Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 131844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #480 Dátum: 2014.07.14 08:31:11 »
8 km-en 36:40.
gyalog :D

a legutóbbi bejegyzésem lehet, hogy fals adatokon alapult. azóta kiderült, hogy döglődik az elem az órámban és időnként megzavarodott. elemcsere után pedig szerinte érezhetően lelassultam :D de azért nem vagyok nagyon  messze   :cool2:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #481 Dátum: 2014.07.19 16:26:11 »
betévedtünk ma a boráros téri adidas outletbe. nagyhirtelen elköltöttem 40 ropit.  :whistling:
muszáj volt: feleségemnek vettünk többek között egy pár teniszcipőt meg egy pár futócipőt. listaáron 68.000 helyett 19.000-ért. mármint a kettőt (ami akkor is kemény, ha a listaár a valóságban a cipőknél sem létezik)  :clap:
de most télleg, ilyet még nem láttam: egy pár adidas supernova sequence 5w 7000 (hétezer) forintért??? akkor is elhoztam volna, ha sose veszi fel...nem mellesleg egyébként Continental a futófelülete  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.19 16:27:52 írta csufár »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10272
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Életmód
« Válasz #482 Dátum: 2014.07.19 16:52:15 »
Ezeken is szakítanak azért rendesen, nem?
Alapszabály: beszerzési ár alatt nem adnak oda semmit  :excl:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Életmód
« Válasz #483 Dátum: 2014.07.19 17:03:42 »
Outletekben altalaban kifutott termekek, sot kifejezetten mar csak outletek szamara gyartasban maradt (eredetilog kicsit modositott) termekek kerulnek.
Akit nem zavar (van akit igen?  :D ) hogy egy adott markabol csak 2-3 eves tipust kap meg, az nagyon jo bevasarlast tud csinalni az outletekben  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Életmód
« Válasz #484 Dátum: 2014.07.19 18:56:02 »
betévedtünk ma a boráros téri adidas outletbe

ez a bolt  hol van? régóta keresek Nike All Trac cipőt de sehol nem találok. adidasban van hasonló?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Re:Életmód
« Válasz #485 Dátum: 2014.07.19 20:50:17 »
Én meg olyan Air Max-et keresek, mint amik 1-2 éve voltak.  Mert a 2014-es modellek olyanok mint a bohóccipő. Mindenféle idióta színnel elcseszve.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #486 Dátum: 2014.07.19 21:12:15 »
ez a bolt  hol van? régóta keresek Nike All Trac cipőt de sehol nem találok. adidasban van hasonló?

ez az. túracipők is vannak, külon bolt van a nőknek, külön a férfiaknak. én ma úgy láttam, hogy a nőknél nagyobb volt a választék, és nagyobbak a kedvezmények. én nem is kaptam semmit  :no:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Életmód
« Válasz #487 Dátum: 2014.07.20 14:30:01 »
kösz, megnézem ezt járok is erre nemsoká
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Életmód
« Válasz #488 Dátum: 2014.07.20 21:09:58 »
Ezeken is szakítanak azért rendesen, nem?
Alapszabály: beszerzési ár alatt nem adnak oda semmit  :excl:
Ruhaféléken jóval nagyobb az árrés, mint a műszaki cikkeken. Ha jól rémlik, még 90% engedménynél is pénzénél van.  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10272
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Életmód
« Válasz #489 Dátum: 2014.07.20 21:14:18 »
Ruhaféléken jóval nagyobb az árrés, mint a műszaki cikkeken. Ha jól rémlik, még 90% engedménynél is pénzénél van.  :whistling:
Igen, csak ennyire nem részleteztem ki: közgázon pont ezt hozták fel anno példának: a 90% és a beszerzési ár viszonylatát a ruházati cikkeknél :otlet:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Életmód
« Válasz #490 Dátum: 2014.07.22 18:04:37 »
Ide írom, nem találtam jobb topikot hirtelen :)
Nem vagyok otthon a munkaügyekben, munkanélküli témákban. Egy közeli csaj ismerősnek kéne vmi normális melót találnia, mert érettségivel és irodai asszisztens végzettséggel takarít 4 órában(most nem munkát keresek itt konkrétan, csak h mit kellene lépni).. Kb 2 évet dolgozott irodában, de aztán az megszűnt. Meg ugye erről a területről kiszorítják a diplomások.
A munkaügyi központba tényleg csak akkor lehet bejelentkezni, ha munkanélküli ? Vagy-most hirtelen utánaolvasva-álláskeresőként is be lehet jelentkezni ?  Merthogy a 2 állítólag nem ugyanaz. Azon agyalok, talán fel kellene mondania. Csak mennyi segélyt kapna így hogy nem 8 órában van/volt ? Most 40 körül keres. Az irodában nem tudom mennyire volt bejelentve.
Épül felénk egy új hiper, párszáz emberkét terveznek felvenni majd nyár végefelé. Mondtam neki, küldje el nekik már most az önéletrajzát +motivációs levél. De az jutott eszembe, hogy lehet azok is elsősorban munkanélkülieket vesznek fel, ill akik be vannak regelve a munkaügyre nem ?  De ha felmond, 2 szék közt a földre is ülhet akár. Állítólag takarító melót is már csak ismerősön keresztül lehet szerezni-erre legalábbis.. És ez talán még mindig jobb, mint az utcát kapirgálni kukásmellényben..
Szal mi lenne célszerű ? :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Életmód
« Válasz #491 Dátum: 2014.07.22 18:45:53 »
Épül felénk egy új hiper, párszáz emberkét terveznek felvenni majd nyár végefelé. Mondtam neki, küldje el nekik már most az önéletrajzát +motivációs levél. De az jutott eszembe, hogy lehet azok is elsősorban munkanélkülieket vesznek fel, ill akik be vannak regelve a munkaügyre nem ?  De ha felmond, 2 szék közt a földre is ülhet akár.
Attól még hogy a nagy cégnek ki tudja milyen HR-rendszere és alapelvei vannak, nem ismerheted őket, ezért nem értem miért vacillál valaki egy önéletrajz (+motivációs levél) beadáson.

