Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141763 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4800 Dátum: 2010.09.25 22:56:23 »
Szeretett autodnak igenis minnél elöbb megkell közeliteni az üzemi hömérsékletet, különben nagyon kopik hidegen :D
Azt a pár percet igazán ki lehet birni :winkiss:
Különbenis mivel akarsz fűteni ,amikor neki sincs még egy csepp hője se [rohog]
Asszem elég érhetően leírtam a dolgot, nem fogom itt ragozni összevissza  ::) ... Én még autót nem tettem tönkre, sőt aki ismer, tudja hogy mennyire vigyázok rajtuk. Nem így kell kímélni egy kocsit, ez a "felesleges hülyeség" kategória. Alig melegszik be így lassabban, de már csak ismétlem magam.
Igazad van, nem érdemes rajta vitatkozni, te ugy csinálod, én meg így. :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4801 Dátum: 2010.09.25 22:56:49 »
Szerintem a kedves vevők vágyai szerint alakul a km óra állása :flowers:
Így, így  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4802 Dátum: 2010.09.26 02:03:04 »
Megkockáztatom, hogy már az E11-ben is fixen része a vízkörnek a fűtésradiátor is, magyarul nincs fűtéscsap, hanem azt szabályzod, hogy átáramoljon-e a levegő a fűtésradiátoron, vagy sem.
Van vízcsap benne, azt mozgatom a bowdennel. Az E12-esben már nincsen.

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4803 Dátum: 2010.09.26 06:14:09 »
Az elsőt már megszakértettük neked, már linkelted ha jól látom.

A másodiknál miért K-s a rendszám? A bal első sárvédőnek totál más a színe, látszik is, hogy a motorháztető illesztései sem jók. Az ülése 110 ezernél hogy lehet kiszakadva? Közel 200 ezernél sincs az enyémnek semmi baja! Hívd fel, hogy mit mondanak rá, így látatlanban én azt mondanám, hogy külföldről behozott, törött, nem kicsit visszatekert. Kérdés, hogy hogy van megcsinálva. Bár a fényezésből ítélve...

A piros nagyon dögös, a képek nyáron készültek. Érdekes lenne tudni, hogy miért adja el most, ha frissen van körbefújva a kocsi (Terra az autó, de mindenhol színre van fújva és látszik, hogy friss a fényezés).

Pontosan,hogy nem szakértettétek :no: vagy ha igen ,nem találom a hozzászólást ::)

Viszont ma megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

ugyanis a tulaj azt mondta mégsem viszik ki a piacra,megvárnak előbb engem.Gyanús.. :hmmmm:,ja és szakad az eső,nem tudom mennyi értelme,mert nincs garázs(illetve nem írja,hogy garázsban tartott).Szakadó esőben átnézni egy kocsit????
Más:
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Toyota_corolla_1107134.htm?ca=2_a&last=1

Na nekem ez tetszik,vagy az ilyen..Igaz már eladták ::)



Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4804 Dátum: 2010.09.26 07:05:20 »
Viszont ma megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

ugyanis a tulaj azt mondta mégsem viszik ki a piacra,megvárnak előbb engem.Gyanús.. :hmmmm:,ja és szakad az eső,nem tudom mennyi értelme,mert nincs garázs(illetve nem írja,hogy garázsban tartott).Szakadó esőben átnézni egy kocsit????
Esőben nem szabad kocsit venni, így képtelenség megállapítani a karosszéria, a fényezés állapotát.

Ami a tulaj viselkedését illeti: nem gyanús az, csak rutintalan  ;) ... Ezzel elárulta neked, hogy te vagy az egyetlen komoly érdeklődője.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4805 Dátum: 2010.09.26 07:59:43 »
ez a kék ez gyári szín?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4806 Dátum: 2010.09.26 08:19:06 »
Viszont ma megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

ugyanis a tulaj azt mondta mégsem viszik ki a piacra,megvárnak előbb engem.Gyanús.. :hmmmm:,ja és szakad az eső,nem tudom mennyi értelme,mert nincs garázs(illetve nem írja,hogy garázsban tartott).Szakadó esőben átnézni egy kocsit????
Esőben nem szabad kocsit venni, így képtelenség megállapítani a karosszéria, a fényezés állapotát.

Ami a tulaj viselkedését illeti: nem gyanús az, csak rutintalan  ;) ... Ezzel elárulta neked, hogy te vagy az egyetlen komoly érdeklődője.
Nagyon kurrens és a sorból kilogó áru autónak kell lenni ,amit gyorsan elvisznek. Azt meg azért nem viszik el mert gyanus :D
Még nem tettem én se, de miért nem lehet esőben autót nézni? Azon kivűl , hogy az ember nem fekszik alá, meg megázik?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4807 Dátum: 2010.09.26 08:28:28 »
hispan66!
1997-es Corolla 45 ekm-el? :eek: Olyan nincs is, ha van , nem csoda hogy (eladták) és nincs :devil:

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4808 Dátum: 2010.09.26 09:19:51 »
Sziasztok!
Szerintem nehéz, de nem lehetetlen!  :devil:  Szerencsét próbálok itt is...!  :flowers:
Bogaras lennék?  :eek:
Néhány hónapja totálkárosra tört az Toyota Aygo-m (nem én voltam a hibás, a biztosító fizetett némi pénzt) és most azon dolgozok, hogy találjak egy olyan 2004-2005-ös Toyota Corollát, SOL felszereltséggel, ami benzines, 5 ajtós és lehetőleg törésmentes. A használtautó hirdetési portálokon futó autókkal eddig mindig befürödtem…… nem értem miért állít olyat a hirdetések többsége, ami nem igaz.  :nonono:  A szervizkönyvre meg a km. óra garantált állására már semmit nem adok   :D , no de a törésmentességhez ahhoz ragaszkodnék.
Viszek ám magammal mindig "embert" is, aki megnézi az autót ....aztán a vétel előtt a szakszervizes átvizsgálást is meglépném.... de...
Az, hogy szépséghibák..... vagy nem túl agresszív leparkolások látszanak az autón.... némiképp már természetes jelenség.. de lakatos munkán átesett autót nemigazán szeretnék. Hiába győzködnek a fiúk, hajthatatlan vagyok.  :nono:

Nincs valakinek egy ismerőse, aki hallott már olyan emberről, aki beszélt már olyan emberrel, aki azon gondolkodik, hogy eladná nekem a fenti paraméterekkel rendelkező Corolláját?  :D  :D   :D  [rohog]  :D  :D

Köszi: Gizi.

Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4809 Dátum: 2010.09.26 11:31:25 »
Szerintem nem azt állítsd előtérbe, hogy a fényezése makulátlanul gyári eredeti legyen...mert a saját magad ásott gödörbe fog esni. Első szempont az ismert előélet legyen, ergo ne legyen tekert km-órájú....vannak márkaszervizben végig leinfózható példányok. Ha van ilyen leinfózható kocsi, akkor nem szabad elfutni egy fényezett ajtó, vagy lökös miatt. Én törés szempontjából a szerkezeti elemeket ellenőrizném, alánéznék a kocsinak, na meg az oszlopok legyenek sértetlenek, az orra is legyen makulátlan.....vagyis ezekre figyelni kell, de egy ajtó ködölés ne legyen már perdöntő.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4810 Dátum: 2010.09.26 11:53:37 »
Látott már valaki Corollát amelyben 500 000 km van? (és eladó)
Kiváncsi lennék a tapasztalataira :hmmmm:
Athenban utaztam egy Carina taxival (1990 körül) na abban volt a taxis szerint 1 millió km, amikor felujitották. Nem volt tropa a motor akkor sem, de ugyis hozzá kellett nyulni ezért meggenerálozták.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4811 Dátum: 2010.09.26 11:55:18 »
Látott már valaki Corollát amelyben 500 000 km van? (és eladó)
Kiváncsi lennék a tapasztalataira :hmmmm:
Athenban utaztam egy Carina taxival (1990 körül) na abban volt a taxis szerint 1 millió km, amikor felujitották. Nem volt tropa a motor akkor sem, de ugyis hozzá kellett nyulni ezért meggenerálozták.

Ha felmész a mobile.de oldalra, akkor ott találhatsz ilyeneket :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4812 Dátum: 2010.09.26 12:03:34 »
Ja igen mert ott, bizonyos esetekben, büntetendő cselekmény a visszaállitás :innocent:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4813 Dátum: 2010.09.26 12:14:34 »
Helló mindenki!

Ismerős keres E12 corollát 2millió forintig 100ezer km alatt! Akinek van ilyen eladó vagy ismerősnek kérem jelezze!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4814 Dátum: 2010.09.26 14:16:26 »
Még nem tettem én se, de miért nem lehet esőben autót nézni? Azon kivűl , hogy az ember nem fekszik alá, meg megázik?
Leírtam, hogy miért. Nem látod, milyen a fényezés; simán megvehetsz egy törött, gittezett, újra fújt autót. Amivel egy autó kipróbálása során a legtöbb időt kell eltölteni, az a fényezés, a karosszéria szemrevételezése. Néha meglehetősen nehéz kiszúrni az újrafestésre, gittezésre, javításra utaló apró jeleket. Ha vizes a kocsi, esélyed nincs erre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )