Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132699 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3345 Dátum: 2010.04.22 13:33:20 »
Respekt.  :flowers:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3346 Dátum: 2010.04.22 14:26:07 »
Sztem folytassátok priviben!
Nem mellesleg jópár oldala full off a topic, térjük vissza a Corollát, Aurist szeretnék venni témához itt.  :flowers:
hmm igen, nem kicsit elméleti síkra helyeződik a vita/meggyőzés több topic szét van offolva, mindig meg kell néznem hol is vagyok  :D de megoldottam
kivettem az értesítőt, mint ahogy most innen is megteszem, ez van  ;)
Fery

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3347 Dátum: 2010.04.22 23:02:48 »
én vennék simán..csak a benzinmotorjuk lenne japán fejlesztés és összeszerelés.. ;)
A Golf II 1.6 szívó dízel nekem bejött, majdnem két évig hajtottam, semmi baj nem volt vele, nem füstölt és városban (Bp) mert 90%-ban
ott közlekedtem vele 4,5-5,5 között fogyasztott!! A Golf III az már problémásabb volt (adagoló, porlasztó csúcsok, ékszíjfeszítő stb)

:D  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3348 Dátum: 2010.04.23 01:55:37 »
Legyetek szívesek a VW-témát a megfelelő, vagyis az OFF/Egyéb autók topikban folytatni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3349 Dátum: 2010.04.23 06:52:36 »
Legyetek szívesek a VW-témát a megfelelő, vagyis az OFF/Egyéb autók topikban folytatni!
yes sir  :yes:
Fery

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3350 Dátum: 2010.04.23 15:06:44 »
Ez teljesen normális, mindegyik VVT-i -nek fölugrik a fordulat. Ez azért van , hogy ne legyen nyomaték szegény.


Sziasztok,
kollegám kinézte ezt az autót magának, tud valaki valamit erről? tegnap kipróbálta és furcsálta, hogy felfele váltásoknál felugrik a fordulatszám 600-700at is akár.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_terra-3740924
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3351 Dátum: 2010.04.23 18:20:35 »
A motorvezérlés aránylag lassan engedi vissza a fordulatszámot gázelvétel után, ennek elsősorban emissziós okai vannak. Olyannak, aki először vezet ilyen autót, szokatlan lehet; de hamar meg lehet szokni, hogy az ember a megfelelő összhangba hozza a gázelvételt a kuplungkinyomással. És onnantól fogva nem lesz ezzel probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3352 Dátum: 2010.04.23 20:55:08 »
Sziasztok!

Ma néztünk egy 2005/7 forgalomba helyezésű Corolla Wagon 1,4 Sol-t. 25000 km futástelj. , a Sol felszereltségből az alufelni hiányzik, nem kérte a tulaj, így olcsóbban megkapta a kocsit. 4 téligumi is van hozzá, felni nélkül. Próbaúton minden OK-nak tűnt, semmi kerregés, csörgés, egyéb fura zaj, vagy gyanús dolog, ezért állapotfelmérést is csináltattunk márkaszervizben, ennek az eredménye kicsit fura, erről érdekelne a véleményetek: a vizsgálat szerint gyári fényezés, törésmentes. A gyári Bridgestone gumik elég durván (de egyenletesen) elkopva, főleg az első 2. A fékbetétek szintén, főleg elöl, a szerelő srác szerint olyan, mintha 60000 km lenne benne. Viszont a szerviz szerint 15ezer km-nél volt náluk szervizben 2007ben. A tulaj nő, állítólag nagyon dinamikusan vezet, ezért néz ki így a gumi/fékbetét (nagyvárosban használta) A hosszbordásszíj cserére szorul (ennél sem tudom, hány km-nél esedékes a csere), ablaktörlő gumi szintén, a kéziféken állítani kell valamit. Ezenkívül fényezési sérülések a műanyag elemeken több helyen körbe (női vezető, vszínűleg parkolási gondok, bevásárló kocsi nekitolva, ilyesmi). Belsőre teljesen újszerű a kocsi még "új szaga" is van. Gyakorlatilag úgy néz ki, h csak a vezetőülést használták, a többi egészen újnak látszik. A futásteljesítmény reálisnak tűnik, állítólag cégautóval jár, emiatt nem használják. Akkor viszont hogy lehet, h ennyire kopottak a gumik, illetve a fékbetétek? Lehetséges ez? A másik kérdés, szerintetek mindezeket figyelembe véve, és feltételezve, hogy valósak az adatok (minden jel erre mutat), mennyi lehet reális ár ezért a kocsiért?

Greg

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3353 Dátum: 2010.04.23 21:05:46 »
A hosszbordásszíj cserére szorul (ennél sem tudom, hány km-nél esedékes a csere),
Az 1.6 VVTi-nél a 105 ekm-es szerviznél cserélik először a gyárit - ha szükséges - tudtommal!  :hmmmm: Link a hirdetésről esetleg? Képek miatt... :?:

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3354 Dátum: 2010.04.23 21:08:25 »
A hosszbordásszíj cserére szorul (ennél sem tudom, hány km-nél esedékes a csere),
Az 1.6 VVTi-nél a 105 ekm-es szerviznél cserélik először a gyárit - ha szükséges - tudtommal!  :hmmmm: Link a hirdetésről esetleg? Képek miatt... :?:

Link sajna nincsen, már korábban levette a tulaj...
Nekem is furcsa, hogy egyrészt tényeg valósnak tűnik a km, másrészt meg mintha mégse... Mitől mehet tönkre ilyen hamar pl. a hosszbordásszíj?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3355 Dátum: 2010.04.23 21:11:17 »
Gyari Bridgestone 25 utan durvan elkopva?  :hmmmm: Sose  :no: Ott vmi nem gombolyu. Meg a "nem kerte a Sol felnit" dumat se hallottam meg.  :?: Furcsi.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3356 Dátum: 2010.04.23 21:18:19 »
Sziasztok!

Ma néztünk egy 2005/7 forgalomba helyezésű Corolla Wagon 1,4 Sol-t. 25000 km futástelj. , a Sol felszereltségből az alufelni hiányzik, nem kérte a tulaj, így olcsóbban megkapta a kocsit. 4 téligumi is van hozzá, felni nélkül. Próbaúton minden OK-nak tűnt, semmi kerregés, csörgés, egyéb fura zaj, vagy gyanús dolog, ezért állapotfelmérést is csináltattunk márkaszervizben, ennek az eredménye kicsit fura, erről érdekelne a véleményetek: a vizsgálat szerint gyári fényezés, törésmentes. A gyári Bridgestone gumik elég durván (de egyenletesen) elkopva, főleg az első 2. A fékbetétek szintén, főleg elöl, a szerelő srác szerint olyan, mintha 60000 km lenne benne. Viszont a szerviz szerint 15ezer km-nél volt náluk szervizben 2007ben. A tulaj nő, állítólag nagyon dinamikusan vezet, ezért néz ki így a gumi/fékbetét (nagyvárosban használta) A hosszbordásszíj cserére szorul (ennél sem tudom, hány km-nél esedékes a csere), ablaktörlő gumi szintén, a kéziféken állítani kell valamit. Ezenkívül fényezési sérülések a műanyag elemeken több helyen körbe (női vezető, vszínűleg parkolási gondok, bevásárló kocsi nekitolva, ilyesmi). Belsőre teljesen újszerű a kocsi még "új szaga" is van. Gyakorlatilag úgy néz ki, h csak a vezetőülést használták, a többi egészen újnak látszik. A futásteljesítmény reálisnak tűnik, állítólag cégautóval jár, emiatt nem használják. Akkor viszont hogy lehet, h ennyire kopottak a gumik, illetve a fékbetétek? Lehetséges ez? A másik kérdés, szerintetek mindezeket figyelembe véve, és feltételezve, hogy valósak az adatok (minden jel erre mutat), mennyi lehet reális ár ezért a kocsiért?

Greg


Sztem több van ebben. Minimum a duplája, bár az se sok :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3357 Dátum: 2010.04.23 21:24:13 »
Nekem 4évese 60ezer km-nél cserélték az ékszijat, mert a márkaszerviz szerint repedezett volt már.
Nem tudom mennyire kopik az a Bridgestone, de úgy, hogy téli váltó szett is van (az milyen állapotú), elég érdekes hogy lekoptatták, bár ha sportosan vezet a csaj, akkor le lehet írni.
Milyen márkaszervizes bejegyzése van még a kocsinak? Vagy a 3év gari alatt csak 1X vitték márkaszervizbe?

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3358 Dátum: 2010.04.23 21:31:59 »

Milyen márkaszervizes bejegyzése van még a kocsinak? Vagy a 3év gari alatt csak 1X vitték márkaszervizbe?

Ezt nem tudom pontosan, mikor erről volt szó, éppen bent ültem a kocsiban, de ha jól hallottam, 15ezernél volt szervizen. De hogy előtte-utána mi volt, erről nincs infóm. De ezt csak egy telefon kideríteni.
Viszont azt nem értem, ha tényleg mondjuk 50-60ezer km van benne, minek pörgeti vissza? Az se sok, bőven normál futásnak számít, sőt.



R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3359 Dátum: 2010.04.23 21:50:57 »


Link sajna nincsen, már korábban levette a tulaj...

Miért??