Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1169132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2865 Dátum: 2009.04.14 15:46:05 »
Miért is nem?

-A légszűrőt ne nyomd tele vízzel, a többit meg bele is merítheted, főleg, ha az elektromos rendszer nincs szétgányolva!

-Ha esős időben közlekedsz a motor akkor is száraz lesz szerinted?


Örök visszatérő dilemma ez a gőzborotvás motormosás, én nem helyeslem, lehet azért mert már láttam kapitulált elektronikát motormosás után :surrender: úgyhogy engem a hideg is kiráz, arról nem is beszélve hogy tök felesleges, most ide ne írja valaki hogy egy jó kis dagonyázás után azért nem árt kimosni a motorteret is. :winkiss:

Viszont :excl: az esős időben való közlekedést ne azonosítsuk egy motormosással, a "nemesebb" részek zuhéban se kapnak 1deka vizet se!

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2866 Dátum: 2009.04.14 15:51:29 »
Ne már hogy elhiszitek hogy lehet bő víz nélkül normálisan (karcmentesen) autótmosni???!!  :surrender:

Pedig tényleg működik a dolog, rossz nézni de működik... :wacko:

Igen rossz nézni és előtte érdemes benzinkutnál legőzberetválni és utána hazamenni és az udvaron vagy az uccán simán le lehet tisztítani a kocsit !! És azt már nem rossz nézni. :clap:

Nem pampoghatnak az irigy köcsögök, hogy ilyen meg olyan eu-s szabályt sért a kocsimosás, mert 1x nem használsz vizet 2x,tisztán természetes anyagokkal dolgozol nem  - tuskóba kapható mit sem érő vegyszeres hulladékokkal -  vegyszerekkel tehát a környezetet sem károsítod.
3x: az felület amit áttörölsz kap egy védőréteget is ami felújítja a lakkozást, fényezést. De erre ha valaki akar rávakszolhat és kész.


Az eu fejletteb, jobbik felében rájöttek arra, hogy nem kell mindenáron 200 liter vizet elhasználni egy mosásra. És a gépi mosót is ki lehet kerülni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.14 15:53:40 írta tutinet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2867 Dátum: 2009.04.14 15:59:43 »
Ez szerintem más.
Ez levédett, ami itt volt kiállítva ez biztos. Egyébként még senki nem ismerte ezt az eljárást. Az ABT tuningos Q7-es AUDI-t is ezzel pucolták meg mert behizatalkor sáros lett, de több más autót is.

Ez egy új dolog ami tavaly óta létezik. Még sehol nem láttam ezt autósboltba meg máshol sem.


""Formula VULCANET is the fruit of almost 2 years of research and tests laboratory and on hundreds to body to all types. The concept of a lingette especially woven for this application, impregnated of a composition which contains 18 different molecules, is single.

The manufactoring process in “multiphase” as well as the formula profit from an International Patent under N° 07.04121.

It is about a Patent 100% French""

Persze, ez a jól hangzó bla-bla része. Mondom, hogy rég "ki van találva" a dolog. Abban a cikkben, amit belinkeltem, egy csomó pontosan ugyanilyen termék fel van sorolva. A többi csak rizsa, mint a mosóporok aktív részecskéi, a joghurtban a bifidus akármi, a Castrol mágneses molekulái stb.  :flowers:

Levédetni meg, kis túlzással, kb. akármit lehet, szal ez a világon semmit nem bizonyít (azon kívül, hogy ügyes a marketingesük).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2868 Dátum: 2009.04.14 16:00:25 »
Ne már hogy elhiszitek hogy lehet bő víz nélkül normálisan (karcmentesen) autótmosni???!!  :surrender: Ez olyan lehet mint a nő nélküli...("hogyismonjam")....a vége ok....de mi áron jutsz el odáig??!! :D :D

Pedig de. A tesztben, amit belinkeltem, direkt ezt figyelték, hogy nem lesz-e karcos tőle a fényezés. És nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2869 Dátum: 2009.04.14 16:02:26 »
A motorteret lehet még ezzel kivállóra megtakarítani. Mivel ott nagyon nem vizezhetsz.
Miért is nem?
-A légszűrőt ne nyomd tele vízzel, a többit meg bele is merítheted, főleg, ha az elektromos rendszer nincs szétgányolva!
-Ha esős időben közlekedsz a motor akkor is száraz lesz szerinted?

Némi különbség van az esős időben alulról felcsapódó víz, meg a motormosás között ;) ... Alapvetően nem jó ötlet a motormosás, mert minél kevesebb víz jut az elektromos dolgokra, annál jobb. Ezt a saját káromon tanultam meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2870 Dátum: 2009.04.14 17:39:51 »
motormosás?? zacskózz be minden elektronikát,gyertyákat és semmi gáz nem lesz.... :D egyébként pl diesel autónál nem igazán tud galibát okozni egy kis motormosás!! :D

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2871 Dátum: 2009.04.14 20:35:11 »
motormosás?? zacskózz be minden elektronikát,gyertyákat és semmi gáz nem lesz.... :D egyébként pl diesel autónál nem igazán tud galibát okozni egy kis motormosás!! :D

Nem kell zacskózni. Nem is látsz csupasz elektronikát sehol, minden be van vonva többszörösen műanyaggal meg gégecsővel. 2004-es Corollánál legalábbis így van.A gyertyák vezetékeit , gyújtáskábeleket nem is látni mivel egy nagy műanyag tábla burkolja a motort felülről.
Én már többször lemostam a motort és utána azonnal indult gond nélkül. Persze nem a légszűrőcsőbe nyomtam a vizet.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2872 Dátum: 2009.04.14 22:20:10 »

 most ide ne írja valaki hogy egy jó kis dagonyázás után azért nem árt kimosni a motorteret is. :winkiss:


Nem kell utána, közben megoldható:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2873 Dátum: 2009.04.14 22:43:27 »
Nem kell zacskózni. Nem is látsz csupasz elektronikát sehol, minden be van vonva többszörösen műanyaggal meg gégecsővel. 2004-es Corollánál legalábbis így van.A gyertyák vezetékeit , gyújtáskábeleket nem is látni mivel egy nagy műanyag tábla burkolja a motort felülről.
Én már többször lemostam a motort és utána azonnal indult gond nélkül. Persze nem a légszűrőcsőbe nyomtam a vizet.

Még megcsinálhatod ezt x alkalommal... x+1. alkalommal aztán valami be fog ázni, és nem indul majd az autód; utána mondjuk cserélni kell majd a légtömeg-mérőt. Nehogy azt hidd, hogy örök életűek azok a tömítések! A víz idővel megtalálja a maga útját - jobb ezt nem direkt siettetni. Mondom még egyszer: tapasztalatból beszélek.

A motorteret nem nézegetni kell. Ami ott van, annak nem kell szépnek lennie - annak működnie kell. És nem víz alatti üzemre tervezték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2874 Dátum: 2009.04.14 23:57:01 »
Pedig de. A tesztben, amit belinkeltem, direkt ezt figyelték, hogy nem lesz-e karcos tőle a fényezés. És nem.

Én elfogadnám velük hogy egy 'nem lett lemosva egész télen' autót nem lehet karc mentesen 'mosni' a csodaszerükkel. Sőt, egy 1-holnapos nyári piszkot sem. Az én lámpáim mindent látnak :devil:. Azért meg mindig, ÉVEK után, nem annyira nagy a dolog... mert kaki. Ha egyszer kitaláljak egy olyan 'waterless car wash' cucc ami igazán lehet tisztítani az autót vele karcmentesen akkor sem használnám mert persze a felület lesz tiszta, de mi van a felnikkel, az ajtókeretekkel, a gumik fölött (nem tom mi ez a rész... wheel wells in English) és a többi 100+ helyek ahol nem lehet bedugni egy rongy?

