Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2331072 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #390 Dátum: 2005.12.18 15:35:57 »
Szia!

Üdv. a Fórumon és Gartalua a kocsihoz!

Biztos, hogy 95 ezres szervíz jön? Mert ezt a típust is 15000-ként kell szervízbe hordani, akkor meg ugye, 90 vagy 105 ezernél jön...
No de ezt talán mindegy is.
Könyv szerint 90ezernél a szokásos olajcserén felül a hűtőfolyadék cseréje esedékes.
A visszajelzőlámpa felvillanása szinte biztos, hogy a fékfolyadék elégtelen mennyisége miatt van. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy elfolyt, az is lehet, hogy már nagyon elkopott a fék, ez esetben ezek cseréje is esedékes lesz a szervíznél.
Ezeken felül szóba jöhet még a gyertyák cseréje is.
Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Szervíznek ajánlhatom az Ürömi Supratrendet is, ők is hivatalos szervíz (tehát pecsételhetnek is), de az áraik sokkal kedvezőbbek. Persze valamivel messzebb vannak...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Kezdö autós hüje kérdései :)
« Válasz #391 Dátum: 2005.12.18 16:19:00 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Üdv mindenkinek!

Kb. másfél hónapja vettem egy 98-as kereklámpás 1.3-as (4E-FE) corollát, és lassan a nyakamon van a következő kötelező szervize. (a 95ezres).

Mi az amit ennél a szervíznél biztosra vehetek hogy cserélve lesz, illetve mi az amit érdemes megnézni/megnézetni?
Jelenleg semmi gondom az autoval, eddig nagyon jó vételnek tűnik, de jobb előre felkészülni a horror szervízköltségre, mint majd akkor ledöbbenni.
Eddig rendszeresen járt a mogyoródi útra emilékhez, de ahogy olvasgatom a fórumot nem nagyon fog oda járni ezentúl.. (bár csak 3 percre van innen)

Előjött egy olyan problémám, hogy határozottabb gyorsulásnál illetve fékezésnél egyaránt elkezd világítani a kézifék lámpája a műszerfalon. Elhasználódott volna az érzékelője vagy kevés a fékfolyadék(pont a jelzesen van a szintje)? (bár nem hiszem hogy annak bármi köze lenne a kijelzőhöz)

Olajat milyet érdemes beletenni legközelebbi olajcserénél?
(Pl van-e értelme mondjuk egy Castrol RS 10W60-nak vagy jobban járok a toyota 5W40-el?)

Egyelőre ennyi, de igérem még zaklatlak titeket :)

Csurgi


inkább 5w-30 vagy 5w 40; a 10-60 inkább a sportos motorokba való -nagy fordulat, magas üzemi hőmérséklet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #392 Dátum: 2005.12.18 22:25:17 »
Idézetet írta: "Misi"
Könyv szerint 90ezernél a szokásos olajcserén felül a hűtőfolyadék cseréje esedékes.
A visszajelzőlámpa felvillanása szinte biztos, hogy a fékfolyadék elégtelen mennyisége miatt van. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy elfolyt, az is lehet, hogy már nagyon elkopott a fék, ez esetben ezek cseréje is esedékes lesz a szervíznél.
Ezeken felül szóba jöhet még a gyertyák cseréje is.

No meg légszűrő, váltó és difi olaj csere, fék és kuplung folyadék csere. (Amennyiben szükséges.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Szerviz
« Válasz #393 Dátum: 2005.12.20 18:35:45 »
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye???
Ilyenkor mi az amit cserélni kell???

A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

David :toy: FUN
avid :toy: Fan

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Szerviz
« Válasz #394 Dátum: 2005.12.21 01:19:12 »
Idézetet írta: "David"
A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye??? Ilyenkor mi az amit cserélni kell??? A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

Ha tényleg annyi van, akkor szervizidő valóban.
Nem volt neki szervizkönyve, megkönyítené a helyzetedet! A 60-as szerviz viszonylag nagyobb, ott sok mindent át kell nézni, és szükség esetén cserélni - szinte az összes folyadékot pl.
Egyébként még a régi, vagy már az új modell?
music     

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Szerviz
« Válasz #395 Dátum: 2005.12.21 01:58:39 »
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Üdv. a Fórumon és Gartalua a kocsihoz!


Köszi mindkettőt :)

Idézetet írta: "Misi"

Biztos, hogy 95 ezres szervíz jön? Mert ezt a típust is 15000-ként kell szervízbe hordani, akkor meg ugye, 90 vagy 105 ezernél jön...


