Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1169563 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bali406

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5445 Dátum: 2015.05.25 11:19:15 »
Hello!

A Wolf nano termékekkel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Egyik az a Glass Guard Nano bevonat, és az érdekelne, hogy meddig hatásos? Mert felkentem én is vagy 2-3 héttel ezelőtt, de közel nem olyan jó, mint amikor friss volt, és nagy esőt eddig nem is kapott. Most amit tapasztaltam az az, hogy 100 kmh környékén teszi a dolgát nagy cseppes esőnél. Ugyanez a problémám a karosszéria nanozással. Pedig a Bodyguardot használtam. Már több mint egy hónapja fent van és közel nem olyan a vízlepergető hatás mint az elején. Ez normális vagy valamit nem jól csináltam mikor felvittem (pedig a leírást követtem pontról pontra).

Válaszokat előre is köszönöm.
Balázs


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5446 Dátum: 2015.05.25 16:07:06 »
Hello!

A Wolf nano termékekkel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Egyik az a Glass Guard Nano bevonat, és az érdekelne, hogy meddig hatásos? Mert felkentem én is vagy 2-3 héttel ezelőtt, de közel nem olyan jó, mint amikor friss volt, és nagy esőt eddig nem is kapott. Most amit tapasztaltam az az, hogy 100 kmh környékén teszi a dolgát nagy cseppes esőnél. Ugyanez a problémám a karosszéria nanozással. Pedig a Bodyguardot használtam. Már több mint egy hónapja fent van és közel nem olyan a vízlepergető hatás mint az elején. Ez normális vagy valamit nem jól csináltam mikor felvittem (pedig a leírást követtem pontról pontra).

Válaszokat előre is köszönöm.
Balázs

Szia! Én is használom a GGN terméket.  Nekem Lion mutatta meg, hogy hogyan kell alkalmazni, és a rétegek között mennyit kell várni, valamint a legvégén mi a trükk.  Nekem kb. 3-5 hónapot kibír, igaz rengeteget megyek.
A karosszériás anyaggal kapcsolatban a gyártó nekem azt mondta, hogy igazán géppel lehet feltenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bali406

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5447 Dátum: 2015.05.25 16:39:48 »
Köszi.
Írtam Lionnak a facebookos oldalára kb 1 hete de gondolom nem vette észre mert az egyéb üzenetekhez ment.
De majd most, hogy tudom, hogy ő az emberem írok neki itt.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5448 Dátum: 2015.05.29 22:07:15 »
Köszi.
Írtam Lionnak a facebookos oldalára kb 1 hete de gondolom nem vette észre mert az egyéb üzenetekhez ment.
De majd most, hogy tudom, hogy ő az emberem írok neki itt.
Végül is megtaláltál........ :yes:
Írtam fb-n

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5449 Dátum: 2015.05.30 00:02:07 »
A wolf termékeket preferálja. Most már én is ezeket használom. Neked kicsit messze van, kispesten van az üzem. Van webshop is.


Sokkal jobb cuccok vannak a wolfnál, igaz nem mindenkinek, főleg nem otthoni felhasználóknak.
A Wolf játszani jó az otthoni usereknek , talán szintentartásra.
De egy igazán piszkos autót, motorteret és felnit nem lehet ezekkel jól megtisztítani.
Hallottam a wolf-os ***i csak nézett, mikor megmutatták neki , milyen is az igazi felnitisztító. Ami tényleg leszedi az odaégett fékport, ( a wolf sajna nm szedi le ) :no: :no:
Mindegy, veszik ezt is. :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.30 00:12:36 írta Celicáss »

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5450 Dátum: 2015.05.30 00:12:03 »
Sziasztok!
Fényszóró polírozás ki volt ebben a topickban valahol tárgyalva? Hova vigyem szerintetek?
Láttam a neten, hogy 2500 ft-tól 8000 ft.ig darab ár van megadva, ami azért elég nagy szórás.
Illetve van gagyi, meg profibbnak látszó megoldás. A tisztítás után kell rá lakk réteget felkenni, vagy nem?
Ha valaki volt Bp-en ilyen helyen, és + a tapasztalat, légyszi írja meg melyik ez a hely. Köszi

tudok egy jó helyet és olcsó is és jó is, garit is vállal rá
nekem bevált.
semmilyen anyagot ne kell utána felvinni.

AvensisBp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5451 Dátum: 2015.05.30 00:15:26 »
Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Toyota Avensist un. olajzöld színben! A minap folyamán sajátkezűleg átpolíroztam az autót az un Turtle Wax original liquidel (  http://autoalkatreszabc.hu/turtle-wax-original-liquid.html  ). Észrevehetően szebb, csillogosabb lett a festés, de én nagy okos utána gondolkodtam hogy ez a polírozó anyag "original" tehát nem a metál hanem sima fényezésekre való...Kérdésem az hogy ezzel rem nem tettem kárt a festéknek?! Utólag néztem hogy metálfényezésre való anyag is van...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5452 Dátum: 2015.05.30 06:54:07 »
Az original arra utal, hogy az eredeti receptura alapján gyártott termék (ez esetben némi módosítással).
Nem valószínű, hogy ártott egy kis kézi polírozás az autódnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.30 06:57:17 írta Agyarka »

AvensisBp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5453 Dátum: 2015.05.30 07:42:32 »
Az original arra utal, hogy az eredeti receptura alapján gyártott termék (ez esetben némi módosítással).
Nem valószínű, hogy ártott egy kis kézi polírozás az autódnak.

A  netes böngészés alapján azt találtam róla hogy mind normal ill. metál fényre is használható a Turtle Wax Original Liquid.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5454 Dátum: 2015.05.30 11:34:12 »

Sokkal jobb cuccok vannak a wolfnál, igaz nem mindenkinek, főleg nem otthoni felhasználóknak.
A Wolf játszani jó az otthoni usereknek , talán szintentartásra.
De egy igazán piszkos autót, motorteret és felnit nem lehet ezekkel jól megtisztítani.
Hallottam a wolf-os ***i csak nézett, mikor megmutatták neki , milyen is az igazi felnitisztító. Ami tényleg leszedi az odaégett fékport, ( a wolf sajna nm szedi le ) :no: :no:
Mindegy, veszik ezt is. :cool2:
Nem szép dolog fórumtársat leszólni. De mutathatsz alternatívákat (amiket persze pár hónap múlva valaki más fog lehúzni), ezért van a topic :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5455 Dátum: 2015.05.30 14:46:00 »

Sokkal jobb cuccok vannak a wolfnál, igaz nem mindenkinek, főleg nem otthoni felhasználóknak.
A Wolf játszani jó az otthoni usereknek , talán szintentartásra.
De egy igazán piszkos autót, motorteret és felnit nem lehet ezekkel jól megtisztítani.
Hallottam a wolf-os ***i csak nézett, mikor megmutatták neki , milyen is az igazi felnitisztító. Ami tényleg leszedi az odaégett fékport, ( a wolf sajna nm szedi le ) :no: :no:
Mindegy, veszik ezt is. :cool2:
Használtál már Wolf termékeket? "Halottam"-ra nem adunk!
Mindig vannak jobbak, aztán azoknál is jobbak és így tovább.... a gyártók folyamatosan fejlesztenek a Wolf is és mindegyiknek van jobb és kevésbé jobb terméke.
Megoszthatnád azért azokat a jobb termékeket amiket használsz, hátha az itteniek is kipróbálnák......., ja meg, hogy milyen árkategóriába tartoznak.
Hogy mennyire nem jók a Wolf termékek azt néhány képpel had illusztráljam, várom majd a Te képeidet is.....
A sz@r sampon!

A használhatatlan beltér samponnal tisztított kárpit!


A fékport le nem oldó felnitisztító!




Polírozással, nano bevonattal elszúrt fényezés!


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5456 Dátum: 2015.05.30 14:51:24 »
Ilyen fiatal autókon nem ér  :winkiss:
Majd ha le lesz lakkozva a Lancia teteje, akkor a nagylányokon meg lehet mutatni  :tt2:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5457 Dátum: 2015.05.30 19:30:10 »
Ilyen fiatal autókon nem ér  :winkiss:
Majd ha le lesz lakkozva a Lancia teteje, akkor a nagylányokon meg lehet mutatni  :tt2:
Na igen, a 19 év az nagylányban fiatal, autóban már kevésbé, a Laguna (a bordó) az annyi idős, a Volvo 13, meddig számít fiatalnak egy autó....? :winkiss:

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5458 Dátum: 2015.05.30 19:42:10 »
Nem szép dolog fórumtársat leszólni. De mutathatsz alternatívákat (amiket persze pár hónap múlva valaki más fog lehúzni), ezért van a topic :)

Mutatok. Az én felnimről nem hozza le a wolf felnitisztító a 10 év alatt ráégett fékport.
DE van , ami lehozza.
Majd mutatok képeket.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5459 Dátum: 2015.05.30 21:32:09 »
Belső kárpit tisztítás. :eek:
A tulaj szerint csak kicsit volt piszkos.....


« Utoljára szerkesztve: 2015.05.30 21:36:00 írta Celicáss »