Szerző Téma: City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!  (Megtekintve 55297 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #150 Dátum: 2004.05.17 15:39:06 »
Én is utánnanéztem, szintén márkakereskedésben, egyik vezetőtől származik az info: 238 LE.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #151 Dátum: 2004.05.17 17:49:22 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Az észervételek jogosak :)
Az itinerhiba (egy volt) ahol visszafelé Dunakesziről rá kellett menni a 2A-ra balra. Ott volt egy felesleges irány. (A megoldást nem zavarta, mert balra kellett fordulni :))
A Verso színnél meg valóban nem volt egyértelmű ugyanis két új szín jelent meg a Toyota palettáján ami eddig semelyik másik autónál nem volt. (Ezt egy csapat találta el így az az 1 pont nem sokat zavart)
Whis képei megvannak, igyekszem feltenni.

Sokan ezt a kérdést kérdőjelezték meg:
Hány lóerős a jelenleg Európában forgalmazott legnagyobb teljesítményű Toyota személyautó ? (192, 204, 238)
Palaczk?


238 . Ez a Landcruiser 100 (a nagyobbik Landcruiser) 4664 köbcentis , benzines , V8-as változatának a teljesítménye . Az autót jelenleg egy rakás európai országban forgalmazzák .

A 2004-es Auto Katalog szerint ez a legnagyobb teljesítményű európai Toyota-modell .

A bibi csak az , hogy közben megjelent egy 249 lovas VVTi V6-os a kisebbik Landcruiserben , ami az én katalógusomban még nem szerepelt - most vettem észre a toyota.hu-n ... :?  :oops:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #152 Dátum: 2004.05.17 19:07:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
.... Hillarnak köszönöm az Avensis tesztvezetést. Szerintem jó, kiforrott autó, de kell bele a 2.0 motor, azzal biztos kellemesebb! Adott esetben azt is kipróbálnám!


Trotter!
Meg sem merem kérdezni: pörgetted egy kicsit, úgy 4000 felett?? :twisted: Ott kezd élni - és pont azért, ami mondasz - a nagyobb mocival élvezetesebb ... de még három hónap, amíg cseréljük a tesztautónk - és szerintem 2L-re! :!:  :!: Addig sajna - nálunk - várnod kell rá! :(  :(  De ha tudod, télleg próbáld ki valahol, mert állati jó .... :P
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #153 Dátum: 2004.05.17 20:00:39 »
Palaczk: Többen kifogásolták, hogy a LandCruiser nem személyautó. (csak haszongépjárműnek vizsgáztatható.) Hogy is van ez?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #154 Dátum: 2004.05.17 20:31:52 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Trotter66"
.... Hillarnak köszönöm az Avensis tesztvezetést. Szerintem jó, kiforrott autó, de kell bele a 2.0 motor, azzal biztos kellemesebb! Adott esetben azt is kipróbálnám!


Trotter!
Meg sem merem kérdezni: pörgetted egy kicsit, úgy 4000 felett?? :twisted: Ott kezd élni - és pont azért, ami mondasz - a nagyobb mocival élvezetesebb ... de még három hónap, amíg cseréljük a tesztautónk - és szerintem 2L-re! :!:  :!: Addig sajna - nálunk - várnod kell rá! :(  :(  De ha tudod, télleg próbáld ki valahol, mert állati jó .... :P
Hali:
ÁÁ  :D  :D


