Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162965 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5715 Dátum: 2016.08.06 18:12:32 »
OK, én a méhviaszra gondoltam...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5716 Dátum: 2016.08.15 11:29:48 »
Tegnap az E12-es corollát belülről takarítottam, persze a két kisgyerek is részt akart venni az eseményem.
Végül ők baba nedves törlőkendővel baby wipes-al, nem tudom melyik márka volt már... kívülről törölgették.... átmentek
a jobb1 lámpán is.... pár perc múlva látom, hogy a lámpáról lekapta Lion által a lámpa polírozáskor felhordott viasz réteget ez a cucc.. lehet alkohol is van a kendőben,
de a lökhárítón álltak a lehullott viaszdarabok.... örültem ennek nagyon.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5717 Dátum: 2016.08.15 11:44:24 »
egy uj biznisz lionnak...[emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5718 Dátum: 2016.08.15 11:54:31 »
Tegnap az E12-es corollát belülről takarítottam, persze a két kisgyerek is részt akart venni az eseményem.
Végül ők baba nedves törlőkendővel baby wipes-al, nem tudom melyik márka volt már... kívülről törölgették.... átmentek
a jobb1 lámpán is.... pár perc múlva látom, hogy a lámpáról lekapta Lion által a lámpa polírozáskor felhordott viasz réteget ez a cucc.. lehet alkohol is van a kendőben,
de a lökhárítón álltak a lehullott viaszdarabok.... örültem ennek nagyon.
Ugyan. Engem a kutyák nem láttak egy hónapig. Befordultam a kapun, megálltam az udvaron, nem volt türelmük megvárni hogy kinyissam az ajtót. A többit képzeljétek hozzá :D
De olyan is történt, hogy a szomszéd kutyája szeretett volna haverkodni a hátsó ülésen ülő enyéimmel zárt ajtón keresztül ...
Még gondolkodom megéri e lefényeztetni a 250e Ft piaci értékü Lancia tetejét, motorházát és felpolíroztatni 100+e Ft értékben. :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5719 Dátum: 2016.08.18 08:34:45 »
Tegnap az E12-es corollát belülről takarítottam, persze a két kisgyerek is részt akart venni az eseményem.
Végül ők baba nedves törlőkendővel baby wipes-al, nem tudom melyik márka volt már... kívülről törölgették.... átmentek
a jobb1 lámpán is.... pár perc múlva látom, hogy a lámpáról lekapta Lion által a lámpa polírozáskor felhordott viasz réteget ez a cucc.. lehet alkohol is van a kendőben,
de a lökhárítón álltak a lehullott viaszdarabok.... örültem ennek nagyon.

