja ugyanezen típusú Infinity-vel, évi 30.000-et megy, télen is, és ugyanolyan érzésre a gumi, mint tavaly volt újkorában. Nekem az Ő véleménye lesz mérvadó, mert Ő nem csak vezette, hanem használja is nap, mint nap. Így, hiteles a véleménye. Amikor Ő azt mondja, hogy most már érződik, hogy gyengül, leírom ide Nektek. De csak azért, mert EZ nem prémium abroncs, nem fogok róla mindaddig rosszat írni, amíg nem érzem, hogy az lenne.  :flowers:

OK, bocs, nem is akartam leszólni! Azt megértem, hogy a tesód véleménye számít, nekem is fontos annak a véleménye akit jól ismerek, tudom, hogy sokat megy, és tudom hogyan vezet és mik az elvárásai. Remélem jó lesz, én mindenképpen ezt kívánom! :flowers:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13454 Dátum: 2010.12.27 10:40:17 »
OK, bocs, nem is akartam leszólni! Azt megértem, hogy a tesód véleménye számít, nekem is fontos annak a véleménye akit jól ismerek, tudom, hogy sokat megy, és tudom hogyan vezet és mik az elvárásai. Remélem jó lesz, én mindenképpen ezt kívánom! :flowers:
Nincs, miért bocsánatot kérjél, nem mondtál semmi olyat.  :flowers:
Csak, van egy félig alaptalan felvetés a kínai gumikkal kapcsolatban, hogy azok mind rosszak. Igen, igazatok van ebben, azok, amiket elrettentő példaként bevontak az ADAC tesztbe, valóban kiábrándítóak elsősorban vizes körülmények között.
Viszont semmilyen tesztben nem szerepel az általam használt típus, így, csak abból tudok kiindulni, amit magam tapasztalok, illetve tesóm véleménye, aki kifejezetten sokat megy vele.
Igenis, kíváncsi lennék egy élesben tett összehasonlításra, akár ADAC teszt keretében is, hogy miket lehet mérni ennél a típusnál a többi nagyobb nevű fajtákhoz képest. Persze nem azt állítom, hogy ezek ugyanazt tudják, de mindent egybevetve - szerintem - egy ajánlott kategóriába beleférnek.
Ráadásul volt szerencsém jó sok gumit használni már, családi- és céges autókon is, és van tapasztalatom abban, hogy melyik gumi mit tud. Pl. a volt céges OFF Swiftemen Eurotec nyári és téli gumik voltak, hát, azok egyenlők a szemét kategóriával, szárazon, vizen, hóban, kanyarban, mindegy. Hulladék.
Viszont, elképesztően jók voltak a nyári Bridgestone Potenza gumik anyum OFF G Astráján, ellenben a Michelin Alpin téliek (kb 4-5 évesek, 5mm profil mélységgel) egy kalap xart sem értek rajta télen.
Volt OFF Passatunk is, télen és nyáron külön Marshall gumikkal, itt a téliek voltak jobbak, de a nyárival sem kerültünk olyan helyzetbe, ahol kevésnek bizonyultak volna, csak jelentős volt a kopásuk.

Egyébként, meg tényleg kíváncsi lennék egy olyan tesztre, ahol egy "jó" és egy "prémium" gumival hasonlítanak össze jó sok óccsó, kínai, szerb, kitudjahol gyártott gumit, amiket pl. hipermarketekben árulnak és gyakorlatilag semmit nem lehet róluk tudni, de nyilván megveszik, különben nem lennének ott.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i