Húha ... Az azért nem a legszerencsésebb , ha pont egy nyugis , hétköznapi autózásra szánt családi autót kell eszement , benzinfaló módon pörgetni (szerintem a 4000 fölötti tartomány ennek számít , én oda csak vészhelyzetben pörgetem a motort) ahhoz , hogy menjen is  :? ... Egyébként a legutóbbi talin volt alkalmam kipróbálni egy ilyen új 1.6-os Avensist , és úgy tapasztaltam , hogy a normális , 2-3000 közötti fordulatszám-tartományban is megfelelően megy  :)  - többen is mondták korábban , hogy az új Avensis béna az 1.6-os motorral , ezért nagyon kíváncsi voltam , mit is jelenthet ez , mert ugye papíron pl. nem lassúbb számottevően például az 1.6-os Carina E-nél . Nos , szerintem az embereket az autó kimagasló csendessége tréfálja meg , attól érzik úgy , hogy nem történik semmi - valójában csakugyan nem lomhább a Carinánál  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #155 Dátum: 2004.05.17 20:36:31 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Palaczk: Többen kifogásolták, hogy a LandCruiser nem személyautó. (csak haszongépjárműnek vizsgáztatható.) Hogy is van ez?


Hogy minek vizsgáztatható , arról nem tudok nyilatkozni , de hogy ez a kocsi ténylegesen személyautó , és nem haszonjármű , az biztos . Személyautó ugyanúgy , mint a RAV4 , vagy korábban a 4Runner , vagy épp a kisebbik Landcruiser .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #156 Dátum: 2004.05.18 06:33:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Trotter66"
.... Hillarnak köszönöm az Avensis tesztvezetést. Szerintem jó, kiforrott autó, de kell bele a 2.0 motor, azzal biztos kellemesebb! Adott esetben azt is kipróbálnám!


Trotter!
Meg sem merem kérdezni: pörgetted egy kicsit, úgy 4000 felett?? :twisted:...... ÁÁ :D  :D


Húha ... Az azért nem a legszerencsésebb , ha pont egy nyugis , hétköznapi autózásra szánt családi autót kell eszement , benzinfaló módon pörgetni (szerintem a 4000 fölötti tartomány ennek számít , én oda csak vészhelyzetben pörgetem a motort) ahhoz , hogy menjen is  :? ... Egyébként a legutóbbi talin volt alkalmam kipróbálni egy ilyen új 1.6-os Avensist , és úgy tapasztaltam , hogy a normális , 2-3000 közötti fordulatszám-tartományban is megfelelően megy  :)  - többen is mondták korábban , hogy az új Avensis béna az 1.6-os motorral , ezért nagyon kíváncsi voltam , mit is jelenthet ez , mert ugye papíron pl. nem lassúbb számottevően például az 1.6-os Carina E-nél . Nos , szerintem az embereket az autó kimagasló csendessége tréfálja meg , attól érzik úgy , hogy nem történik semmi - valójában csakugyan nem lomhább a Carinánál  :idea:


Tod, Palaczk, asszem félreérted a dógot.  :( A 2L-es benzines mocival ti. nem csak nagy családi autó, hanem sportautós tulajdonságai IS  :!:
vannak ... a ritka élvezet és megbízható használhatóság között pedig van különbség, de hidd el, egy bizonyos szegmensben - egy jó autónál - ez összeér.
Ha pedig te máshogy élvezed a gurulást :roll: , az nem jelenti azt, hogy a többi mód elítlélendő, motorgyilkos, vagy épp benzinfaló.  :wink: Tudod, Tortterrel egyszerűen másról beszéltünk, mit amit írsz. Eszement  :?: , benzinfaló  :?: módon: 4 - 5000  :!: között pörgetni!!! Na neeee! Ráadásul néha direkt KELL :idea:  a motornak. Már, tod, ezeknek az új, szar, pörgős motoroknak....
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #157 Dátum: 2004.05.18 07:33:25 »
Én is szoktam a Corollát pörgetni, pl ha megyünk le vidékre, akkor a fordulatszám kb 1.5 órán át folyamatosan 4000 fölött (4200-4800) van  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #158 Dátum: 2004.05.18 08:18:47 »
Annó a Carina E-t is időnként meghajtottam, volt ott 5-6000 rpm is. Igaz nem volt ez jelemző, de ha kellett, akkor mindíg tudtam, hogy kihúz a bajból. Lásd emlékezetes Jaffa belémjövetel. Ha nem nyomok padlót nem csak a bal hátulját viszi el a Zállat, hanem a komplett bal oldalát, úgy ahogy van. Így a kár 343.000.- HUF volt.....