Igen, kissé elnéztem, a 90-es jön. (most vagyok 87-nél, de 83-al vettem úgyhogy várható egy január végi/február közepi kötelező szerviz... Mondjuk nem ártana átnézni kicsit, mert az egyelőre még elmaradt.

Idézetet írta: "Misi"

No de ezt talán mindegy is.
Könyv szerint 90ezernél a szokásos olajcserén felül a hűtőfolyadék cseréje esedékes.


Hány liter olaj kell ebbe az izébe?:)
(Csak hogy mennyi költséggel kalkuláljak)

Amúgy akkor is érdemes hűtőfolyadékot cserélni ha a mostani novemberben még azt mondta magáról hogy -37,5 fokig birja?

Idézetet írta: "Misi"

A visszajelzőlámpa felvillanása szinte biztos, hogy a fékfolyadék elégtelen mennyisége miatt van. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy elfolyt, az is lehet, hogy már nagyon elkopott a fék, ez esetben ezek cseréje is esedékes lesz a szervíznél.

Ahham. Mondjuk tipikusan akkor villog/világít, amikor lötyöghet a tartályban a szmötyi... :)

Idézetet írta: "Misi"

Ezeken felül szóba jöhet még a gyertyák cseréje is.

Gyertyákkal kapcsolatban tudsz javasolni valamit? Milyet érdemes, milyet pazarlás, milyet lehet? Nagyon nem vagyok otthon a témában :( (egyelőre)
Idézetet írta: "Misi"

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Szervíznek ajánlhatom az Ürömi Supratrendet is, ők is hivatalos szervíz (tehát pecsételhetnek is), de az áraik sokkal kedvezőbbek. Persze valamivel messzebb vannak...


Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Megnéztem utak.hu-n hogy milyen messze is van tőlem.. konkrétan messzebbre járok melózni (örsről budafokra) úgyhogy nincs is olyan messze.. :)
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Szerviz
« Válasz #396 Dátum: 2005.12.21 02:03:56 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Misi"
Könyv szerint 90ezernél a szokásos olajcserén felül a hűtőfolyadék cseréje esedékes.
A visszajelzőlámpa felvillanása szinte biztos, hogy a fékfolyadék elégtelen mennyisége miatt van. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy elfolyt, az is lehet, hogy már nagyon elkopott a fék, ez esetben ezek cseréje is esedékes lesz a szervíznél.
Ezeken felül szóba jöhet még a gyertyák cseréje is.

No meg légszűrő, váltó és difi olaj csere, fék és kuplung folyadék csere. (Amennyiben szükséges.)

Ajjaj.. így azért kicsit húzósnak tűnik.. szerintetek kb mennyibe lehet ez így együtt?
Illetve megint a lötyik... mit tudsz/tudtok javasolni, mire érdemes odafigyelni?
Létezik még olyan folyadék ebben az autóban amit nem kell cserélni 90-nél? :?
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Szerviz
« Válasz #397 Dátum: 2005.12.21 18:03:45 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "David"
A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye??? Ilyenkor mi az amit cserélni kell??? A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

Ha tényleg annyi van, akkor szervizidő valóban.
Nem volt neki szervizkönyve, megkönyítené a helyzetedet! A 60-as szerviz viszonylag nagyobb, ott sok mindent át kell nézni, és szükség esetén cserélni - szinte az összes folyadékot pl.
Egyébként még a régi, vagy már az új modell?


Köszi a választ, a szervízkönyv az sajnos a másik tulajnál maradt, mert ez egy bank által vissza vett autó, és az nála maradt, de most nyomozom a hölgyemény telefonszámát, Cím, név van  de a tudakozó sajnos csödött mondott, mert az ő nevén nincs telefon.

Kicsit bővebben nem tudod mi az amit tutira kell benne ilyenkor cserélni???Mert akkor tudnák kalkulálni.

David :toy: FUN  :kacsint:
avid :toy: Fan

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #398 Dátum: 2005.12.22 16:52:11 »
Idézetet írta: "David"
A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye???
Ilyenkor mi az amit cserélni kell???

A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

A 60-as az nagyszervíz, elméletileg sokmindent kell cserélni. Szóval az átlagosnál egy picit magasabb számlára kell számítani.

Igen, minden vvt-i motor láncos.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Szerviz
« Válasz #399 Dátum: 2005.12.22 20:42:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "David"
A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye???
Ilyenkor mi az amit cserélni kell???

A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

A 60-as az nagyszervíz, elméletileg sokmindent kell cserélni. Szóval az átlagosnál egy picit magasabb számlára kell számítani.

Igen, minden vvt-i motor láncos.


Köszi a választ, ma beszéltem a közeli Toyota márkaszervízzel(Reálszisztéma-Halásztelek), ott mondta a munkafelvevő, hogy kb: 50-55ezer körül lenne, ez reális ár??Majdnem leestem a székről.
De hát talán ennyit megérdemel ez a szép autó. :szivecske:

David :toy: FUN
avid :toy: Fan

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #400 Dátum: 2005.12.22 22:54:36 »
Idézetet írta: "David"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "David"
A kérdésem a következő lenne, most vettünk egy 2002-es Corollát amiben 60.000Km van, gondolom ez pont szervíz időszak ügye???
Ilyenkor mi az amit cserélni kell???

A másik, hogy a Toyotákban, foleg a 2002-es évjáratban ügye nem vezéműszíj van hanem lánc, ügye ezt jól tudom???

A 60-as az nagyszervíz, elméletileg sokmindent kell cserélni. Szóval az átlagosnál egy picit magasabb számlára kell számítani.

Igen, minden vvt-i motor láncos.


Köszi a választ, ma beszéltem a közeli Toyota márkaszervízzel(Reálszisztéma-Halásztelek), ott mondta a munkafelvevő, hogy kb: 50-55ezer körül lenne, ez reális ár??Majdnem leestem a székről.
De hát talán ennyit megérdemel ez a szép autó. :szivecske:

David :toy: FUN


A realszisztemánál van olcsóbb szervíz is !!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #401 Dátum: 2005.12.24 10:26:06 »
Idézetet írta: "David"
ott mondta a munkafelvevő, hogy kb: 50-55ezer körül lenne, ez reális ár??

Akkor, ha tényleg MINDENT cserélnek, amit csak lehet. Na de nem fontos ám mindig mindent cserélni, sokszor csak elég ellenőrizni vagy tisztítani (pl. pollenszűrőt).

Megj: Nem Toyota fun, hanem fa[/i]n   :nana:   :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Szerviz
« Válasz #402 Dátum: 2005.12.25 21:32:21 »
Idézetet írta: "David"
Köszi a választ, ma beszéltem a közeli Toyota márkaszervízzel(Reálszisztéma-Halásztelek), ott mondta a munkafelvevő, hogy kb: 50-55ezer körül lenne, ez reális ár??Majdnem leestem a székről.

8 éve van egy Astránk, amelyet mindig a család valamelyik tagja használ(t), annak még sosem volt ennél olcsóbb a szervize...
Én a Corollával 2x voltam, mindkétszer 40 alatt volt, az egyikben még egy zöldkártya is benne volt (+8e)...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #403 Dátum: 2005.12.25 23:59:49 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Misi"
Könyv szerint 90ezernél a szokásos olajcserén felül a hűtőfolyadék cseréje esedékes.
A visszajelzőlámpa felvillanása szinte biztos, hogy a fékfolyadék elégtelen mennyisége miatt van. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy elfolyt, az is lehet, hogy már nagyon elkopott a fék, ez esetben ezek cseréje is esedékes lesz a szervíznél.
Ezeken felül szóba jöhet még a gyertyák cseréje is.

No meg légszűrő, váltó és difi olaj csere, fék és kuplung folyadék csere. (Amennyiben szükséges.)

Ajjaj.. így azért kicsit húzósnak tűnik.. szerintetek kb mennyibe lehet ez így együtt?
Illetve megint a lötyik... mit tudsz/tudtok javasolni, mire érdemes odafigyelni?
Létezik még olyan folyadék ebben az autóban amit nem kell cserélni 90-nél? :?

Na azért nem kell nagyon megijedni. Nálam a váltó és difi olaj 2 250 Ft körül van, 2,5 liter kell az enyémbe, szerintem kb. a tiedbe is. A légszűrő nagyjából 4 000 Ft, fékfolyadék 4 200 Ft. Ezek a márkakereskedésnél kerülnek ennyibe, máshol megkaphatod olcsóbban is. Nekem a 90-es szervízre 52 000 Ft-ot mondtak + olaj és végül 17 500 Ft lett.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
akkumlátor
« Válasz #404 Dátum: 2005.12.28 15:50:50 »
Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hol érdemes Bp.-n akksit nézni a jószágba?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback