Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2324778 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Szerviz
« Válasz #360 Dátum: 2005.11.01 12:30:48 »
Random :))

Egyébként teljesen el voltam szokva,h több, mint 2 évet bír az első izzó.. Az OFF vw polómnál havi játék volt
az izzócsere.. :cry:

kuf

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #361 Dátum: 2005.11.03 14:31:26 »
Üdv,

Full új vagyok a fórumon, továbbá elég tapasztalatlan a kocsik világában. Az év elején vettem életem első autóját, egy 4,5 éves 1.4-es benzines Corollát, kitűnő állapotban volt, 95 ezer km a számlálón. 105 ezernél elvittem a Kecskeméti M+F-be, nagyon készségesek voltak, bár viszonyítási alapom nincs sok. A számla nem volt rázós, kb annyi, mint amit itt a topicban is olvastam. Most viszont 120 ezernél van az óra, és a szervizkönyv (mely eddig tökéletesen vezetve volt) periodikus karbantartást ír elő, a 105-nél csak sokkal lazább, köztes ellenőrzés volt.

Kérdésem az hogy ilyen esetben mindenképp átnézik a füzetben jelölt pontokat? ezen felül van-e még olyan, amit érdemes lenne megnézetni? Kb milyen átvizsgálási/szerelési összegre számíthatok, feltételezve, hogy nincs különösebb baja a gépkocsinak.
Azt olvastam, hogy a Kiskőrösi M+F jobban fel van (volt?) szerelve, mint a Kecskeméti (ott voltam a 105-nél). Érdemes inkább Kiskőrösre vinni?

Megjegyzem a vásárláskor nem volt vele semmi gond, 105-nél nem volt vele semmi gond, most se tapasztalok semmi bibit :D
Az autót 80%-ban autópályán használom, és igen kíméletesen vezetem, városban és autópályán egyaránt.  

Köszi,

Dominique

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Szerviz
« Válasz #362 Dátum: 2005.11.03 14:51:12 »
Idézetet írta: "dominique"
Üdv,

Full új vagyok a fórumon, továbbá elég tapasztalatlan a kocsik világában. Az év elején vettem életem első autóját, egy 4,5 éves 1.4-es benzines Corollát, kitűnő állapotban volt, 95 ezer km a számlálón. 105 ezernél elvittem a Kecskeméti M+F-be, nagyon készségesek voltak, bár viszonyítási alapom nincs sok. A számla nem volt rázós, kb annyi, mint amit itt a topicban is olvastam. Most viszont 120 ezernél van az óra, és a szervizkönyv (mely eddig tökéletesen vezetve volt) periodikus karbantartást ír elő, a 105-nél csak sokkal lazább, köztes ellenőrzés volt.

Kérdésem az hogy ilyen esetben mindenképp átnézik a füzetben jelölt pontokat? ezen felül van-e még olyan, amit érdemes lenne megnézetni? Kb milyen átvizsgálási/szerelési összegre számíthatok, feltételezve, hogy nincs különösebb baja a gépkocsinak.
Azt olvastam, hogy a Kiskőrösi M+F jobban fel van (volt?) szerelve, mint a Kecskeméti (ott voltam a 105-nél). Érdemes inkább Kiskőrösre vinni?

Megjegyzem a vásárláskor nem volt vele semmi gond, 105-nél nem volt vele semmi gond, most se tapasztalok semmi bibit :D
Az autót 80%-ban autópályán használom, és igen kíméletesen vezetem, városban és autópályán egyaránt.  

Köszi,

Dominique



Üdv a fórumon, grat a kocsihoz.

Kérlek, hogy nézz át a Márkakereskedők/M+F..... fórumjába, és olvasd el a hozzászólásokat. Ebből kb. már kapizsgálhatod a véleményeket a szervízről. Esetleg itt is felteheted a kérdésedet, hogy ki az "illetékes", arra rájössz. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #363 Dátum: 2005.11.03 15:16:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "dominique"
Üdv,

Full új vagyok a fórumon, továbbá elég tapasztalatlan a kocsik világában. Az év elején vettem életem első autóját, egy 4,5 éves 1.4-es benzines Corollát, kitűnő állapotban volt, 95 ezer km a számlálón. 105 ezernél elvittem a Kecskeméti M+F-be, nagyon készségesek voltak, bár viszonyítási alapom nincs sok. A számla nem volt rázós, kb annyi, mint amit itt a topicban is olvastam. Most viszont 120 ezernél van az óra, és a szervizkönyv (mely eddig tökéletesen vezetve volt) periodikus karbantartást ír elő, a 105-nél csak sokkal lazább, köztes ellenőrzés volt.

Kérdésem az hogy ilyen esetben mindenképp átnézik a füzetben jelölt pontokat? ezen felül van-e még olyan, amit érdemes lenne megnézetni? Kb milyen átvizsgálási/szerelési összegre számíthatok, feltételezve, hogy nincs különösebb baja a gépkocsinak.
Azt olvastam, hogy a Kiskőrösi M+F jobban fel van (volt?) szerelve, mint a Kecskeméti (ott voltam a 105-nél). Érdemes inkább Kiskőrösre vinni?

Megjegyzem a vásárláskor nem volt vele semmi gond, 105-nél nem volt vele semmi gond, most se tapasztalok semmi bibit :D
Az autót 80%-ban autópályán használom, és igen kíméletesen vezetem, városban és autópályán egyaránt.  

Köszi,

Dominique



Üdv a fórumon, grat a kocsihoz.

Kérlek, hogy nézz át a Márkakereskedők/M+F..... fórumjába, és olvasd el a hozzászólásokat. Ebből kb. már kapizsgálhatod a véleményeket a szervízről. Esetleg itt is felteheted a kérdésedet, hogy ki az "illetékes", arra rájössz. :-)



Köszi a gyors választ :)

Átolvastam az említett topicot, úgy tűnik nagyon korrekt a cég, igazábol véletlen volt, hogy pont az M+F-hez vittem elsőre. Átbarangolok, ozt tán Szeke tud nekem segíteni :kacsint:

OFF: Bár értem hogy a Fórumon szereplő, az Egyesületi Belépési tájékoztatás már nem érvényes, de a honlapon nem igazból találtam pontos leírást, hogy akkor pontosan mit kell csinálni. Nyilatkozatot kinyomtattam, kitöltöttem, elküldöm az egyesület címére, ok. A pénzt a postán kell feladni ? (bocsi, kp-t még soha nem adtam fel, majd postás nénike segít)
Ennyi?

ON: Köszi a segítséget

Dominique

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Szerviz
« Válasz #364 Dátum: 2005.11.03 15:38:01 »
Idézetet írta: "dominique"


OFF: Bár értem hogy a Fórumon szereplő, az Egyesületi Belépési tájékoztatás már nem érvényes, de a honlapon nem igazból találtam pontos leírást, hogy akkor pontosan mit kell csinálni. Nyilatkozatot kinyomtattam, kitöltöttem, elküldöm az egyesület címére, ok. A pénzt a postán kell feladni ? (bocsi, kp-t még soha nem adtam fel, majd postás nénike segít)
Ennyi?

ON: Köszi a segítséget

Dominique


Ez egyáltalán nem OFF!

Javasolom az Általános fórumot, ott találsz kimerítő válaszokat, hogy miként lehet ezt rendezni. Ha valami nem stimmel keresd Mickey.-t, vagy Misit, vagy Whist, akik ez ügyben inkább képben vanak, mint én.

Mellesleg lehet utalni is, hiszen van bankszámlája is az egyesületnek. Ennek a számát a honlapon keresztül megkeresheted.

Nézz szét alaposan a fórumban, mert tök véletlen, hogy a Corollás fórumban mozgok, tulajdonképpen azért "tévedtem" erre, mert megláttam a bejelentkezésedet és újnak tűntél :-), ezek a kérdések máshova tartoznának inkább. Tudom, hogy nagyon nagy az az anyag, amit át kellene nézned,de lassan-lassan sikerülni fog! Ha valami kérdésed van, akkor ne kímélj, valaki mindíg tud majd rá válaszolni!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #365 Dátum: 2005.11.03 15:51:19 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Ez egyáltalán nem OFF!

Javasolom az Általános fórumot, ott találsz kimerítő válaszokat, hogy miként lehet ezt rendezni. Ha valami nem stimmel keresd Mickey.-t, vagy Misit, vagy Whist, akik ez ügyben inkább képben vanak, mint én.

Mellesleg lehet utalni is, hiszen van bankszámlája is az egyesületnek. Ennek a számát a honlapon keresztül megkeresheted.

Nézz szét alaposan a fórumban, mert tök véletlen, hogy a Corollás fórumban mozgok, tulajdonképpen azért "tévedtem" erre, mert megláttam a bejelentkezésedet és újnak tűntél :-), ezek a kérdések máshova tartoznának inkább. Tudom, hogy nagyon nagy az az anyag, amit át kellene nézned,de lassan-lassan sikerülni fog! Ha valami kérdésed van, akkor ne kímélj, valaki mindíg tud majd rá válaszolni!



Köszi, szorgalmasan lapozgatok, remélem sikerül regisztrálnom, mert mindenképp M+F hez mennék, s akkor már kedvezményt is kapok :wink:

D.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #366 Dátum: 2005.11.03 16:06:27 »
Szia Dominique!

Üdv. a Fórumon!

A tagdíjjat személyesen vagy átutalással tudod befizetni. Ha személyesen szeretnéd, akkor ezt megteheted valamelyik
pénteki mikrotali keretében. Ezek minden pénteken Budapesten, a Kerepesi-Keresztúri u sarkán lévő McDonald's-ban
szoktak "megerendezésre" kerülni. Bővebben a találkozók/Pénteki mikrotalik topicban olvashatsz erről.
Ha az átutalás egyszerűbb lenne neked, akkor a honlapon is megtalálható számlaszámra kell utalnod a tagdíjjat.
Amennyiben ezt az utat válsztod, akkor ne felejtsd el közleményben megemlíteni, hogy kinek is a tagdíjja (név,nicknév), mert néha igen nehéz beazonosítani...
Ha valamiben tudunk még segíteni,akkor szólj bátran!
(Akár itt a fórumon, akár telefonon. Az én számom 06 20 315 1182, a Mickey-é 06 30 436 4362)

Jó Toyotázást!


 :wink:

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #367 Dátum: 2005.11.03 16:20:12 »
Idézetet írta: "Misi"
Szia Dominique!

Üdv. a Fórumon!

A tagdíjjat személyesen vagy átutalással tudod befizetni. Ha személyesen szeretnéd, akkor ezt megteheted valamelyik
pénteki mikrotali keretében. Ezek minden pénteken Budapesten, a Kerepesi-Keresztúri u sarkán lévő McDonald's-ban
szoktak "megerendezésre" kerülni. Bővebben a találkozók/Pénteki mikrotalik topicban olvashatsz erről.
Ha az átutalás egyszerűbb lenne neked, akkor a honlapon is megtalálható számlaszámra kell utalnod a tagdíjjat.
Amennyiben ezt az utat válsztod, akkor ne felejtsd el közleményben megemlíteni, hogy kinek is a tagdíjja (név,nicknév), mert néha igen nehéz beazonosítani...
Ha valamiben tudunk még segíteni,akkor szólj bátran!
(Akár itt a fórumon, akár telefonon. Az én számom 06 20 315 1182, a Mickey-é 06 30 436 4362)

Jó Toyotázást!


 :wink:



Köszi a fogadtatást, Misi.
Infókat megjegyzem, Belépő nyilatkozatot szerintem még ma elküldöm, zsét meg majd elintézem :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Szerviz
« Válasz #368 Dátum: 2005.11.04 14:20:58 »
Idézetet írta: "dominique"
Idézetet írta: "Misi"
Szia Dominique!

Üdv. a Fórumon!

A tagdíjjat személyesen vagy átutalással tudod befizetni. Ha személyesen szeretnéd, akkor ezt megteheted valamelyik
pénteki mikrotali keretében. Ezek minden pénteken Budapesten, a Kerepesi-Keresztúri u sarkán lévő McDonald's-ban
szoktak "megerendezésre" kerülni. Bővebben a találkozók/Pénteki mikrotalik topicban olvashatsz erről.
Ha az átutalás egyszerűbb lenne neked, akkor a honlapon is megtalálható számlaszámra kell utalnod a tagdíjjat.
Amennyiben ezt az utat válsztod, akkor ne felejtsd el közleményben megemlíteni, hogy kinek is a tagdíjja (név,nicknév), mert néha igen nehéz beazonosítani...
Ha valamiben tudunk még segíteni,akkor szólj bátran!
(Akár itt a fórumon, akár telefonon. Az én számom 06 20 315 1182, a Mickey-é 06 30 436 4362)

Jó Toyotázást!


 :wink:



Köszi a fogadtatást, Misi.
Infókat megjegyzem, Belépő nyilatkozatot szerintem még ma elküldöm, zsét meg majd elintézem :D

Majd szólj egy PÜ-ben, mi a fórumos, illetve klubos userneved, hogy a klubtagoknak szánt külön fórum zónát használhasd.

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #369 Dátum: 2005.11.07 16:24:34 »
Robi:

Mail ment...

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Szerviz
« Válasz #370 Dátum: 2005.11.09 20:50:35 »
Szasztok :) Olaj topicba már írtam,új lennék egy 93-as Toyota Corolla 1.3 xli hatchback-el. Piros:) Majd csinálok szép fotókat,ha végre megkapom. (Későbbi átvétellel egyenlőre leelőlegeztem)

Szóval kocsiról: kaszni remek,ahogy elnéztem törésmentes,mindenhol gyári fény. Persze itt-ott karcos,kavicsos,de majd én elviszem kicsit kozmetikáztatni. Még mindíg így jobb megvenni,nem kiglancolva.
Az alváz remek,rozsda sehol. Pedig kerestem nagyon.. :)) Motor porszáraz.

Na igen,a tulaj nő volt,de azért rendszeresen karbantartották a legszükségesebb dolgokat. (Olajcsere,ilyesmi)
Namost mivel főképp sajnos városi használatban volt (melóhely-haza-melóhely-haza) ezért amit első próbaúton azonnal észrevettem,a kuplung igencsak csúszik. Kettes hármasban mintha üresben lenne,felpörög a motor hirtelen erős fullos gázadásra,majd kissé visszacsökkenve kapja el a hajtás,és kezd gyorsítani. Nem lepett meg igazán. :(
Na sebaj,két lehetőség van, vagy lehet állítani rajta,vagy nem. :) Akkor pedig kuplungtárcsa csere,vagy méginkább szerkezet? Mit gondoltok?

Néztem a unixnál,hát sok nincs,van vmi olasz szerkezet kompletten 14e körül :D ez csúnyán hangzik,
illetve SACHS, ez viszont kissé horror, kuplung készlet 60e, szerkezet: 32e . Namost ezt nemnagyon értem,készlet kell,vagy elég a szerkezet?? Mi a különbség? Van tárcsa,szerkezet,és a kettő együtt a készlet? (Csapággyal)
Az olasz tényleg annyira gagyi? Azt ugye nem érdemes..... Kérdésem esetleg a gyári mennyi lenne? Szóval mit ajánlotok,és az kb. mennyibe fájna nekem? De természetesen főképp a gyártmányra,ill. beszerzési forrásra lennék kíváncsi.
Aztán az is lehet,hogy a szerelő majd tud rajta állítani,szerintem nem fogott nagyon fent a pedál,de passz.......
Csak "lelkileg" felkészülök arra,hogy az egész szerkezetet kell majd lecserélni. Ill. féligmeddig már felvagyok :)

Darky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Szerviz
« Válasz #371 Dátum: 2005.11.15 18:51:12 »
Sziasztok!

Én két hónapja léptem be a Toyota  tulajdonosok népes táborába.

Az autóm 1990-es Toyota Corolla 1.6 (Ae92) 105 Le
Garantált 180ezer km van benne
1.Szeretném megejteni rajta a kötelező szervízt, de nem tudom, hogy hova vigyem. Érdemes ebben a korban még márkaszervízben szereltetni?
2. 5W-40 es vagy 10w negyvenes olajat rakassak inkább bele?
3. Ha nem márkaszervízbe viszem, miket nézessek/cseréltessek ki rajta?


Előre is köszi
arky

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #372 Dátum: 2005.11.15 19:05:06 »
Idézetet írta: "Darky"
Sziasztok!

Én két hónapja léptem be a Toyota  tulajdonosok népes táborába.

Az autóm 1990-es Toyota Corolla 1.6 (Ae92) 105 Le
Garantált 180ezer km van benne
1.Szeretném megejteni rajta a kötelező szervízt, de nem tudom, hogy hova vigyem. Érdemes ebben a korban még márkaszervízben szereltetni?
2. 5W-40 es vagy 10w negyvenes olajat rakassak inkább bele?
3. Ha nem márkaszervízbe viszem, miket nézessek/cseréltessek ki rajta?


Előre is köszi


Szia!

Üdv. a fórumon és gratula a kocsihoz!
A márkaszervíz ebben a korban már nem feltétlenül ajánlott, ajánlanám viszont az ürömi Supratrend szervízt.
Ők egy hivatalos Toyota szervíz de a márkaszervíz áraknál jóval alacsonyabb áron.
Klubtagoknak kedvezmény. Úgy még jobb :)
Itt az elérhetőségük: Supratrend, Zeke Zsolt:06 30 964 3056
Hivatkozz ránk!
Biztos, hogy minden kérdésedre profi választ fogsz kapni.

Darky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Szerviz
« Válasz #373 Dátum: 2005.11.15 19:07:56 »
Köszönöm a gyors Választ!

Hát persze hogy belépek a "klub-ba"
csak még elolvasom, hogy hogyan is kell azt :-)
arky

Darky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
kérdés
« Válasz #374 Dátum: 2005.11.15 19:15:33 »
Meg tudnád adni az ürömi szervíz pontos címét?
arky