Venni kell egy tubus Wolf keményviaszt és akkor sok-sok kezelésre elegendő réteg felhordható a védelemre szoruló elemekre.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5720 Dátum: 2016.08.18 09:42:32 »
Ugyan. Engem a kutyák nem láttak egy hónapig. Befordultam a kapun, megálltam az udvaron, nem volt türelmük megvárni hogy kinyissam az ajtót. A többit képzeljétek hozzá :D
De olyan is történt, hogy a szomszéd kutyája szeretett volna haverkodni a hátsó ülésen ülő enyéimmel zárt ajtón keresztül ...
Még gondolkodom megéri e lefényeztetni a 250e Ft piaci értékü Lancia tetejét, motorházát és felpolíroztatni 100+e Ft értékben. :D
Szerintem ne költs a polírozásra sokat.  :flowers:
Vettem a múlkorában egy flakon Sonax Xtreme Polish & Wax phase 3-at, pontosan linkelt boltból. Ez a phase 3 a már nagyon sérült lakk felülettel rendelkező, mattult fényezésre való, ebben a polírozó szer van nagyobb mennyiségben. A phase 2-ben már több a wax, a phase 1-ben pdeig alig van egy pici polírozó anyag.
Kézzel is könnyen felhordható, letörölhető, az eredménye, pedig egészen korrekt. Az én céges, matt narancssárga GAstrám fényezését sikerült úgy visszahozni az "élők" sorába, hogy a cégnél sorra mindenki dícsérte és kérdezgették, hogy hová vittem kozmetikába (így is randa egy kocsi, de, legalább van fénye). Két rétegben érdemes kezelni vele a sérült lakkot, ez saját tapasztalat.
Minden mosás után átkenem a Turle Wax Minute Wax nevű, szórófejes szerrel (száradás után egy puha ronggyal 2-3 perc alatt átmegyek a kocsin) és így hónapokig fenn tudom tartani a "viszonylag" esztétikus megjelenését.
A Sonax is 2300Ft, a TW is 1800-2200 Ft közötti összeg és évekig elég mennyiség.
Ha nagyon belejössz, esetleg az OBI-ban, Praktikerben szokták 14-15000Ft-ért akciózni az Einhell (kék színű) állítható fordulatszámos polírozógépet 2-3 különféle fejjel. Teljesen jó gép, ár/érték aránya kitűnő arra az évi 1-2 munkára. Nekem a kézi sikálástól a könyökömben volt izomláz. Ezzel a géppel órákat tud az ember spórolni. Én céges autónak nem veszek ilyen eszközt, a sajátomat, pedig a jó állapota miatt minden évben elviszem kozmetikába, de Akibor000-tól egyszer megkaptam az Einhell-t kipróbálni és teljesen jó vélemény alakult ki bennem a gépről (is).  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5721 Dátum: 2016.08.18 11:07:51 »
Ugyan. Engem a kutyák nem láttak egy hónapig. Befordultam a kapun, megálltam az udvaron, nem volt türelmük megvárni hogy kinyissam az ajtót. A többit képzeljétek hozzá :D
De olyan is történt, hogy a szomszéd kutyája szeretett volna haverkodni a hátsó ülésen ülő enyéimmel zárt ajtón keresztül ...
Még gondolkodom megéri e lefényeztetni a 250e Ft piaci értékü Lancia tetejét, motorházát és felpolíroztatni 100+e Ft értékben. :D
Venni kell egy tubus Wolf keményviaszt és akkor sok-sok kezelésre elegendő réteg felhordható a védelemre szoruló elemekre.

Így igaz! Keresd Lion-t, bizton segít.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5722 Dátum: 2016.08.18 11:30:37 »
Szerintem ne költs a polírozásra sokat.  :flowers:
Vettem a múlkorában egy flakon Sonax Xtreme Polish & Wax phase 3-at, pontosan linkelt boltból. Ez a phase 3 a már nagyon sérült lakk felülettel rendelkező, mattult fényezésre való, ebben a polírozó szer van nagyobb mennyiségben. A phase 2-ben már több a wax, a phase 1-ben pdeig alig van egy pici polírozó anyag.
Kézzel is könnyen felhordható, letörölhető, az eredménye, pedig egészen korrekt. Az én céges, matt narancssárga GAstrám fényezését sikerült úgy visszahozni az "élők" sorába, hogy a cégnél sorra mindenki dícsérte és kérdezgették, hogy hová vittem kozmetikába (így is randa egy kocsi, de, legalább van fénye). Két rétegben érdemes kezelni vele a sérült lakkot, ez saját tapasztalat.
Minden mosás után átkenem a Turle Wax Minute Wax nevű, szórófejes szerrel (száradás után egy puha ronggyal 2-3 perc alatt átmegyek a kocsin) és így hónapokig fenn tudom tartani a "viszonylag" esztétikus megjelenését.
A Sonax is 2300Ft, a TW is 1800-2200 Ft közötti összeg és évekig elég mennyiség.
Ha nagyon belejössz, esetleg az OBI-ban, Praktikerben szokták 14-15000Ft-ért akciózni az Einhell (kék színű) állítható fordulatszámos polírozógépet 2-3 különféle fejjel. Teljesen jó gép, ár/érték aránya kitűnő arra az évi 1-2 munkára. Nekem a kézi sikálástól a könyökömben volt izomláz. Ezzel a géppel órákat tud az ember spórolni. Én céges autónak nem veszek ilyen eszközt, a sajátomat, pedig a jó állapota miatt minden évben elviszem kozmetikába, de Akibor000-tól egyszer megkaptam az Einhell-t kipróbálni és teljesen jó vélemény alakult ki bennem a gépről (is).  ;)
Gondolkodtam otthoni polírozáson, fúróba befogni egy polírfejet. De friss fényezés lesz rajta, egyszer érdemes lesz elvinni szakihoz, szerintem ez a kocsi még sose látott ilyet :D
Más:
Tesztelgetem, hogy milyen sampon lehet jó a habfúvó fejhez (egy kocsira elfogy kb 1 liter, tehát fontos az ár). Eddig a Karcher lötyijén agyaltam sokat, a 10L-es kiszerelés 6500Ft. Aztán hétvégén kipróbáltam az Auchan lötyijét, valami 230Ft literje.
Az eredménnyel teljesen elégedett voltam:
Kocsi egy hónapja nem volt lemosva. Először a felnik kaptak felnitisztítót, mosást, aztán végigmentem tiszta vízzel, jött a hab, 4-5 perc várakozás, aztán mikroszálas kesztyűben bővizes samponozás majd öblítés.
Szárítás nedves mikroszálas kendővel, üvegek szarvasbőrrel. Nos a kendők alig lettek koszosak egy egy elem szárításánál.
Tapasztalat: érdemes szárításhoz minél világosabb színű kendőt használni ...
Hétvégén megnézem kirohadt e a fű a kocsi alatt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5723 Dátum: 2016.08.18 11:51:00 »
Fúróval neki ne állj, Te![emoji1]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5724 Dátum: 2016.08.18 13:55:39 »
Fúróval neki ne állj, Te![emoji1]
Bocs, van egy csavarbehajtóm, állítható fordulatszámos. De annak is fárasztó lehet a kezelése
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5725 Dátum: 2016.08.18 16:55:47 »
Bocs, van egy csavarbehajtóm, állítható fordulatszámos. De annak is fárasztó lehet a kezelése
FÚRÓVAL, te ....  [rohog] [rohog] [rohog]
Beesik utána az eső!!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5726 Dátum: 2016.08.18 17:24:07 »


...de Akibor000-tól egyszer megkaptam az Einhell-t kipróbálni és teljesen jó vélemény alakult ki bennem a gépről (is).  ;)
huh,az már vagy 4-5éve volt...emléxem...
épp a napokban találtam meg azt a polirgépet az ágynemütartöban...[emoji14] [emoji12]

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5727 Dátum: 2016.08.18 20:09:45 »
huh,az már vagy 4-5éve volt...emléxem...
épp a napokban találtam meg azt a polirgépet az ágynemütartöban...[emoji14] [emoji12]


:clap: :clap: :clap:
Nemá maci! Asziszed maj' megfial min' a mani a cihába???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5728 Dátum: 2016.08.18 20:41:18 »
nem...csak költözéskor oda raktam aztán nem tudtam h hol van...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5729 Dátum: 2016.08.18 22:33:31 »
Tegnap az E12-es corollát belülről takarítottam, persze a két kisgyerek is részt akart venni az eseményem.
Végül ők baba nedves törlőkendővel baby wipes-al, nem tudom melyik márka volt már... kívülről törölgették.... átmentek
a jobb1 lámpán is.... pár perc múlva látom, hogy a lámpáról lekapta Lion által a lámpa polírozáskor felhordott viasz réteget ez a cucc.. lehet alkohol is van a kendőben,
de a lökhárítón álltak a lehullott viaszdarabok.... örültem ennek nagyon.
Nem tudom mit vakart le a gyerkőc a lámpáról, de az tuti, hogy nem a nano viaszt, száradás után sincs olyan vastagsága, hogy darabos maradványt hagyjon maga után.