aZ oFF nISSAN oN is szívesen veszi, hogy ha időnként ki van porolva, pedig az a motor nem anyira pörgős, mint a Toyotáé, az inkább nyomatékra hangoltabb tudomásom szerint, vagy hosszabba a váltója. Megmondom őszintén, hogy nem hasonlítottam össze az áttételezéseket, nyomatékokat stb. Lehet, hogy megérne egy misét.

Hillar:

Sajnos nem igen tudtam pörgetgetni, mert a forgalom nem engedte - sok vasárnapi müge -, másrészt a Plázáig és vissza hova a fenébe pörgessem????

Sztem megvárom, míg nálatok lecserélik a tesztkocsit, nekem nem sürgős, akkor majd nem 500 m-es tesztút lesz, hanem mondjuk a 2B-n egy kunkor :-) Ha nem felejted el, akkor nyomj egy privit, ha megvan a gépegység! :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #159 Dátum: 2004.05.18 10:00:45 »
Gratulálok mindenkinek, aki eljött a versenyre. Amitől legjobban féltem, hogy hiba lesz az itinerben, az szerencsére nem jött be, pedig ennél rutintalanabb szervező rajzoló csapatot nehéz lenne elképzelni, mint amilyenek mi voltunk.

Azt az általános kívánságot, hogy legközelebb legyen nehezebb, meg lehet fontolni. Vannak sokkal nehezebben olvasható itinerek is, lehet bennük némi trükk is, (sakktábla szerűen olvasni, tükörből olvasni stb, )na de rögtön az elején inkább az élvezetekre törtünk, és nem a nehézségekre.

A következőt ki szeretné szervezni?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #160 Dátum: 2004.05.18 10:06:16 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Trotter66"
.... Hillarnak köszönöm az Avensis tesztvezetést. Szerintem jó, kiforrott autó, de kell bele a 2.0 motor, azzal biztos kellemesebb! Adott esetben azt is kipróbálnám!


Trotter!
Meg sem merem kérdezni: pörgetted egy kicsit, úgy 4000 felett?? :twisted:...... ÁÁ :D  :D


Húha ... Az azért nem a legszerencsésebb , ha pont egy nyugis , hétköznapi autózásra szánt családi autót kell eszement , benzinfaló módon pörgetni (szerintem a 4000 fölötti tartomány ennek számít , én oda csak vészhelyzetben pörgetem a motort) ahhoz , hogy menjen is  :? ... Egyébként a legutóbbi talin volt alkalmam kipróbálni egy ilyen új 1.6-os Avensist , és úgy tapasztaltam , hogy a normális , 2-3000 közötti fordulatszám-tartományban is megfelelően megy  :)  - többen is mondták korábban , hogy az új Avensis béna az 1.6-os motorral , ezért nagyon kíváncsi voltam , mit is jelenthet ez , mert ugye papíron pl. nem lassúbb számottevően például az 1.6-os Carina E-nél . Nos , szerintem az embereket az autó kimagasló csendessége tréfálja meg , attól érzik úgy , hogy nem történik semmi - valójában csakugyan nem lomhább a Carinánál  :idea:


Tod, Palaczk, asszem félreérted a dógot.  :( A 2L-es benzines mocival ti. nem csak nagy családi autó, hanem sportautós tulajdonságai IS  :!:
vannak ... a ritka élvezet és megbízható használhatóság között pedig van különbség, de hidd el, egy bizonyos szegmensben - egy jó autónál - ez összeér.
Ha pedig te máshogy élvezed a gurulást :roll: , az nem jelenti azt, hogy a többi mód elítlélendő, motorgyilkos, vagy épp benzinfaló.  :wink: Tudod, Tortterrel egyszerűen másról beszéltünk, mit amit írsz. Eszement  :?: , benzinfaló  :?: módon: 4 - 5000  :!: között pörgetni!!! Na neeee! Ráadásul néha direkt KELL :idea:  a motornak. Már, tod, ezeknek az új, szar, pörgős motoroknak....
ÁÁ  :D  :D


No , kezdjük elölről a dolgot , mielőtt belebonyolódunk a félreértések hálózatába  :wink:  ...

Trotter írta , ugye , hogy próbálta az új Avensist , és arra jutott , hogy "kell bele" a kétliteres motor .

Erre te válaszodban kérdezted , hogy pörgette-e 4000 fölött ? Mert "ott kezd élni" .

Ez volt az alapállás , ez a kijelentés késztetett válaszra .

Lehet , hogy amit (és ahogy) reagáltam , az félreérthető volt , kötekedőnek vagy mit tudom én milyennek tűnt ;) ...

Akkor megpróbálom higgadtabban  :)

Azt egyáltalán nem vitatom , hogy kétliteres motorral élvezetesebb az Avensis . Minden autó élvezetesebb nagyobb motorral  :)  ...

Viszont ! Az én véleményem szerint nem normális helyzet az , ha egy családi autónak 4000 fölötti fordulatszámokra van szüksége ahhoz , hogy "élni kezdjen" . Ez a fordulatszám-tartomány szerintem a sportautók birodalma már ; egy "hétköznapi" autóban nem tartozik bele alapesetben abba a szegmensbe , amit az ember rendszeresen használ , miközben eljut A-ból B-be . Tehát ha egy ilyen kategóriájú autó mégis olyan motorkarakterisztikával van "megáldva" , hogy ezt igényli , az - baj , mert az autó rendeltetésével ellenkezik . Persze LEHET ilyen autót is sportosan vezetni - de az már nem stimmel , ha úgy van megcsinálva , hogy így KELLJEN vezetni ahhoz , hogy valami számottevő gyorsulást produkáljon .

Ez az alapállás . Na mármost . Én biztos vagyok benne , hogy ez a kocsi (az 1.6-os Avensis) NEM IS ÍGY van megkonstruálva , mert a föntieket nyilván figyelembe vették a tervezésénél . Ezért említettem , hogy mire jutottam a kipróbálása során - az autó a hétköznapi vezetés során általában használt , 2-3000 közötti (tartós autópálya-haladás természetesen kivétel , de most nem is erről beszélünk , hanem városi üzemről!) fsz-tartományban is megfelelően gyorsul , nincs az az érzése az embernek , hogy jobban kéne ahhoz nyomni , hogy menjen . LEHET persze , mert ahogy nagyon helyesen írtad , mindenkinek szíve joga eldönteni , hogy hogyan szeret vezetni  :)  - de nem okvetlenül KELL , és ez így is van rendjén . Ha jól sejtem , pont a VVT-i technika is azt a célt szolgálja , hogy az autó teljesítmény- és nyomatékleadása egyenletesebb , harmonikusabb legyen a teljes fordulatszám-tartományban . Nem egy 70-es évekbeli Alfa Romeo ez , hogy minimum 4000 kelljen neki ahhoz , hogy felébredjen  :wink:  ...

Még néhány dologról konkrétan .

Kicsit leegyszerűsítve : minél nagyobb a fordulatszám , annál nagyobb a fogyasztás , és annál nagyobb a motor kopása . Szerintem ez nem vitatható . A különféle "intelligens" automaták (mint amilyen az MMT is) sem véletlenül igyekeznek minél alacsonyabban tartani a fordulatszámot , ha a gazdaságos program van épp bekapcsolva .

Azt nem vitatom , hogy az autónak időnként jót tesz , ha meg van pörgetve . Ez egyébként már egy 3-4000 közötti tartós (mondjuk , országúti) haladással is tökéletesen megvalósul , egyáltalán nem kell hozzá 5-6000 ! És a tartósságon van a hangsúly - nem azzal lehet elérni ezt az eredményt , hogy minden egyes sebességváltás előtt 4-5-6 ezerig pörgetem a motort . Szóval ez csakugyan kell néha - de az biztos , hogy aki napi rendszerességgel hajtja a kocsiját a fordulatszám-tartomány leszabályozás előtti felső harmadában-negyedében , az többet fizet a benzinkútnál , és hamarabb elkoptatja a motorját . Persze belátom , hogy annak , aki a kocsiját legkésőbb négy-ötéves korában eladja , ez úgysem szempont  :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #161 Dátum: 2004.05.18 10:18:17 »
Amikor megláttuk a 3.6 km-t az itineren, utána körforgalom, aztán Shell és Jet kút, már tudtuk, hogy Dunakeszi! (ott lakom :D ) Haza is ugrottunk 15percre megnézni a neten ezt-azt... (Pl. Palaczk mester telefonszámát, aki persze nem vette fel  :( ) Előre tudtuk 1-2 sorral, hogy hová fogunk menni, úgyhogy Fóton be is surrantunk Szegecs elé az eredeti helyünkre! :!:  Ez szép dolog azért egy 15 perces boxkiállás után, nem? :wink:

Egyébként nagyon komoly szándékom, hogy még a nyári tali előtt (amire nem tudok menni... :cry:  :cry:  :cry: ) megcsinálom a barátaimmal a következőt. Lécci minden ötletet, javaslatot, elkerülendő hibát, szervezési buktatót (MICKEY!) írjatok ide, legalább nem hal ki ez a topic. Mindenre elszántan várom a hozzászólásokat!

Pl. mikor legyen?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #162 Dátum: 2004.05.18 10:44:37 »
Idézetet írta: "balintu"
Amikor megláttuk a 3.6 km-t az itineren, utána körforgalom, aztán Shell és Jet kút, már tudtuk, hogy Dunakeszi! (ott lakom :D ) Haza is ugrottunk 15percre megnézni a neten ezt-azt... (Pl. Palaczk mester telefonszámát, aki persze nem vette fel  :( ) Előre tudtuk 1-2 sorral, hogy hová fogunk menni, úgyhogy Fóton be is surrantunk Szegecs elé az eredeti helyünkre! :!:  Ez szép dolog azért egy 15 perces boxkiállás után, nem? :wink:

Egyébként nagyon komoly szándékom, hogy még a nyári tali előtt (amire nem tudok menni... :cry:  :cry:  :cry: ) megcsinálom a barátaimmal a következőt. Lécci minden ötletet, javaslatot, elkerülendő hibát, szervezési buktatót (MICKEY!) írjatok ide, legalább nem hal ki ez a topic. Mindenre elszántan várom a hozzászólásokat!

Pl. mikor legyen?


Sorry , előtte éjjel dolgoztam , ergo muszáj volt nappal szunyálnom egy kicsit , ezért volt lenémítva a telefonom  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #163 Dátum: 2004.05.18 11:03:30 »
A helyismeret nagy előny az útvonalrajzolásnál, de valaki mesélte (sorry elfelejtettem, ki), hogy helyi lakos révén az emlékműnél nem szálltak ki, és csak emlékezetből beírták, hány tábla is van az oszlopon -  földön álló kettőről meg elfelejtkeztek.

Beszéljünk meg egy találkozót, és akkor mindent elmesélek, amit tudok a szervezésről, ha jól emlékszem amúgy is van egy be nem fejezett beszélgetésünk....

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #164 Dátum: 2004.05.18 14:04:23 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Megnéztem:
szines: hp c6578d
fekete: hp 51645a

Mickey!
Mivel nagyon jól sikerült a CityRally, a 'jutalmad' átvehető, köszönetképpen a szervezésért és bonyolításért!  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety