Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1164743 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2505 Dátum: 2008.12.02 08:25:11 »
Idézet
Először szintbe kéne csiszolni (a Jesse által említett finom vizes csiszolókkal, több lépésben, egyre finomabb csiszolót használva), utána a sérülésből nagyon óvatosan "kikarcolni" a fehér festéket (pl. valamilyen penge hegyével) annyira, hogy mínuszba kerüljön a környező felülethez képest; aztán a felületet zsírtalanítani, majd nagyon vékony ecsettel, passzoló színű festékkel a sérülést kijavítani, ezt követően az említett vizes smirglikkel ismét szintbe csiszolni, majd fényesre polírozni vmilyen megfelelő pasztával, és végül waxszal lekezelni.

köszi, érthető ::) ilyen vizes smirglit hun lehet bészerezni?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.03 00:39:00 írta Palaczk »

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2506 Dátum: 2008.12.02 08:36:29 »
Először szintbe kéne csiszolni (a Jesse által említett finom vizes csiszolókkal, több lépésben, egyre finomabb csiszolót használva), utána a sérülésből nagyon óvatosan "kikarcolni" a fehér festéket (pl. valamilyen penge hegyével) annyira, hogy mínuszba kerüljön a környező felülethez képest; aztán a felületet zsírtalanítani, majd nagyon vékony ecsettel, passzoló színű festékkel a sérülést kijavítani, ezt követően az említett vizes smirglikkel ismét szintbe csiszolni, majd fényesre polírozni vmilyen megfelelő pasztával, és végül waxszal lekezelni.

köszi, érthető ::) ilyen vizes smirglit hun lehet bészerezni?


 :yes: http://www.autocolor.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7&Itemid=38 Mielőtt meg csinálod, rakd a smirgli papírokat egy vödör szappanos vízbe legalább 24 órára hogy jól beázónak.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.02 09:26:15 írta Apollo Auto »

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2507 Dátum: 2008.12.02 08:56:34 »
Lesz egy kis időm nekiállok ablaktisztítóval+mikroszálas kendővel,majd egy kis üvegpolír! Aztán ha nem jön be ,na akkor jön a penge!
Majd beszámolok mire jutottam!

Kössz mindenkinek a segítséget!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2508 Dátum: 2008.12.02 13:55:46 »
Apollo neharagudj,de ezt a 30 fokos részt mégegyszer,mert nem birok elmenni rajta!

Kössz! :-)

Fordítom: a pengét használat közben hegyesszögben tartsd az üveghez képest. (Lehetőleg felülről lefelé toljad.)

Kiszedtem a fölösleges idézetet, inkluzíve kép  :flowers: ... (Palaczk)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.03 00:44:27 írta Palaczk »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2509 Dátum: 2008.12.02 16:30:10 »
köszi!

Töröltem a rossz idézetet (ne törölj ki semmit belőle, ha idézni akarsz, csak a legvégére írd a hozzászólásodat).  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.02 16:39:48 írta kleingy »

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2510 Dátum: 2008.12.02 18:01:22 »
Apollo neharagudj,de ezt a 30 fokos részt mégegyszer,mert nem birok elmenni rajta!

Kössz! :-)

Fordítom: a pengét használat közben hegyesszögben tartsd az üveghez képest. (Lehetőleg felülről lefelé toljad.)

Így már stimm!

Délután egyik ismerőstől kaptam Maxolen terméket (nevét nemtom) ,még nem próbáltam,szerinte tuti lejön!

... ééés innen is kiszedtem a fölösleges idézeteket, inkluzíve kép  :whistling: (Palaczk)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.03 00:44:50 írta Palaczk »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2511 Dátum: 2008.12.03 16:30:44 »
Köszi Palaczk! ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2512 Dátum: 2008.12.04 19:15:35 »
Ma volt egy kis időm ,hát nekiálltam a szélvédőnek!
Maxolenes cucc,majd üvegtisztító! Ezt kétszer! Úgy tűnik ez jólesz ,még  egyszer-kétszer rámegyek  ,szerintem rendben is lesz!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2513 Dátum: 2008.12.05 01:01:38 »
No a szilikon megkapta a magáét ... én meg ezzel fújogattam a kédergumikat az ajtónál, hogy télen ne fagyjon be.
Ott is rossz ötlet?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2514 Dátum: 2008.12.05 08:43:10 »
Nem, évekig azzal fújkáltam, azonban mostanában glicerinnel kenem. Patikában lehet kapni, vettem kb. egy decinyit, az nagyon sokáig elég, és nem is drága.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2515 Dátum: 2008.12.05 10:57:41 »
Hello, te is itt a fórumon ? CSak idetaláltál.....Milyen jó  :clap:

Hi Tibi! Gondoltam segítek titeket amennyire tudok :)! Hmm, majd nem waxolási idő neked uram ;) majd hívlak!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2516 Dátum: 2008.12.05 11:11:53 »
No a szilikon megkapta a magáét ... én meg ezzel fújogattam a kédergumikat az ajtónál, hogy télen ne fagyjon be.
Ott is rossz ötlet?

Majd nem ugyan az a hatás mint a gimiknél... ha nem profi cuccot veszel az ajtógimiknek akkor inkább szőlőzsírt (mint a leggagyibb Labello) kend rá hogy ne fagyon a fémhez. Ugyan az mint a Sonax cucc ami én használom http://apolloauto.hu/images/M6_40.jpg

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2517 Dátum: 2008.12.06 19:43:57 »
No a szilikon megkapta a magáét ... én meg ezzel fújogattam a kédergumikat az ajtónál, hogy télen ne fagyjon be.
Ott is rossz ötlet?

Szerintem nem. Én túl régóta használom ahhoz, hogy most hirtelen leálljak vele. Nagyon egyszerű, hogy miért gondolom így: mert szvsz közel két évtized alatt észre kellett volna vegyem, ha valami bajt okozna. Nem vettem észre, sem kédergumin, sem gumiabroncson. Én továbbra is használni fogom az olyanokat, amikre rá van írva, hogy gumiápolásra alkalmasak  :whistling: ... Ma fújtam le pl. az Avensis nyári gumijait. Leginkább a Prevent-félét szoktam használni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2518 Dátum: 2008.12.06 21:01:53 »
Osztom Palaczk véleményét, hogy ennyi idő alatt azért már láthatóvá vált volna, ha nagyon rossz a kédernek...
[ apámtól tanultam és ez már az x.-edik autó amin űzzük látható kár nélkül, többnyire szintén Prevent cuccal ]
legfeljebb az a kérdés, a glicerin vagy a szőlőzsír mennyivel hatékonyabb ???
vagy, hogyha tényleg gáz, akkor hogy győződhetünk meg az eddigi "kártékonykodásunk" eredményéről?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2519 Dátum: 2008.12.06 21:44:22 »
Csak egy jó tanács...szilikon tartalmú termékeket ne használjatok ha fényeztetni akarjátok valaha is az autót....mert a festék szétugrik rajt...hiába csiszolod le fémig, akkor is ...a fémbe is beeszi magát ez az olajos trutyi....egyedüli segítség az anti szilikon meg a szilikon mentesítő.....inkább olyan gumiápolót használjatok( ami szilikonmentes)!! Műszerfalat aki ezzel kezelte az észreveheti hogy az üvegre ami felverődik,utána elég eltávolítani...azaz szinte lehetetlen,mert csak szétkened!! :excl: