Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162919 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3330 Dátum: 2010.09.07 14:16:26 »
hajaj.... most néztem a képeket, a Civic fényezése sajnos rosszabb bőrben van: az nem úg néz ki, mintha egy fálytolréteg alatt tükröződne, hanem egyáltalán nem tükröződik már....

De mindegy, ha nem sikerül kitalálni valamit, akkor így marad. Csak ezér nem lesz metálkék a verda....

És gép polírral nem szívesen nyünnyögnék, főként azért, mert nincs otthon ilyenem, de ha lenne, akkor is félnék azért kicsit, hogy megégetem vele a fényezést....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3331 Dátum: 2010.09.07 14:20:24 »
Akkor is menthető a fényezés. Gondolod, hogy a szintén '91-es ex-Daiunk gyári piros fényezése jobb állapotban volt? ;)
Viszont én is szkareszre voksolnék... tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.  :flowers: :D
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3332 Dátum: 2010.09.07 14:25:07 »
Akkor is menthető a fényezés. Gondolod, hogy a szintén '91-es ex-Daiunk gyári piros fényezése jobb állapotban volt? ;)
Viszont én is szkareszre voksolnék... tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.  :flowers: :D

...aha. Próbálnám csak most kicsavarni a párom kezéből a friss ropogós kocsikulcsot....  ::) :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3333 Dátum: 2010.09.07 14:29:41 »
hajaj.... most néztem a képeket, a Civic fényezése sajnos rosszabb bőrben van: az nem úg néz ki, mintha egy fálytolréteg alatt tükröződne, hanem egyáltalán nem tükröződik már....

De mindegy, ha nem sikerül kitalálni valamit, akkor így marad. Csak ezér nem lesz metálkék a verda....

És gép polírral nem szívesen nyünnyögnék, főként azért, mert nincs otthon ilyenem, de ha lenne, akkor is félnék azért kicsit, hogy megégetem vele a fényezést....
Akkor Jesse-t keresd meg, Ő megcsinálja, szintén tutijól. És akkor a párod kezéből sem kell kitekerni a kocsiklucsot egy fél napra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3334 Dátum: 2010.09.07 14:55:43 »
Ma én is bejelentkeztem Jasse-hez egy tél előtti konzerválásra.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3335 Dátum: 2010.09.07 16:58:35 »
ehh...köszi Mester a "reklámot"!! Nem véletlen írom én sem a 3M durva,fehérkupakos,polírt!!! Ez az egy normális minőségű anyag...van ára is,de ez legalább hatékony!! Én ezzel dolgozom ha lehet mindig!! :D Trotter Mester már látta a különbséget!! :1eye:
Ha jól tudom, te Fehérvári vagy, ugye?Még megeshet, hogy benevezek nálad egy kis fényezés rendbetételre.Tudom, nem szeretitek az ilyen kérdéseket, de priviben, vagy akár itt is, nekem mindegy, mondanál egy kb. árat, egy frankó polírozásra nálad?
99' Avensis 1.6 4A-FE

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3336 Dátum: 2010.09.07 19:54:52 »
ehh...köszi Mester a "reklámot"!! Nem véletlen írom én sem a 3M durva,fehérkupakos,polírt!!! Ez az egy normális minőségű anyag...van ára is,de ez legalább hatékony!! Én ezzel dolgozom ha lehet mindig!! :D Trotter Mester már látta a különbséget!! :1eye:
Ha jól tudom, te Fehérvári vagy, ugye?Még megeshet, hogy benevezek nálad egy kis fényezés rendbetételre.Tudom, nem szeretitek az ilyen kérdéseket, de priviben, vagy akár itt is, nekem mindegy, mondanál egy kb. árat, egy frankó polírozásra nálad?
Igen Fehérvár melletti!! Gyakorlatilag ez autófüggő az ár,de priviben dobok egy kb-t!!  :D

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3337 Dátum: 2010.09.08 18:13:51 »
Sziasztok.

Lemattult piros festékkel  (90-es autóról van szó) lehet valamit kezdeni, lehet rajta javítani? Honda Civicé a szín, de elméletileg öt éve kapott új telifényt, de sajnos az is lemattult. Sérülve nincs a fényezés, tehát nem pókhálós vagy valami, csak nagyjából egyenletesen matt...
A család 'szent tehenén' a szintén '90-es Golf II-esen szintén lakkozás nélküli gyári piros van.
Vagy 10 éve kézzel átpolíroztam, ha jól emlékszem Turtle márkájú, újautóra ajánlott, polír pasztával.
A felporzott festékréteget finoman levette és egészen jó lett a fénye.

Amit most mondok azért ne kövezzetek meg!
Vettem egy készlet WS-teleshopos Lack Protectort és egy hónap után (szintén kézzel) lekezeltem a kocsit szalon fénye lett és maradt is.
Évente megcsinálva, tényleg tükrös (és a következő kezelésnel nem koptatja a festékréteget).

Szerintem szkaresszel políroztasd ki (3M), utána kezeld, vagy kezeltesd le.

A fedőlakkos fényezés más téma, ha a galambürülék felveszi a fedőlakkot, költséges javítani.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3338 Dátum: 2010.09.09 09:42:39 »
Sziasztok.

Lemattult piros festékkel  (90-es autóról van szó) lehet valamit kezdeni, lehet rajta javítani? Honda Civicé a szín, de elméletileg öt éve kapott új telifényt, de sajnos az is lemattult. Sérülve nincs a fényezés, tehát nem pókhálós vagy valami, csak nagyjából egyenletesen matt...
A család 'szent tehenén' a szintén '90-es Golf II-esen szintén lakkozás nélküli gyári piros van.
Vagy 10 éve kézzel átpolíroztam, ha jól emlékszem Turtle márkájú, újautóra ajánlott, polír pasztával.
A felporzott festékréteget finoman levette és egészen jó lett a fénye.

Amit most mondok azért ne kövezzetek meg!
Vettem egy készlet WS-teleshopos Lack Protectort és egy hónap után (szintén kézzel) lekezeltem a kocsit szalon fénye lett és maradt is.
Évente megcsinálva, tényleg tükrös (és a következő kezelésnel nem koptatja a festékréteget).

Szerintem szkaresszel políroztasd ki (3M), utána kezeld, vagy kezeltesd le.

A fedőlakkos fényezés más téma, ha a galambürülék felveszi a fedőlakkot, költséges javítani.

mondta a párom is már, hogy ez a WS Teleshopos cucc ez valami nagyon jó dolog, öreg kétütemű Wareszt hoztak vele rendbe. Én meg hiszem is meg nem is. Igazából látni kéne, csak 8000-t nem hajít ki csak úgy az ember az ablakon.....

Megjegyzem így mattan is jópofa az autó, kicsit csibészes. Én azér örülnék neki, ha rendbe lenne hozva, merrt félek, hogy ami most így néz ki, az később mér rosszabb lesz...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3339 Dátum: 2010.09.09 09:53:22 »
Lehet kovezni, en is azt hasznalom. Rokon tanacsara kezdtem el hasznalni es bejott. Az arat megeri a csomag, amit adnak erte szerintem. Anno a Trabant festesenek kopasa megallt tole, ha evente 2szer atwaxoltuk vele. Mar egy haverom is ezt hasznalja, miota rendberaktam vele a feher autojat:
A jobb oldalan egy fekete, muanyag lokossel valaki vegigszantotta. Teljesen kiszedtuk a muanyagot a szenne karcolt lakkbol es ismet gyonyoru fenye lett.
Puskaval nem lovok a gepre, de sztem jo  :yes: A muszerfalapolojatol pedig jobbal meg nem talalkoztam. :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3340 Dátum: 2010.09.09 12:48:52 »
Ezekkel a teflonos cuccokkal csak és kizárólag az a baj, hogy ha neadj'Isten fényezésre kerülne sor a fényező szeme szikrákat fog hányni, amikor a szórógitt elkezd leperegni, az alapszínről nem is beszélve. Házilag utólag már nem is javítható a fényezés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3341 Dátum: 2010.09.09 12:53:04 »
Ezekkel a teflonos cuccokkal csak és kizárólag az a baj, hogy ha neadj'Isten fényezésre kerülne sor a fényező szeme szikrákat fog hányni, amikor a szórógitt elkezd leperegni, az alapszínről nem is beszélve. Házilag utólag már nem is javítható a fényezés.
Nem hiszem, hogy a teflon a lakkréteg és a festékréteg alá, az alapozóba is beépülne... Én még nem hallottam fényezőtől panaszt ilyesmire.  :hmmmm:

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3342 Dátum: 2010.09.09 23:25:17 »
Találtam az őszi nagytakarítás közben a garázsban egy ilyet:  http://www.ferenczifon.hu/index.php?act=online&code=product&id=2728
Kb 10 éves lehet és félig van. Nincs beszáradva sem. Rákenhetem a 2004 évi világosszűrke lakkozott autómra ?
/A sárvédő alján kipróbáltam és jónak tünt./
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

barna.czukor

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3343 Dátum: 2010.09.10 01:09:39 »
Találtam az őszi nagytakarítás közben a garázsban egy ilyet:  http://www.ferenczifon.hu/index.php?act=online&code=product&id=2728
Kb 10 éves lehet és félig van. Nincs beszáradva sem. Rákenhetem a 2004 évi világosszűrke lakkozott autómra ?
/A sárvédő alján kipróbáltam és jónak tünt./
Én nem erőltetném, mert túl régi és lehet, hogy kiváltak belőle a vegyi anyagok. Hosszabb távon nem biztos, hogy használ... Lehet, hogy jó, de én nem merném megkockáztatni.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3344 Dátum: 2010.09.11 17:56:43 »
Ezekkel a teflonos cuccokkal csak és kizárólag az a baj, hogy ha neadj'Isten fényezésre kerülne sor a fényező szeme szikrákat fog hányni, amikor a szórógitt elkezd leperegni, az alapszínről nem is beszélve. Házilag utólag már nem is javítható a fényezés.
Szerintem a fényezésnél az első a felület felcsiszolása.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013