Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3786171 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12825 Dátum: 2017.02.04 17:35:37 »
OBI-ban ma találtam 13,94x2,62 valamint 13,6x2,7 méretekben. Ez mondjuk német gyártás, jó minőségnek tűnik, de ugye a vizes polcnál van ott csak ilyen.. Használható??

P.S.: Ha a tajgában nem egy hetet kellene várni egy nyamvadt gumitömítésre, lenne készleten, akkor már venném is meg. Nem az ár a mérvadó, hanem hogy kis hazánkban minden bolt sóher készletet tartani, még ilyen egyszerű dolgokból is...
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12826 Dátum: 2017.02.04 17:37:21 »
Ja és ezt  az orosz oldalon tudtad meg. Egyébként tudom miről beszélek, ez  a mostani orosz nosztalgia az összes hozományával nem kívánom, hogy neked is olyan átható érzést adjon, mint nekem mondjuk 1960-tól 90-ig. OFF.
Avensis 1.8 / 2007

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12827 Dátum: 2017.02.04 18:11:25 »
Nehogy már összevesszetek az oroszokon! :nono:
Az elvitathatatlan, hogy elég sok szerelős videót tesznek fel az oroszok, és ennek mi csak örülhetünk. :clap:
(Szvsz nem érdemes egyik népet se lenézni, se felnézni. ;) )

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12828 Dátum: 2017.02.04 18:58:11 »
OBI-ban ma találtam 13,94x2,62 valamint 13,6x2,7 méretekben. Ez mondjuk német gyártás, jó minőségnek tűnik, de ugye a vizes polcnál van ott csak ilyen.. Használható??

P.S.: Ha a tajgában nem egy hetet kellene várni egy nyamvadt gumitömítésre, lenne készleten, akkor már venném is meg. Nem az ár a mérvadó, hanem hogy kis hazánkban minden bolt sóher készletet tartani, még ilyen egyszerű dolgokból is...
Valamelyik Toyota szervizt nem kerdezted meg? Nem hinnem, hogy 1-2 napon belul nem lennenek kepesek szerezni.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12829 Dátum: 2017.02.04 19:38:42 »


"hanem hogy kis hazánkban minden bolt sóher"
vedd meg szakszervizben!!!!!!!!
miért nem ott kezdted a keresést!!??

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12830 Dátum: 2017.02.05 11:25:35 »
Márkaszervizben sem horror árúak ezek a tömítések, pláne, hogy az autó életében kb egyszer, ha venni kell egyet... én sem xaroznek! Markaszerviz, cikkszám alapján megkeres, megrendel. Pont.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12831 Dátum: 2017.02.05 14:25:50 »
Csak megerősíteni tudom, hogy nem drága az ilyesmi márkaszervízben sem. Az egyetlen amit nem értek, hogy miért több nap amíg megjön az alkatrész? Passat-ot amikor a nem márkaszervízbe, de VW specifikus szervízbe viszem, minden esetben megcsinálják még aznap, úgy hogy a Bárdi/Unix verda 1-2 óra alatt ott van a megrendelt cuccal. Toyota márkaszervízben rendszeres, hogy feltárnak valamit, de alkatrész nincs a megoldáshoz és 1-3 nap alatt jön meg a raktárból. Ez miért van? Azt gondolná az ember, hogy legalább egyszer egy nap körbe tud járni egy alkatrészkiszállító járat. Vicc hogy a sarki Pista bá gyorsabban szerel az olcsóbb utángyártottal, mint a márkaszervíz jó drágán.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12832 Dátum: 2017.02.05 15:12:28 »
Csak megerősíteni tudom, hogy nem drága az ilyesmi márkaszervízben sem. Az egyetlen amit nem értek, hogy miért több nap amíg megjön az alkatrész? Passat-ot amikor a nem márkaszervízbe, de VW specifikus szervízbe viszem, minden esetben megcsinálják még aznap, úgy hogy a Bárdi/Unix verda 1-2 óra alatt ott van a megrendelt cuccal. Toyota márkaszervízben rendszeres, hogy feltárnak valamit, de alkatrész nincs a megoldáshoz és 1-3 nap alatt jön meg a raktárból. Ez miért van? Azt gondolná az ember, hogy legalább egyszer egy nap körbe tud járni egy alkatrészkiszállító járat. Vicc hogy a sarki Pista bá gyorsabban szerel az olcsóbb utángyártottal, mint a márkaszervíz jó drágán.
Lehet, hogy a toyotának nem Tiszabüdöskén van a raktára, hanem pl a csalógúton túl. ;)
Egyébként lehet, hogy még nekem megvan a régi avéból az általam lecserélt vvti szelep a tömítéssel együtt. Szívesen odaadom ingyért.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12833 Dátum: 2017.02.05 16:31:28 »
Csak megerősíteni tudom, hogy nem drága az ilyesmi márkaszervízben sem. Az egyetlen amit nem értek, hogy miért több nap amíg megjön az alkatrész? Passat-ot amikor a nem márkaszervízbe, de VW specifikus szervízbe viszem, minden esetben megcsinálják még aznap, úgy hogy a Bárdi/Unix verda 1-2 óra alatt ott van a megrendelt cuccal. Toyota márkaszervízben rendszeres, hogy feltárnak valamit, de alkatrész nincs a megoldáshoz és 1-3 nap alatt jön meg a raktárból. Ez miért van? Azt gondolná az ember, hogy legalább egyszer egy nap körbe tud járni egy alkatrészkiszállító járat. Vicc hogy a sarki Pista bá gyorsabban szerel az olcsóbb utángyártottal, mint a márkaszervíz jó drágán.
Mert a márkaszervizek nem raktároznak. Felderítik a problémát és lerendelik - gondolom - a Toyota Central Europe raktárból.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12834 Dátum: 2017.02.05 17:27:07 »
Lehet, hogy a toyotának nem Tiszabüdöskén van a raktára, hanem pl a csalógúton túl. ;)
Ez az a rész ami nem érdekel. Odavittem a kocsit, mert nem jó. Oldják meg anélkül, hogy elmenjen vele két napom. Az árazásba bőven belefér.


Mert a márkaszervizek nem raktároznak. Felderítik a problémát és lerendelik - gondolom - a Toyota Central Europe raktárból.
Nem tudom elhinni, hogy nincs egy országos raktár. Vagy hogy nincs legalább 3 országra egy raktár valahol mértanilag középen. Az újautó vásárlóknak ennyire nincs értéke? Számomra probléma az időkiesés, hogy egy nap odamegyek, megállapítják a problémát, majd menjek el egy másik nap amikor meg is szerelik a kocsit. Baromi gáz.
Passatnál a _nem_márkaszervízben_ egyszer kellett csak az autót több napra otthagyni, mégpedig motorgenerálnál. Minden mást megoldottak munkaidőben. Pedig minden reggel 7-8 kocsit adnak le, mozdulni nem lehet a szervíz előtti udvaron a járgányoktól, és csak 4 szerelővel dolgoznak. Mégis mindenkiét megcsinálják időre. Nagyon kiábrándító, hogy egy márkaképviselet ennyire alulmarad.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.05 17:29:03 írta Silent »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12835 Dátum: 2017.02.06 10:49:37 »
Nem csak a márkaszerviz. Ha UNIX,Láng stb rendelsz gyári! alkatrészt,akkor náluk is 3-5 nap a szállítási idő.
mh197-nek megnéztem egyébként 930Ft a gyári tömítés. Azt hiszem meg is rendelte.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12836 Dátum: 2017.02.06 11:16:59 »
Akkor csak a gyári alkatrészek rendelése problémás ennyire? Ez más márkánál is így van?

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12837 Dátum: 2017.02.06 12:33:51 »
hogyan tudom kiszedni a tankból a szűrőt?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12838 Dátum: 2017.02.06 14:17:31 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12839 Dátum: 2017.02.06 15:36:25 »
Akkor csak a gyári alkatrészek rendelése problémás ennyire? Ez más márkánál is így van?
Hát most attól függ. Német autókból sokkal több fut az utakon, spec a VW konzern ez minimum triplázódik azzal hogy lényegében ugyanazokból az alkatrészekból építik a skodákat, seatokat, fosvágeneket. Ezen alkatrészekből meg simán jobban megéri raktározni alkatrészt, mert gyorsabban pörög a készlet. Toyota esetén ez kevésbé igaz. És hát még ott a Toyota leaning módszere, ami már évtizedek óta működik sikeresen, miszerint nem szabad raktárkészletet semmiből se halmozni, bármit a gyártást követően a lehető legrövidebb időn belül be kell építeni. Ezt a gyártásra eröltetik, de sztem simán kiterjesztik a szervizelésre is valamelyest.
Ugyanilyen bosszantó volt az is, hogy miközben országosan akcióztak tavaly szeptemberben, hogy minden Verso modellbe ajándékba, azaz ingyen adják a navit, aki megrendelte az autót itthoni készletről azt megkapta időben, csak épp a navit kellett még utólag berendelni és beszerelni, ami +2 hét várakozást okozott. Tehát még akkor se rendelnek készletre navi egyséből, holott tudják, hogy fogyni fog a következő hónapban, mert ingyen kell adni minden eladott kocsihoz.
Ez egy ilyen üzletpolitika, nincs mit tenni - akinek ez elfogadhatatlan, ne vegyen Toyotát - kb. ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.06 15:38:29 írta robi (Robi) »