Lehet hogy egy igazi waterless szakember tud 'tisztítani' egy autó hogy nem annyira karcos, de a legtöbb waterless mosók nem tudják és nem is érdeklik mert azok alkalmazottak. Volt egyszer egy waterless srác az autókozmetika fórumon ahol járok és mindig vitatkozott hogy nem karcolja meg az autót... a mai napig nem meri fel rakni egy képet a fekete autójáról a halogének alatt... Lehet hogy egy kerámia fényezésen tudják lemosni majdnem karc mentesen de egy Japán, puhi muhi fényezési autón... felejts el.

Azt is vitatkoznak hogy 'Jaj, a hagyományos mosás az nem környezeti barát!' Az igaz hogy ha az autómosó nem használja környezeti barát termékek (mint a gépi mosóknál). A gépi mosók nem fogják használni 'baráti cuccok' mert mert azok annyi függős az oldószereken, erős tisztítószereken, stb. hogy ezek nélkül nem lehet elérni a 'majdnem tiszta' szintjük. Minden tisztítószerem ami érint a földet, az BIO. Hóhab (100% BIO), sampon (100% BIO), felni tisztítószer (100% BIO), zsíroldó (100%) BIO és még az általános tisztítószerem meg a kárpittisztítószerem is. A motoron kivül, mindent ami lemosom egy autóról az a földről jött... a fékpor, az is a földre megy amikor vezetsz, szóval mi a különbség?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2875 Dátum: 2009.04.15 08:58:44 »
 :yes: :yes: :yes: Aki foglalkozik a dologgal kicsit,az mindenki azt mondja hogy nem lehet víz nélkül karcmentesen,teljesen tisztára autót mosni....!!!!!! Miért nem hisztek már nekünk???????? Komolyan nem értem hogy tudják ennyire ilyen reklám lósz.arokkal megetetni az embereket...utána meg mindenki csak kamillázik hogy miért mattul a fényezése,meg miért kell újrafényezni az autót..... komolyan Apollo (Jesse) jobb ha nem írunk semmit mert olyan mntha a falnak beszélnénk.....!!!!!  :cry: :nonono: :censored: :hang:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2876 Dátum: 2009.04.15 09:08:38 »
Ez nem igaz. nem a falnak "beszéltek", hanem tutinetnek írogattok.
Én meg szívesen olvasom, mert ebből tanulok, nem keveset. Van, amiben én vagyok otthon, ott meg én írogatok... :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2877 Dátum: 2009.04.15 10:00:00 »
"Dankebittethakyoumercy" Sir!! :D :D :D

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2878 Dátum: 2009.04.15 10:17:54 »
Ez nem igaz. nem a falnak "beszéltek", hanem tutinetnek írogattok.
Én meg szívesen olvasom, mert ebből tanulok, nem keveset. Van, amiben én vagyok otthon, ott meg én írogatok... :D

Nemcsak nekem. Én hiszek mindkettőjüknek. Jesse-nek is meg ennek a szernek is. :clap: :clap:

Ezért már sokadszorra leírom, hogy először leveretem a koszt a kocsiról és utána kenem át. Így nem karcolok. Érted e ?

és van még egy előmye: motormosás helyett motortisztítás, nincs spriccelgetés a motortérben mégis tiszta lesz, mert csak át kell törölgetni. És még gy védőréteget is képez ami portaszító.

Jesse gyurmájára meg mindenképpen szükség van,mert a tavaszi szennyeződések csak azzal jönnek le . És azzal se mindig teljesen. Tapasztalat.
De ez az újfajta zöldvulkános oldószer viszont jó mert megköti a koszt rajtatartja a törlőkendőn így eltünik a fényezésről. Már nem keni vissza. Ezt is
megtapasztaltam.

A kiállításon a pali letörölte a kocsiról a koszt és ugyanazzal a kendővel a szemüvegét is tisztára törölte , nem karcolta nem kente vissza a koszt, hibátlan a cucc engem meggyőzött.

De ahogy elnéztem sokmindenki mást is a kiállításon.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.15 10:29:12 írta tutinet »

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2879 Dátum: 2009.04.15 10:33:25 »
... zöldvulkános oldószer ...
félretéve,h mennyire jó, vagy nemjó, a marketingeseknek 10/10
jó neve van :D