Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2162936 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4830 Dátum: 2010.09.26 21:59:02 »
A gyári szíj 90 ezret elmegy, utána már csak 60-at mondanak a szakik. Jóval olcsóbb egy ilyen csere mint egy motoré. :whistling: Nálam a fent említett dolgok mindegyike cserélve lett vétel után.

A szíj hivatalosan 150ezret bír, de sokan 105-nél cserélik. A 60 szerintem erős túlzás....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4831 Dátum: 2010.09.26 22:01:19 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4832 Dátum: 2010.09.26 22:19:37 »
A kormány mindig hazudik [rohog]
Vagy most off vagyok :hmmmm:?


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4833 Dátum: 2010.09.26 22:24:00 »
A gyári szíj 90 ezret elmegy, utána már csak 60-at mondanak a szakik.
Melyik szakik? Mert az enyém pl. biztos nem. De nincs is semmi oka, hogy miért ne menne el egy Gates vagy egy Mitsuboshi (=Nipparts, mellesleg a gyári szíj is ugyanez) ugyanúgy 90-et. A Camryben ezelőtt 95 ezerrel lett cserélve, 100 az előírt intervallum, de eszembe sem jut aggódni miatta. Ezek a gyári intervallumok meglehetősen kiadós ráhagyással vannak ám számolva Toyotáéknál. Tegye föl a kezét, aki hallott olyan 4E-FE motorról, amelyben elszakadt volna a szíj (magától) és emiatt behalt volna...

Persze, mondom még egyszer: nem baj ha ki van cserélve idő előtt. Csak szerintem fölösleges  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4834 Dátum: 2010.09.26 22:26:47 »
 A diesel az láncos ugye?? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4835 Dátum: 2010.09.26 22:28:36 »
Sziasztok!
Nemrég váltam meg hosszú huza-vona után az Avensisemtől, (egy csomó lóvét bukva rajta) de mivel megtetszett a márka (és ami mögötte van), így ha találok valami elfogadható régebbi típusú corollát szívesen megvenném. Mivel sajna nem sokat tudok most rászánni (kb 500 000 Ft-ot), ezért valami ilyesmire gondoltam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_xli_servo-4175337 vagy
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_liftback_1.3_xli_servo_klimas_500.000_keszpenzert-4095526   ; Mivel mostanában kezdek ismerkedni igazából a márkával, ezért kérném ki a véleményeteket (pl. a belinkelt autókról), hiszen látom közöttetek vannak sokan, akik elég jól értenek ezekhez a "vasakhoz", (mert nem szeretnék megint félrenyúlni)....
Előre is kösz!
Nehéz nyilatkozni ennyi alapján. El kell menni megnézni őket. A típus amúgy nagyon megbízható, de persze ennyi idősen már át kell benne nézni mindent. A megadott km mindkettő esetében nagyon kevésnek tűnik, és ezekben nem volt automata klíma (lásd az első hirdetést).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4836 Dátum: 2010.09.26 22:30:20 »
A diesel az láncos ugye?? :hmmmm:
Melyik? A D-4D-k közül a régebbi kétliteres (90, 110, 116 LE) még szíjas. A többi (az 1.4-esek, az aktuális kétliteres és a 2.2-esek) láncosak. A régebbi, D-4D előttieket nem tudom biztosan, de szerintem azok még szíjasok.

A tiéd láncos, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4837 Dátum: 2010.09.26 22:40:38 »
A diesel az láncos ugye?? :hmmmm:
Melyik? A D-4D-k közül a régebbi kétliteres (90, 110, 116 LE) még szíjas. A többi (az 1.4-esek, az aktuális kétliteres és a 2.2-esek) láncosak. A régebbi, D-4D előttieket nem tudom biztosan, de szerintem azok még szíjasok.

A tiéd láncos, az tuti.
Köszönöm, akkor mostmár nyugodtan alszom ;) :szemez: :flowers:

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4838 Dátum: 2010.09.27 08:32:53 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333
na megvettem :clap: mire odaértünk...
Wow, GRAT! Hány km van benne amúgy?

A kormány alapján úgy 200ezer lehet... :szemez:

óra szerint 177e,nem állítom hogy nem lett vissza tekerve,de akkor sem sokat,amennyire én megtudom ítélni.A jobb eleje koccant ezt mondta a tulaj is,de sem a lámpa sem más nem sérült,vagy marha jó munkát végzett a lakatos :D
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4839 Dátum: 2010.09.27 09:25:27 »
Összeállítottam egy listát,amit kiakarok cserélni,ha valamit hozzá kell adni vagy elvenni,segítsetek :helpsmilie:

-olajcsere,olajszűrő(kérdeztem mikor volt,a tulaj vakarta a fejét)
-váltóolaj(?)
-vezérlés,gyertya,légszűrő
-üzemanyagszűrő(?)
-pollenszűrő(?)
-fékfolyadék(?)
-hűtőközeg ellenőrzése(fagyálló)
-ABS folyadék(?)
-kormányszervo (?)
-futómű ellenőrzés
-picit zörög a hátsó kipuffogó

ja,hol van a motorszám?nem találtam

Kinyitottam ma a csomagtérajtót,és a zárszerkezetnél folyt a víz,nem találtam hol került bele,semmi nyoma nincs,ötlet? :hmmmm:
Ja és köszönöm a gratulációkat ::)
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4840 Dátum: 2010.09.27 09:32:22 »
Összeállítottam egy listát,amit kiakarok cserélni,ha valamit hozzá kell adni vagy elvenni,segítsetek :helpsmilie:

-olajcsere,olajszűrő(kérdeztem mikor volt,a tulaj vakarta a fejét) 5W30 vagy 5W40.
-váltóolaj(?) 75W90 vagy 75W85
-vezérlés,gyertya,légszűrő
-üzemanyagszűrő(?) az első szűrő cseréje - ami a hátsó ülés alatt van - nem szükséges
-pollenszűrő(?)
-fékfolyadék(?) DOT 4 vagy 5.1 (5.0 nem jó)
-hűtőközeg ellenőrzése(fagyálló) www.autoteka2000.hu-t hívd fel, jó áron van nekik gyári
-ABS folyadék(?)
-kormányszervo (?) én ezt nem cseréltem egyáltalán, csak utántöltöttük nemrég
-futómű ellenőrzés
-picit zörög a hátsó kipuffogó

ja,hol van a motorszám?nem találtam Ha bagolylámpás és 1.6-os, akkor a motor tetején oltári betűkkel: 4A-FE :D

Kinyitottam ma a csomagtérajtót,és a zárszerkezetnél folyt a víz,nem találtam hol került bele,semmi nyoma nincs,ötlet? :hmmmm:
Ja és köszönöm a gratulációkat ::)
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4841 Dátum: 2010.09.27 09:43:31 »
A motorszamnak a tuzfalon a helye. A 4A-FE az a motorkod lesz  :innocent:
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4842 Dátum: 2010.09.27 10:14:13 »
Összeállítottam egy listát,amit kiakarok cserélni,ha valamit hozzá kell adni vagy elvenni,segítsetek :helpsmilie:

-olajcsere,olajszűrő(kérdeztem mikor volt,a tulaj vakarta a fejét) 5W30 vagy 5W40.
-váltóolaj(?) 75W90 vagy 75W85 Ha nem akad a váltód, nem kell rögtön meglépni ezt, bár nem egy túl nagy összeg. Ez szerintem ráér.
-vezérlés,gyertya,légszűrő -> Ezek fontosak, ellenőrizted le a szíj(ak)at, gyertyákat
-üzemanyagszűrő(?) az első szűrő cseréje - ami a hátsó ülés alatt van - nem szükséges Elvileg nem kell cserélni, ráér.
-pollenszűrő(?) Tél előtt, hogy megfelelően működjön a szellőzés, mindenképpen javaslom ~3-4000Ft-ba kerül.
-fékfolyadék(?) DOT 4 vagy 5.1 (5.0 nem jó) Ellenőriztetni érdemes, minden áron nem kell.
-hűtőközeg ellenőrzése(fagyálló) www.autoteka2000.hu-t hívd fel, jó áron van nekik gyári Tél előtt érdemes lecserélni, ha másért nem, nyugodtabban alszol majd. Én is lecseréltettem az enyémben.
-ABS folyadék(?) Ha a fékfolyadékot lecseréled, akkor ezt se hagyd ki egyúttal...
-kormányszervo (?) én ezt nem cseréltem egyáltalán, csak utántöltöttük nemrég felesleges, hacsak nem jár darabosan a kormány, illetve, ha hiányzik utántölteni kell csak.
-futómű ellenőrzés Téligumi átszerelésnél én is meg szoktam ejteni, szerintem érdemes, és egyúttel alá is lehet nézni, hogy mizújs van a futóművel, nem-e lóg esetleg valahol...
-picit zörög a hátsó kipuffogó -> vagy egy meglazult csavar, vagy egy takaró-védő lemez, semmiség.

ja,hol van a motorszám?nem találtam Ha bagolylámpás és 1.6-os, akkor a motor tetején oltári betűkkel: 4A-FE :D

Kinyitottam ma a csomagtérajtót,és a zárszerkezetnél folyt a víz,nem találtam hol került bele,semmi nyoma nincs,ötlet? :hmmmm: ->  :eek: Ezt nem igazán tudom elképzelni. Mindenesetre a csomitartó fenti részén néznék körül, aztán a rendszámtábla mögött, de leszedném a csomitartó belső burkolatát is. Több lehetősége a víznek bejutni nincs.  ;)
Ja és köszönöm a gratulációkat ::)  És csatlakozom az előttem szólókhoz :clap: :clap: Remélem, sok örömödet leled majd benne!
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.27 10:16:39 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4843 Dátum: 2010.09.27 11:52:19 »
köszönöm a segítségeteket ::)
Nos megvolt az eredetvizsga,jobb eleje lett fényezve,ahogy a tulaj is mondta,a srác autószerelő is aki a vizsgálatot végezte,azt mondta,jól döntöttem(naná)ezek a motorok ezer év +1 nap,ha megkapják az olajat,stb.
Mivel friss infó,megosztom veletek,csak ezt az adásvételit fogadják el,és 4 példányban kell kitölteni,itt lehet letölteni:
http://kecskemet.hu/?r=701&c=13154

ergo,este mehetek vissza Dabasra :cry:

Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4844 Dátum: 2010.09.27 12:24:24 »
Mivel friss infó,megosztom veletek,csak ezt az adásvételit fogadják el,és 4 példányban kell kitölteni,itt lehet letölteni:
http://kecskemet.hu/?r=701&c=13154
Ez annyira "friss" infó, hogy év eleje óta lehet tudni, hogy július 1.-től (!) csak ezt a fajta adásvételit fogadják el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )