Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 126392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Dátum: 2006.03.28 13:29:59 »
Gondoltam, van pár olyan ember a fórumon, aki sajnos nem sajnos túlsúllyal küzd.
Én is túlsúlyal küzdöttem, de 2005 július hó végén hirtelen felindulással és erõs elhatározásból nekiálltam fogyókúrának (életmódváltásnak) Akkor 130 kg környékén lehettem, mikor elkezdtem mérni a súlyom akkor 125 kg-t mutatott a mérleg. 3 hónappal késõbb már csak 95 kg voltam most már annyi se vagyok bár már nem is kinzom magam.

Igazából a legfontosabb dolog az egész fogyásban az, hogy legyen elég elszánt és kitartó az ember. Mert volt pár sikertelen fogyókúrám, amik után nehezebb voltam, mint ahogy elkezdtem a fogyókúrám.

Szóval a siker kulcsa a kitartás (igen én megcsináltam... lassan úgy érzem magam mintha amway izébe akarnék beszervezni embereket... szóval a fejmosásos hülyeséget ezennel befejezem, de tényleg kell a kitartás)

Étrend:
    Kerültem a kenyeret, tésztaféléket, krumpliféléket, rizsféléket, illetve az ebbõl készített ételeket, ja és az összes cukros löttyöt (ide értve a rostos és kevésbé rostos gyümölcsleveket) illetve a cukrot csokit stb.

    Ettem viszont: húst (elsõsorban rántott húst, sajna ez a gyengém tudom hogy van benen zsemlemorzsa, de a rántott húsért sajtért stb ölni tudnék (csak úgy mint egy béke nobel díjjért)), sajtot, tojást, gyümölcsöket (ezt azért már mértékletesen).


Az étrendet nem kell kötelezõen mindig betûrõl betüre betartani, viszont amit érdemes az az, hogy:
    Csak akkor együnk mikor éhesek vagyunk, és nem akkor amikor harangoznak
    idegesítõen lassan csócsálva együnk, és mikor picit is azt érzi az ember hogy mintha már nem lennék éhes akkor meg abba kell hagyni az étkezést bármennyi is van még az asztalon/tányéron.
Esti zabálás nassolás elfelejtve!!!
lehetõleg 18óra után semmiképp ne együnk.
nagyon nagy segitség a bubi mentes víz ugyanis ezt bõségesen fogyasztva el lehet hitetni a mindi éhes gyomrunkkal hogy tele van (cigirõl is a viz ivással mint pótcselekvéssel szoktam le fogyókúrám közbe)[/list]

Elsõre legyen elég ennyi, szóval aki fogyókúrán töri a fejét csak akkor vágjon bele mikor megvan az elszántság és nem csak egy hétre, mert azzal csak jó kis hízókúrát csinál az ember.
Kb fél év alatt lehet elérni azt, hogy mindent ehet az ember és a súlya megmarad nem kezd el gyarapodni.

Trotter(az Utak Lovagjai Kerekasztalának oszlopos Tagja) ajánlásával

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Életmód
« Válasz #1 Dátum: 2006.03.28 13:37:47 »
Te taby, mi ez az idióta topic cím, ráadásul ékezet nélkül  :?:  :nagymosoly:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #2 Dátum: 2006.03.28 13:38:54 »
Idézetet írta: "squiddy"
Te Taby, mi ez az idióta topic cím, ráadásul ékezet nélkül  :?:  :nagymosoly:

Ékezettel mégcsúnyább...
Mellesleg nekem kicsi a t csak ugy mint neked az s  :nyelv:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Életmód
« Válasz #3 Dátum: 2006.03.28 13:41:21 »
Nem érteni, te miről beszélni  :rolleyes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Életmód
« Válasz #4 Dátum: 2006.03.28 14:17:04 »
Először én sem értettem a címet  :szemez:
De amúgy jó az ötlet, ezzel megvalósul a klub közhasznúságának egy újabb eleme. Életmód tanácsok  :nagymosoly:
Én tavaly ősz elején szántam el magam, hogy kicsit csökkenteni kéne a súlyból. Nem sokat, csak vissza akartam menni 90 alá/környékére. De mivel nem akartam fogyózni a szó hétköznapi értelmében, így elég sokára indult be a súlyvesztés és a mértéke is eléggé lassú volt. Éhezni nem szeretek, kihagyni elemeket a kajából szintén. Az én módszerem annyi volt, hogy a vacsorát kezdtem el szép lassan és fokozatosan kurtítani. Egyszerűen mindig egy picit kevesebbet ettem. 93-ról indultam, pár hónap alatt beálltam 86-87 kg közé. Most ezt tartom.
- Az 1.  titok, hogy aki hozzászokott, hogy mindig sokat eszik, annak a hirtelen kevesebb mennyiség éhségérzetet okoz, ugyanis a kitágult gyomor nem telődik. Viszont pár hét után a gyomor mérete csökken, így kevesebb mennyiség is telíti.
- A 2., hogy amelyik kajánál lehet, ott az alacsonyabb kalóriatartalmút (azaz light-osabb) választom. Pl tej 2,8 helyett 1,5%, tejföl 20 helyett 12%, üdítő cukormentes vagy alig cukrozott stb.
- A 3., hogy nem vagyok nassolós (csokika, sósmogyi, szotyi, csipsz, sütike) típus, így ezekről nem kellett "lemondani"  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #5 Dátum: 2006.03.28 14:18:50 »
Amúgy a gyors fogyást nem az étrend módosításával értem ám el. Rengeteg testmozgást is beiktattam minden napra, szobai drótszamárral tekertem minden nap 50-60 percet illetve 20 - 30 km et.
De emellett úsztam is (reggel 6kor nyit nyiregyen az egyik uszoda és fél óra aktiv úszás heti 2x).

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #6 Dátum: 2006.03.28 14:22:41 »
Idézetet írta: "whis"

- A 2., hogy amelyik kajánál lehet, ott az alacsonyabb kalóriatartalmút (azaz light-osabb) választom. Pl tej 2,8 helyett 1,5%, tejföl 20 helyett 12%, üdítő cukormentes vagy alig cukrozott stb.

Ezzel csak részben értek egyet, én pl az ultrazsiros tehenet is látott házitejet iszom (hozza hozzánk a "tejes néni"). De az biztos hogy a mennyiségekkel óvatosan kell bánni, viszont ha lassan eszik az ember akkor a teltségérzet jelentkezik és sokkal kisebb adag is elegendő a jóllakotság érzéséhez.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Módszerek
« Válasz #7 Dátum: 2006.03.28 14:58:00 »
Mivel egy időben üzemszerűen fogyókuráztam - értsd: könnyűsúlyban versenyeztem - jövök ide osztani azt észt. ;-)
Annak idején kétféle fogyókúrát csináltam: amit tél végén a kezdtem és tavaszra akartam valamennyit leadni és amikor verseny előtt voltam túlsúlyos. Az elsőnél előszeretettel használtam én is a vacsora elhagyását. Helyette ittam. VIZET - mert szinte minden más hizlal. :-)
A verseny előtt izzasztottunk. Ezzel ugyan le tudtam adni akár 8 kilót is néhány óra alatt, de semmi értelme hosszabb távon, mert az első ivás után visszajön a súly.
Amikor abbahagytam a sportot, akkor is felröppent néhány kiló. Erre csináltam a joghurtos piritósos fogyókúrát - ezt csatolom. Elég eredményes, de nagyon szenvedős. Mondjuk én 82-ről 76 kilóra fogytam le a 3 hét alatt - tovább nem szabad csinálni. Ebben is az volt a jó, hogy összeszűkült a gyomrom, mert amúgy szeretek - és tudok is sokat - enni.
De ami igazán használ, az a futás - nekem, de szerintem bármilyen sport.
És futásnál is azt figyeltem meg, hogy a legjobb a hosszú lassú futás, úgy, hogy közben beszélgetni tudjál - vagy aerob pulzussal  :vag2:.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Attila 31
  - Avensis
- Prius

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Módszerek
« Válasz #8 Dátum: 2006.03.28 15:15:18 »
Idézetet írta: "afekete"

De ami igazán használ, az a futás - nekem, de szerintem bármilyen sport.
És futásnál is azt figyeltem meg, hogy a legjobb a hosszú lassú futás, úgy, hogy közben beszélgetni tudjál - vagy aerob pulzussal  :vag2:.

Ez az aerob dolog kicsit megosztja amugy az embereket, mert ugyan kutatások bizonyitják a zsirégető hatást, de hosszú távon a szervezet rááll a spórolásra és aztán vagyunk nagy bajban. Szerintem vegyesen kell aerob és nem aerob mozgást végezni és néha egy kis kardio edzést is. mikor még túlsúlyos voltam akkor  120/80vérnyomásom  75pulzusom volt. Most meg jellemzően 100/60 60 környéki pulzussal :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Re: Módszerek
« Válasz #9 Dátum: 2006.03.28 15:20:17 »
Idézetet írta: "taby"
Ez az aerob dolog kicsit megosztja amugy az embereket, mert ugyan kutatások bizonyitják a zsirégető hatást, de hosszú távon a szervezet rááll a spórolásra és aztán vagyunk nagy bajban. Szerintem vegyesen kell aerob és nem aerob mozgást végezni és néha egy kis kardio edzést is. mikor még túlsúlyos voltam akkor  120/80vérnyomásom  75pulzusom volt. Most meg jellemzően 100/60 60 környéki pulzussal :)

Nekünk azt mondták télen alapozásnál aerob, aztán versenyszezonban lehet savasítani. :-)
Nekem a nyugalmi pulzusom 60-ról 50-re ment le a téli szezonban, amikor így futottam. Viszont látni, hogy az enyhén túlsúlyos lányok elfutnak melettem, na az borzasztó volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Életmód
« Válasz #10 Dátum: 2006.03.28 16:53:06 »
Hát elé dióda ez a topiccím. Talán a rövid ékezeteket javíthatnád, meg egy két szóköz se lenne ártalmas...