Rosszul nem járhat. Folyamatosan kell olvasni az álláshirdetéseket, és ami tetszene azonnal jelentkezni, az online álláskeresőkbe is beregisztrálni és feltölteni a CV-t, ki tudja ki halász ki. Mindez idő alatt sztem hülyeség felmondani az aktuális melót, mert akkor miből él? Az, hogy valaki felmondta az állást hogy inkább segélyt kapjon mindenképp negatív fényt vet az illetőre... ha érted, mire gondolok. Akár 10-20 helyre is egyszerre be lehet adni életrajzot. Motivációs levelet egyedileg kell írogatni, de talán ugyanazt a sablont elég egyedire csiszolgatni. Az álláskeresés is egyfajta meló, csak nem fizeti ki senki...

Egy leendő munkaadó pedig tökéletesen megérti hogy valaki munkahelyet akar váltani (főleg ilyenből, amilyet írtál) ezért meg lehet majd vele egyezni a váltás konkrét módját (pl. előző munkahely felmondási ideje, stb.). Más szemmel néznek olyan emberre akinek van állása és váltani akar, mint olyanra, akinek nincs semmi, és csak segélyből él.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.22 18:50:34 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Életmód
« Válasz #492 Dátum: 2014.07.22 23:48:31 »
mondi!!!

ebben a cikkben téged emlegetnek középtájon a "hova mennek a magyarok" címszónál?

http://index.hu/kulfold/2014/07/22/orvosok_kivandorlas_kulfold/
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Életmód
« Válasz #493 Dátum: 2014.07.23 12:00:10 »
Egy közeli csaj ismerősnek kéne vmi normális melót találnia, mert érettségivel és irodai asszisztens végzettséggel

független? ide köti valami? ha nem, akkor irány külföldre.   vagy tanuljon. nálunk a melóban két diplomás "KV automaták" vannak  egész nap a vezetők seg..ét nyalják havi két kilóért.  ez van. és olyan hátszelük van hogy ihaj..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Életmód
« Válasz #494 Dátum: 2014.07.23 15:42:20 »
Attól még hogy a nagy cégnek ki tudja milyen HR-rendszere és alapelvei vannak, nem ismerheted őket, ezért nem értem miért vacillál valaki egy önéletrajz (+motivációs levél) beadáson.

Rosszul nem járhat. Folyamatosan kell olvasni az álláshirdetéseket, és ami tetszene azonnal jelentkezni, az online álláskeresőkbe is beregisztrálni és feltölteni a CV-t, ki tudja ki halász ki. Mindez idő alatt sztem hülyeség felmondani az aktuális melót, mert akkor miből él? Az, hogy valaki felmondta az állást hogy inkább segélyt kapjon mindenképp negatív fényt vet az illetőre... ha érted, mire gondolok. Akár 10-20 helyre is egyszerre be lehet adni életrajzot. Motivációs levelet egyedileg kell írogatni, de talán ugyanazt a sablont elég egyedire csiszolgatni. Az álláskeresés is egyfajta meló, csak nem fizeti ki senki...

Egy leendő munkaadó pedig tökéletesen megérti hogy valaki munkahelyet akar váltani (főleg ilyenből, amilyet írtál) ezért meg lehet majd vele egyezni a váltás konkrét módját (pl. előző munkahely felmondási ideje, stb.). Más szemmel néznek olyan emberre akinek van állása és váltani akar, mint olyanra, akinek nincs semmi, és csak segélyből él.

Azon nincs vacilla, el lesz küldve az életrajz, ahogy már el lett küldve sok helyre :) Csak én agyalok azon, hogy egy új munkahelynél munkanélküleieket vesznek fel elsősorban, mert erre ugye vmit támogatást is kapnak nem ? Meg ugye így a munkaügybe sem tud beregelni, ahol talán könnyebben találna állást, vagy akár vmi tanfolyamot.. Szal én felvetettem neki, hogy lehet fel kellene mondania.. Egyébként is elege van amúgy. Csak ugye ez kockázattal jár. Vagy szülni kell :D