Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4195938 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13380 Dátum: 2010.12.08 12:56:44 »
hát súlyos egy cikk. 
van benne igazság de hülyeség is. kell a téligumi. csak  túl sok a gitt. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13381 Dátum: 2010.12.08 13:24:07 »
Nem használnék ennyire erős jelzőket, de alapvetően egyetértek vele .
Két dolgot kiemelnék:
1. Értelmes ember a huszonötéves, ABS nélküli, félállapotos gumikon guruló Toyota Corollában más tempót vesz fel, mint egy elektronikus segédeszközökkel telepakolt BMW M3-asban. Biztos, hogy a kilencven az M3-asban biztonságosabb, mint a hatvan a Corollában?
2. Ahogy vastagodik körülöttünk a halhatatlanság érzetét keltő védőréteg, úgy szokunk le a gondolkodásról.
Csak úgy bűzlik a cikkből a sznobság, a felsőrendűség érzet..... szellemi tartalma, meg újdonsága nem nagyon van.
Mi van azokkal az ámokfutókkal, akik nem 8lufis esp-s kocsikban ülnek, mert ilyen is van.....mi van azokkal, akik 8lufisban ülnek és normálisan közlekednek?
A rádióban meg igen is hangsúlyozni kell a téli gumi fontosságát, hisz ebben az országban mindenki a gumin akarja megspórolni a cigi meg a pia árát.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13382 Dátum: 2010.12.08 14:12:52 »
Szerintem meg semmi sem bűzlik belőle, maximálisan igaza van.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13383 Dátum: 2010.12.08 16:14:52 »
Szerintem meg semmi sem bűzlik belőle, maximálisan igaza van.
Ekkora ba_romságot már rég olvastam. Látott már a szerző statisztikákat, hogy 100balesetből hány végződött halállal mondjuk 20éve, és hány a múlt évben? Egyébként meg rakja a gyerekét nyugodtan korszerűtlen légzsákmentes autóba, ő dolga. Dehogy arra utalgatni, hogy a téli szezonban talán 1-2nap kell téli gumi, és csak a friss hóesésben kell, egyenesen őrültség. Meg hogy a múlt évben nem is volt ilyen nap? Vagy 10X lapátoltam a havat az utcában. Lehet bedrogoztak a srácok?  :surrender:
De én biztos hü_lye vagyok, mert új és jófajta téli gumim van, és 4 légzsák van a kocsimban....én bolond....
Egyébként a TC egy igen populáris oldal akar lenni, és ez a cikk pont arra jó, hogy nagyon népszerű tud lenni, mert az emberek szívesen veszik a pénztárca barát intelmeket. Nem kell jó gumi, meg téli gunmi....így legalább ne legyen rossz érzésed ha laptévét vettél a pénzeden, vagy elittad.....
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.08 16:17:44 írta Ákos2004 »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13384 Dátum: 2010.12.08 17:34:49 »
Akkor én biztos egy másik cikket olvastam.  :1eye:
Abban az volt leírva, hogy mindenféle fórumon kissé túldimenzionáltan jelentkezik az új téli gumi szükségessége, meg az a kritikus 7 fok. Mintha ez (és az egyé 3 betűs csodakütyük) szükségtelenné tennék az ésszel való autózást.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13385 Dátum: 2010.12.08 18:13:10 »
Akkor én biztos egy másik cikket olvastam.  :1eye:
Abban az volt leírva, hogy mindenféle fórumon kissé túldimenzionáltan jelentkezik az új téli gumi szükségessége, meg az a kritikus 7 fok. Mintha ez (és az egyé 3 betűs csodakütyük) szükségtelenné tennék az ésszel való autózást.
A vicc az, hogy a kiemelt sorokat a szerző találta ki magának, és ezen puffog. Mikor ladák és warbik meg trabik futottak, akkor is voltak felelőtlen idióták egy bizonyos arányban, és ma is vannak. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a népet téli gumira próbálják téríteni, és az autókat biztonsági berendezésekkel látják el.
Ez a cikk arról szól, hogy az egy két hóhullásos napot leszámítva, nem kell téligumi.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13386 Dátum: 2010.12.08 18:14:44 »
jólvan

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13387 Dátum: 2010.12.08 18:53:34 »
Biztos jobb a téligumi meg minden más biztonsági eszköz ami életet ment. De néha már tényleg túlzásba viszik a követelményeket.
Ha a felét nélkülözhetetlennek tekintenék, máris nem értem hogy ülhet valaki motorkerékpárra. Ott is csak szemfényvesztés a bukósisek, hiszen a nyakat gerincet ugyanugy kitörheti stb. Hiszen még egy papirtrabant is biztonságosabb mint egy motor (mondjuk a maiaknak jobb a fékjük, gumijuk stb.)
Ez olyan mint, aki a lámpa alatt keresi a kulcsot, amit elveszitett. :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13388 Dátum: 2010.12.08 18:57:20 »
Amire a cikk rá akar világítani az az, hogy már túl van lihegve ez az egész dolog, főleg a 7 fok...

Sokmindennel nem értek egyet a cikkben, de van benne igazság is!
A téligumi kötelezővé tételét én személy szerint támogatom, de ez akkor sem pótolja az ésszel autózást.
Xanyi

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13389 Dátum: 2010.12.08 18:58:09 »

Ez olyan mint, aki a lámpa alatt keresi a kulcsot, amit elveszitett. :D

Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni!!! :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Bal3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Corolla HB 1.4 Sport 2004
    • Corolla blog -- Milédi a kis piros élete, autózás, kalandok, tesztek, leírások, az élet.
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13390 Dátum: 2010.12.08 18:59:19 »
Áve!

Alapvetően egyetértek a cikk tartalmával, de én nagyon nem így fogalmaztam volna meg. Télen, téli gumit használok szigorúan 1985 óta. Akkor vettem az első Zsigulim. No ABS, No para, mentünk a hegyen (Dobogókő-Pilis elzárt erdőgazdasági, katonai útjai) mint a megveszekedett fene hóban. Megtanultuk adott gumival, adott autóval, adott hideg/hó viszonyok közt, hol a határ. Egyet hamar megtanultuk: ha nem 100%-os figyelemmel csak a vezetésre, útra koncentrálunk, akkor galiba lesz. Kicsi, nagy, attól függ.
Imádtam a 155-s Barum IceMaster, Nokian Hakkapeliitta téli gumikat! Ma már olyan helyen élek, ahol nagyon sok anyuka reggel, bazi nagy terepjárókkal viszi a picúrt az oviba, persze szigorúan kézből telefonálva. Ez nem sztereotípia, ez a valóság. Sajnos.
A gyártó cégek azt használják ki, hogy apu tudja, hogy anyunak 7 agysejtje van, (és hatalmas cicije, "karira kapta ajiba") úgy is telefonálni fog, félkézzel vezet, rúzsozza a száját és csipszet dobál hátra, szeplős fejű Ödönkének. Apu a robotban termeli az extraprofitot, hogy megvédje a családját, 3 tonna vassal, 15 lufival, 399/10 *50' kerekeken, ADAC nyerő téli gumival.
Anyu baleseti statisztikája persze sokkal rosszabb, mint annak a mások számára talán középszerűnek mondott életű matematika tanárnak/ cégtulajdonosnak/ háziorvosnak aki ésszel él. Olvas, tanul, gondolkodik!
Nincsenek általános igazságok. A nép nézi a tv-t, amit ott mondanak azt jól elhiszi. Egy doboz Da..n joghurt elég az egészséghez, mozogni nem kell, vitamin minek.
"7 fokban cserélni kell."
Ez olyan mint a Da..on joghurt. Tv mondta elhisszük.
Na egy apróság, a Közlekedéstudományi Intézet végzett egy kísérletet _0 C fok pály hőmérsékletnél_ minden paramétere jobb volt a nyári guminak (jó minőségű téli, nyári gumik) Oláh Zoltán végezte a kísérletet. Sokszor a téli nyári gumi vizes tulajdonságait mérik, könyörgöm annak mi köze a hőmérséklethez? Az vizes vagy száraz gumi teszt kéne legyen. Kedvelem az "autós újságarónak" kinevezett, nyegle ficsúrokat, akik életükben nem vezettek még összesen 50.000 km-t és cukrász a szakmájuk. :)
Ismerem személyesen a "7 fokban tessék cserélni" kitalálóját. Zseniális üzletember, bejött neki!
Ismétlem, télen téli gumival járok! Mindenki járjon télen téli gumival!
Mert ha pl. ma reggel én elindultam Páty-Pomáz, délután leeshetett volna a hó, hogy jöttem volna haza a Budakeszi úton? Mögöttem állt volna a 22-es busz míg én kacsázó kerékkel próbálok felevickélni? Valamint mit mondtam volna annak a szerencsétlennek aki betartja a KRESZT, vesz téli gumit de én a lejtőn nyárival a porhóban telibe találom? Bocs? Járjunk télen, télivel ha mennünk kell, hátha esik a hó.
Pl. én megtehetném, hogy ne vegyek télit, hisz évi 10-12 ekm-t autózunk, otthonról dolgozunk, ha nem akarunk sehova menni, megtehetjük, hogy 1-2 hétig nem mozdulunk ki otthonról. Még is van fent téli gumi, új felniken, és ha közlekedek akkor hihetetlen óvatosan, másokra figyelve, az emberi életet, mások és saját anyagi javaimat, főleg a természetet védve közlekedem. A világ túl bonyolult, hogy csak egy aspektusból vizsgáljuk, mert úgy "mindenkinek" igaza van/lehet.
Soha ne legyen baleset, széles utat, gumi fákat kívánok!
Béke.
Üdv! Bal3 - Toyota Corolla HB 1,4 Sport - 2004 -- corollablog.wordpress.com/

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13391 Dátum: 2010.12.08 19:01:53 »
A cikk eléggé provokatív, ír össze-vissza mindent, nem sok a tartalom sajnos.

A helyzet az, hogy a téligumi tényleg sokszor felesleges. De egyet nem ír az okostojás, hogy az ember sosem tudhatja, hogy mikor lesz rá pont szüksége.
Az időjárás jelentés mostanában nem stimmel, állandóan havazást mondanak, azt sokszor elmaradt, stb.

Jártam már úgy, hogy elmentem reggel jó időben dolgozni, azt mikor kijöttem, tiszta hó volt minden. Nah, szerintem ezért kell a téligumi, mert akkor nem érhet meglepetés. Ha minden nap cserélgetném, akkor nem lenne feleslegesen annyit használva, de így igen.

A sok biztonsági eszköz sztem hasznos, nem tudom, hogy miért baj az, ha van. Nem muszáj hülyén közlekedni attól még, hogy jó kocsija van az embernek, kár általánosítani. Nekem pl. gyengébb a kocsim biztonságra, zajosabb, mint a fateré, mégis ő lassabban megy, mint én. Akkor hogyan vagyunk?!

Igen is vegye meg a téligumit a néptömeg, mert ezzel csökkenthető a kockázat rossz körülmények között. Nem a profikból kell kiindulni, hanem a mezei suzukisból, thaliasból, aki elmegy A-ból B-be, nem érdekli a kocsi, nem is ért hozzá és vezetni sem tud annyira jól. Nah, nekik kell a téligumi, mert ők azok, akik nem mennek lassabban sokkal, hiszen nem mérik fel a téli és a nyári vezetés közötti különbséget elsőre. Ez most sarkított volt, de sok az ilyen ember az utakon.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13392 Dátum: 2010.12.08 19:12:08 »
Amire a cikk rá akar világítani az az, hogy már túl van lihegve ez az egész dolog, főleg a 7 fok...
Mert még így túllihegve is sokan közlekednek nyári gumival még havazásban is!
Nekem a TC-s cikk írójával egyetlen egy bajom van: széles közönségnek ír (szerintem baromságokat), ellenben semmi felelősséget nem vállal az írásáért.
November végére, december elejére szerencsére sok autós manapság már lecseréli a nyárikat télire, szerintem ez jó. Semmi szükség hogy egy ilyen ámokfutó ebbe belepiszkítson.
Azt írja, téli gumi az évben maximum 2-3 napra kell. Kérdem én: ki az a hü_lye, aki 2-3 nap miatt vesz téli szettet? Ebből következik: nem kell téli gumi.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13393 Dátum: 2010.12.08 19:40:06 »
Egyesek hivatkoznak, gogy régen nem  volt téligumi és mégis elvoltunk.
Csak hogy elfelejtitek, hogy 20-30 évvel ezelött (legalább is az én környezetemben) mindenki megvolt  akár autó nélkül is, vonat, BKV szinte ingyen volt, azt a pár kritikus napot ki lehetett birni autó nélkül is. És az átlagembernek nem a munkájához, munkábajáráshoz kellett az ember.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13394 Dátum: 2010.12.08 19:41:48 »
Egyesek hivatkoznak, gogy régen nem  volt téligumi és mégis elvoltunk.
Csak hogy elfelejtitek, hogy 20-30 évvel ezelött (legalább is az én környezetemben) mindenki megvolt  akár autó nélkül is, vonat, BKV szinte ingyen volt, azt a pár kritikus napot ki lehetett birni autó nélkül is. És az átlagembernek nem a munkájához, munkábajáráshoz kellett az ember.
Szoval nem volt nélkülözhetetlen az autó. Bocs a rossz fogalmazásért. :D