Mellesleg én meg annyit ehetek, amennyit akarok, 82-87 kg. vagyok így is, úgy is.... Azt mondják, hogy szerencsés alkat vagyok.  :nagymosoly:
Igaz telente feljön egy kis úszógumi, de tavasszal a kertészkedés lehozza....  :vag2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Életmód
« Válasz #11 Dátum: 2006.03.28 17:26:15 »
Én sose voltam 1 hízós alkat, annyit ehetek, amennyit akarok, szerencsére nem hízok nagyon. Viszont ami engem érdekelne, hogy hasizom erősítésre mit tanácsoltok, ami gerinckímélő, mert a gerincemnek nem tesz jót a felülés, és utánna nem akarok homorítani ugyanannyit. Szal a bordásfalas lábemelgetésen kívül mi az amit itthon is meg lehet csinálni esténként?
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Életmód
« Válasz #12 Dátum: 2006.03.28 18:46:31 »
Én már többször fogytam életemben viszonylag sokat (legalább 8-10 kilót) - csak sajnos imádom az édességet, ezért előbb-utóbb mindig visszaszedem magamra.
Eddig azt szűrtem le, hogy
- kerülni kell a cukrot, cukros, alkoholos dolgokat;
- lassan, az ételt jól megrágva kell enni - ez amúgy sem ártalmas...;
- sok folyadékot kell inni (min. napi 1,5 litert direktben);
- mozogni kell;
- keveset kell enni.
Így heti 0,5-1 kilót le lehet adni, szerintem nem is szabad többet.
Ha ugyanezt betartom, de eszem édességet is, akkor pedig kellő célirányos mozgásmennyiséggel ellensúlyozva lehet tartani a megszerzett karcsúságot is.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Életmód
« Válasz #13 Dátum: 2006.03.28 21:43:17 »
Örülök ennek a topicnak, írjatok sok sok okosságot  :nagymosoly:

Épp fogyni készülök amúgy is. Jelenleg ~108 kg vagyok és 188 centi. Nem látszik meg nagyon, mert legtöbben 90 kilóra saccolnak. De az a baj, hogy érzem magamon, hogy mennyire hamar kifáradok és izzadok. Utálatos dolog az izzadás, főleg, mert szeretek inget hordani.

Nem olyan rég még 85kg voltam, az elmúlt 3 és fél évben szedtem fel a cirka 20 kilót  :|
Na igen, a honvédség jó fogyókúra volt. Olyan jó érzés volt látni a bordáimat, amit se előtte se azóta nem látok, csak nagy hájtengert  :sir:

Emellett a vérnyomásom is 130-140/80-90 körül van állandóan. Terhelés esetén kiakad a skála, olyan magasra szökik. A nyugalmi pulzusom is megvan vagy 70-80 biztos. Szóval gáz a helyzet  :(

Egyelőre afekete joghurtos diétája a nyerő  :wink:   A nassolást nehéz lesz megállni. Az az a dolog, amit sajnos a párommal együtt nagyon szeretünk. Emellett a főétkezés általában a vacsora, amit ritkán kezdünk el 19 óra előtt elfogyasztani... Ez sem egészséges, tudom.

Mozgásként egyelőre sétát és egy kis biciklizést tudok beiktatni. Majd később talán egy kis kocogást. De szerintem ha már a kajálást meg tudnám állni, nagyon sokat nyernék...

Azért továbbra is írjatok, majd az eredményekről beszámolok  :mrgreen:
Talán a közösség ereje segít fogyni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Életmód
« Válasz #14 Dátum: 2006.03.28 22:40:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Talán a közösség ereje segít fogyni.

Felállitunk egy nasi kommandót. Akiről megtudjuk hogy nassol jól elverjük :) lehet velem kezdeni. Az elmult 2 hétbe benyomtam 2 Mcflurryt. ettem tiramisut, aranygaluskát. :) bár nem fogyózok már (hála a jó égnek).
Mellesleg próbáld megoldani a napi 3x étkezést pl vigyél magaddal a "gyárba" 2 almát, én pl reggel süttyöltem magamnak vmi húst és a melóhelyen meg 11 óra táján fogyasztottam (azóta is kb 11kor ebédelek, aztán délután 15-17 között a vacsi.
De a mozgást/sportot mindenképpen érdemes beiktatni a mindennapok monotonitásába. ( Ja és a yaris fogyasztását is csökkentheted ezzel :) )