Szerző Téma: City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!  (Megtekintve 51482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Én még csak egy ilyenen voltam, de ez nagyon jó buli. Aki nálam tapasztaltabb ilyen téren, az ne fogja vissza magát, nagyon szivesen benne lennék egy Toyota klubos változatban!

Itt meg egy totalcaros cikk arról hogy miről is van szó tulajdonképpen:



Az útszéli K
Skoda Trophy tájékozódási autóverseny

Rossz az, aki rosszra gondol. Jelen esetben nem a legősibb mesterségről van szó, hanem a szombati Skoda Trophy nevű tájékozódási verseny egyik feladatáról: A4-es papírlapra nyomtatott betűket kellett az út menti tereptárgyakon megtalálni. A szombati tájékozódási versenyen csapatunk minden betűt megtalált, de egy bonyolult esztergomi körforgalomban összeszedett 20 perces késés miatt lecsúszott a dobogóról.

- - - - - -
Németh Attila ((nemethattila@totalcar.hu))
2001. május 7., hétfő 9:59

 
 
Az 5. éve működő Skoda Klub rendezésében megtartott szombati Skoda Trophy verseny a city rallye műfajába tartozott. Autóverseny, de a lényeg nem a sebesség, hanem a navigálás: 1) végig kell menni egy itinerről kisilabizálandó útvonalon, 2) mindeközben trükkös feladatokat kell megoldani. A feladat első ránézésre nem is olyan bonyolult; nincs jelentősége, ki milyen teljesítményű autóval vesz részt rajta, mivel ez a fajta verseny nem a bravúros vezetéstechnikáról szól, sokkal inkább a koncentrálókészségről és helyzetfelismerésről.

 
14 autó a régi Octavia Kombitól a legfrissebb Fabiáig, és autónként átlagban 3 fő vágott neki a versenynek. Csapatunk tagjai: jómagam mint térképolvasó és csapatkapitány, Szekeres W. Stevie Felicia-tulajdonos és csapatkapitány, valamint Busánszky Lajos okleveles betűszámláló és csapatkapitány.


Király Gábor, a tapasztalt city rallye versenyző volt az esemény főszervezője. Szerinte "kifejezetten egyszerű" pályát találtak ki nekünk amatőröknek: 60 kilométer 3 óra szintidő alatt, három részből álló itiner, és egyszerű feladatok: számolni az útvonal melletti tereptárgyakra felragasztott, A4 méretű S, K, O, D, A betűket, összegyűjteni a pecséteket az ellenőrző pontokon és megválaszolni néhány egyszerű kérdést Murányiné szombati nyitvatartásáról vagy a piliszentlászlói villanyszerelő mobilszámáről. Ezeket a spéci infókat az itiner alapján, az útvonalon végighajtva lehetett beszerezni.

 
A skodások kiskátéjának alapos ismeretét volt hivatott számszerűsíteni a Skoda totó című tesztlap, amelyet a mladá boleslav-i gyár nyugdíjasklubjának Cavinton-nal kokszolt szellemi tőkéje birtokában sem lett volna egyszerű helyesen megválaszolni. (Mekkora felni átmérővel készítették a régi Octavia-t? a) 14" b) 15" c)16"? ) (A helyes válasz egyébként 15".) Jelentős segítség volt Stevie skodás szakkönyv-gyűjetménye (megengedett segédeszköz!!), amelyet a nap kezdetén még vonakodva trógeroltunk le az autóhoz.

 
 
Amikor a versenyt szervező Somossy Szabolcs a rajtnál a kezembe nyomta az "itiner" nevű dokumentumcsomagot, úgy bámultam a papírokra, hogy ezek után nyugodtan foglalkozhatnék újszülött kisborjak képzésével, mi is a teendő egy "újkapu" esetén. Különös piktogramok, ezernyi apró részlet, amire mind figyelni kell.


 
 
A Hajógyári szigetről indulva mindjárt a Szentendrei úton sikerült magabiztosan eltévednie a Totalcar Team-nek, dehát minden kezdet nehéz. Visszatalálva az eredeti útvonalra utunk Pilisszántón és Csobánkán vezetett át. Szorgalmasan gyűjtöttük a szükséges betűket és helyenként ostoba kérdésekkel zaklattuk a helybelieket. Azóta is sokkos állapotban bámul maga elé az a bringás kisfiú, akitől Pilisszentléleken satufékkel landolva rögtön a helybeli hősi halottak száma iránt kezdtünk érdeklődni.

 
 
Mivel enyhe késében voltunk, egy húzós szerpentin szakasz után égett Ferodol-szagot árasztva érkeztünk meg Esztergomba, ahol mindjárt az első kellemes meglepetést az jelentette, hogy a harmadik számú itinert fordítva kellett nézni, azaz az ábrák tükörképe szolgált a szükséges információval. Ez egy egyszerű jobb vagy bal eltérés esetén még fejben megoldható feladat, de meglehetősen boldogtalan a navigátor, amikor egy hat kiágazásos körforgalom tükörképének rejtélyére próbál rájönni, ráadásul a közlekedés többi résztvevőjének érthető nemtetszés-nyilvánításainak közepette.

 
 
A megadott időkeretet körülbelül végül 20 perccel túllépve fordultunk be a célba. Itt a versenybizottság elnéző köhécselése közben próbáltuk felhíni a Totalcar rallye szakíróját, J.F.-et, hogy megválaszoljuk a totó utolsó kérdését, vajon milyen típusú Skoda autóval versenyzett Ferjáncz Attila, amikor mi még az óvoda bejáratát is legfeljebb félelemmel vegyes tisztelettel nézegettük. J.F. azonban nem vette fel a telefont, így Stevie az "ecc-pecc-kimehecc" tudományos alapú kiszámolóssal választotta ki (az egyébként helyes) választ: 1000MB.

 
 
Bár az összes feladatot megoldottuk, az összes betűt megtaláltuk, a jelentős késés miatt lemaradtunk a dobogóról. De van lehetőség a javításra: a július 19-22-én megrendezésre kerülő III. Pécsi Országos Skoda találkozón is lesz Skoda Trophy. A beígért éjszakai etapok miatt szükségünk lesz GPS-re, éjjellátó készülékre, valamint a riválisok helyzetét fentről követő légi támogatásra. Stevie azonban már előre lelkesedik: bár a mostani ötödik hely is szépen csillog, Pécsett a dobogóra kerülés a cél.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #1 Dátum: 2004.04.15 14:16:16 »
NYAMMMMM.

Ezt szeretném. Amennyiben szükséges, akkor felajánlom abszolút értelembe vett városismeretemet.  Budapest, és keleti-agglomerációja.

(Hogy hol található a Bádogváros, vagy hol lehet megtalálni a Koleszterintemetőt..... stb.stb.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #2 Dátum: 2004.04.28 17:11:26 »
Alakul a dolog. A nap megvan, a Corolla Verso-t mutatják be egy nyílt nap keretében. Az indulás-érkezés Budapesten, pontosabban Újpesten, a Toyota Supertől. Ők segítenek a szervezésben, és reméljük szörnyen értékes díjakat is felajánlanak a legjobbaknak!  :)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #3 Dátum: 2004.04.28 17:28:49 »
Természetesen a megjelenés kötelező !!!  8)
Egy autóban 2-4 ember üljön és ha lehet ne külön autóval gyertek mert annyi hely nem lesz, hanem a csapat már egy autóval érkezzen.

Teljesen családi verseny, semmi rohanás, csak trükkös feladatok.

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #4 Dátum: 2004.04.28 18:41:44 »
Ott a helyünk! :finga:
yuribá Corolla HB Terra

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #5 Dátum: 2004.04.28 18:53:13 »
No ide én is elmegyek. :megaman:
arcipán

03' YARIS SOL  50

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #6 Dátum: 2004.04.28 20:13:26 »
Én is, én is, én is! :D
Ha szervezésben kell valami, szóljatok!
(scan, print, copy stb.) 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #7 Dátum: 2004.04.29 08:37:06 »
Május 15.-e már elég közel van.Van valami elképzelés a csapatokról/autókról?
Vagy szigorú értelemben vett családi program,családtagokkal?
Utóbbi esetben én csak két f?s csapatot tudok prezentálni,el?bbi esetben viszont szivesen betársulnék valahová,amennyiben valamelyik autóban van még hely.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #8 Dátum: 2004.04.29 08:46:57 »
Egy autó egy csapat alapon megy a dolog praktikusan.  2-3 ember kell egy géperejűbe. Egy vezet, egy navigál, a potenciális maradék meg szakért, betűt számol, ilyesmi.  Ez lehet családi vállakozás, meg ad hoc összeülés is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #9 Dátum: 2004.04.29 09:13:14 »
Ha eljutnék, akkor nálam is csak 2 fős lenne a csapat. (párom és én)

Remélem ez összejön, mostanában ugyanis semmi:-(
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #10 Dátum: 2004.04.29 09:16:35 »
Idézetet írta: "Ear"
Egy autó egy csapat alapon megy a dolog praktikusan.  2-3 ember kell egy géperej?be. Egy vezet, egy navigál, a potenciális maradék meg szakért, bet?t számol, ilyesmi.  Ez lehet családi vállakozás, meg ad hoc összeülés is.

Igen,idáig nekem is megvan.
Az a baj,hogy a párom egyáltalán nem tud térképet olvasni,söt csak oda talál el ahol már járt.
Családtagjaim között nincs más,autóval fertözött személy,a sógornömék entellektüelek,nem foglalkoznak ilyesmivel.
Kollégáim egyszerü kétkezi parasztok (semmi pejoratív!),szabad idejüket nem ilyesmivel töltik.(Jut eszembe lehet,hogy lesz közülük egy srác:elözö generációs 1,9D Corolla kombija van (!) . )

Száz szónak is egy a vége:ha van valahol 1-2 üres hely,oda betársulná (n)k :),de ketten nem megyünk. :(

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #11 Dátum: 2004.04.29 11:38:57 »
Idézetet írta: "Szonár"
Az a baj,hogy a párom egyáltalán nem tud térképet olvasni,söt csak oda talál el ahol már járt.

Ezzel én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy a párom még oda sem talál el, ahol már járt vagy 2-3x  :wink:
Ha én vezetek, akkor nincs, aki a térképet nézze, ha ő vezetne, akkor meg nem győznék alternatív útvonalakat keresni az elbliccelt keresztutcák miatt  :roll:

Tehát vagy valakivel társulni kőn, vagy szervező leszek és ellenőrzési pontnál fogok szolgálatot tejesíteni.  :D  :rockout3:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #12 Dátum: 2004.04.29 11:42:21 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Szonár"
Az a baj,hogy a párom egyáltalán nem tud térképet olvasni,söt csak oda talál el ahol már járt.

Ezzel én is így vagyok, annyi különbséggel, hogy a párom még oda sem talál el, ahol már járt vagy 2-3x  :wink:
Ha én vezetek, akkor nincs, aki a térképet nézze, ha õ vezetne, akkor meg nem gyõznék alternatív útvonalakat keresni az elbliccelt keresztutcák miatt  :roll:

Tehát vagy valakivel társulni kõn, vagy szervezõ leszek és ellenõrzési pontnál fogok szolgálatot tejesíteni.  :D  :rockout3:


Akkor menjünk együtt:én tudok térképet olvasni,a csajok meg ellesznek hátul.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #13 Dátum: 2004.04.29 11:52:25 »
OK, megbeszéljük! Ha nem kell ellenőrzési pontnak lenni, akkor lehetünk csapat. :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
City Rally május 16.-án a Corolla Verso nyílt napon!
« Válasz #14 Dátum: 2004.04.29 12:48:59 »
EAR kollégával vasárnap megyünk megcsinálni az itinert és végigjárni az utat meg egyebek. Utána kiderül, hogy hány segítség kell még a rendezésre.